Opinie o Logitech K400 Plus

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Klawiatura jest bezprzewodowa, co oznacza, że możemy swobodnie trzymać ją na kolanach, siedząc np. na kanapie. Jej maksymalny zasięg to 10 m. Jak dowodzą opinie o Logitech K400 Plus, sprzęt daje możliwość wygodnej obsługi komputera podłączonego do telewizora. Wyposażono go nie tylko w potrzebne klawisze, ale i panel dotykowy, który dobrze zastępuje myszkę.

 

Najważniejsze wady:

Obudowa nie jest w pełni odporna na uszkodzenia. Trzeba uważać, żeby klawiatura nie spadła na podłogę ze znacznej wysokości, inaczej może się zniszczyć. Z tego względu nie powinniśmy umieszczać sprzętu tuż przy brzegu stołu czy półki.

 

Werdykt: 9.2/10

Model marki Logitech komunikuje się z komputerem za pośrednictwem interfejsu radiowego. Jest on zasilany baterią, której trwałość to ok. 18 miesięcy (zależy to od sposobu używania sprzętu). Klawiatura jest kompatybilna z urządzeniami z systemem operacyjnym Windows 7, 8 i 10, a także Chrome OS i Android 5.0 lub nowszy. 

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odpowiedni układ klawiszy

Klawisze są ułożone tak, jak w przypadku tradycyjnej klawiatury, w efekcie czego możemy komfortowo obsługiwać komputer. Panel dotykowy jest umieszczony po prawej stronie obudowy, jego wielkość to 3,5 cala. Tuż nad nim znajdują się trzy przyciski multimedialne pozwalające m.in. na szybką zmianę poziomu głośności dźwięków. Sprzęt jest poręczny i lekki. Waży ok. 380 g, więc nie powinniśmy mieć problemu z utrzymaniem go w dłoni.

Plug and play

Nie należy się martwić, że po podłączeniu klawiatury do komputera będziemy musieli dodatkowo przejść przez skomplikowany proces instalacji sterowników. Model wykorzystuje technologię Plug and play. To oznacza, że od razu po podłączeniu klawiatura jest wykrywana przez urządzenie i gotowa do użycia. Przeprowadzony test Logitech K400 Plus to potwierdził. Nie musimy samodzielnie pobierać i instalować sterowników, co dla wielu osób nie jest zbyt łatwą czynnością.

 

Bezprzewodowa łączność bez opóźnień

Mimo że klawiatura nawiązuje bezprzewodowe połączenie z komputerem, nie ma ryzyka ciągłego zakłócania sygnału i opóźnień w reakcji. Nawet gdy siedzimy w znacznej odległości od urządzenia, możemy je swobodnie obsługiwać. Ponieważ do sprzętu nie jest podłączony żaden przewód, nie trzeba się obawiać, że domownicy będą się o niego potykać.

 

Obsługa wielu aplikacji

Z pomocą klawiatury możemy obsługiwać wiele różnych aplikacji. Znacząco ułatwia ona wyszukiwanie filmów i seriali na stronach www, korzystanie z mediów społecznościowych, a także serwisów przeznaczonych do strumieniowego przesyłania muzyki. Sprzęt możemy wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Warto jednocześnie podkreślić, że choć klawiatura jest praktyczna, to cena Logitech K400 Plus nie jest zbyt wysoka. Co więcej, w razie potrzeby możemy samodzielnie przypisać poszczególnym klawiszom odpowiednie funkcje, dotyczy to również przycisków umieszczonych przy panelu dotykowym. W tym celu należy skorzystać ze specjalnego oprogramowania Logitech Options.

 

Kompaktowe wymiary

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, więc nie zajmie zbyt dużo miejsca na stole. Co prawda jest on nieco większy niż pilot do telewizora, ale zapewnia bardziej komfortowe użytkowanie i można utrzymać go w jednej dłoni. Klawisze są odpowiednio duże, co znacząco ułatwia szybkie wpisanie określonego hasła.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ