Opinie o Razer BlackWidow Elite

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt podłącza się do komputera za pośrednictwem kabla USB. Takie rozwiązanie zapobiega zbyt wolnej reakcji komputera, dlatego jest to dobra klawiatura mechaniczna dla graczy. W razie potrzeby można ją wziąć na kolana, gdyż przewód jest odpowiednio długi. Co więcej, model efektownie się prezentuje, klawisze są podświetlane na różne kolory.

 

Najważniejsze wady:

Choć klawiatura cieszy się popularnością wśród graczy, nie jest dobrym wyborem np. dla pracowników biurowych. Twierdzą oni, że klawisze nie są odpowiednio wyprofilowane i kilkugodzinna praca z dokumentami tekstowymi nie jest komfortowa.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt ma pewne wady, ale mimo to opinie o Razer BlackWidow Elite są głównie pozytywne. Został on wyposażony w 108 klawiszy, a więc ma także przyciski numeryczne i multimedialne. Wymiary modelu są równe: 44,7 cm x 23,3 cm x 4,3 cm, waży on 1,69 kg. Klawiatura jest wyposażona w port USB oraz wejście audio.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wytrzymała konstrukcja

Cechą wyróżniającą klawiaturę jest wytrzymała konstrukcja. Specjaliści, którzy przeprowadzili test Razer BlackWidow Elite, potwierdzili to. Sprzęt jest wyposażony w przełączniki, które wytrzymują nawet do 80 milionów naciśnięć. Tym samym możemy mieć pewność, że kupujemy trwałą klawiaturę, która nie ulegnie szybko awarii. Obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania i pęknięcia. W razie potrzeby możemy odłączyć sprzęt od komputera i zabrać go ze sobą, przykładowo na turniej gamingowy. Nie powinien zniszczyć się w czasie transportu.

Podpórka pod nadgarstki

Wielogodzinna gra czy praca przed komputerem nierzadko wywołuje ból rąk. Można temu zapobiec dbając o właściwe ułożenie nadgarstków. W zestawie razem z klawiaturą znajdziemy specjalną podpórkę, która nam to ułatwi. Została ona pokryta imitacją skóry, dlatego jest przyjemna w dotyku i nie powoduje dyskomfortu. Jeśli uznamy, że element ten nie jest nam w danym momencie potrzebny, możemy go szybko odpiąć. Jest on mocowany na magnetyczne zatrzaski, więc nie musimy używać żadnych narzędzi.

 

Konfigurowalne klawisze

Wszystkie klawisze są konfigurowalne. Co to oznacza? Każdemu przyciskowi możemy przypisać inną, odpowiadającą nam funkcję. To bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla graczy. Możemy też tworzyć makra obejmujące kombinację kilku lub kilkunastu przycisków. Funkcja Anti-ghosting pozwala na wciśnięcie wielu klawiszy naraz, bez ryzyka, że sygnał zostanie nieprawidłowo odczytany przez komputer. Co więcej, klawiatura ma wielofunkcyjne, cyfrowe pokrętło z trzema przyciskami multimedialnymi. Do ich programowania służy program Synapse 3 z intuicyjnym interfejsem, dlatego jego obsługa nie sprawi nam problemu. Umożliwia on także zmianę podświetlenia klawiatury. To od nas zależy barwa światła oraz to, jak dużo klawiszy obejmie. Wszystkie ustawienia możemy zapisać w chmurze. Tym samym nie musimy ich zmieniać za każdym razem, gdy podłączymy sprzęt do komputera bez odpowiedniego oprogramowania lub bez dostępu do Internetu.

 

Kompatybilność z Xbox One

Model jest kompatybilny z konsolą Xbox One, więc możemy go podłączyć nie tylko do komputera. To sprawia, że klawiatura jest bardziej praktyczna, nie powinniśmy się wahać, czy warto ją kupić. Mimo że cena Razer BlackWidow Elite nie jest najniższa, należy uwzględnić to, jak dużo praktycznych rozwiązań wykorzystuje sprzęt.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ