Opinie o Razer Huntsman Elite

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

To klawiatura mechaniczna z podświetleniem, która spełni oczekiwania graczy. Wyposażono ją w trwałe przełączniki Razer Green wytrzymujące do 80 milionów naciśnięć. Sprzęt ma odpowiednio wyprofilowaną podpórkę pod nadgarstki, która zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnego bólu rąk. W razie potrzeby można ją odpiąć (bez użycia narzędzi), jest mocowana na magnetyczny zatrzask.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy gracze narzekają, że sprzęt mocno ogranicza wolną przestrzeń na biurku. Wszystko przez to, że ma on blok numeryczny, a łącznie 104 klawisze. Po przypięciu podpórki pod nadgarstki klawiatura może się nie zmieścić na wąskim blacie.

 

Werdykt: 9.4/10

Jak wykazał test Razer Huntsman Elite, model ma więcej zalet niż wad. Poleca się go graczom, jednak z zakupu powinni być zadowoleni także pracownicy biurowi. Klawiatura ciekawie wygląda, a do tego jest solidna. Jest ona kompatybilna z komputerami z oprogramowaniem Windows oraz Mac OS X.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Konfigurowalne klawisze

To, co wyróżnia klawiaturę to w pełni konfigurowalne klawisze. Do każdego z nich można przypisać ważną funkcję, którą chcemy szybko uruchomić. Mamy również możliwość nagrywania makr obejmujących kombinację kilku przycisków. Sprzęt jest podświetlany, a kolor i efekty świetlne możemy sami zdefiniować, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Do wyboru mamy 16,8 miliona odcieni. Możemy ustawić klawiaturę w taki sposób, aby inaczej był podświetlony każdy ze 104 przycisków, ewentualnie każda strefa. Ważne jest to, że można regulować jasność światła. Własne ustawienia możemy zapisywać we wbudowanej pamięci sprzętu (pomieści ona do 5 różnych profili), aby skorzystać z nich w sytuacji, gdy podłączyliśmy się do komputera bez dostępu do Internetu lub zainstalowanego specjalnego oprogramowania producenta. Opinie o Razer Huntsman Elite dowodzą, że tego typu opcja często się przydaje.


Nowoczesne przełączniki Razer Green

Sprzęt został wyposażony w przełączniki Razer Green odpowiadające za bardzo szybką reakcję i przesyłanie sygnału. Siła ich aktywacji to 50 g, co oznacza, że wystarczy delikatne wciśnięcie klawisza, aby przesłać do komputera odpowiednią komendę. Powrót przycisków do początkowej pozycji nie trwa zbyt długo, co na pewno zauważymy podczas dynamicznej rozgrywki.

 

Wytrzymałość

Z klawiaturą można swobodnie podróżować, np. na kolejne turnieje gamingowe. Można też energicznie uderzać w klawisze. Nie przyczyni się to do zniszczenia przełączników. Model jest wytrzymały i niezawodny. Jego specjalna konstrukcja zapobiega przedostawaniu się do środka kurzu i innych zanieczyszczeń. Solidny jest również sam przewód, co zmniejsza do minimum ryzyko rozerwania go czy pęknięcia samego złącza. Mimo to cena Razer Huntsman Elite nie jest zbyt wygórowana.

 

Cyfrowe pokrętło

Żeby zmienić jasność podświetlenia czy poziom głośności dźwięków nie musimy tracić czasu na szukanie ustawień w menu komputera. Możemy wykorzystać w tym celu cyfrowe pokrętło, znajdujące się w prawym górnym rogu obudowy. Jest ono programowalne, obok niego umieszczono trzy klawisze multimedialne z dotykowym sprzężeniem zwrotnym. Do skonfigurowania ich należy wykorzystać oprogramowanie Synapse 3.

 

Technologia Anti-Ghosting

Sprzęt wykorzystuje technologię Anti-Ghosting dającą możliwość wciśnięcia wielu klawiszy jednocześnie bez ryzyka, że komputer nie zareaguje właściwie. Nie jest to niezbędna opcja podczas tworzenia dokumentów tekstowych, ale graczom jest bardzo potrzebna. Dzięki temu można szybko wydać odpowiednią komendę w grze bez ryzyka opóźnienia reakcji komputera czy niewłaściwego odczytania sygnału.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ