Opinie o Razer Ornata Chroma

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Często słyszy się, że sprzęty marki Razer to najlepsze klawiatury dla graczy, to samo dotyczy modelu Ornata Chroma. Podłącza się go do komputera za pomocą przewodu, co zapobiega opóźnionym reakcjom na wciskane klawisze. Co ciekawe, możemy dowolnie zmieniać kolor podświetlenia przycisków i dopasowywać go do własnych preferencji.

 

Najważniejsze wady:

Jeśli postanowimy rozstawić tylne nóżki, klawiatura prawdopodobnie zacznie przesuwać się na blacie biurka. Bywa to uciążliwe, w szczególności podczas bardzo dynamicznej rozgrywki. Wynika to z faktu, że nóżki nie zostały zabezpieczone antypoślizgową gumą.

 

Werdykt: 9.8/10

Mimo że sprzęt jest przewodowy, możemy wygodnie wziąć go na kolana, gdyż długość kabla wynosi 2 m. Kolorowe podświetlenie sprawia, że granie w gry czy praca z dokumentami tekstowymi jest w pełni komfortowa, również wieczorami. Model jest polecany graczom, a także pracownikom biurowym, co udowodniły poddane analizie opinie Razer Ornata Chroma.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Komfort użytkowania

Klawiatura została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniała komfort użytkowania. Jest ona delikatnie wydłużona (w porównaniu do innych modeli), a ponadto została wyposażona w specjalną podpórkę pod nadgarstki. To duże udogodnienie dla osób, które wiele godzin dziennie pracują przy komputerze. Nierzadko wywołuje to bardzo nieprzyjemny ból rąk, ale za sprawą podpórki można go uniknąć. Jeżeli uznamy, że nie jest ona potrzebna, możemy ją w kilka sekund odpiąć, nie musimy sięgać po narzędzia.

Mechaniczno-membranowe przełączniki

Sprzęt ma nowoczesne, mechaniczno-membranowe przełączniki, które są trwałe. Gumowa, kopułowa membrana gwarantuje miękką amortyzację kliknięć, a jednocześnie możemy być pewni, że odpowiednio szybko wciśniemy poszczególne klawisze. Przyciski nie są wysokie, dlatego możemy swobodnie przesuwać po nich palcami, aby trafić w te właściwe (nawet bez patrzenia).

 

Aplikacja Razer Synapse

Każdy posiadacz klawiatury ma dostęp do specjalnej aplikacji Razer Synapse. Daje ona możliwość zapisywania ustawień sprzętu w chmurze, aby mieć do nich łatwy dostęp w każdym miejscu. Co ważne, dotyczy to nie tylko klawiatury, ale i innych urządzeń marki Razer, takich jak np. mysz. To duże udogodnienie dla graczy, bo mogą szybko przygotować swój sprzęt do rozgrywki na turnieju gamingowym czy spotkaniu ze znajomymi. Wystarczy zalogować się do aplikacji i pobrać ustawienia, co nie zajmuje dużo czasu. Wykazał to test Razer Ornata Chroma.

 

Przydatne opcje

Model ma kilka przydatnych opcji, a jedną z nich jest Anti-ghosting. Dzięki niej możemy w tym samym czasie wcisnąć nawet 10 przycisków, bez obaw, że komputer niewłaściwie odczyta sygnał. To funkcja, która często okazuje się niezbędna w czasie gry, kiedy trzeba korzystać ze specjalnych skrótów klawiszowych. Trzeba wspomnieć też o tym, że przyciski są programowalne, a więc możemy przypisać im opcje, do których chcemy mieć szybki dostęp. Klawiatura jest też kompatybilna z konsolą Xbox One. To oznacza, że można podłączyć ją nie tylko do komputera, ale i innych urządzeń. Ponieważ model wyposażono w część numeryczną, bardzo dobrze sprawdza się podczas pracy np. z arkuszami kalkulacyjnymi. Sprzęt ma dużo zalet, ale na jego zakup nie wydamy dużo. Cena Razer Ornata Chroma jest stosunkowo niska, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że jest to model gamingowy.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ