Opinie o Seagate Expansion Portable 1TB

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Proces konfiguracji dysku zewnętrznego nie jest skomplikowany, wystarczy podłączyć sprzęt do komputera za pomocą dołączonego do zestawu przewodu i poczekać, aż system go wykryje. Zajmuje to dosłownie kilka sekund, użytkownik nie nie musi instalować żadnych programów, aby móc korzystać z dysku i zapisywać na nim dane. Jakość wykonania obudowy jest bardzo dobra, więc wewnętrzny mechanizm jest odpowiednio zabezpieczony. Dowodem na to jest test Seagate Expansion Portable 1TB i jego dobre wyniki.

 

Najważniejsze wady:

W zestawie znajduje się kabel USB umożliwiający podłączenie sprzętu do komputera, laptopa czy innego urządzenia do odtwarzania multimediów. Przewód jest stosunkowo krótki, więc czasami korzystanie z dysku może okazać się nie w pełni komfortowe. Po czasie można zauważyć, że kabel USB zaczyna się wyginać i nie łączy tak dobrze, jak na początku.

 

Werdykt: 9.8/10

Z wielu opublikowanych w Internecie opinii wynika, że to najlepszy dysk zewnętrzny zapewniający wydajną pracę, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pojemność urządzenia wynosi 1 TB, ale do wyboru kupujący ma także dyski o mniejszej i większej pamięci. Sprzęt waży 180 g.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwe użytkowanie

Korzystanie z dysku zewnętrznego jest proste, co potwierdzają pozytywne opinie. Seagate Expansion Portable 1TB to model, który wystarczy podłączyć do komputera za pomocą kabla USB. Nie trzeba tracić czasu na skomplikowany proces instalacji, bo system samodzielnie wykrywa urządzenie i przygotowuje je do pracy. Nie ma konieczności pobierania żadnego oprogramowania i dostosowywania ustawień, wszystko dzieje się samoczynnie. Już kilka sekund po odpakowaniu sprzętu możemy przesyłać na niego dane. Dzięki temu, że dysk zewnętrzny ma port USB 3.0, przesyłanie danych przebiega płynnie. Model jest uniwersalny, o czym świadczy to, że jest kompatybilny także z USB 2.0. Można go podłączyć do różnych urządzeń i oglądać zapisane na nim zdjęcia czy filmy.

 

 

Solidne wykonanie

Dysk SSD ma solidną obudowę. Zrobiona została ona z wytrzymałego tworzywa, na powierzchni którego nie pojawiają się zarysowania. Sprzęt nie nagrzewa się w trakcie pracy, co również świadczy o wysokiej jakości wykonania. Dokładne wymiary produktu to: 14,8 mm x 80 mm x 117 mm, a jego waga wynosi 170 g. Obudowa ma nieciekawy, nieregularny kształt. Do zakupu dysku zachęca jednak nie tylko solidność wykonania czy efektywność działania, ale też przystępna cena. Seagate Expansion Portable 1TB kosztuje ok. 200 zł.

 

Duża pojemność

Jeśli na Twoim komputerze brakuje miejsca do przechowywania plików, zakup prezentowanego dysku zewnętrznego będzie dobrym rozwiązaniem. Ma on pojemność aż 1 TB, więc zmieści się na nim wiele plików. Będziesz mógł swobodnie przenosić różnego rodzaju filmy czy foldery ze zdjęciami rodzinnymi. Jak wyliczył producent, na dysku zmieści się do 1000 h wideo, 250 dwugodzinnych filmów DVD, 320 000 zdjęć cyfrowych lub 16 660 h muzyki. Możesz mieć pewność, że nigdy nie zabraknie miejsca na Twoją rozrywkę. W sklepach można znaleźć też ten model dysku o większej pojemności, nawet do 4 TB. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ