Opinie o WD Elements Portable 1TB

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Dysk zewnętrzny ma pojemność równą 1 TB, więc bez trudu zgramy na niego wszystkie potrzebne pliki. Urządzenie wykazuje dużą odporność na wstrząsy, więc przechowywane na nim dane są bezpieczne. Model ma złącze USB 3.0, jednak sprawnie działa także podłączone do portu USB 2.0. Oznacza to, że można korzystać z dysku zewnętrznego także na starszych urządzeniach.

 

Najważniejsze wady:

Czasami pojawiają się problemy z wyświetlaniem danych. Zdarza się, że komputer nie widzi urządzenia i trzeba odczekać, zanim będziemy mogli przejść do zgrywania plików albo odtwarzania zdjęć czy wideo. Najlepiej odłączyć przewód od PC i podłączyć go ponownie. Warto też upewnić się, że kabel nie jest skręcony.

 

Werdykt: 9.8/10

Dysk zewnętrzny współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 8, 7, Vista i XP. Można go także przystosować do pracy z komputerami Mac, co czyni go bardziej uniwersalnym. Sprzęt jest gotowy do użycia tuż po jego podłączeniu, nie ma konieczności przeprowadzania skomplikowanego procesu konfiguracji. Według kupujących cena WD Elements Portable 1TB jest przystępna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Duża pojemność

Kryterium branym pod uwagę przez wszystkich kupujących dysk zewnętrzny jest jego pojemność. W przypadku modelu WD Elements Portable 1TB wynosi ona aż 1 TB, a w związku z tym możliwe jest zapisywanie na nim wielu plików. Z wyliczeń wynika, że na dysku zmieści się do 200 000 zdjęć zapisanych w formacie JPG, do 76 h materiału wideo o wysokiej rozdzielczości i do 250 000 piosenek MP3. Urządzenie pozwala na bezpieczne przechowywanie wszystkich multimediów. 

 

 

Wykonanie

Dysk zewnętrzny ma dużą pojemność, a przy tym zajmuje bardzo mało miejsca, więc można wygodnie go przenosić i zabierać np. do znajomych czy rodziny, kiedy chcemy zaprezentować filmiki czy zdjęcia. Dokładne wymiary produktu to: wysokość – 15 mm, szerokość – 111 mm i długość – 82 mm, a waga wynosi 134 g. Czarna obudowa prezentuje się elegancko, a dodatkowo jest bardzo wytrzymała, o czym świadczy to, że nie pojawiają się z niej zarysowania. Tak wskazują opinie o WD Elements Portable 1TB, które można przeczytać w Internecie. Obudowa dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm i daje gwarancję długiego użytkowania. W zestawie znajduje się kabel USB, a także skrócona instrukcja obsługi. 

 

Przesyłanie danych

Korzystanie z dysku zewnętrznego jest proste. Ma on złącze USB 3.0, jednak współpracuje także z urządzeniami z portem USB 2.0. Transfer danych z reguły przebiega stosunkowo szybko. Prezentowany model to urządzenie typu Plug&Play, co oznacza, że jest gotowe do pracy natychmiast po podłączeniu do komputera, laptopa czy innego sprzętu umożliwiającego odtwarzanie danych. Choć dysk jest dostosowany do komputerów z systemem Windows, po sformatowaniu można go używać także na komputerach MAC. Test WD Elements Portable 1TB wykazał, że przesłanie dwugodzinnego filmu zajmuje tylko 3 minuty. To satysfakcjonujący wynik.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ