Opinie o WD My Passport Ultra 2TB

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany dysk zewnętrzny HDD cieszy się zainteresowaniem konsumentów, bo ma dużą pojemność. Można w nim zmieścić wiele różnego rodzaju plików. Sprzęt działa sprawnie, przenoszenie zdjęć, filmów, muzyki i dokumentów, a także ich odtwarzanie przebiega bez żadnych problemów. Dodatkowo według niektórych osób sporym atutem jest estetyczne wykonanie i długi przewód do podłączania urządzenia do komputera.

 

Najważniejsze wady:

Na obudowie dysku mogą pojawiać się drobne zarysowania. Aby tego uniknąć, należy przechowywać go w bezpiecznym miejscu, najlepiej w etui i dodatkowo tekturowym opakowaniu. Tym samym zmniejszymy ryzyko uszkodzenia sprzętu i utraty zapisanych na nim danych.

 

Werdykt: 9.4/10

Produkt jest objęty 36-miesięczną gwarancją producenta, co pozwala sądzić, że jakość wykonania dysku jest bardzo dobra. W zestawie znajduje się kabel USB-C, a także adapter USB-C na USB-A. Model ma srebrną obudowę, na której są delikatne wgłębienia. W większości opinie WD My Passport Ultra 2TB są pozytywne.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane podstawowe

WD My Passport Ultra 2TB to dysk zewnętrzny HDD o pojemności równej 2 TB. Oznacza to, że zmieści się na nim wiele plików, zarówno zdjęć, jak i filmików z wakacji, filmów Full HD, dokumentów i wiele innych. Kupując ten sprzęt, możesz zaoszczędzić miejsce na dysku w swoim komputerze i usprawnić jego pracę. Model ma format 2,5 cala. Wymiary produktu to: wysokość – 12,8 mm, szerokość – 81,6 mm i głębokość – 110 mm. Dysk zewnętrzny nie zajmuje dużo miejsca, więc łatwo znaleźć sposób do jego bezpiecznego przechowywania.

 

Przygotowanie do pracy

Do zakupu zachęca to, że dysk jest fabrycznie skonfigurowany, więc nie trzeba nic szczególnego robić, aby móc z niego skorzystać. Wystarczy tylko podłączyć go do swojego komputera lub laptopa. Cena WD My Passport Ultra 2TB jest stosunkowo wysoka, trzeba jednak pamiętać, że model ma dużą pojemność i stosunkowo długi okres gwarancji. 

 

Technologia USB

Urządzenie wykorzystuje technologię USB-C, więc przesyłanie danych z komputera na dysk i odwrotnie przebiega łatwo. W zestawie jest też specjalny adapter, który gwarantuje kompatybilność ze starszymi sprzętami. Niezależnie od tego, jaki masz model PC czy laptopa, możesz być pewny, że zakup tego dysku zewnętrznego to dobra decyzja. Należy także podkreślić, że dzięki oprogramowaniu WD Discovery będącego częścią zestawu możliwe jest tworzenie kopii zapasowych różnych plików. Urządzenie działa na takiej zasadzie, że łączy się z najbardziej popularnymi serwisami społecznościowymi i pozwala przechowywać ważne dane w chmurze (np. na dysku Google Drive czy Dropbox). 

 

Szyfrowanie danych

Test WD My Passport Ultra 2TB wykazał, że znajdujące się na dysku dane są bezpieczne. Model ma funkcję WD Security w pakiecie WD Discovery, która gwarantuje zachowanie prywatności. Użytkownik może w łatwy sposób zabezpieczyć swoje dane hasłem i korzystać ze skutecznego, 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES. Przydatna okazuje się opcja automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Dotyczy ona każdego rodzaju plików: zdjęć, filmów, dokumentów i innych. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ