Opinie o Yamaha NS-SW100

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Subwoofer jest polecany dla miłośników kina i muzyki, co dowodzi wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku. Potwierdzają to dostępne w Internecie opinie Yamaha NS-SW100 zawierające sporo dobrych słów na temat parametrów urządzenia i solidności jego wykonania. Model jest wyposażony w 250-milimetrowy przetwornik niskotonowy, który zapewnia sprężysty bass. Sprzęt wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne np. Twisted Flare Port. 

 

Najważniejsze wady:

W zestawie nie ma pilota, który umożliwiłaby zdalne sterowanie urządzeniem. Na obudowie modelu mogą pojawiać się zarysowania, w związku z tym ważne jest, żeby do jego czyszczenia używać miękkiej szmatki i zrezygnować z detergentów o niesprawdzonym składzie.

 

Werdykt: 9.6/10

Ten subwoofer zapewnia mocny, głęboki bas, który jest słyszalny nawet przy ustawieniu małej głośności. Dzięki wykorzystaniu technologii Twisted Flare Port udało się zredukować wewnętrzny szum i sprawić, że dźwięki stały się bardziej precyzyjne, także na niskich częstotliwościach. Sprzęt jest objęty 3-letnią gwarancją potwierdzająca wysoką jakość jego wykonania.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Prezentowany subwoofer jest stosunkowo mały, bo jego dokładne wymiary to: Szerokość – 35,1 cm, wysokość – 35,2 cm i głębokość – 40,8 cm. Urządzenie, w porównaniu z innymi popularnymi modelami dostępnymi na rynku, jest stosunkowo tani, waży tylko 12 kg. Można go łatwo przenosić i to bez pomocy innej osoby. Subwoofer ma czarną obudowę, która prezentuje się elegancko i pasuje do innych sprzętów, jakie mogą znajdować się np. w salonie. Moc sprzętu jest równa 100 W, a pasmo przenoszenia wynosi od 25 Hz do 180 Hz. Przetwornik mierzy 250 mm i ma 10 cali. Cena Yamaha NS-SW100 jest stosunkowo niska, wynosi około 700 zł.

Twisted Flare Port

Zaawansowanym rozwiązaniem wykorzystanym w tym subwooferze, wpływającym na jakość odtwarzanego dźwięku, jest Twisted Flare Port. Wylot portu wentylacyjnego jest tak zaprojektowany, aby rozpraszać wir powietrza, który tworzy się wokół krawędzi portu. Wylot ma kielichowaty, lekko skręcony kształt i zapewnia płynność ruchu powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowany zostaje wewnętrzny szum, a w związku z tym podczas odtwarzania filmu czy muzyki nie słychać zakłóceń. Dźwięk jest czysty i precyzyjny, dobrze oddaje realizm sceny filmowej czy każdy, nawet najcichszy dźwięk utworu muzycznego – test Yamaha NS-SW100 to potwierdza.

 

Technologia Advanced YST II

Mimo że sprzęt ma nieduże rozmiary i można byłoby się spodziewać, że bas nie będzie mocny, w rzeczywistości jest inaczej. Okazuje się on głęboki i bardzo dobrze słyszalny. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Advanced YST II łączącej ujemną impedancję i stały prąd, co pozwala odpowiednio napędzać membranę głośnika. Model ma dyskretny układ wzmacniacza i solidny 250-milimetrowy przetwornik niskotonowy. Sprzęt wykorzystuje też obwody ANIC (Advanced Negative Impedance Converter). W efekcie system dynamicznie optymalizuje impedancję głośnika i tym samym zapewnia liniowość. Niskie tony są dokładniejsze i stabilniejsze, a jakość dźwięku zdecydowanie lepsza. Nie umknie to uwadze miłośnikom kina i muzyki. 

 

Klasyczny design

Urządzenie ma prosty design, ciemna obudowa jest idealnie gładka i dobrze komponuje się z innymi sprzętami znajdującymi się w pomieszczeniu. Ten subwoofer wygląda ładnie w każdym wnętrzu, bez względu na to, w jaki sposób go urządzono.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ