Piloty uniwersalne ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Dobry pilot uniwersalny to niezastąpiona rzecz w każdym domu. Wiemy o tym my, jak również wielu użytkowników Internetu, których opinie przeanalizowaliśmy szukając najlepszych propozycji dostępnych na polskim rynku. Wśród nich znalazł się pilot Magic Remote LG AN-MR600. Jeśli szukasz urządzenia, które ułatwi Ci obsługę różnych sprzętów marki LG, jak też innych producentów, ten model powinien Cię zainteresować. Konsumenci zgodnie uznali, że jest to jedna z najciekawszych propozycji dostępnych w chwili obecnej na rynku. Wśród zalet wymieniają funkcjonalność, która ma związek z tym, że pilot posiada funkcję sterowania głosowego. Produkt ten został solidnie wykonany, tak aby nawet w momencie upadku z dużej wysokości nie uległ uszkodzeniu. Jeśli jednak szukasz pilota, którym będziesz mógł obsłużyć klimatyzatory, a nie elektronikę, taką jak telewizory czy magnetowidy, Twojej uwadze polecamy model SAVIO K-1028. Prezentowany produkt jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Ma duży wyświetlacz i prosty system obsługi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model ten ma specjalną konstrukcję, dzięki której można go używać, jak myszki komputerowej. Kółko do scrollowania ułatwia poruszanie się po stronach internetowych, które można przeglądać na ekranie telewizora. Posiada on również możliwość sterowania głosowego oraz funkcję wskaźnika.

Wady

Konsumenci twierdzą, że używając tego pilota występuje niewielkie opóźnienie jego reakcji w porównaniu do urządzenia dołączonego do zestawu z telewizorem. Poza tym ze względu na mnogość funkcji, baterie dość szybko się wyczerpują.

Podsumowanie

Prezentowany model to uniwersalny pilot, przy użyciu którego możemy łatwo sterować urządzeniami LG. Urządzenie jest bardzo wytrzymałe i proste w użyciu. Posiada liczne funkcje, które poprawiają wygodę jego obsługi.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie wyposażone jest w duży wyświetlacz LCD, dzięki któremu możemy szybko wybrać potrzebne funkcje i kody. Ekran jest podświetlany, co sprawia, że obsługa urządzenia jest łatwa także w ciemności. Model ten posiada również przydatną latarkę.

Wady

Niestety model ten nie obsługuje wszystkich klimatyzatorów dostępnych na polskim rynku. Dotyczy to szczególnie modeli mniej znanych firm. Ponadto, niektórzy konsumenci mają problem z guzikami, które ciężko się wciska.

Podsumowanie

Jest to uniwersalny model na podczerwień, przy użyciu którego z łatwością obsłużymy swój klimatyzator. Działa on z produktami takich marek, jak Samsung, Fujitsu, Toshiba czy Hitachi.

Rozważ też

Zalety

Pilot przeznaczony jest do sterowania aż 8 typami urządzeń audio-wideo. Posiada on duże, wygodne przyciski, które ułatwią nam jego obsługę. Jest on bardzo lekki i dobrze leży w dłoni. Ponadto, bardzo szybko łączy się z wieloma sprzętami, gdyż wystarczy tylko wpisać kod obsługujący daną markę.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę na dość skomplikowaną instrukcję obsługi, która nie wyjaśnia wszystkich funkcji. Na szczęście, obsługa tego modelu jest intuicyjna i samodzielnie można wywnioskować jego sposób działania.

Podsumowanie

Urządzenie obsługuje telewizory, tunery telewizji satelitarnej, kablowej czy DVB-T, odtwarzacze Video, CD, Blu-ray oraz DVD, amplitunery, kina domowe oraz stacje dokujące iPod/MP3.

 

 

Najlepsze piloty uniwersalne w 2024 roku

 

Telewizor, radioodtwarzacz, tuner telewizji satelitarnej lub kablowej, klimatyzator i wiele innych urządzeń obsługiwanych jest za pomocą pilota. Często w domu mamy kilka pilotów do różnych sprzętów, równie często przekopujemy sterty rzeczy, żeby je odnaleźć. Istnieje jednak rozwiązanie, które pomoże nam zapomnieć o wielu pilotach – jeden uniwersalny zastąpi nam wszystkie modele, które mamy w domu. Sprawdź nasz ranking i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

 

LG AN-MR600

 

1-lg-an-mr600Pilot Magic Remote LG AN-MR600 to nasza pierwsza propozycja. Jest to rozwiązanie zapewniające pełną kontrolę nad rozrywką w całym domu. Dzięki nowoczesnej konstrukcji można się nim posługiwać jak myszką komputerową. Jest to oczywiście możliwie dzięki specjalnemu przyciskowi – kółko do skrolowania ułatwia poruszanie się po stronach internetowy, które można przeglądać na ekranie telewizora. W efekcie zarządzanie centrum rozrywki w domu jest proste i komfortowe.

Model ten ma możliwość sterowania głosowego, a więc nawet mając zajęte ręce bez problemu włączymy telewizor, radioodtwarzacz, czy tym podobne sprzęty. Ten najlepszy pilot uniwersalny został wyposażony w funkcję wskaźnika, dzięki której zapewnimy sobie komfort sterowania i łatwe zarządzanie sprzętami LG.

Funkcja sterowania uniwersalnego umożliwia nam też łatwe i intuicyjne obsługiwanie urządzeń multimedialnych różnych producentów. Model ten jest niezwykle wytrzymały. Mocna obudowa zyskała uznanie wszystkich konsumentów, zwłaszcza tych z małymi dzieci, które często bawią się pilotem. Poza tym urządzenie uznano za niezwykle proste w obsłudze.

Pilot Magic Remote LG AN-MR600 to urządzenie wyposażone w wiele ciekawych funkcji. Jest kompatybilne z większością sprzętów marki LG. Cechuje się prostym systemem obsługi.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Jest to bardzo łatwy w obsłudze model. Ma wiele przycisków, ale wszystkie są bardzo dobrze oznaczone, więc używanie go na pewno nie sprawi nam problemu.

Funkcjonalność: Pilot ma nie tylko system sterowania przyciskami, ale również funkcję sterowania głosowego. Nawet jeśli będziesz miał zajęte ręce, włączysz telewizor lub inny sprzęt.

Funkcja wskaźnika: Model ten zapewnia komfort sterowania i bezproblemowe zarządzanie sprzętami LG, które są połączone z tym pilotem. Za sprawą tego rozwiązania wszystko mamy pod kontrolą.

Wykonanie: Wiele osób podkreśla, że pilot musi być solidny, bo jest bardzo narażony na uszkodzenia, zwłaszcza gdy mamy dzieci. Nawet dorośli często kładą pilota w nieodpowiednie miejsce, gdzie ten może zostać uszkodzony. Dlatego producent zadbał o to, aby prezentowany model był wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Konstrukcja: Na uwagę zasługuje fakt, że pilot został tak zaprojektowany, aby dobrze leżał w dłoni.

 

Wady

Cena: Urządzenie kosztuje ponad 150 zł. W efekcie jest to jedna z droższych propozycji.

 

 

 

 

Savio K-1028

 

2-savio-k-1028Pilot SAVIO K-1028 to uniwersalny model na podczerwień, którym można obsługiwać większość klimatyzatorów dostępnych na rynku. W końcu zapomnisz o kilku pilotach i ich poszukiwaniach, aby włączyć klimatyzator w kolejnym pomieszczeniu. Za pomocą tego jednego urządzenia włączysz wszystkie klimatyzatory w swoim domu, czy też w biurze. Baza kodów pozwoli Ci na dopasowanie pilota do wybranego modelu klimatyzatora.

Ponadto, ma on wbudowany duży ekran LED i latarkę. Jest więc niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym domu. Dzięki funkcji podświetlenia ekranu bez problemu użyjemy pilota również po zmroku. Produkt obsługuje najbardziej znane marki klimatyzatorów, których modele znajdziemy na polskim rynku, a są to m.in.: urządzenia Samsunga, Fujitsu, Toshiby, Hitachi, Elektrolux’a, Olympusa, i wiele innych.

Ten dobry i tani pilot uniwersalny cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które zdecydowały się na jego zakup. Przede wszystkim jest bardzo tani. Kolejna kwestia to jego funkcjonalność – w końcu jeden model zastąpi nam wszystkie piloty do klimatyzatorów.

Pilot SAVIO K-1028 jest kompatybilny z urządzeniami marki Samsung, Hitachi, Fujitsu, Toshiba i innymi. Przeznaczony jest do obsługi klimatyzatorów.

 

Zalety

Wygoda: Jeśli stawiasz na wygodę i nie chcesz obsługiwać każdego klimatyzatora w domu czy w biurze, używając do tego osobnego pilota, to propozycja dla siebie. Prezentowany model został tak zaprojektowany, aby ułatwić nam obsługę różnych klimatyzatorów.

Baza kodów: W komplecie z pilotem otrzymujemy bazę kodów, które ułatwią nam programowanie sprzętu. Nie będziesz musiał ich szukać w Internecie.

Ekran LED: Produkt jest wyposażony w wyświetlacz z podświetlaniem. Jest on dość duży i czytelny. Nawet po zmroku, bez konieczności zapalania światła zaprogramujemy klimatyzator. Litery wyświetlające się na pilocie są dość duże.

Cena: Na uwagę zasługuje atrakcyjna cena produktu. Jak podkreślają konsumenci jej stosunek do jakości wykonania jest bardzo atrakcyjny. Jest to jedna z tańszych propozycji, jakie znajdziemy na polskim rynku.

 

Wady

Tylko do klimatyzatorów: Nie jest to urządzenie służące do uruchamiania telewizora, radia czy innej elektroniki, a wyłącznie klimatyzatorów.

 

 

 

 

One For All URC1580

 

3-one-for-all-urc1580Uniwersalny pilot One For All URC1580 Total Control to nasza trzecia propozycja, która obsłuży aż osiem urządzeń audio-wideo. Model ten obsługuje wszystkie marki i rodzaje telewizorów, jak również tunery telewizji satelitarnej, kablowej czy DVB-T, odtwarzacze Video, CD, Blu-ray oraz DVD, amplitunery, kina domowe, jak również stacje dokujące iPod/MP3.

Czyli wszystkie sprzęty, które znajdziemy w naszym domu lub biurze. Szybko łączy się z wieloma urządzeniami – wystarczy wpisać kod obsługujący daną markę i gotowe (wszystkie potrzebne informacje znajdują się w książeczce dołączonej do zestawu). Pilot ma wygodne i intuicyjnie rozmieszczone przyciski, które ułatwią nam obsługę.

Konsumenci docenili nie tylko duże, wygodne przyciski, ale też solidne wykonanie urządzenia. Ponadto, na pilocie znajdziemy specjalny przycisk telegazety, czy menu odbiorników. W efekcie, bez problemu włączymy zarówno najnowsze modele telewizorów, czy odtwarzaczy, jak również te starsze sprzęty. Dzięki niewielkim rozmiarom i małej wadze, produkt ten stanowi bardzo poręczne urządzenie w każdym domu.

Uniwersalny pilot One For All URC1580 Total Control to urządzenie, które ułatwi nam obsługę różnych sprzętów znanych producentów. Jest funkcjonalne i łatwe w użyciu.

 

Zalety

Obsługa 8 urządzeń: Pilot One for ALL URC 1580 umożliwia nam podłączenie aż 8 różnych urządzeń. W efekcie możesz zapomnieć o kilku modelach pilotów, które nie tylko zajmują miejsce, ale też ich odróżnienie bywa problematyczne.

Szybkie łączenie: Aby połączyć pilot z dowolnym sprzętem, wystarczy wpisać kod z listy dołączonej do zestawu. Dzięki temu konfiguracja nie zajmie nam zbyt dużo czasu.

Przyciski: Wśród zalet produktu wymienia się jego wygodne i intuicyjne przyciski. Ułatwiają one włączenie urządzeń, zmienianie funkcji, podgłaśnianie i wykonywanie innych czynności.

Poręczność: Model ten został tak zaprojektowany, aby trzymanie go w dłoni było dla użytkownika wygodne. Opływowe kształty sprawiają, że jest to jedna z ciekawszych propozycji, jakie znajdziemy w chwili obecnej na rynku.

 

Wady

Wykonanie: Jest to tani produkt, co przekłada się na jego solidność wykonania.

 

 

 

 

Logitech Harmony 350 Control

 

4-logitech-harmony-350-controlJeden pilot zamiast kilku, które ciągle gdzieś się gubią – to w końcu stanie się możliwe z Logitech Harmony 350 Control. Zapomnij o kilku pilotach, zamień je na jeden, bardziej funkcjonalny. Jest to model do natychmiastowej konsolidacji pilotów. Obsługuje do 8 urządzeń i jest zgodny z ponad 225 000 sprzętami multimedialnymi od 5000 producentów.

Możesz zapomnieć o niekończącej się nauce obsługi skomplikowanych przycisków, które często są zupełnie zbędne. Dzięki łatwej konfiguracji, pilot działa intuicyjnie. Wystarczy mu wydać proste polecenie. Przyciski pogrupowano zgodnie ze sposobem ich używania, natomiast ich kształt i specjalne podświetlenie ułatwiają posługiwanie się pilotem przy każdym oświetleniu. Warto też zauważyć, że na stronie myharmony.com można wykonać prostą konfigurację sprzętu.

Wystarczy podłączyć go to komputera i wykonać kroki rozpisane na stronie internetowej. Kreator konfiguracji online ułatwi Ci określanie ustawień podstawowych lub zaawansowanych. Możliwość dostosowania urządzenia do własnych potrzeb to bardzo dobre rozwiązanie docenione przez wielu użytkowników tego sprzętu.

Logitech Harmony 350 Control to urządzenie zgodne z ponad 225 tysiącami sprzętów różnych producentów. Jest więc bardzo funkcjonalne.

 

Zalety

Obsługa 8 urządzeń: Ten sprzęt pozwoli Ci zapomnieć o kilku pilotach, które zajmują pół stolika w salonie. Nie będziesz szukać tego, który jest Ci potrzebny. To dlatego, że pilotem możemy obsługiwać do 8 różnych urządzeń, w tym telewizory, wieże, odtwarzacze i wiele innych.

Obsługa: Bez wątpienia jest to prosty w użyciu pilot, cechujący się bardzo intuicyjnym system obsługi. Dlatego jest tak często wybierany przez konsumentów.

Konfiguracja online: Wiele osób doceniło fakt, że model ten można skonfigurować online. Dla pasjonatów nowinek technologicznych to bardzo ciekawe rozwiązanie.

 

Wady

Problemy z konfiguracją: Niektórzy użytkownicy mają problemy z dopasowaniem pilota do posiadanej elektroniki. Chociaż sam proces konfigurowania jest prosty, to nie zawsze przynosi takie efekty, jakich byśmy oczekiwali.

Cena: Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że jest to dość droga propozycja.

 

 

 

 

Ferguson RCU-660

 

Pilot uniwersalny Ferguson RCU 660 to model 5 w 1. Jest on przeznaczony do obsługi telewizorów, wzmacniaczy, odtwarzaczy BD i DVD, amplitunerów, jak również odtwarzaczy CD, nagrywarek i innych urządzeń. Daje nam możliwość podłączenia do 5 różnych sprzętów jednocześnie.

Jest to model uniwersalny, który umożliwia nam obsługę urządzeń różnych producentów, aczkolwiek najlepiej działa w połączeniu ze sprzętami marki Ferguson.

Pilot zasilany jest dwiema bateriami AAA, których niestety nie znajdziemy w zestawie. Wśród funkcji sprzętu możemy wyróżnić automatyczne programowanie, jak również system konfiguracji przy użyciu kodu danej marki. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku niektórych urządzeń konfiguracja może zająć więcej czasu.

Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają prostą obsługę. Poza tym urządzenie zyskało uznanie ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. Konsumenci potwierdzają, że mamy tutaj do czynienia z całkiem niezłym stosunkiem ceny do jakości. Piszą też, że to najlepsza opcja dla kogoś, kto nie chce przepłacać i nie szuka zaawansowanych funkcji.

Ferguson RCU 660 to bardzo dobry pilot uniwersalny do 50 zł. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AAA. Możemy nim obsługiwać do 5 różnych sprzętów.

 

Zalety

Prosta obsługa: Wiele osób wybrało ten model ze względu na prostą, intuicyjną obsługę. Uruchamianie różnych sprzętów w domu za sprawą tego pilota jest łatwe.

Funkcjonalność: Nie można zaprzeczyć, że jest to funkcjonalny pilot, bo bez problemu działa z różnymi sprzętami znanych i mniej popularnych producentów. Dobrze zaprogramowany będzie nam służył przez dłuższy czas.

 

Wady

Problemy z konfiguracją: Urządzenie nie zawsze łączy się z urządzeniami. Konfiguracja pilota może być początkowo trudna.

Jakość przycisków: Z czasem przyciski w pilocie obluzowują się, a nawet wypadają.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki pilot uniwersalny kupić?

 

Niestety wraz z zakupem każdego elektronicznego sprzętu domowego, zyskujemy nowy pilot. Bardzo szybko okazuje się, że na naszym stole zgromadziliśmy kilkanaście urządzeń do telewizora, telewizji satelitarnej i kablowej, dekodera, klimatyzacji oraz radia. Zorientowanie się który model pasuje do jakiego sprzętu jest bardzo trudne. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia: albo podpiszesz każdy z nich, albo zakupisz jeden, uniwersalny pilot do obsługi wszystkich sprzętów. Aby to się udało należy zakupić produkt dobrej jakości. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Aby Ci w tym pomóc przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki niemu dowiesz się na co zwrócić uwagę i jaki pilot uniwersalny wybrać.

Kompatybilność

Przed dokonaniem zakupu powinieneś upewnić się, czy interesujący Ciebie pilot będzie kompatybilny ze sprzętami, które już posiadasz.

Najważniejszymi urządzeniami, które mogą być obsługiwane przez jeden pilot uniwersalny są: telewizor, odtwarzacz DVD oraz Blu – Ray, wzmacniacz, wieża, radio, tuner telewizyjny oraz odtwarzacz kaset VCR. Istotne jest to, że wiele modeli pilotów jest w stanie obsłużyć sprzęty relatywnie nowe jak soundbar, równocześnie z magnetowidem.

Wiedz jednak, że zakupiony przez Ciebie pilot nie będzie w stanie aktywować wszystkich dostępnych funkcji. Oznacza to, że jeśli Twój odtwarzacz Blu-Ray posiada ukryte opcje, które są aktywowane określoną sekwencją klawiszy, nie aktywujesz ich pilotem uniwersalnym. Warto jednak podkreślić, że wielu producentów rozpoczęło pracę tym, by modele uniwersalne miały pełny dostęp do wszystkich opcji w sprzętach, które obsługują.

 

Wydajność – jaki pilot uniwersalny jest najlepszy?

Wydajność pilota mierzona jest w ilości urządzeń, które jest on w stanie obsłużyć. Tańsze i znacznie prostsze modele, mogą jednocześnie sterować 5 urządzeniami. Z kolei bardzo zaawansowane, a tym samym i droższe, piloty mogą obsługiwać aż 15 sprzętów.

Wydajność modelu zależy w dużej mierze od rozbudowania urządzenia audiowizualnego. Dużo prościej sterować magnetowidem niż soundbarem.

Wybór modelu powinien być uzależniony od ilości sprzętów, jakie posiadasz. Jeśli jesteś zainteresowany kontrolą jedynie 2 lub 3 urządzeń, lepiej wybrać tańszy pilot. W przypadku, gdy posiadasz dużo różnorodnych modeli audiowizualnych, sugerujemy inwestycję w droższy przyrząd.

 

Wykonanie

Przed dokonaniem zakupu, upewnij się, z jakiego materiału wykonany jest interesujący Cię pilot. Zdecydowana większość urządzeń jest zrobiona z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu cechują się one dość dużą odpornością na stłuczenia i upadki. Niestety, wielu z nas ma tendencję do zapominania, gdzie znajduje się pilot. Często w czasie poszukiwań spada on na ziemię. Dlatego ważne jest by był on wytrzymały. Zdecydowanie niepolecane są piloty wykonane z niskiej jakości plastiku. Są one dość awaryjne oraz, co gorsze, łamliwe. Zatem jeśli nie chcesz inwestować w taśmy klejące czy różne kleje, radzimy zakupić pilot uniwersalny z tworzywa sztucznego odpornego na wszelkie uszkodzenia.

Należy również zwrócić uwagę czy pilot, który chcemy kupić jest wodoszczelny. Jest to szczególnie ważne, gdy masz dzieci lub samym miewasz tendencję do wylewania napojów.

 

Wygoda podczas korzystania

Najważniejszą zaletą pilota uniwersalnego jest jego poprawne działanie. Jednak warto zwrócić uwagę na jego kształt. Po pierwsze, musi on dobrze leżeć w dłoni. Pomoże to zredukować liczbę upadków. Co więcej, urządzenie nie może być zbyt duże, gdyż znalezienie wtedy odpowiedniego przycisku zajmie Ci zbyt wiele czasu.

Same przyciski powinny działać lekko. Ważne jest jednak to, by przy ich naciśnięciu był wyczuwany charakterystyczny opór i skok. Dzięki temu, do wybrania odpowiedniego przycisku będziemy musieli użyć niewielkiej siły. Sprawi to, że żadna funkcja nie będzie aktywowana przypadkowo.

Ciekawą funkcją, która występuje w części sprzętów jest opcja podświetlenia. Dzięki temu w czasie nocnego sensu będziesz w stanie znaleźć odpowiedni przycisk.

Zasilanie

Piloty mogą mieć jeden z dwóch typów zasilania: akumulatorowy lub na baterie typu AAA. Pierwszy z nich najczęściej jest spotykany w droższych modelach. Spowodowane jest to tym, że akumulatory są bardziej wydajne niż baterie. Pozwala to na dłuższy czas użytkowania.

Różnica między tymi dwoma typami wynosi kilka złotych, zatem decyzja, który z nich wybrać powinna być podyktowana Twoimi osobistymi preferencjami.

 

Zasięg pracy pilota

Jednym z kluczowych elementów jest zasięg pracy pilota. Bowiem, jeśli posiadamy dość duży pokój z wieloma sprzętami, to chcemy mieć pewność, że nasz uniwersalny przyrząd je wszystkie obsłuży. Najczęściej spotykane są modele to te, których zasięg wynosi 10 metrów.

Wiedz, że działają one na podczerwień, zatem pilot nie ma możliwości kontrolowania sprzętów, które znajdują się w sąsiednich pokojach.

 

Piloty uniwersalne w dobrych cenach

Cena takich urządzeń jest uzależniona od kilku czynników. Po pierwsze, ilości sprzętów, z jaką mogą się połączyć. Piloty, które można skonfigurować z 5 urządzeniami audiowizualnymi kosztują około 15 zł – 20 zł. Modele, które połączą się z 15 innymi sprzętami kosztują od 30 zł do 50 zł.

Wiedz, że na rynku są również dostępne piloty uniwersalne z górnej półki, których cena wynosi nawet 500 zł. Większość takich modeli posiada ekran dotykowy, który ułatwia użytkowanie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ