5 najlepszych kantorów wymiany walut we Wrocławiu

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Jak wybrać najlepszy kantor wymiany walut we Wrocławiu?

 

Niejeden z nas, marzycieli, potrzebując dużej ilości dewiz rozmarzy się, że wystarczy domowa drukarka laserowa wifi, aby „naprodukować” waluty. Rzeczywistość taka prosta nie jest i aby złotówki wymienić na Dolary, Euro czy inną walutę trzeba znaleźć kantor wymiany walut. Wrocław ma wiele takich placówek, skąd więc dowiedzieć się, który z nich to najtańszy kantor we Wrocławiu? Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje, gdy celem naszych poszukiwań jest kantor kryptowalut, czy Wrocław na mapie miasta ma takie miejsca? Zadaliśmy sobie trud porównania i wyodrębniliśmy te kantory w mieście Wrocław, które według klientów zasługują na miano najlepszych. Szczegóły poniżej. 

 

Ranking 5 kantorów wymiany walut w 2024 roku

 

Kantor Cent Wrocław

Najtańszy kantor wymiany walut we Wrocławiu | Kantor CENT (centkantor.pl)

Centnet.pl – kantor internetowy prosto z Wrocławia

(5) Kantor Cent | Facebook

Kantor Cent przyjmuje klientów na ulicy Świdnickiej. Na stronie internetowej firma podaje aktualne kursy, a ze względu na szybką ich zmianę klientom poleca się umówienie terminu wymiany waluty, zwłaszcza jeśli jest to większa transakcja i rezerwację aktualnego kursu. Na stronie www klient znajdzie kalkulator wyliczający należność przy kupnie i sprzedaży danej waluty. Firma, mimo że zapewnia, że kurs jest najlepszy we Wrocławiu dopuszcza jego negocjację. A oferuje się tu ponad 70 różnych walut, również takich, które nie występują w innych placówkach. Kantor Świdnicka Wrocław zajmuje się również skupem i sprzedażą metali szlachetnych, a na stronie również znajdziemy ich kursy. Firma prowadzi również sprzedaż internetową walut. Bezpieczna transakcja odbywa się przy użyciu konta bankowego klienta, na które jest przelewana waluta. Swoje powodzenie wśród klientów kantor zawdzięcza nie tylko dużemu doświadczeniu, bo firma działa od 1989 roku, ale też dlatego, że jest to kantor, od którego rynek starego miasta Wrocław znajduje się zaledwie 50 m. 

 

Kantor Europa Wrocław

Skup złota i platyny Wrocław – Lombard – Europa – Kantor, Lombard Wrocław (europa-wroc.pl)

Przy ulicy Piłsudskiego 92 zaprasza swoich klientów Kantor Europa. Jest to miejsce, w którym nie tylko dokonamy wymiany walut, ale też sprzedamy złoto, brylanty czy uzyskamy pożyczkę pod zastaw. Kupimy tu też złoto inwestycyjne w postaci sztabek i monet, a ceny skupu i sprzedaży oferowanych produktów każdy z klientów znajdzie na stronie internetowej firmy, a ceny są stale aktualizowane w odniesieniu do cen giełdowych. Europa zapewnia, że wszystkie transakcje są prowadzone z pełną dyskrecją w specjalnie przystosowanych kabinach kasowych. Co prawda nie wiemy czy jest to najtańszy kantor w miejscowości Wrocław, ale wiemy, że klient tu może negocjować kursy. Kantor jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 19.00 i w soboty do 17.00 i mieści się około 150 metrów od Dworca Głównego PKP. Firma zaprasza zarówno osoby prywatne, jak i firmy posiadające do sprzedaży metale szlachetne. 

 

Kantor Wrocław Astra

Kantor wymiany walut PLEX | Wrocław (kantorplex.pl)

(7) Kantor PLEX | Facebook

Niemal każde centrum handlowe wśród punktów usługowych ma kantor wymiany walut. I tak kantor wymiany walut ma centrum Wrocław Magnolia, jak i Centrum Astra. W tym drugim znajdujemy kantor wymiany walut PLEX. Działający od lat kantor ma bogate doświadczenie w branży i oferuje swoim klientom bezpieczne transakcje. Przy ulicy Horbaczewskiego 4-6 w Centrum Handlowym Astra na pierwszym piętrze przy stoisku 132 wymienimy niemal każdą walutę świata. Aktualne kursy są prezentowane na stronie internetowej, a każda transakcja i każdy klient jest traktowany tu indywidualnie. Ze szczególną precyzją pracownicy podchodzą do transakcji z dużymi sumami, gdzie priorytetem jest dbałość o bezpieczeństwo transakcji jak i klienta. Kantor wymiany walut PLEX zaprasza swoich klientów od poniedziałku do soboty od godziny 9.00 do 20.00, a w niedziele handlowe od godziny 9.00 do 18.00.

 

Kantor Dukat Wrocław

Kantor wymiany walut Wroclaw – Kantor Dukat

Kantor Dukat od jakiegoś czasu zaprasza do nowej lokalizacji w supermarkecie Auchan przy ulicy Hubskiej 112/118 w godzinach 9.00- 17.00 od poniedziałku do piątku, oraz w soboty od godziny 8.00 do 14.00. Jak zapewniają pracownicy, wszyscy odwiedzający placówkę od razu zauważą korzystny kurs dolara i innych walut jaki kantor Dukat w centrum Wrocławia oferuje. Druga placówka z lokalizacją w Rawiczu ma równie interesujące kursy. W obu miejscach klient znajdzie szeroki wybór walut i możliwość negocjacji stawek zakupu i sprzedaży przy transakcjach, w których wymieniane są duże sumy. Dlatego warto być na bieżąco z tym jakie kursy oferują inne kantory we Wrocławiu, ewentualnie sprawdzić co o nich mówi internetowa porównywarka. Firma Dukat też zachęca, przy wymianie sporych sum, do kontaktu telefonicznego, w którym zostanie potwierdzona wysokość kursu, aby klient miał pewność wszystkich kosztów transakcji. 

 

Kantor Polonez Wrocław Piłsudskiego

Kantor wymiany walut we Wrocławiu – POLONEZ (kantorpolonez.pl)

Czy firma Polonez przy ulicy Piłsudskiego 52 to kantor we Wrocławiu czynny 24h? Jak czytamy na stronie kantorpolonez.pl firma otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 do 18.30, w soboty od 9.00 do 14.00 i w niedziele od 9.30 do 14.30. Firma obok wymiany walut realizuje też międzynarodowe błyskawiczne przelewy prowadzone przy współpracy z Western Union. Transakcji wymiany walut klient może wykonać przychodząc na Piłsudskiego lub za pośrednictwem banku. Kantor Polonez współpracuje w tym zakresie z Bankiem Millennium i Bankiem PKO SA. W takim wypadku klient zarówno przelewa środki ze swojego konta, jak i otrzymuje je na konto w innej walucie. Na stronie internetowej możemy znaleźć aktualne kursy walut przeznaczone dla klientów indywidualnych, jak i kursy negocjowane dla dużych transakcji. Przy nich kantor uprzejmie prosi o zaanonsowanie swojej wizyty, możliwa jest też rezerwacja aktualnego kursu wymiany.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ