Ranking 3 najlepszych anten zewnętrznych do routera w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Anteny zewnętrzne do routera – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, jaką antenę zewnętrzną do routera wybrać? Jeśli tak, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Mamy dla Ciebie artykuł, a w nim zestawienie polecanych przez konsumentów urządzeń, które dobrze się sprawdzają. Produkty do rankingu były wybierane na podstawie opinii użytkowników, co daje większą pewność, co do ich sprawności i niezawodności. Godnym polecenia modelem jest Savio AK-06 dostępny w niskiej cenie. Do wykonania tej zewnętrznej anteny do routera wykorzystano tworzywo sztuczne i metal. Sprzęt jest przeznaczony do wkręcania do Access Pointów ze złączką RP-SMA lub bezpośrednio do kart bezprzewodowych. Zysk anteny wynosi 12 dBi. Jak podaje producent, ten model pozwala na uzyskanie większego zasięgu nawet o 400%. To wysoki wynik zadowalający użytkowników. Jeśli jednak z jakichś przyczyn ten produkt Cię nie zainteresował, poznaj pozostałe propozycje. Drugie miejsce w rankingu anten zewnętrznych do routera należy do Huawei CRC9. Sprzęt jest przystosowany do różnych urządzeń marki Huawei.

3 najlepszych anten zewnętrznych do routera. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model pozwala na poprawę zasięgu domowej sieci internetowej. Zwiększa on siłę sygnału nawet o 300 - 400%. Antenę można podłączyć zarówno do Access Pointów, jak i bezpośrednio do bezprzewodowych kart.

Wady

Czasami po podłączeniu anteny do routera konieczne jest przestawienie go w inne miejsce, gdyż jej długość wynosi 38 cm (może np. zahaczać o wiszącą półkę).

Podsumowanie

Produkt cieszy się dużą popularnością. Za sprawą anteny korzystanie z Wi-Fi staje się bardziej komfortowe, gdyż nie dochodzi do niespodziewanej utraty połączenia. Przymocowanie modelu nie jest trudne, wystarczy go ostrożnie wkręcić. Został on wykonany z metalu oraz tworzywa sztucznego.

Drugi wybór

Zalety

W zestawie razem z anteną znajduje się długi, 5-metrowy przewód, a także podstawka. To oznacza, że możemy ustawić ją w dowolnym miejscu bez ryzyka, że będzie się wciąż przewracać. Model pasuje do różnych urządzeń marki Huawei.

Wady

Jak twierdzi część konsumentów, kabel jest podatny na plątanie. Częste odplątywanie przewodu może stać się uciążliwe i trzeba przy tym uważać, żeby go nie uszkodzić.

Podsumowanie

Model ma długość równą 40,5 cm i waży 228 g. Pozwala on na pozbycie się problemu z niewielkim zasięgiem sieci nie tylko wewnątrz budynku, ale i na zewnątrz, dlatego jest uznawany za praktyczny. Zakres częstotliwości anteny to 890 - 960 MHz oraz 1710 - 2150 MHz.

Rozważ też

Zalety

To model, dzięki któremu korzystanie z Wi-Fi w całym domu staje się bardziej komfortowe. Kiedy go podłączymy, przestaniemy narzekać, że nie możemy swobodnie przeglądać stron internetowych czy oglądać filmów i teledysków.

Wady

Niektórzy kupujący przyznają, że mieli problem z przykręceniem anteny do swojego routera i nie udało im się to za pierwszym podejściem.

Podsumowanie

Na temat produktu można znaleźć wiele pozytywnych recenzji, a nieliczne wady nie przeszkadzają większości kupującym. To antena o długości 38,5 cm, której impedancja wynosi 50 Ohmów. Działa ona na częstotliwości 2,4 MHz. Model można podłączyć do bezprzewodowego routera, jak również Acces Pointa.

 

1. Antena Sektorowa Savio AK-06

 

Dobrymi opiniami cieszy się zewnętrzna antena do routerów Savio AK-06, którą wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego i metalu. Odznacza się ona wytrzymałością i jest przystosowana do pracy w temperaturze od -10 st. C. do +60 st. C. Jej impedancja wynosi 50 Ohm. Kąt promieniowania w płaszczyźnie poziomej jest równy 360 st., a w pionowej 12 st.

Antena może być wkręcana do Access Pointów ze złączką RP-SMA lub bezpośrednio do kart bezprzewodowych. Skuteczność jej działania jest oceniana bardzo dobrze. Wykonane przez producenta testy wykazały, że produkt zwiększa siłę sygnału nawet o 400%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Zysk energetyczny urządzenia jest na poziomie 9-12 dBi. Częstotliwość pracy wynosi 2,400 – 2,483 GHz.

Osoby, które zainwestowały w tę antenę zewnętrzną do routera, są zadowolone z podjętej decyzji. Ich zdaniem sprzęt dobrze się sprawdza i rzeczywiście poprawia stabilność połączenia internetowego.

Savio AK-06 to bardzo dobra antena zewnętrzna do routera do 25 zł. Impedancja wynosi 50 Ohm. Wysokość produktu jest równa 38 cm.

 

Zalety

Efektywność działania: Do zakupu tego sprzętu zachęca przede wszystkim efektywność jego działania. Jak podaje producent, antena zwiększa siłę sygnału nawet o 400%. W rezultacie połączenie internetowe jest stabilne.

Łatwa konfiguracja: Użytkownicy przyznają, że konfiguracja urządzenia nie jest trudna. Można go łatwo podłączyć do Access Pointów albo bezpośrednio do kart bezprzewodowych.

Praca w różnych warunkach: Produkt jest przystosowany do pracy w różnej temperaturze, dokładnie od -10 st. C do nawet +60 st. C.

Jakość wykonania: Kupując jakikolwiek produkt konsumenci zwracają szczególną uwagę na jakość wykonania. Jeśli i dla Ciebie ma to kluczowe znaczenie, będziesz zadowolony z zakupu Savio AK-06. Antenę zrobiono z wytrzymałego tworzywa sztucznego i metalu.

Przeznaczenie: Zaletą tego sprzętu jest uniwersalność. Jest on przystosowany do kart radiowych lub AP.

 

Wady

Wymiary: Antena jest stosunkowo wysoka, jej długość wynosi prawie 40 cm. W związku z tym czasami konieczna jest zmiana położenia routera przed jej przyłączeniem.

 

 

 

 

2. Antena 11.5 dBi z konetkorem CRC9 5m magnetyczna  Huawei

 

Antena magnetyczna Huawei CRC9 to urządzenie o wysokiej skuteczności, które pracuje w paśmie częstotliwości od 850 MHz do 2170 MHz. Dzięki niezwykle wysokiemu zyskowi sygnału na poziomie 11 dBi, sprzęt doskonale rozwiązuje problem słabego zasięgu.

Model ten wyposażony jest w magnetyczną podstawkę, dzięki której można ją łatwo i szybko przymocować do każdej metalowej i płaskiej powierzchni. Wymiary urządzenia to długość – 41 cm, średnica podstawy – 7 cm. Produkt ma zintegrowany przewód o długości 5 metrów, który zakończony został złączem typu CRC9. Produkt dostępny jest w kolorze czarnym.

Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi modemami Huawei oraz większością sprzętów innych producentów. Konsumenci podkreślają, że odpowiednie umiejscowienie anteny na dachu zwiększa zasięg sygnału oraz skutecznie poprawia szybkość transmisji danych.

Antena zewnętrzna do routera Huawei CRC9 działa w paśmie częstotliwości od 850 MHz do 2170 MHz. Średnica podstawy wynosi 7 cm, a długość urządzenia jest równa 41 cm.

 

Zalety

Poprawia zasięg Internetu: Jak potwierdził test anten zewnętrznych do routera, model CRC9 poprawia jakość połączenia internetowego. Urządzenie zwiększa sygnał sieci zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Akcesoria w zestawie: W komplecie znajdują się przydatne akcesoria. Poza anteną kupujący otrzymuje solidnie zrobioną podstawę i kabel.

Kompatybilność: Urządzenie jest kompatybilne z różnymi sprzętami marki Huawei z miejscem przeznaczonym na montaż zewnętrznej anteny. Jego podłączenie nie jest trudne.

Kompaktowe wymiary: Sporo osób do zalet produktu zalicza to, że ma on kompaktowe wymiary, a dodatkowo jest lekki i wygodnie się go przenosi.

 

Wady

Przewód: Znajdujący się w zestawie kabel łatwo się plącze. Ponadto jest on stosunkowo cienki, więc należy ostrożnie go dotykać.

 

 

 

 

3. Antena WLAN dookólna LogiLink WL0037

 

Polecamy Twojej uwadze zewnętrzną antenę do routera LogiLink WL0037 zrobioną z dobrej jakości materiałów. Solidne wykonanie stanowi gwarancję zadowolenia z zakupu i długiego czasu użytkowania. Antena jest przeznaczona do wzmacniania sygnałów WLAN i działa na częstotliwości 2.4 GHz – 2.5 GHz.

Pobór mocy urządzenia utrzymuje się na poziomie 1 W. Zakres temperatury pracy wynosi od -10 st. C. do +55 st. C. Istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia anteny do 90 stopni. Sprzęt jest zgodny z ROHS, FCC i CE. Zysk energetyczny wynosi 9 dBi, a impedancja to 50 Ohm. Średnica produktu jest równa 13,5 mm.

Konsumenci polecają tę antenę zewnętrzną twierdząc, że poprawia ona jakość połączenia internetowego. W związku z tym korzystanie z niej przynosi oczekiwane efekty. Ponadto produkt jest stosunkowo tani.

LogiLink WL0037 to antena zewnętrzna do routera z impedancją 50 Ohm. Jej średnica wynosi 13,5 mm.

 

Zalety

Swobodna regulacja nachylenia: Użytkownik ma możliwość swobodnej regulacji kąta nachylenia anteny do 90 st. W rezultacie może ją ustawić tak, aby była ona dopasowana do położenia routera.

Poprawia jakość połączenia internetowego: Osoby korzystające z tego sprzętu przyznają, że polepsza on jakość połączenia z Internetem. Przeglądanie stron jest bardziej komfortowe, rzadziej się one zacinają.

Solidne wykonanie: Produkt jest wykonany z dobrej jakości materiałów, które mają zapewnić długi czas użytkowania.

 

Wady

Problem z przykręceniem anteny: W niektórych komentarzach można przeczytać, że przyłączenie anteny nie jest proste. Czasami ta czynność wymaga większego skupienia.

 

 

 

 

Jaką antenę zewnętrzną do routera wybrać?

 

Antenę zewnętrzną do routera stosuje się wtedy, gdy wskaźnik siły sygnału modemu wskazuje niski poziom. Jest to przydatny sprzęt również w sytuacji, gdy poziom sygnału ulega dużym wahaniom, na przykład w skutek złych warunków atmosferycznych. Niniejszy artykuł ma na celu dostarczenie wskazówek przydatnych podczas zakupu tego typu sprzętu. Na końcu zamieściliśmy również zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze anteny zewnętrzne do routera, cenione przez konsumentów.

Jeśli chcemy samodzielnie dokonać wyboru anteny zewnętrznej, w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować z naszym operatorem usług internetowych w celu ustalenia pasma częstotliwości, który ma obsługiwać nasz sprzęt. Nie wszyscy operatorzy świadczą swoje usługi w tym samym paśmie, dlatego jest to ważna informacja, aby poprawić sygnał odbierany przez nasz modem.

Kolejną istotną kwestią jest wejście antenowe. Nie wszystkie routery dostępne na rynku mają takie same złącza, a zakupiona antena musi być z nimi kompatybilna. Najczęściej spotyka się wejście oznaczone jako CRC9, które pasuje do większości modemów, jednak istnieje również złącze TS9. Najlepsza antena zewnętrzna do routera w 2023 roku ma uniwersalną końcówkę FME – wówczas wystarczy jedynie dokupić odpowiednią przejściówkę.

Kupując nowy sprzęt musimy także sprawdzić odległość nadajnika od naszego domu. Znając dokładne rozmieszczenie nadajników w naszej okolicy możemy precyzyjnie określić, jaka antena będzie odpowiednia. Zwróćmy uwagę także na zysk anteny wyrażany w jednostkach dBi – im będzie on większy, tym lepszy sygnał. Warto kierować się także zasadą, że anteny o poziomie wzmocnienia do 5 dBi zaleca się stosować do terenów miejskich, gdzie odległość od nadajnika nie przekracza 3 km. Z kolei anteny o poziomie wzmocnienia przekraczającym 10 dBi są dedykowane do terenów, w których nadajnik znajduje się w odległości 5-6 km.

Pamiętajmy, że zakupioną antenę należy ustawić w kierunku najbliższego nadajnika naszego operatora. Podczas ustawiania urządzenia warto spoglądać na wskaźnik siły sygnału na komputerze, do którego został podpięty nasz modem. Sprzęt należy pozostawić w pozycji, w której siła sygnału jest największa.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Mariusz

July 10, 2022 at 7:42 am

Proszę o informację na temat anteny,jaką mam wybrać do routera Huawei B535 -232 zewnętrzną w sieci Play

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

July 22, 2022 at 10:42 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Przy wyborze anteny proszę zwrócić szególną uwagę na sposób montażu oraz kompatybilność pasma częstotliwości. Jesteśmy przekonani, że znajdzie Pan odpowiednią antenę, np. na popularnych serwisach aukcyjnych. Polecalibyśmy jednak kontaktować się ze sprzedawcą przed zakupem i dopytać o sposób montażu oraz pasmo częstotliwości.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać