Najlepszy amplituner Sony

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Amplitunery Sony – ranking

 

Sony STR-DN860

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości amplitunera, to polecamy Ci model Sony STR-DN860. Jest to nowoczesny i wielofunkcyjny sprzęt, który pozwoli cieszyć się wysoką jakością odtwarzanego dźwięku. Sprzęt ma 110 W, co zapewnia wydajną pracę.

Urządzenie jest zgodne z kodekiem audio Direct Stream Digital. Dodatkowo, model pozwala na odtwarzanie dźwięku o dużej rozdzielczości. Sprawia to, że jakość brzmienia jest bardzo wysoka. Innowacyjna 1-bitowa technologia, która polega na przesyłaniu strumienia zer i jedynek gwarantuje dużą częstotliwość. Gwarantuje to dokładne odtwarzanie fal dźwiękowych. Maszyna jest przeznaczona do dekodowania sygnały DSD 5,6 MHz dwukanałowego. Dane mogą być przesyłane za pomocą USB czy kabla HDMI. Waga produktu to 8,3 kg, co pozwala na jego przenoszenie. Tuner modelu obsługuje rozszerzenia AM i FM.

Użytkownicy docenili dobre parametry produktu, które pozwalają na odtwarzanie muzyki w najwyższej jakości. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortowym oglądaniem filmów w Twoim kinie domowym.

 

 

 

 

Sony STR-DN1070

 

Jeśli posiadasz kino domowe, polecamy Ci inwestycję w Sony STR-DN1070. Dzięki sprzętowi będziesz mógł cieszyć się wysoką jakością dźwięku odtwarzanych filmów. Sprawi to, że poczujesz się, jak w autentycznym kinie. Moc produktu to 165 W, co umożliwia wydajną pracę.

Model ten jest kompatybilny ze standardem DSD, co gwarantuje szybkie rejestrowanie dźwięków, a następnie ich odtwarzanie. Dotyczy to również plików o wysokiej rozdzielczości. Proces ten odbywa się bez zniekształceń. Częstotliwość jest około 128 razy wyższa niż w przypadku CD. Dodatkowo sprzęt pozwala na przetworzenie 8 razy więcej danych w krótkim czasie. Do zapisu używane jest kodowanie za pomocą modulacji gęstością impulsów. Z kolei dźwięk jest powiązany z przebiegiem fali 1-bitowego, cyfrowego strumienia audio. Innowacyjna technologia pozwala na zachowanie oryginalnego dźwięku.

W swoich opiniach konsumenci podkreślili wysoką jakość modelu oraz czysty dźwięk. Dodatkowo obsługa aparatury jest bardzo prosta, zatem osoby w każdym wieku będą potrafiły ustawić preferowaną częstotliwość. Produkt posiada wejście USB, a co więcej obsługuje kabel HDMI.

 

 

 

 

Sony STRDH130

 

Godnym polecenia modelem, który przyda się w każdym zestawie kina domowego, jest Sony STRDH130. Maszyna ta pozwala na odtwarzanie czystego dźwięku, bez zniekształceń czy szumów. Zatem będziemy mogli cieszyć się ulubionym filmem czy koncertem na żywo.

Ten amplituner Sony w dobrej cenie ma moc 200 W, co zapewnia wydajną pracę. Dodatkowo odtwarzany dźwięk jest bardzo głośny, co dodatkowo wzmaga wrażenia słuchowe. Maszyna posiada aż 5 wejść, co pozwala na podłączenie dużej ilości domowych sprzętów. Wśród urządzeń, z jakimi produkt współpracuje należy wymienić telewizory, laptopy, konsole oraz odtwarzacze Blu-Ray, DVD i CD. Co więcej sprzęt posiada tuner FM/AM, więc będziesz mógł słuchać ulubionych stacji. Warto dodać, że model oferuje zapamiętanie do 30 rozgłośni radiowych, co ułatwia ich znalezienie. Urządzenie może zostać podłączone za pomocą kabla USB lub HDMI.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło prosty, aczkolwiek elegancki design. Dzięki temu amplituner będzie pasował do każdego sprzętu grającego.

 

 

 

 

Jaki amplituner Sony wybrać?

 

Sprzętem, który na pewno przyda się wszystkim właścicielom kina domowego jest amplituner. Wzmacnia on bowiem emitowany dźwięk, co na pewno docenią osoby lubiące oglądać koncerty na żywo lub filmy kina akcji. Wiemy jednak, że jest to niezbyt popularny produkt, dlatego nie każdy wie, jak zakupić właściwy model. Prezentujemy więc poradnik oraz ranking zawierający najlepsze amplitunery Sony.

Marka Sony wywodzi się z Japonii, ale ze względu na duży sukces, urządzenia firmy są dostępne na całym świecie. Obecnie w ofercie producenta znajdziemy wysokiej jakości laptopy, komputery, konsole do gier, telewizory, nośniki danych oraz aparaty fotograficzne.

Najlepszy amplituner Sony w 2024 roku to taki, który zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku. Jeśli model ma być wykorzystywany wraz z kinem domowym, to najlepszym rozwiązaniem będzie sprzęt AV. W przypadku, gdy chcemy korzystać jedynie z 2 głośników, zalecamy kupno amplitunera stereo. Dzięki temu jakość generowanego dźwięku będzie znacznie wyższa. Pamiętaj, aby przed ostatecznym zakupem przeanalizować do czego sprzęt będzie nam potrzebny. Tylko wtedy kupimy wydajną maszynę.

Koniecznie dowiedz się, z jakimi sprzętami maszyna może współpracować. Godnym polecenia produktem są urządzenia, które mają wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy DAC, czyli Digital Audio Converter. Pozwala to na współpracę z niemal każdym źródłem dźwięku, takim jak DVD, konsola do gier, telewizor czy odtwarzacz Blu-ray. Dobre produkty są kompatybilne z niemal wszystkimi plikami muzycznymi o wysokiej rozdzielczości, jak DSD czy FLAC.

Zastanów się również, jaka jest wszechstronność połączeń. Sprzęty AV posiadają port HDMI, który z łatwością prześle obraz lub dźwięk. Jeśli zarówno nasz amplituner oraz telewizor mają port ADMI ARC, to dźwięk i obraz zostaną przesłane za pomocą jednego przewodu. Jeśli posiadasz urządzenia pokroju gramofon powinieneś zaopatrzyć się w sprzęt z wejściem Phono, gdyż pozwoli Ci na cieszenie się wysoką jakością odtwarzania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ