Najlepszy mikrofon bezprzewodowy nagłowny

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Mikrofony bezprzewodowe nagłowne – ranking

 

AKG WMS45 Sport Set

 

AKG WMS45 Sport Set to zestaw mikrofonu nagłownego, z którego pomocą można bez problemu nagłośnić swój głos nawet podczas energicznych ruchów. W skład tego kompletu wchodzą: odbiornik, mikrofon, nadajnik oraz zasilacz. Wiele osób uważa, że mikrofon jest bardzo wygodny i nie trudno jest go dopasować do swojej głowy.

Odbiornik zestawu waży 360 g. Jego wymiary to 20 cm x 19 cm x 4 cm. Pamiętaj, aby zawsze trzymać go przy sobie. Odbiornik ma wejście typu “jack”, czyli jedno z popularniejszych. Nie wytwarza on szumów, a także nie zniekształca głosu. Mikrofon waży jedynie 30 g, więc z pewnością nie będzie przeszkadzał np. podczas prowadzenia zajęć fitness.

Obsługa całego sprzętu nie jest skomplikowana, co jest doceniane przez większość użytkowników. Wielu z nich chwali również to, że mikrofon można łatwo dopasować do obwodu głowy, a głos nie jest zagłuszany i słychać go dostatecznie głośno i wyraźnie.

 

 

 

 

Monacor WAP-5

 

Monacor WAP-5 to zestaw składający się ze wzmacniacza na pasku oraz mikrofonu nagłownego. Jest to komplet idealny do prowadzenia zajęć ruchowych, instruktażowych i innych, gdzie oprócz donośnego głosu potrzebujemy mieć wolne ręce. Wzmacniacz ma możliwość regulacji głośności.

Sprzęt ładuje się z pomocą zasilacza. Po całkowitym naładowaniu mikrofon pracuje od 6 do 8 godzin. Mikrofonu jest bardzo czuły i wyraźnie wyłapuje wszystkie nasze słowa. Warto wiedzieć, że nie generuje on szumów. Ten bezprzewodowy mikrofon nagłowny w dobrej cenie można dowolnie dopasować do swojej głowy. Podobnie wygląda to w przypadku wzmacniacza, którego pasek jest regulowany.

Warto wiedzieć, że wzmacniacz ma dodatkowe wejście, pod które można podłączyć inne urządzenie, np. odtwarzacz mp3. Użytkownikom podoba się dobre wykonanie tego produktu oraz to, że emitowany dźwięk jest czysty i można regulować jego głośność. Wzmacniacz ma również czytnik kart SD, jest lekki i można go łatwo używać.

 

 

 

 

Saramonic UWMIC9

 

Saramonic UWMIC9 to profesjonalny zestaw do nagrywania. W jego skład wchodzą odbiornik, 2 mikrofony, 2 nadajniki, kabel mini Jack i adapter, który pozwala na mocowanie mikrofonu w innych miejscach, np. na aparacie. Waga nadajnika to tylko 260 g, więc bez problemu można go nosić przy sobie wraz z mikrofonem.

Każdy ze sprzętów ma specjalny wyświetlacz LCD, na którym widać wszystkie wybrane przez nas ustawienia. Jest on czytelny, a sama obsługa odbiornika i nadajników nie jest skomplikowana. Ustawienia można w każdej chwili zmienić. Wszystkie mikrofony są bardzo czułe i nie zniekształcają dźwięku, co jest doceniane przez wiele osób nagrywających swój głos przy użyciu tego modelu.

Zakładanie mikrofonów nie jest trudne i łatwo można je umieścić tam, gdzie według was będą najlepiej odbierać głos. Ważne jest, że dobrze trzymają się w jednym miejscu i nie spadają nawet podczas gwałtownych ruchów. Właśnie dlatego ten bezprzewodowy zestaw jest bardzo często wybierany przez vlogerów.

 

 

 

 

Jaki mikrofon bezprzewodowy nagłowny wybrać?

Występujesz na scenie lub masz zamiar występować? Może nagrywasz podcasty lub filmiki? Jesteś trenerem? Z pewnością wiesz, jak ważny jest dobry mikrofon. Niektórzy lubią modele stacjonarne, ale jeżeli zamierzasz podczas występu energicznie używać rąk, to lepiej zainwestować w model nagłowny. W tym artykule zaprezentujemy Ci kilka ciekawych modeli, a także przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, co wyróżnia najlepszy bezprzewodowy mikrofon nagłowny w 2024 roku. Zapraszamy do lektury.

Na początku sprawdź, w jaki sposób dany mikrofon jest ładowany. Czy wystarczy, że w jego stację dokującą włożysz nową baterię, czy będziesz musiał co pewien czas doładowywać cały sprzęt. Z doświadczenia wiemy, że bardziej popularne są mikrofony na doładowanie. W takim wypadku sprawdź, na jak długo starcza jedno doładowanie. Jeżeli pojedynczy występ (np. jako instruktor jogi) trwa około 1 godzinę, to akumulatorek musi działać co najmniej przez godzinę. Weź pod uwagę też to, ile masz występów w danym dniu i czy uda Ci się w międzyczasie doładować mikrofon. Nie przejmuj się jednak, ponieważ standardowe urządzenia tego typu działają mniej więcej przez 5 godzin.

Wiele osób uważa, że najlepsze bezprzewodowe mikrofony nagłowne są wygodne. Przed zakupem zobacz, czy możesz odpowiednio dopasować sprzęt do swojej głowy, w taki sposób, aby nawet podczas energicznego występu nagle Ci nie spadł. Niektóre mikrofony można wygodnie dopasować, że nawet skakanie oraz gwałtowne ruchy nie są problemem.

Istotna jest również czułość mikrofonu. Powinien on dokładnie wyłapywać każde powiedziane przez nas słowo bardzo wyraźnie. Jego system powinien być jednak odporny na szumy, które można usłyszeć gdzieś z boku. Inaczej słowa mogą brzmieć niewyraźnie i być zagłuszane przez inne dźwięki z otoczenia.

Wykonanie również ma znaczenie. Mikrofon jest zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego. Zwróć uwagę, że powinna to być jednolita masa i nie powinniśmy w niej znaleźć żadnych dziurek, ani miejsc z mniejszą ilością tworzywa. Zazwyczaj jakość wykonania można ocenić bardzo szybko i zauważyć, czy produkt jest wart swojej ceny.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ