Najlepszy zestaw kina domowego biały

Ostatnio aktualizowane: 30.05.23

 

Białe zestawy kina domowego – ranking

 

Sony BDV-N9200WW

 

Sony BDV-N9200WW to zestaw kina domowego wyposażony w odtwarzacz Blu-Ray z napędem DVD, 5.1-kanałowy amplituner oraz komplet głośników. Podłączenie do telewizora wymienionych elementów sprawia, że możemy oglądać filmy w lepszej jakości niż dotychczas. Wpływ na to ma zastosowanie wielu nowoczesnych technologii.

Ponieważ do sprzętu możemy podpiąć nie tylko 5 klasycznych głośników, ale i subwoofer uzyskujemy przestrzenny dźwięk podkreślający każdy szmer czy szept. Moc wyjściowa amplitunera wynosi 1200 W. Odtwarzacz został wyposażony w specjalny układ, który przekształca obraz o standardowej rozdzielczości (np. 720 p) do formatu zbliżonego do 4K. Dlatego ukazujący się na ekranie telewizora obraz jest wyraźniejszy.

Z opublikowanych w Internecie opinii wynika, że dwie podstawowe zalety modelu Sony BDV-N9200WW to funkcjonalność i elegancja. Opisany wyżej sprzęt działa niezawodnie i łatwo się go podłącza. Ponadto produkt ma nowoczesny wygląd.

 

 

 

 

Harman/Kardon BDS 785SW

 

Prezentujemy zestaw kina domowego Harman/Kardon BDS 785SW, w którym znajduje się: 5.1-kanałowy amplituner, odtwarzacz Blu-Ray, głośniki, a także specjalny adapter stereo. Pozwala on poprawić jakość dźwięku. Sprzęt został wyposażony w moduł Bluetooth, dlatego możemy swobodnie sterować nim przy pomocy smartfona (po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji).

Moc wspomnianego zestawu wynosi 525 W. Urządzenia mogą łączyć się z routerem domowej sieci bez użycia kabla (jest to możliwe za sprawą wbudowanej łączności bezprzewodowej Wi-Fi). Dlatego mamy nieograniczony dostęp do takich serwisów, jak YouTube czy Spotify. Wszystkie dostępne w komplecie sprzęty są w pełni zintegrowane i mają funkcję automatycznej kalibracji.

Jak twierdzą konsumenci, zestaw Harman/Kardon BDS 785SW gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Ponieważ na przednim panelu odtwarzacza znajdują się gniazda USB możemy podłączyć do niego dowolny dysk przenośny, również swój telefon komórkowy. Co więcej, produkt pozwala nam na oglądanie filmów w jakości 4K.

 

 

 

 

Denon AVR-X1300

 

Sprzęt Denon AVR-X1300 jest złożony z: kompletu głośników (w różnych rozmiarach),

7.2-kanałowego amplitunera oraz subwoofera. Dzięki powyższemu zestawowi możemy oglądać filmy w wysokiej jakości 4K oraz w technologii 3D. Produkt wyposażono w technologię Wi-Fi, a więc możemy bezprzewodowo połączyć z nim smartfon czy laptop.

Przedstawiony zestaw kina domowego świetnie się prezentuje i dodaje pomieszczeniu elegancji. Pasuje on w szczególności do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji, możemy sterować sprzętem przy pomocy telefonu (z systemem Android lub iOS). To znacząco wpływa na komfort użytkowania i sprawia, że możemy modyfikować ustawienia bez konieczności wstawania z kanapy.

Konsumenci chwalą wspomniany model głównie za łatwość montażu i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Ponadto ten biały zestaw kina domowego w dobrej cenie zapewnia doskonałej jakości dźwięk (na co wpływa m.in. duża moc wyjściowa wynosząca 7 x 120 W).

 

 

 

 

Jaki zestaw kina domowego biały wybrać?

 

Podłączenie do telewizora zestawu kina domowego pozwoli nam zmienić oglądanie filmów w rozrywkę na wysokim poziomie. Nowoczesny sprzęt sprawia, że czujemy się, jak na sali kinowej, gdyż możemy dostrzec każdy szczegół i usłyszeć nawet najmniejszy szmer. Za sprawą poniższego poradnika dowiesz się, jak znaleźć idealny produkt dla siebie. Dla ułatwienia zakupu dodaliśmy do niego ranking 3 zestawów kina domowego w białym kolorze. Prezentują się one elegancko i można je z łatwością dopasować do reszty wyposażenia pomieszczenia.

Miłośnicy filmów często narzekają, że oglądanie filmów w telewizji nie należy do najprzyjemniejszych form odpoczynku. Wpływa na to słaba jakość obrazu i dźwięku. Dlatego takie sprzęty, jak kina domowe cieszą się coraz większą popularnością. W ich skład wchodzi kilka urządzeń: amplituner, odtwarzacz DVD lub Blu-Ray oraz głośniki. Poszczególne elementy możemy dobrać samodzielnie lub zdecydować się na zakup skompletowanego zestawu. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku osób, które nie mają dużej wiedzy na temat nowoczesnych technologii.

Robiąc zakupy, należy sprawdzić kilka parametrów poszczególnych części zestawu. W przypadku amplitunera, najbardziej istotna jest jego moc wyjściowa. Od niej zależy jakość dźwięku. Wiele osób uważa, że najlepiej wybrać sprzęt o bardzo dużej mocy. Jednak warto pamiętać o tym, że mocny amplituner nie sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu, gdyż słyszane dźwięki nie będą wyraźne. Poza tym sprawdźmy również liczbę kanałów. To ona decyduje o tym, ile głośników będziemy mogli podłączyć do naszego zestawu. Najczęściej spotyka się modele oznaczone liczbą 5.1 lub 7.2. Pierwsza cyfra oznacza liczbę tradycyjnych głośników, a druga dotyczy możliwości podłączenia subwoofera (i jego ilości).

Najlepszy biały zestaw kina domowego w 2023 roku, poza dobrze dobranym amplitunerem, ma też funkcjonalny odtwarzacz. Ten element decyduje zarówno o jakości dźwięku, jak i obrazu. Obecnie nowoczesne produkty często nie mają napędu DVD. Są one za to wyposażone w port USB umożliwiający podłączenie zewnętrznego nośnika danych. Dlatego możemy bez przeszkód oglądać filmy nagrane np. na pendrive’a.

Jeśli chodzi o głośniki, to najlepsze białe zestawy kina domowego mają kolumny w tym samym rozmiarze. Wówczas nasz sprzęt pozwoli nam nie tylko na oglądanie filmów czy seriali, ale też słuchanie muzyki, bo nie słychać znaczących dysproporcji. Będzie on więc bardziej funkcjonalny. Niemniej jednak głośniki o różnych wymiarach także dobrze się sprawdzają.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ