Najlepszy zestaw kina domowego Denon

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Zestawy kina domowego Denon – ranking

 

Denon AVR-X540BT + SYS-2020

 

Na produkt marki Denon AVR-X540BT + SYS-2020 składa się przede wszystkim 5.2 kanałowy amplituner AV o mocy 130 W na każdy kanał. Zapewnia to wysoką jakość dźwięku, dzięki któremu poczujesz się, jak w kinie. Korzysta on z najnowszych technologii dźwiękowych, w tym Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, odtwarzając dźwięk z plików w formatach MP3, WMA, FLAC. MPEG-4/AAC (jest zgodny z niemal każdym formatem dźwięku, który w danym momencie możesz chcieć odtworzyć).

Amplituner został wyposażony w 5 wejść HDMI, w tym 3 kompatybilne z formatem HDCP 2.2. Jest to liczba wystarczająca, by do urządzenia móc podłączyć wiele sprzętów – niezależnie od tego, czy będzie to Blu-ray, konsola, projektor czy coś zupełnie innego. Porty HDMI pozwalają także na szybkie podłączenie do telewizora przy pomocy jednego kabla. Warto przy tym zauważyć, że opisywany model współpracuje z 4K / 60Hz z pełnym zakresem pass-through HDR, ARC oraz HDMI CEC, co czyni go gotowym do obsługi nowych standardów obrazu.

Do urządzenia dołączony jest komplet 5 głośników satelitarnych do montażu na ścianie oraz subwoofer o mocy 100 W. Całość cieszy się popularnością wśród użytkowników. Uważają oni, że jest to zestaw kina domowego Denon w dobrej cenie.

 

 

 

 

Denon AVR-X540BT + Wilson Cinematic

 

Opisywane urządzenie cieszy się znakomitą jakością odtwarzanego dźwięku. Składa się na niego 5.2 kanałowy amplituner Denon o mocy przepustowej 130 W na każdy z kanałów. Obsługuje on szeroką gamę formatów dźwiękowych wspierając najnowsze technologie, dzięki czemu podłączysz do niego niemal każde urządzenie i odtworzysz praktycznie każdy format pliku. To sprawia, że pomieszczenie, w którym znajduje się sprzęt będzie wypełniać krystalicznie czysty, wyrazisty dźwięk.

Amplituner korzysta z technologii Bluetooth, przez którą możesz odtworzyć muzykę bezpośrednio ze smartfonu czy tabletu. Został on wyposażony w system automatycznej kalibracji głośników dopasowujący ustawienia do pomieszczania, w którym się znajduje. Dzięki przyjaznemu oprogramowaniu Denon AVR-X540BT + Wilson Cinematic jest prosty w obsłudze. Przy tym jest on energooszczędny, co wpłynie na niższą wartość rachunków za prąd.

Zestaw wspiera komplet głośników Wilson Cinematic 5.0. Składa się on z dwóch kolumn podłogowych, dwuprzetwornikowych tylnych kolumn efektowych oraz silnej jednostki centralnej. Zaletą każdego z elementów z osobna jest oddawanie pełni brzmienia odtwarzanych plików dźwiękowych. Dzięki nim możesz cieszyć się bogactwem detali, czystością i jasnością brzmienia. Całość tworzy przy tym estetyczne połączenia drewna z materiałem, co z łatwością ozdobi każde wnętrze. Konsumenci chętnie sięgają po ten zestaw ze względu na połączenie w nim funkcjonalności z estetycznym wyglądem.

 

 

 

 

Denon AVR-X520BT + Kruger & Matz PASSION 5.0.

 

Zestaw kina domowego Denon AVR-X520BT 5.2 to kanałowy amplituner, do którego dołączone są głośniki Kruger & Matz PASSION 5.0. Urządzenie jest dobre dla każdego, kto chce podłączyć więcej urządzeń do przetwornika dźwięku. Poprzez wejścia HDMI możesz połączyć z nim telewizor, odtwarzacz czy konsolę, a funkcja Bluetooth dodatkowo pozwala na przesył plików bezpośrednio ze smartfona czy tabletu.

Model jest w stanie dekodować rozmaite formaty plików dźwiękowych o różnej jakości zapisu. Korzysta on z technologii HDCP 2.2 wymaganej do odtwarzania treści 4K Ultra zabezpieczonych przed kopiowaniem. Dzięki portom USB nie tylko podłączysz do niego rozmaite sprzęty, ale również w prosty sposób naładujesz telefon czy odtwarzacz MP3. Można nim sterować za pośrednictwem prostej w obsłudze aplikacji, pozwalającej m.in. na jego włączenie, wyłączenie czy dostosowanie poziomu głośności dźwięku, co zdaniem konsumentów znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu.

Dołączone do produktu głośniki zapewniają wysokiej jakości doznania dźwiękowe. Dobrze radzą sobie z szeroką gamą dźwięków, od tonów niskich po najwyższe. Dzięki nim uzyskasz krystalicznie czysty, stereofoniczny głos.

 

 

 

 

Jaki zestaw kina domowego Denon wybrać?

 

Oglądanie filmów na dobrej jakości sprzęcie audio i video to w dzisiejszych czasach norma. Nasz poradnik pomoże Ci zdecydować, jaki zestaw kina domowego wybrać wskazując cechy, którym warto poświęcić chwilę uwagi. W zestawieniu skupiamy się na firmie Denon. Marka ta od wielu lat zajmuje się produkcją kin domowych współpracując w tym zakresie z innymi liderami rynku. Jest jedną z najczęściej wybieranych i polecanych firm spośród sobie podobnych. Jej doświadczenie i zaangażowanie owocują satysfakcją ze strony konsumentów, którzy chętnie sięgają po kolejne produkty. Dzięki nam dowiesz się, które modele uznawane są przez nich za najlepsze zestawy kina domowego Denon w 2023 roku.

Kino domowe składa się z trzech podstawowych elementów – odtwarzacza, amplitunera oraz kompletu głośników. Główną rolę odgrywa odtwarzacz. Odpowiada za odtwarzanie obrazu oraz dźwięku, dlatego też to na jego jakość należy kłaść nacisk. Jego typy są różne – standardowe odtwarzacze korzystają z napędów na płyty, z których czytany jest dany film. Zastanów się, co jest dla Ciebie wygodniejsze – obsługa szeroko spopularyzowanych płyt DVD czy niemal równie popularnych Blu-Ray. Różnica pomiędzy nimi jest niewielka, choć uważa się, że technologia wykorzystywana przy tych drugich pozwala na lepszą jakość zarówno zapisu, jak i odtwarzania filmów. Jeśli nie interesują Cię płyty postaw na odtwarzacz sieciowy. Dzięki niemu odtworzysz dane, które udostępniłeś za pośrednictwem innego urządzenia. Można to osiągnąć między innymi poprzez porty przesyłu danych, takie jak USB, czy eSATA.

Amplituner odpowiada za dekodowanie dźwięku oraz przekształcenie go za pomocą procesora z cyfrowego na analogowy. Zwróć uwagę przede wszystkim na liczbę posiadanych przez niego kanałów odpowiadających za liczbę głośników, które możesz do niego podłączyć. Przyjmuje się, że im więcej jest ich w zestawie, tym lepsza jakość, jednak odbija się to na portfelu. Ważna jest także moc wyjściowa przypadająca na kanał – powinna wynosić minimalnie 100 W na każdy z nich. Dobry odtwarzacz wraz z dobrym amplitunerem najczęściej występują w połączeniu z odpowiedniej jakości głośnikami. To element sprawiający najmniejsze problemy.

Poniżej prezentujemy ranking. Sam zdecyduj, który z produktów to najlepszy zestaw kina domowego Denon.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ