Opinie o Crucial MX500

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Dysk SSD nie nagrzewa się w trakcie pracy i nie pobiera zbyt dużo energii. Prędkość odczytu wynosi 560 MB/s. Z uwagi na to, że na urządzeniu nie ma żadnych ruchomych elementów jest on mniej podatny na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. To daje pewność, że przechowywane na nim dane są bezpieczne.

 

Najważniejsze wady:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że po włożeniu dysku pojawiają się problemy polegające na kilkusekundowym zawieszaniu się komputera. Bywa to irytujące, jednak nie zdarza się zbyt często. Tego typu opinie o Crucial MX500 to jednostkowe przypadki.

 

Werdykt: 9.4/10

Pojemność dysku SSD wynosi 500 GB, ale w ofercie producent znajdziemy też modele o większej i mniejszej pamięci. Dokładne wymiary produktu to: szerokość – 10 cm, głębokość – 7 cm i wysokość – 7 mm. Urządzenie ma złącze SATA 3. Prezentowany dysk SSD nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy i się nie nagrzewa, co wykazał test Crucial MX500.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Pamięć 3D NAND

W nośniku danych zastosowano 64-warstwowe kości pamięci 3D NAND, które zapewniają efektywną i bezpieczną pracę. Dysk SSD zużywa mało energii, a jednocześnie prędkość jego działania bardzo dobra. To z kolei przekłada się na zadowolenie użytkowników. Prędkość odczytu wynosi 560 MB/s, a zapisu 510 MB/s. Dodatkowo urządzenie wykorzystuje technologię dynamicznej akceleracji zapisu nazywanej DWA, więc wykonywane na komputerze czynności powinny przebiegać płynnie. Producent gwarantuje wysoką wydajność, energooszczędność i cichą pracę.

 

 

Bezpieczeństwo danych

Dla każdego użytkownika najważniejsze jest to, aby przechowywane na komputerze dane były bezpieczne. W związku z tym urządzenie jest doceniane za zastosowaną w nim technologię S.M.A.R.T, która skutecznie wykrywa błędy, jakie pojawiają się w związku z pracą dysku. Sprzęt dokładnie to monitoruje, analizuje i raportuje. To daje większą pewność, co do bezpieczeństwa znajdujących się na dysku plików. Istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko, że urządzenie ulegnie uszkodzeniu, a my stracimy nasze dane. Co więcej, dysk SSD nie ma żadnych ruchomych elementów, które mogłyby ulec zniszczeniu i zaburzyć poprawną pracę komputera.

 

Pojemność

Pojemność urządzenia wynosi 500 GB, ale kupujący ma do wyboru także dyski z pamięcią 250 GB, czy nawet 1 TB albo 2 TB. Oznacza to, że na komputerze można przechowywać wszystkie potrzebne pliki, instalować nowe programy i nie martwić się o to, że zabraknie pamięci. System zwykle działa bardzo płynnie, co stanowi dowód na wydajność dysku SSD marki Micron. Firma ta cieszy się uznaniem konsumentów i wyróżnia ją doświadczenie w produkcji tego typu urządzeń.

 

Jakość wykonania

Należy zwrócić także uwagę na jakość wykonania dysku SSD. Z uwagi na to, że jest ona bardzo dobra, istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko wystąpienia awarii. Obudowa i wszystkie inne elementy wykonano z wytrzymałych materiałów. Przekłada się to na cichą pracę. Dysk SSD się nie nagrzewa. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety cena Crucial MX500 nie jest wygórowana.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ