Opinie o Onkyo TX-NR686

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt gwarantuje bardzo dobrej jakości, realistyczne brzmienie, co potwierdzają opublikowane przez konsumentów opinie. Onkyo TX-NR68 to model mający kompaktowe wymiary, który można postawić w dobrze widocznym miejscu (z uwagi na elegancki design). Należy dodać, że urządzenie nie jest trudne w obsłudze i można nim sterować na kilka sposobów.

 

Najważniejsze wady:

Według części konsumentów wadą amplitunera jest brak menu w języku polskim. Początkowo dobór odpowiednich parametrów sprzętu może być nieco kłopotliwy, ale z czasem staje się to znacznie łatwiejsze (wystarczy sprawdzić znaczenie nieznanych słów).

 

Werdykt: 9.3/10

Amplituner ma wymiary: 17,35 cm x 37,95 cm x 43,5 cm i waży 10 kg. Obudowa w czarnym kolorze sprawia, że urządzenie można z łatwością dopasować do wystroju wnętrza. Jego moc dynamiczna na kanał wynosi 165 W, a moc muzyczna w trybie dookólnym to 1155 W.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wbudowany Chromecast

Ponieważ urządzenie ma wbudowany Chromecast, daje możliwość odtwarzania muzyki przesyłanej bezpośrednio ze smartfona, laptopa, komputera stacjonarnego czy tabletu. To wygodne rozwiązanie, które z pewnością docenimy, gdy zechcemy posłuchać swoich ulubionych utworów muzycznych, nie tracąc dużo czasu na ich znalezienie. Warto dodać, że amplituner pozwala na stworzenie systemu multiroom, który bazuje na protokole sieciowym FlareConnect. Działa on z wykorzystaniem sieci Wi-Fi łączącej kompatybilne ze sobą sprzęty audio-wideo. Oznacza to, że możemy zsynchronizować dźwięk w różnych pomieszczeniach w domu, aby wszędzie słyszeć to samo. Wystarczy zainstalować na smartfonie specjalną aplikację, czyli Onkyo Controller. Mimo zastosowania tak nowoczesnych rozwiązań konsumenci przyznają, że cena Onkyo TX-NR68 nie jest wysoka.

Certyfikat THX Certified Select

Amplituner zdobył certyfikat THX Certified Select. Co to oznacza? Urządzenie wykorzystuje efektywnie działające wzmacniacze wysokoprądowe, technologię Dynamic Audio Amplification oraz duże tranzystory. W pomieszczeniu o powierzchni do 53 m2 możemy uzyskać efekty dźwiękowe podobne do tych, jakie są słyszalne w kinie certyfikowanym przez THX Ltd. (jeśli nasza odległość od ekranu to 3 – 3,6 m). Tym samym możemy być pewni, że za sprawą amplitunera oglądanie filmów czy słuchanie muzyki będzie sprawiało dużą przyjemność. Do takiego wniosku doszły osoby, które przeprowadziły test Onkyo TX-NR68.

 

Możliwość sterowania telefonem

Żeby dostosować parametry sprzętu do swoich potrzeb, możemy wykorzystać przyciski i pokrętła na panelu lub pilot. Możemy również sięgnąć po smartfon lub tablet. Producent udostępnia aplikację na urządzenia mobilne, za sprawą której można wygodnie sterować amplitunerem i to bez potrzeby wstawania z kanapy. Co istotne, jest ona dostępna zarówno w wersji na system Android, jak i iOS. Aplikacja jest darmowa i ma czytelny interfejs, więc szybko znajdziemy interesującą nas opcję. Poza tym pozwala ona na zmianę ustawień sprzętu, nawet jeśli znajdujemy się w innym pomieszczeniu.

 

Komunikacja przewodowa oraz bezprzewodowa

Amplituner został wyposażony w takie funkcje jak Bluetooth, Wi-Fi oraz AirPlay, dlatego może łączyć się z innymi urządzeniami bezprzewodowo. Jednak w razie potrzeby możemy też połączyć go z wybranym sprzętem za pomocą kabla. Złącza, jakie mamy do dyspozycji to: HDMI, optyczne, pre-out, Coaxial, gramofonowe MM, USB i wyjście słuchawkowe. Ważne jest, że amplituner ma dodatkowo gniazdo Ethernet, dlatego możemy podłączyć go bezpośrednio do routera.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Krzysztof

November 10, 2023 at 6:27 pm

No dzień dobry posiadam ten sprzęt ale jest coś do czego nie mogę dojść gramofon również onkyo cicho gra i kombinuje i nic nie wychodzi może ktoś mi doradzi pozdrawiam Krzysztof

Odpowiadać