Opinie o Pioneer HTP-075

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Kino domowe ma w zestawie wszystkie niezbędne elementy pozwalające na odtwarzanie dobrej jakości filmów i słuchanie muzyki. Poszczególne kolumny są niewielkie, więc łatwo znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Pilot zdalnego sterowania pozwala zmieniać ustawienia bez konieczności wstawania z kanapy. Model ma złącze USB umożliwiające odtwarzanie plików znajdujących się na na dysku zewnętrznym. 

 

Najważniejsze wady:

Analizując opublikowane w Internecie opinie o Pioneer HTP-075 można wywnioskować, że wadą sprzętu jest trwałość obudowy. Na jej powierzchni po pewnym czasie użytkowania mogą pojawiać się zarysowania. Aby tego uniknąć należy przecierać urządzenie tylko miękką szmatką, a w razie jego przenoszenia zachować maksymalną ostrożność.

 

Werdykt: 9.4/10

Choć kino domowe ma drobne wady, jego ogólna ocena jest bardzo dobra. Sprzęt należy bez wątpienia docenić za łatwość obsługi. Wybieranie ustawień przebiega płynnie, nawet jeśli zajmuje się tym osoba niemająca żadnego doświadczenia w tym zakresie. Każdy z elementów zestawu jest dobrze wyważony. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Moduł Bluetooth i złącze USB

Kino domowe wykorzystuje łączność bezprzewodową Bluetooth, więc po jego sparowaniu ze smartfonem można wygodnie odtwarzać ulubioną muzykę. Wchodząc do domu możemy od razu włączyć przyjemne utwory i zacząć się relaksować. Moduł Bluetooth jest kompatybilny z profilem A2DP i AVRCP, wspierane kodeki to: SBC, AAC i atpX. Amplituner jest wyposażony w złącze USB, do którego użytkownik ma łatwy dostęp. W związku z tym podłączenie dysku zewnętrznego nie jest trudne. Poprzez USB możemy odtwarzać różnego rodzaju pliki audio: MP3, WMA i AAC. Co ciekawe, wspomniane złącze może posłużyć nam także do ładowania urządzeń, np. naszego smartfona czy tabletu.

Wysoka jakość obrazu i dźwięku

Przeprowadzając test Pioneer HTP-075 użytkownicy skupili się przede wszystkim na ocenie jakości odtwarzania dźwięku i obrazu. Z większości recenzji wynika, że sprzęt spełnia oczekiwania kupujących. Kino domowe wykorzystuje technologię Dolby TrueHD i format DTS-HD Master Audio. W efekcie dźwięk wielokanałowy z płyt Blu-ray jest dobrze słyszalny i uwzględnia każdy szczegół. To z kolei wpływa pozytywnie na komfort oglądania filmów (można poczuć się, jak w sali kinowej). Wysoką rozdzielczość wideo gwarantuje technologia 4K Ultra HD. Analizując parametry urządzenia można przyjąć, że spełni ono oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników będących fanami kina czy muzyki.

 

Elementy zestawu

Kino domowe składa się z kolumn przednich o wymiarach: 10,6 cm x 11,6 cm x 10,6 cm, kolumny centralnej: 27 cm x 10 cm x 10,6 cm (waga 0,6 kg), kolumn tylnych: 10,6 cm x 11,6 cm x 10,6 cm i subwoofera: 28,5 cm x 31,85 cm x 30 cm. Każdy z elementów ma czarną obudowę, więc wszystko ładnie komponuje się ze sobą. W komplecie znajduje się także pilot zdalnego sterowania, jest on dobrze wyprofilowany, a umieszczone na nim przyciski płynnie działają. Jak widać, zestaw zawiera wszystko, co niezbędne do odtwarzania różnego rodzaju plików. Cena Pioneer HTP-075 jest przystępna, co stanowi dodatkową zachętę do zakupu tego modelu. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, aby mieć w domu wysokiej jakości sprzęt i móc czuć się, jak w prawdziwym kinie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ