Opinie o Samsung 860 EVO

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Według konsumentów dysk SSD Samsung ma wiele zalet, a jedną z nich jest wydajna praca. Prędkość taktowania jest bardzo dobra, a dodatkowo urządzenie nie pobiera dużo energii. Jak zapewnia producent, sprzęt jest w stanie przetworzyć więcej danych w krótszym czasie, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku dyskami komputerowymi. Model nie nagrzewa się w trakcie pracy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnej awarii.

 

Najważniejsze wady:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że osoby, które zdecydowały się na zakup dysku SSD i zamontowały go w swoim komputerze, miały problem z instalacją systemu operacyjnego. W efekcie czynność ta zajęła im zdecydowanie więcej czasu, niż powinna. 

 

Werdykt: 9.8/10

Dysk jest uznawany za wydajny i stąd wynika jego popularność wśród użytkowników. Urządzenie waży 50 g, do wyboru są modele o pojemności od 250 GB do nawet 4 TB. To daje pewność, że w komputerze będzie można przechowywać wszystkie potrzebne dane. Dynamic Thermal Guide steruje procesem chłodzenia i nie dopuszcza do przegrzania sprzętu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezpieczeństwo danych

Dysk SSD daje Ci gwarancję, że Twoje dane będą bezpieczne. Model ma 256-bitowy silnik szyfrujący AES, który pozwala na dobrą ochronę danych prywatnych. Jest on zgodny ze standardem TCG Opal i protokołem IEEE 1667. Użytkownik ma możliwość bezpiecznego usuwania danych wrażliwych bez obaw o uszkodzenie dysku albo zaburzenie jego prawidłowego funkcjonowania. Oprogramowanie jest aktualizowane, a ciągłe pomiary działania sprawiają, że dysk wyróżnia stabilna i bezpieczna praca. Model składa się z 64 warstw półprzewodników, co pozwala na lepszą kontrolę ładunku elektrycznego, a tym samym gwarantuje ochronę przechowywanych danych.

Odpowiednia temperatura pracy

Do sprawnego działania dysku SSD potrzebna jest optymalna temperatura. Jeśli będzie ona zbyt wysoka, sprzęt może mieć zdecydowanie mniejszą wydajność. Kupując Samsung 860 EVO nie musisz się obawiać o gorszą efektywność działania. Dynamic Thermal Guide steruje procesem chłodzenia zapewniając odpowiednie warunki termiczne. Nie dochodzi więc do przegrzania dysku (co mogłoby skutkować jego uszkodzeniem). Stabilna temperatura pracy to jedna z najważniejszych zalet tego sprzętu.

 

Wydajność

Każdemy użytkownikowi zależy na efektywności działania komputera. Dysk SSD ma wysoką wydajność i umożliwia płynną wymianę danych pomiędzy różnymi urządzeniami w tym samym czasie. Jak podaje producent, prezentowany model został dostosowany do szybkiej pracy przy dużym obciążeniu. Prędkość zapisu sekwencyjnego wynosi do 520 MB/s, a prędkość odczytu danych z dysku osiąga nawet 550 MB/s. Potwierdzają to osoby przeprowadzające test Samsung 860 EVO.

 

Program Magician

W urządzeniu zastosowano zaawansowany program Magician, który umożliwia łatwe monitorowanie parametrów pracy. Opinie o Samsung 860 EVO dowodzą, że to przydatne rozwiązanie pozwalające zoptymalizować pracę dysku. Program umożliwia sprawną aktualizację oprogramowania i daje dostęp do wielu funkcji sprzętu. Można w nich sprawdzać raporty dotyczące pracy dysku SSD, korzystać z dodatkowych opcji bezpieczeństwa, potwierdzać autentyczność i szyfrować dane. Te wszystkie rozwiązania zwiększają funkcjonalność modelu i sprawiają, że cena Samsung 860 EVO nie wydaje się nikomu zbyt wysoka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ