Opinie o Sony BDV-E6100

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Zestaw kina domowego składa się z głośników i subwoofera, każdy z elementów można ustawić w dowolnym miejscu, co daje możliwość uzyskania dźwięku przestrzennego. Możesz mieć pewność, że oglądanie filmów czy słuchanie muzyki będzie przyjemne. Sprzęt obsługuje technologię NFC i łączność bezprzewodową Bluetooth, więc jego podłączenie do innych urządzeń zajmuje mało czasu.

 

Najważniejsze wady:

Wchodzące w skład kompletu kolumny nie są stabilne, na co wskazują niektóre opinie o Sony BDV-E6100. Z uwagi na to, że nie zostały one dobrze wyważone należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w którym je stawiamy. Powierzchnia musi być idealnie płaska, bo w innym wypadku może dojść do przewrócenia kolumn, a w konsekwencji ich uszkodzenia.

 

Werdykt: 9.6/10

Sony BDV-E6100 to 5.1-kanałowy zestaw kina domowego, jego moc jest równa 1000 W. Użytkownik ma do wyboru kilka gotowych trybów dźwięku: kinowy, muzyczny i stadion. Na modelu znajdują się złącza USB, HDMI i Optical. Wymiary odtwarzacza to: 43 cm x 5,05 cm x 29,6 cm. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia bezprzewodowa

Model ma wbudowaną technologię bezprzewodową Wi-Fi, więc można bez większego wysiłku podłączyć do niego smartfona, tableta, laptopa czy połączyć się z Internetem. W efekcie użytkownik otrzymuje dostęp do różnego rodzaju materiałów gwarantujących dobrą rozrywkę. Może on odtwarzać na telewizorze zdjęcia, słuchać ciekawych audycji, oglądać filmy czy materiały wideo udostępnione w popularnym serwisie YouTube.

Jakość dźwięku

Przy zakupie kina domowego konsumenci zwracają szczególną uwagę na jakość odtwarzanego dźwięku, dlatego też przeprowadzony test Sony BDV-E6100 i jego pozytywne wyniki zachęcają do zakupu prezentowanego sprzętu. Zdaniem większości użytkowników jakość dźwięku jest bardzo dobra niezależnie od tego, czy ogląda się film, emocjonujący mecz czy słucha muzyki. Urządzenie ma dużą moc, co również sprawia, że dialogi czy teksty piosenek są dobrze słyszalne dla każdego. Wysokie głośniki i subwoofer można ustawić w dowolnym miejscu i w ten sposób zadbać o dźwięk przestrzenny, szczególnie istotny w trakcie oglądania filmów. 

 

Odtwarzanie filmów

Kino domowe daje możliwość odtwarzania plików zapisanych na nowoczesnych nośnikach Blu-ray, co zapewnia idealną jakość filmów. Z pewnością docenią to miłośnicy kina. Za pomocą sprzętu można też odtwarzać nagrania DVD, 2D i 3D, każdy z filmów jest wyświetlany w jakości Full HD. W efekcie obraz zawiera wszystkie szczegóły, co bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kino domowe ma specjalny system optymalizacji, który sprawia, że nawet oglądanie wideo przez Internet przebiega płynnie (brak zakłóceń). 

 

Dostęp do platformy Sony Entertainment Network 

Z poziomu urządzenia można uzyskać dostęp do platformy Sony Entertainment Network, gdzie znajduje się wiele ciekawych informacji, zdjęć i serwisów streamingowych. Użytkownik ma do wyboru sporo aplikacji, więc kino domowe w większości przypadków okazuje się idealnie dopasowane do potrzeb i zainteresowań. Dostępne treści multimedialne są dostosowane do osób w różnym wieku, więc gwarantują rozrywkę dla całej rodziny.

 

Elementy zestawu

W komplecie znajdują się 2 kolumny przednie dwurożne i 2 kolumny przestrzenne. Dodatkowo zestaw obejmuje jednodrożny głośnik centralny i subwoofer pasywny. Każdy z elementów jest solidnie wykonany i pasuje estetyką do reszty zestawu Sony BDV-E6100.  Cena sprzętu wynosi ok. 2000 zł.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ