Opinie o Technisat Smarttenne 2HD

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Technisat Smarttenne 2HD 0000/7814 to antena, którą można zamontować zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Pozwala na oglądanie programów telewizyjnych w jakości Full HD i sprawdza się w przypadku osób mieszkających w odległości nawet do 50 km od nadajnika. Sprzęt został dobrze zabezpieczony przed oddziaływaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

Najważniejsze wady:

Sprawdzając opinie o Technisat Smarttenne 2HD, można się przekonać, że wyregulowanie urządzenia może okazać się nieco kłopotliwe i czasochłonne. Wszystko przez to, że służący do tego mechanizm nie działa płynnie.

 

Werdykt: 9.6/10

Mimo wad antena jest bardzo popularna wśród konsumentów, potwierdza to test Technisat Smarttenne 2HD. Sprzęt jest przystosowany do odbioru radia DAB+ i FM, sygnału UHD DVB-T, jak również pasma VHF (MUX 8). Zakres odbieranych przez urządzenie częstotliwości to 40 – 230 MHz i 470 – 790 MHz.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wodoodporna obudowa

Anteny zewnętrzne powinny być przede wszystkim dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci, promieni UV i podobnych czynników. Montując model marki Technisat na zewnątrz, nie należy się obawiać, że ulegnie awarii na skutek opadów deszczu czy śniegu. Ma on wodoodporną, bardzo solidną obudowę, która zapewnia trwałość. Antena jest dobrze przystosowana do montażu na zewnątrz i pracuje niezawodnie przez cały rok, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Nieskomplikowany montaż

Nierzadko osoby kupujące antenę obawiają się, że nie poradzą sobie z jej samodzielnym montażem. Jednak zamocowanie sprzętu Technisat nie jest bardzo trudne, co wynika m.in. z tego, że ma on kompaktowe wymiary: Szerokość – 19,5 cm, długość – 2,5 cm oraz wysokość – 11 cm. Ponadto antena jest lekka (waży 196 g) i można szybko znaleźć dla niej odpowiednie miejsce do montażu. Należy wspomnieć też o tym, że w komplecie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do zamocowania urządzenia, nie musimy kupować ich oddzielnie. To ekonomiczne rozwiązanie, tym bardziej że cena Technisat Smarttenne 2HD nie jest wygórowana i wynosi mniej niż 100 zł.

 

Wbudowany filtr LTE

Antena ma wbudowany filtr LTE, co oznacza, że gwarantuje odbiór cyfrowej telewizji naziemnej bez żadnych problemów. Filtr ten eliminuje zakłócenia, które są powodowane przez standard telefonii komórkowej. Mają one negatywny wpływ na jakość sygnału DVB-T, gdyż mogą przyczyniać się do przesterowania elementów aktywnych anteny. Filtr LTE tłumi pasmo 800 MHz i to dzięki temu do odbiornika nie trafiają sygnały powodujące zakłócenia. Po zamontowaniu anteny oglądanie telewizji będzie sprawiało więcej przyjemności, gdyż przestaniemy narzekać na ciągłe przerywanie lub zacinanie się obrazu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Mariusz

January 19, 2022 at 2:02 pm

Faktycznie ciężko ją ustawić. W sumie dopiero złapałem idealny odbiór na podłodze przy samiutki kaloryferze i zero problemów od tego czasu.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

January 22, 2022 at 1:42 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny

Odpowiadać