Opinie o Yamaha RX-V485

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie można bardzo łatwo skonfigurować i dopasować sposób jego działania do własnych potrzeb. Wydawane na temat amplitunera Yamaha RX-V485 opinie świadczą o tym, że elegancko wygląda i jest łatwy w obsłudze, a do tego można go bezprzewodowo połączyć z wybranym sprzętem, takim jak telewizor, głośniki czy smartfon.

 

Najważniejsze wady:

Amplituner ma nie tylko zalety, ale i pewne wady. Po przeanalizowaniu recenzji kupujących można stwierdzić, że jedną z najczęściej wspominanych jest brak dostępu do niektórych opcji podczas odtwarzania muzyki z nośnika podłączonego do portu USB. Nie możemy wówczas swobodnie przewijać utworów, tylko przechodzić do kolejnych tytułów.

 

Werdykt: 9.7/10

Mimo niewielkich niedogodności powinniśmy być zadowoleni z urządzenia Yamaha RX-V485. Test, któremu go poddano, pokazał, że jest bardzo dobrym uzupełnieniem kina domowego. Za sprawą amplitunera oglądanie filmów czy słuchanie muzyki jest bardzo przyjemną rozrywką, pozwalającą na odstresowanie się. To model 5.1-kanałowy, moc na jeden kanał wynosi 115 W.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dostęp do serwisów muzycznych

Konsumenci uznają sprzęt za bardzo dobry amplituner, ponieważ zapewnia dostęp do internetowych serwisów muzycznych. Nie musimy odtwarzać swoich ulubionych utworów czy całych albumów z płyt CD, pendrive’a lub innych nośników, co jest wygodnym rozwiązaniem. Urządzenie pozwala na swobodne korzystanie z takich serwisów jak Deezer, Tidal, Spotify, Quobuz itp. Ciekawe jest to, że muzyka jest pobierana bezpośrednio przez amplituner, a smartfon czy tablet służy jedynie do przełączania utworów. To oznacza, że w tym samym czasie możemy bez przeszkód prowadzić rozmowy telefoniczne, przeglądać media społecznościowe i wykonywać wiele innych czynności. Jednocześnie nie ma ryzyka, że bateria urządzenia mobilnego zbyt szybko się rozładuje.

Połączenie z systemem MusicCast

Sprzęt można połączyć z nowoczesnym systemem MusicCast, który pozwala na strumieniowanie muzyki między wszystkimi podłączonymi do niego urządzeniami. Komunikacja odbywa się z wykorzystaniem modułu Wi-Fi, a to oznacza, że przesyłanie utworów muzycznych odbywa się bezprzewodowo i nie musimy rozprowadzać przewodów. Każda osoba korzystająca z systemu MusicCast może włączyć swoją ulubioną muzykę w pomieszczeniu, w którym przebywa. Nie będzie ona słyszalna w pozostałych częściach domu, chyba że taki efekt chcemy uzyskać. Choć cena Yamaha RX-V485 nie jest niska, to trzeba mieć na uwadze, że sprzęt wykorzystuje innowacyjne technologie i rozwiązania zwiększające komfort użytkowania. Nie powinniśmy żałować inwestycji w ten model.

 

Efekt dźwięku przestrzennego

Amplituner jest dobrym uzupełnieniem kina domowego, gdyż zapewnia realistyczny efekt dźwięku przestrzennego. Oglądając film, możemy poczuć się niemal tak samo, jak w kinie i usłyszeć każdy szmer czy szept. Wystarczy bezprzewodowo połączyć sprzęt z odpowiednimi głośnikami (np. MusicCast 50), a jeśli chcemy, także z subwooferem. Z uwagi na to, że urządzenia nie wymagają przewodowego połączenia, nie należy się martwić o przypadkowe potknięcie się o leżący na podłodze kabel. Na jakość brzmienia pozytywnie wpływa też technologia YPAO. Specjalny układ odpowiada za generowanie dźwięków o różnych częstotliwościach i zbiera dane za pomocą niewielkiego mikrofonu, aby sprawdzić wielkość pomieszczenia i sposób ustawienia mebli. Na tej podstawie dobierane są właściwe parametry brzmienia, aby zapobiec niepotrzebnym podbiciom, rezonansom i wytłumieniu dźwięków. Nie można zapomnieć o tym, że amplituner obsługuje nowoczesne formaty Hi-Res, przykładowo Apple Lossless (96 kHz/24 bity). To pozwala na uzyskanie studyjnej jakości dźwięku w domu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ