Ranking 9 najlepszych kamer cyfrowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Kamera cyfrowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na rynku jest wiele kamer cyfrowych, różniących się wielkością, rozdzielczością i dostępnymi funkcjami. Jak wybrać odpowiedni model? W podjęciu decyzji może pomóc ranking, który przygotowaliśmy na podstawie analizy recenzji osób, które kupiły i wypróbowały swoje sprzęty. Jedną z często polecanych kamer jest Sony Handycam 4K FDR-AX53, nagrywającą filmy w jakości Full HD i 4K. Ma ona dotykowy, 3-calowy ekran i jest łatwa w obsłudze. Urządzenie nie jest ciężkie i pewnie leży w dłoni. Równie interesującym sprzętem jest Sony HDR-CX240E, który jest odpowiedni dla początkujących kamerzystów. To poręczna kamera ze stabilizatorem obrazu z kolorowym i dużym, odchylanym ekranem LCD.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kamera jest poręczna i lekka, dlatego nawet po kilkudziesięciu minutach nagrywania nie powinniśmy odczuwać nieprzyjemnego bólu ręki. Ma ona szybki autofokus, który pozwala na utrzymanie ostrości obiektu, nawet jeśli się porusza.

Wady

Nagrywany kadr możemy oglądać na dwa sposoby, na ekranie i przez wizjer. Jednak druga opcja jest mniej wygodna, ponieważ sprzęt nie został wyposażony w muszlę oczną.

Podsumowanie

Urządzenie ma stabilizację obrazu, co pozwala na redukcję widocznego na nagraniu drżenia ręki. Odchylany od korpusu ekran jest dotykowy, więc obsługa sprzętu jest mało kłopotliwa. Co więcej, model ma wbudowany moduł Wi-Fi, więc możemy szybko przesyłać nagrania np. do mediów społecznościowych.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt daje możliwość nagrania nawet najmniejszych detali, gdyż ma 320-krotny zoom cyfrowy. Stabilizator obrazu skutecznie redukuje drżenie ręki, więc nagrania są wyraźne. Model jest lekki i ma kompaktowe wymiary.

Wady

Po naładowaniu bateria daje możliwość ciągłego nagrywania przez 130 minut. Część konsumentów uważa, że to za krótko, zwłaszcza gdy jesteśmy na wakacjach i nie możemy często podłączać sprzętu do ładowarki.

Podsumowanie

Kamera podoba się w szczególności osobom, które do tej pory nie używały podobnych urządzeń. Jest ona łatwa w obsłudze i daje możliwość opanowania podstawowych technik nagrywania filmów. Pliki zapisują się na karcie pamięci, możemy je bez trudu przenieść na dysk twardy komputera.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma Wi-Fi, więc nie musimy podłączać go do komputera za pomocą kabla, aby przesłać filmy. Ma ono 1500-krotny zoom cyfrowy i 20-krotny zoom optyczny. Kamera pozwala na nagrywanie w jakości 4K.

Wady

Kupujący zauważyli, że na skutek dłuższego użytkowania obudowa zaczyna się mocno nagrzewać. W takich sytuacjach warto na chwilę wyłączyć urządzenie, aby uniknąć awarii.

Podsumowanie

Sprzęt nie jest trudny w obsłudze, m.in. ze względu na przetłumaczone na język polski menu. Wyposażono go w specjalne pokrętło, umożliwiające regulację ostrości, przesłony, nasycenia kolorów i kilku innych parametrów. Kamerę zasila pojemny akumulator, który nie wymaga częstego ładowania.

 

 

9 najlepszych kamer cyfrowych. Opinie w 2023 roku

 

Chcesz sprawdzić, które sprzęty są obecnie popularne? Dowiesz się tego, jeśli przeczytasz ranking kamer cyfrowych. Znajdziesz tu opisy chętnie kupowanych urządzeń, a także ich najważniejsze zalety.

 

Kamera cyfrowa Sony

 

1. Kamera Sony Handycam 4K FDR-AX53

 

Urządzenie Sony Handycam 4K FDR-AX53 daje możliwość nagrywania filmów nawet w jakości 4K. Wyposażono je w obiektyw z 20-krotnym zoomem, dlatego w kadrze możemy uchwycić nawet najmniejszy detal. Kamera ma wbudowane Wi-Fi.

Sprzęt waży 635 g, a jego wymiary to: 8 cm x 7,3 cm x 16,7 cm. Nie jest on zbyt duży, dlatego dobrze leży w dłoni. Prezentowana kamera cyfrowa Sony ma 3-calowy, kolorowy ekran, który obsługuje się dotykowo. Zastosowana stabilizacja obrazu sprawia, że możemy nagrywać w każdych warunkach, bez ryzyka, że nagrania będą niewyraźne. 

Konsumentom bardzo spodobało się to, że urządzenie jest poręczne i łatwe w obsłudze. Zasila je pojemny akumulator, który nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Za zaletę kamery uznano również to, że ma szybki oraz precyzyjny autofokus, który utrzymuje ostrość nawet na wciąż poruszającym się obiekcie.

 

 

 

 

2. Kamera Sony Handycam 4K FDR-AX33

 

Kamera cyfrowa Sony Handycam 4K FDR-AX33 jest niewielka, ale pozwala na nagrywanie bardzo dobrej jakości filmów, w rozdzielczości 4K. Sprzęt jest poręczny i można go pewnie chwycić, utrzymanie go w dłoni przez dłuższy czas nie jest problemem. Nagrywany obraz możemy obserwować na odchylanym, 3-calowym ekranie.

Urządzenie zapisuje pliki na karcie pamięci, a ponieważ ma wbudowany moduł Wi-Fi, możemy je łatwo przesyłać na dysk twardy komputera czy do mediów społecznościowych. Jak dowiódł test kamer, opisywany model daje możliwość streamowania obrazu na żywo i to bez zakłóceń.

Kupujący docenili sprzęt nie tylko za lekkość czy solidność, ale też wiele przydatnych funkcji. Do nich zalicza się m.in.: możliwość ręcznego doboru ustawień, stabilizacja obrazu, automatyczna kompensacja światła w tle oraz wykonywanie zdjęć podczas nagrywania. Kamera ma szerokokątny obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym, który na pewno uchwyci w kadrze to, co najważniejsze.

 

 

 

 

Kamera cyfrowa HD

 

3. SKamera cyfrowa Sony HDR-CX240E

 

Model Sony HDR-CX240E to kamera cyfrowa HD z 320-krotnym zoomem cyfrowym i 27-krotnym zoomem optycznym. Urządzenie ma czytnik kart pamięci, więc wszystkie nagrania zapisują się na zewnętrznym nośniku i możemy je łatwo przenieść na twardy dysk komputera. Wymiary sprzętu są równe: 5,3 cm x 5,7 cm x 11,7 cm, waży on 178 g.

Kamerę zasila bateria, która po naładowaniu pozwala na ok. 130 minut ciągłego nagrywania. Ważne jest to, że niewielkie drgania ręki nie są widoczne na nagraniach, bo skutecznie redukuje je stabilizator Optical SteadyShot. Urządzenie ma kolorowy, odchylany ekran, na którym możemy oglądać filmy.

Sprzęt jest bardzo mały, ale jego posiadacze przyznają, że nagrywa filmy w dobrej rozdzielczości. Polskie menu sprawia, że obsługa modelu nie jest trudna, nawet dla osób, które do tej pory nie używały podobnych urządzeń. To dobra kamera cyfrowa dla początkujących kamerzystów.

 

 

 

 

4. Sony Kamera  HDR-CX405B 

 

Sony HDR-CX405B to kamera pozwalająca nie tylko na nagrywanie filmów, ale i robienie zdjęć (o rozdzielczości 9,2 Mpix). Ma ona 350-krotny zoom cyfrowy i 30-krotny zoom optyczny. Funkcja Dual Video Recording daje nam możliwość nagrywania jednocześnie w dwóch formatach, MP4 i AVCHD.

Elektroniczny stabilizator obrazu SteadyShot redukuje drgania ręki, więc nagrania są wyraźne. Ta kamera cyfrowa HD ma duży i czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Wyposażono ją w port USB, HDMI i czytnik kart pamięci. Bez baterii sprzęt waży 190 g, a jego wymiary są równe: 12,8 cm x 5,4 cm x 19 cm.

Jednym z najistotniejszych atutów urządzenia jest możliwość nagrania każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Zdaniem kupujących kamera bardzo dobrze sprawdza się podczas uwieczniania rodzinnych wakacji i imprez. Ma ona jasny obiektyw, dlatego filmy są dostatecznie doświetlone.

 

 

 

 

Kamera cyfrowa 4K

 

5. Kamera cyfrowa Panasonic HC-V770EP-K 

 

Sprzęt Panasonic HC-V770EP-K ma kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali, za pomocą którego możemy obserwować nagrywany kadr. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia przesyłanie plików bez potrzeby podłączania urządzenia do komputera przez kabel. To kamera cyfrowa nagrywająca w formacie 4K z 20-krotnym zoomem optycznym i 1500-krotnym zoomem cyfrowym.

Utrzymanie urządzenia przez dłuższy czas w dłoni nie jest trudne, razem z akumulatorem waży 353 g. Wymiary modelu są równe: 6,8 cm x 7,3 cm x 13,9 cm. Przy obiektywie znajduje się wielofunkcyjne, ręczne pokrętło, pozwalające na samodzielną regulację: ostrości, czasu otwarcia migawki, trybu balansu bieli, nasycenia koloru i przysłony.

Kamera zebrała wiele pozytywnych recenzji, a konsumenci doceniają ją za nieskomplikowaną obsługę, bardzo dobrą jakość nagrań i dostępność trybu zwolnionego tempa. Zasilający sprzęt akumulator jest pojemny i nie trzeba się obawiać, że nagle się rozładuje. Dla wielu osób ważne jest, że urządzenie ma wszystkie potrzebne złącza, takie jak HDMI, wyjście słuchawkowe czy port USB.

 

 

 

 

Kamera cyfrowa Full HD

 

6. Panasonic Kamera cyfrowa HC-V180EP-K

 

Przedstawiamy urządzenie Panasonic HC-V180EP-K z szerokokątnym obiektywem, które ma zoom cyfrowy 500x oraz zoom optyczny 50x. To kamera cyfrowa nagrywająca w jakości Full HD. Niezależnie od warunków i intensywności światła, filmy zawsze są odpowiednio doświetlone. Odpowiada za to zaawansowana matryca BSI.

Sprzęt daje możliwość nagrywania z wykorzystaniem wielu ciekawych efektów, takich jak Time Lapse Recording czy film niemy. Złącza, w jakie został on wyposażony, to: USB, wyjście AV oraz HDMI. Kamera ma też czytnik kart pamięci SD. Jej wymiary są równe: 5,3 cm x 5,9 cm x 11,6 cm. Urządzenie waży 211 g.

Pozytywne opinie o kamerach cyfrowych Panasonic zachęciły wiele osób do zakupu modelu HC-V180EP-K. Jego posiadacze uważają, że jest łatwy w obsłudze i ma pojemny akumulator, który nie powinien się niespodziewanie rozładować w trakcie nagrywania. Doceniony został również duży, prawie 3-calowy ekran LCD, na którym można podglądać kadr.

 

 

 

 

Kamera cyfrowa Panasonic

 

7. Panasonic kamera cyfrowa HC-VX1

 

Kamera cyfrowa Panasonic HC-VX1 umożliwia nagrywanie filmów nawet w jakości 4K, więc na ekranie widoczne będą wszystkie szczegóły. To niewielki sprzęt, który można z łatwością utrzymać w dłoni. Jego całkowite wymiary to: 6,8 cm x 7,7 cm x 14,2 cm. Model waży 428 g.

Z pomocą urządzenia możemy nagrywać obiekty znajdujące się w dużej odległości od nas. Umożliwia to zoom optyczny 24x. Kamera ma wbudowany moduł Wi-Fi, dlatego nie musimy podłączać jej do komputera przy użyciu kabla, żeby przesłać pliki. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Nie musimy się martwić, że na nagraniach widoczny będzie efekt rozmycia, spowodowany ciągłym drżeniem ręki. Kamera została wyposażona w innowacyjny system Ball I.O.S. z optyczną stabilizacją obrazu, który temu zapobiega. Według kupujących to jedna z największych zalet sprzętu, ale nie jedyna. Do pozostałych trzeba zaliczyć: możliwość ręcznej zmiany parametrów, szerokokątny obiektyw oraz możliwość edycji filmów bez potrzeby przenoszenia ich na dysk twardy komputera.

 

 

 

 

Kamera cyfrowa dla dzieci

 

8. Kamera aparat cyfrowy dla dzieci Omna T2 PRO

 

Omna T2 PRO dla dzieci to kamera i aparat cyfrowy w jednym. Urządzenie jest przeznaczone dla pociech. Ma ono dwa obiektywy, jeden znajduje się z przodu obudowy, a drugi z tyłu. Sprzęt jest zasilany wbudowanym akumulatorem, po naładowaniu działa przez ok. 2 godziny.

Ponieważ to kamera cyfrowa dla dzieci, jest lekka i niewielka (jej wymiary to: 8 cm x 6 cm x 4 cm). Obudowa jest w różowym kolorze, a maluch może ją samodzielnie ozdobić naklejkami, które są dołączone do kompletu. Urządzenie pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD i robienie zdjęć w rozdzielczości do 8 Mpix. Jest ono wykonane z wytrzymałych materiałów, dlatego nie powinno szybko się zniszczyć.

Jak twierdzą rodzice, za sprawą sprzętu dziecko może odkryć w sobie artystyczny talent. Kamera przyda się nie tylko podczas szkolnych wycieczek czy wakacyjnych wyjazdów, ale i zabaw z przyjaciółmi. To dobra i tania kamera cyfrowa, która ciekawie się prezentuje. Ważne jest też to, że pociecha nie będzie miała problemu z jej obsługą.

 

 

 

 

Kamera cyfrowa Canon

 

9. Kamera cyfrowa Canon EOS C100 Mark II

 

Profesjonalne urządzenie Canon EOS C100 Mark II wyposażono w matrycę CMOS. Nagrywa ono filmy w jakości Full HD i to z niskim poziomem szumów. Sprzęt pozwala na przesyłanie plików bezprzewodowo, z wykorzystaniem modułu Wi-Fi. Co ciekawe, można go obsługiwać za pomocą bezprzewodowego pilota (należy go samodzielnie dokupić).

Kamera ma wymiary: 14,7 cm x 17,4 cm x 16,9 cm i z pełnym wyposażeniem waży prawie 2 kg. Wyposażono ją w 3,5-calowy ekran OLED z odchylanym wizjerem, więc nagrywanie filmów jest w pełni komfortowe, nawet w trudnych warunkach.

Kamera cyfrowa marki Canon daje możliwość zastosowania wielu różnych obiektywów tej samej marki. Jej atutem jest też to, że można samodzielnie ustawiać wszystkie parametry, wystarczy włączyć tryb manualny. Konsumenci uznali model EOS C100 Mark II za solidny i zaawansowany technologicznie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kamerę cyfrową kupić?

 

Potrzebujesz urządzenia, które pozwoli Ci uwiecznić wakacyjne wyjazdy, rodzinne imprezy czy ważne wydarzenia z życia dziecka? Przygotowaliśmy poradnik pełen podpowiedzi o tym, jak znaleźć kamerę cyfrową spełniającą wszystkie oczekiwania. Jeśli podczas zakupów uwzględnisz wszystkie opisane poniżej kwestie, nie będziesz żałować dokonanego wyboru.

Przeznaczenie

Jest kilka rodzajów kamer cyfrowych, a pod względem przeznaczenia wyróżniamy modele:

* amatorskie,

* półprofesjonalne,

* profesjonalne.

Sprzęty amatorskie, nierzadko określane mianem konsumenckich, są stosunkowo tanie i łatwe w obsłudze. Wśród nich znajdziemy specjalne kamery dla dzieci, które mogą zachęcać pociechy do rozwijania swojej nowej pasji. Modele półprofesjonalne są bardziej zaawansowane technologicznie i droższe, ale nie kosztują tak dużo, co urządzenia profesjonalne, wykorzystywane w przemyśle filmowym. Jeżeli mamy wątpliwości, jaką kamerę cyfrową wybrać, warto zastanowić się, do czego właściwie jest nam potrzebna. Nie musimy inwestować w drogi sprzęt, jeśli zamierzamy sięgać po niego stosunkowo rzadko i tylko po to, aby nagrywać filmy np. w czasie urlopu.

 

Jakość nagrań

Kupując kamerę, koniecznie trzeba sprawdzić jakość nagrań, aby później nie okazało się, że filmy mają zbyt małą rozdzielczość, żeby dostrzec wszystkie szczegóły na ekranie. Obecnie najbardziej popularne są urządzenia zapewniające jakość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Jednak rozdzielczość nagrań może być też nieco niższa (np. HD Ready) lub wyższa, niektóre kamery oferują jakość 4K.

 

Obiektyw

Każdy sprzęt do nagrywania jest wyposażony w obiektyw. Powinien on być na tyle jasny, aby filmy nagrywane nawet w pochmurny dzień były dostatecznie doświetlone i wyraźne. Tak samo istotne jest to, jakie przybliżenie zapewnia urządzenie, przyda się to podczas nagrywania obiektów znajdujących się daleko od nas. Warto pamiętać, że cyfrowe kamery umożliwiają wykorzystanie dwóch rodzajów zoomu: optycznego i cyfrowego. Ten drugi może wynosić nawet ponad 1000x, ale im bardziej przybliżamy w ten sposób obraz, tym więcej pojawia się na nim ziarna i szumów. Zoom optyczny najczęściej mieści się w zakresie od 10 do 30x.

 

Zasilanie

Kamery cyfrowe są zasilane akumulatorowo. Mają one wbudowaną baterię o określonej pojemności, którą trzeba regularnie ładować, aby móc używać sprzętu. Ważne jest to, aby akumulator zapewniał długi czas pracy urządzenia, inaczej podczas nagrywania filmów będziemy się obawiać, że nagle się on rozładuje i wyłączy.

 

Ekran

Co prawda znaczna część dostępnych na rynku sprzętów ma wizjer, przez który można obserwować nagrywany kadr, ale większość osób woli korzystać w tym celu z odchylanego ekranu. Powinien on być duży i czytelny, to wpływa pozytywnie na komfort użytkowania sprzętu.

 

Waga i wymiary

Najlepsza kamera cyfrowa jest lekka i poręczna, można ją bez trudu utrzymać w jednej dłoni przez dłuższy czas. Szukając odpowiedniego urządzenia, musimy więc sprawdzić, ile waży. W przypadku modeli amatorskich przeważnie jest to nie więcej niż ok. 0,5 kg. Sprzęty półprofesjonalne oraz profesjonalne są znacznie cięższe, zwykle ważą 2 kg lub nieco więcej. Powinniśmy sprawdzić też całkowite wymiary kamery, bo wtedy przekonamy się, czy rzeczywiście można ją pewnie chwycić w dłoń i wygodnie nosić w plecaku lub torebce.

 

Nośnik

Nagrywane przez kamerę filmy mogą być zapisywane na różne nośniki danych. Najczęściej wykorzystywanym jest karta pamięci, ale może to być również dysk SSD, kaseta miniDV czy dysk DVD. Od rodzaju nośnika uzależniona jest ilość możliwych do zapisania na nim nagrań, a także łatwość ich przenoszenia do pamięci komputera.

Złącza

Możemy wyróżnić kilka typów złączy, jakie powinna mieć kamera. Jednym z nich jest port USB, dający możliwość podłączenia sprzętu do komputera przy użyciu kabla. Co prawda nowoczesne urządzenia są wyposażone w moduł Wi-Fi i pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie plików, ale czasami zajmuje to dużo czasu, dlatego port USB może okazać się przydatny. Sprzęt powinien mieć też złącze: HDMI, wyjście słuchawkowe czy DV.

 

Dodatkowe funkcje 

Sprawdzenie ilości dodatkowych funkcji także może pomóc w zdecydowaniu, jaka jest najlepsza kamera cyfrowa. Jedną z najbardziej popularnych jest stabilizacja obrazu, ograniczająca przenoszenie drgań ręki na nagrania, szczególnie podczas korzystania z zoomu. Tego typu urządzenia często pozwalają na edycję filmów, bez potrzeby przenoszenia na dysk twardy komputera, co może okazać się wygodnym rozwiązaniem. Jakie są inne dodatkowe funkcje, w jakie może być wyposażona kamera? Może to być np.:

*możliwość ręcznego ustawiania parametrów, takich jak ostrość czy balans bieli,

*przechwytywanie zdjęć, czyli wycinanie pojedynczych klatek z nagrań,

*zastosowanie efektów specjalnych, takich jak zwolnione tempo,

*możliwość obsługi za pomocą bezprzewodowego pilota,

*praca w trybie kamery internetowej.

 

Kamery cyfrowe w dobrych cenach

Ile trzeba przeznaczyć na zakup cyfrowej kamery? Sprzęt z podstawowymi funkcjami kosztuje nie więcej niż 1000 zł. Jeżeli chcemy kupić zaawansowane technologicznie urządzenie z większym zoomem optycznym i cyfrowym, prawdopodobnie zapłacimy znacznie więcej, bo nawet kilka tysięcy złotych. Nie można zapomnieć, że na cenę takich urządzeń wpływa też producent, dlatego sprzęty bardziej popularnych marek są droższe.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest kamera cyfrowa?

Kamera cyfrowa to urządzenie, które rejestruje obraz i dźwięk. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu sprzęt zapisuje audiowizualny sygnał w postaci cyfrowej, zwykle na karcie pamięci lub dysku twardym, chociaż czasem jest to płyta DVD, ewentualnie kaseta DV lub MiniDV. Obrazowanie kamery jest oparte na specjalnych przetwornikach, określanych też mianem matrycy. Wyróżnia się ich dwa rodzaje: CCD i CMOS. Nagrania z cyfrowych urządzeń możemy nie tylko oglądać na ekranie komputera czy telewizora, ale też poddawać edycji za pomocą specjalnych programów. Co więcej, filmy możemy konwertować do różnych formatów i udostępniać np. w mediach społecznościowych.


P2: Jak filmować kamerą cyfrową?

Aby móc filmować ważne wydarzenia za pomocą kamery cyfrowej, najpierw powinniśmy nauczyć się prawidłowo ją obsługiwać. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdują się w instrukcji, dlatego warto się z nią zapoznać, zanim włączymy urządzenie. Potem możemy wypróbować wszystkie możliwości kamery. Wystarczy ją włączyć i wcisnąć guzik odpowiadający za start nagrywania. Aby filmy były ciekawe i dobrze się je oglądało, co pewien czas możemy np. zmieniać wielkość kadru, a więc przybliżać lub oddalać nagrywane obiekty. Do tego służy zoom (cyfrowy lub optyczny). Zwykle obraz możemy obserwować na odchylanym od korpusu ekranie lub przez wizjer, podobnie jak w aparatach lustrzankach.

 

P3: Ile kosztuje kamera cyfrowa?

Osoby marzące o własnej kamerze cyfrowej nie muszą się obawiać, że jej zakup okaże się zbyt dużym wydatkiem. Sprzęty nadające się do nagrywania imprez i ważnych wydarzeń rodzinnych czy wyjazdów wakacyjnych są stosunkowo tanie, kosztują mniej niż 1000 zł. Dotyczy to też modeli bardziej znanych marek. Co prawda takie urządzenia często nie mają zaawansowanych funkcji i technologii, ale dla początkujących kamerzystów są bardzo dobrym wyborem. Za profesjonalny sprzęt trzeba zapłacić znacznie więcej, bo kilka tysięcy złotych. Droższe kamery cyfrowe nagrywają filmy w lepszej rozdzielczości i są wyposażone w dodatkowe opcje jak np. bezprzewodowa łączność Wi-Fi.

 

P4: Jak podłączyć kamerę cyfrową do laptopa?

Najprostszym sposobem na podłączenie cyfrowej kamery do laptopa jest wykorzystanie kabla USB, który zazwyczaj jest dołączony do zestawu. To da nam możliwość przejrzenia nagrań na większym ekranie i szybkie przeniesienie na dysk twardy. Czasami konieczna może być zmiana ustawień kamery lub samego laptopa, a szczegółowe informacje na ten temat na pewno znajdziemy w instrukcji. Są też sprzęty wyposażone w moduł Wi-Fi, które nie wymagają użycia kabla. Mając takie urządzenie, wystarczy bezprzewodowo połączyć je z tą samą siecią, do której podłączony jest laptop.  


P5: Jak podłączyć kamerę cyfrową jako internetową?

Co prawda do używania wideokomunikatorów internetowych przeznaczone są kamery internetowe, ale większość z nich zapewnia stosunkowo niską jakość obrazu. To sprawia, że coraz więcej osób szuka sposobów na to, żeby poprawić komfort prowadzenia rozmów przez Internet. Okazuje się, że kamerę cyfrową można zmienić w sprzęt internetowy, zwykle wymaga to zainstalowania na komputerze specjalnego oprogramowania. Niekiedy konieczny może być też zakup odpowiedniej przejściówki, aby móc podłączyć urządzenie do innego portu niż USB. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie cyfrowe kamery się do tego nadają, zwłaszcza gdy chcemy podłączyć sprzęt do karty graficznej komputera.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ