Ranking 5 najlepszych kamer GoPro w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Kamera GoPro – przewodnik zakupowy, ranking i test   

 

Hero 7 Black CHDHX701RW to najlepsza kamera GoPro w 2024 roku. Skąd ta pewność? Prześledziliśmy recenzje użytkowników, z których to wynika, że ten sprzęt najlepiej się sprawdza i to w różnych warunkach. Kamerą można nagrywać filmy w jakości 4K. Sprzęt ma funkcję płynnej stabilizacji, więc nawet bez używania gimbala, nie trzeba się martwić o to, że obraz nie będzie wyraźny. Co ciekawe, kamerą można filmować w pionie np. wtedy, kiedy chcemy nagrać relację na Instagram Stories. Na liście polecanych kamer GoPro jest też dużo innych modeli. Hero 8 Black CHDHX-801RW to kamera z mikrofonem i funkcją redukcji szumów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kamera umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K z szybkością 60 klatek na sekundę. Dodatkowo ma ona opcję stabilizacji obrazu HyperSmooth. Sprzęt nie jest podatny na wstrząsy. Obudowa jest w pełni wodoszczelna. Sprzęt działa sprawnie pod wodą do głębokości 10 m.

Wady

Jakość oprogramowania nie jest najlepsza. Zdarza się, że kamera się zacina i trzeba wyciągać z niej akumulator, aby się wyłączyła (nie reaguje na naciskanie odpowiedniego przycisku).

Podsumowanie

Urządzenie można wykorzystać nie tylko do nagrywania filmów, ale też robienia zdjęć w rozdzielczości 12 Mpix i trybie HDR. Kamera ma funkcję GPS, więc w kadrze może zostać umieszczona informacja o przebytym dystansie, wysokości i szybkości, z jaką się poruszamy.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma wbudowany mikrofon z redukcją szumów. Funkcja stabilizacji HyperSmooth 2.0 zapewnia płynny obraz, nawet przy nagrywaniu z ręki. Urządzenie ma dobrze przemyślaną konstrukcję ze składanymi zaczepami. Kamera jest lekka i wygodna w przenoszeniu.

Wady

W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że urządzenie ma stosunkowo delikatny ekran. Na jego powierzchni pojawiają się zarysowania, chyba że kamera jest przechowywana w solidnym pokrowcu.

Podsumowanie

W zestawie znajduje się akumulator, szybkozłączka, mocowanie do powierzchni płaskich i kabel USB do ładowania. Sprzęt umożliwia nagrywanie w pętli i w zwolnionym tempie. Poza nagrywaniem filmów można też robić dobrej jakości zdjęcia (tryb HDR).

Rozważ też

Zalety

Istnieje możliwość obsługiwania sprzętu poprzez komendy głosowe. Kamerą można nagrywać krótkie klipy trwające 15 lub 30 sekund. Funkcja cyfrowej stabilizacji zapewnia płynny obraz. Chcąc uchwycić dynamiczne sceny, można zrobić zdjęcie z prędkością 15 klatek na sekundę.

Wady

Niektórzy zauważyli, że po pewnym czasie na powierzchni kamery pojawiają się zarysowania. Wpływają one źle na estetykę sprzętu. Czasami urządzenie się zacina i trzeba chwilę poczekać, aby zmienić ustawienia.

Podsumowanie

GoPro Hero 7 White ma wbudowane 3 mikrofony z funkcją redukcji szumów. Kamera ma tryb portretowy i samowyzwalacz. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, więc nie trzeba spędzać dużo czasu na czytaniu instrukcji i poznawaniu wszystkich funkcji.

 

 

5 najlepszych kamer GoPro. Opinie w 2024 roku 

 

Ranking kamer GoPro powstał z myślą o użytkownikach, którzy szukają niezawodnego sprzętu do używania podczas podróży, ale nie tylko. Zestawienie obejmuje urządzenia cieszące się najlepszymi opiniami wśród użytkowników.

 

1. Kamera sportowa GoPro Hero 7 Black CHDHX701RW

 

Kamera sportowa GoPro Hero 7 Black CHDHX701RW pozwala na nagrywanie w jakości 4K. Przy 2,7 K liczba klatek na sekundę wynosi 120, przy 4K – 60, a przy Full HD i HD – 240. Kąt widzenia jest równy 130 stopni. Wymiary sprzętu to: Grubość – 33 mm, szerokość – 62,3 mm i wysokość – 44,9 cm. Pojemność baterii wynosi 1220 mAh. 

GoPro Hero 7 Black ma płynną stabilizację obrazu, dzięki czemu filmy nagrywane z ręki przyjemnie się ogląda. Kamera ma wiele przydatnych funkcji poprawiających jakość filmów i zdjęć: Lokalne odwzorowanie tonów, redukcję szumów i HDR. Sprzęt jest odporny na pył i wstrząsy, obudowa jest wodoszczelna.

Kamera jest przystosowana do używania w różnych warunkach, dlatego jest tak chętnie polecana przez konsumentów. Urządzeniem można sterować poprzez komendy głosowe. Istnieje możliwość streamingu na żywo na platformie Facebook Live.

 

 

 

 

2. Kamera GoPro Hero 8 Black CHDHX-801RW

 

Kamera GoPro Hero 8 Black CHDHX-801RW umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K z szybkością 60 klatek na sekundę. Urządzenie ma wbudowany mikrofon z funkcją eliminacji szumów wiatru, ma też łączność bezprzewodową Bluetooth i Wi-Fi. Wymiary urządzenia to: Grubość – 28,4 mm, szerokość – 66,3 mm i wysokość – 48,6 mm. 

Model GoPro Hero 8 ma funkcję TimeWarp 2.0, która pozwala na nagrywanie stabilnych filmów poklatkowych, nawet jeśli pozostajemy w ruchu. Sprzęt automatycznie dopasowuje scenerię i oświetlenie. Mając tę kamerę, można też transmitować filmy na żywo w serwisach społecznościowych: YouTube i Facebook. Wodoszczelność urządzenia jest na poziomie 10 m.

Jak podają użytkownicy, litowo-jonowy akumulator o pojemności 1220 mAh stosunkowo długo wytrzymuje. Obudowa GoPro Hero jest wytrzymała i dobrze chroni wewnętrzny mechanizm. Sprzęt można bez trudu zamocować na kasku czy kierownicy. 

 

 

 

 

3. Kamera GoPro Hero 7 White CHDHB601RW

 

Model Hero 7 White CHDHB601RW to dobra i tania kamera GoPro, która musiała się znaleźć w tym zestawieniu. Ma kompaktowe wymiary i idealnie sprawdza się podczas różnego rodzaju wycieczek, a także dla miłośników sportu i ekstremalnych doświadczeń. Sprzęt ma dotykowy 2-calowy ekran. Kamera jest odporna na zachlapanie. 

GoPro Hero 7 White CHDHB601RW pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD z szybkością 60 klatek na sekundę. Wideo poklatkowe można swobodnie udostępniać w mediach społecznościowych. GoPro Hero ma też dobrze spełniającą swoje zadanie funkcję stabilizacji obrazu. Filmy można nagrywać w 2-krotnym spowolnieniu (szczególnie przydatne do bardzo dynamicznych scen).

Osoby, które zdecydowały się kupić ten model przyznają, że spełnia on ich oczekiwania. Stosunek jakości i funkcjonalności GoPro Hero 7 do ceny jest atrakcyjny. Sprzęt ma wiele przydatnych funkcji, nadaje się nie tylko do nagrywania, ale też robienia zdjęć i krótkich klipów przeznaczonych do publikacji w mediach społecznościowych.

 

 

 

 

4. Kamera sportowa GoPro Max Black CHDHZ-201RW

 

Opinie o kamerach GoPro są w większości przypadków pozytywne, a dobre recenzje zdobywa model Max Black CHDHZ-201RW. Ma on następujące czujniki: Akcelerometr, żyroskop i GPS. Sprzęt nagrywa filmy w jakości 5,6K (do 30 fps), QHD 1440p (do 60 fps) i FullHD 1080p (do 60 fps). Pojemność baterii wynosi 1600 mAh, a wodoszczelność jest na poziomie 5 m. 

Prezentowana kamera umożliwia nie tylko rejestrowanie standardowych filmów i zdjęć, ale też nagrywanie w 360 stopniach. Co ciekawe, aby zrobić zdjęcie panoramiczne nie trzeba przesuwać obiektywu. Bardzo dobrą stabilizację obrazu gwarantuje funkcja Max HyperSmooth. Urządzenie ma 6 wbudowanych mikrofonów i nagrywa dźwięk w bardzo dobrej jakości. 

Przeprowadzony test kamer GoPro pokazał, że ten model spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Użytkownicy tego sprzętu doceniają wiele ciekawych funkcji, które zwiększają kreatywność. Filmy można rejestrować w trybie liniowym, wąskim, szerokim i Max SuperView.

 

 

 

 

5. Kamera sportowa GoPro Fusion 360 CHDHZ-103

 

Kamera sportowa GoPro Fusion 360 CHDHZ-103 gwarantuje wysoką jakość wideo, bo pozwala na tworzenie filmów VR o rozdzielczości 5,2K. Dodatkowo ma skutecznie działający system stabilizacji. Wymiary sprzętu to: 74 mm x 75 mm x 40 mm, a jego waga wynosi 220 g. 

Materiały sferyczne nagrane tą kamerą można w szybki i łatwy sposób przekonwertować w tradycyjny film czy zdjęcie. Sprzęt jest dostosowany do używania w różnych warunkach, ma trwałą, szczelną obudowę, którą można zanurzyć pod wodą do 5 m. Urządzeniem można sterować poprzez komendy głosowe. 

Model Fusion 360 CHDHZ-103 to według użytkowników dobra kamera GoPro. Aby nagrać płynne wideo, nie trzeba korzystać ze statywu, bo sprzęt ma funkcję stabilizacji obrazu. Użytkownicy wskazują, że poza dobrej jakości wideo, urządzenie zapewnia też wyraźny, pozbawiony zakłóceń dźwięk.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kamerę GoPro kupić?

 

Kamery sportowe GoPro to urządzenia dla wszystkich aktywnych osób, które lubią nagrywać to, co robią i traktują film jako sposób na utrwalenie wspomnień i podzielenie się najlepszymi chwilami z innymi. Do zakupu urządzeń tego typu zachęca to, że mają one solidną konstrukcję, są dostosowane do używania w różnych warunkach i mają dobre parametry. Aby móc odpowiedzieć na pytanie, jaka jest najlepsza kamera GoPro, trzeba mieć odpowiednią wiedzę i zdawać sobie sprawę z tego, czego naprawdę potrzebujemy. W naszym poradniku ujęliśmy wskazówki, które, mamy nadzieję, pomogą w podjęciu dobrej decyzji zakupowej.

Rozdzielczość

Jednym z najważniejszych parametrów kamery GoPro jest rozdzielczość, która wpływa bezpośrednio na jakość nagrywanego wideo, a także prędkość nagrywania gwarantującą określoną płynność obrazu. W sklepach można znaleźć kamery sportowe o różnych parametrach, GoPro ma w swojej ofercie modele o rozdzielczości:

♦ 4K – rozdzielczość 3840×2160 pikseli, prędkość co najmniej 30 kl./s;

♦ Full HD – rozdzielczość 1920×1080 pikseli, prędkość od 30 kl./s;

Im wyższy wskaźnik klatek na sekundę, tym obraz jest płynniejszy. Aby jednak nagrywać filmy w najwyższej możliwej rozdzielczości, trzeba pamiętać o zakupie odpowiednio dobrej karty pamięci. Nie ma wątpliwości co do tego, że najlepsze kamery GoPro to takie nagrywające w jakości 4K. Stała się ona obecnie standardem, choć warto wiedzieć, że sprzęty oferujące zapis w jakości Full HD również są popularne i co najważniejsze, nieco tańsze. Jeśli więc zależy nam równocześnie na jakości, ale też niższej cenie, powinniśmy być zadowoleni z zakupu kamery GoPro Full HD. 

 

Jakość wykonania

Większość osób kupuje kamerę GoPro z myślą o nagrywaniu filmów z wakacji czy ekscytujących wypraw. Sporo osób wykorzystuje sprzęt do utrwalania swoich sportowych poczynań. W każdym z wymienionych przypadków liczy się to, aby kamera była kompaktowa i wytrzymała. Takie właśnie są modele marki GoPro, które mają wodoszczelną konstrukcję, można je zanurzyć na 5 m lub 10 m, w zależności od modelu. W większości przypadków kamery są dostosowane do używania pod wodą, więc można nagrać ciekawe filmy i pochwalić się nimi rodzinie i znajomym. Warto decydować się na zakup modelu, który jest dodatkowo pyłoszczelny i wstrząsoodporny.

 

Mikrofon

Ważnym elementem każdej kamery sportowej jest mikrofon. Szukając odpowiedzi na pytanie, jaką kamerę GoPro wybrać, należy zastanowić się nad jakością nagrywanego dźwięku. Warto wybierać te modele, które mają kilka mikrofonów, a ponadto funkcję redukcji szumów. Dzięki niej nie trzeba się obawiać o to, że to, co mówimy na filmie nie będzie słyszalne. Należy też zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu jest umieszczony mikrofon i czy nie jest on zasłonięty np. przez obudowę, bo może to źle wpłynąć na jakość dźwięku.

 

Dodatkowe funkcje 

Dodatkowe funkcje w kamerze GoPro to coś, na co powinno zwrócić się szczególną uwagę, tym bardziej, że w nowych modelach tej marki jest ich sporo i znacząco wpływają one na komfort użytkowania sprzętu, a także jakość nagrywanego wideo. Podstawową funkcją jest stabilizacja obrazu HyperSmooth. To zaawansowana technologia, która sprawia, że nagrywany obraz wygląda niemal tak dobrze, jak wideo rejestrowane przy pomocy gimbala. HyperSmooth działa dobrze także pod wodą i w przypadku mocnych wstrząsów. Dzięki tej opcji kamery GoPro świetnie sprawdzają się do nagrywania np. szybkiej, wyczynowej jazdy na rowerze.

Na uwagę zasługuje też funkcja TimeWarp idealnie nadająca się do nagrywania filmów poklatkowych, kiedy pozostajemy cały czas w ruchu i zależy nam na nienagannej stabilność obrazu. TimeWarp dostosowuje szybkość nagrywania do ruchu, warunków oświetlenia i scenerii. 

W niektórych kamerach marki GoPro dostępny jest tryb PowerPano, który umożliwia robienie zdjęć panoramicznych bez konieczności przesuwania aparatu. Warto wiedzieć, że nowe sprzęty GoPro są dostosowane do obsługiwania poprzez komendy głosowe, więc nie zawsze trzeba sięgać do kamery i włączać odpowiedni przycisk, aby np. rozpocząć nagrywanie. Co więcej, sporo kamer jest dostosowana do nagrywania wideo w pionie, tak aby można było łatwo udostępniać krótkie filmy w relacjach na Facebooku czy Instagramie. Ciekawą opcją jest możliwość nagrywania klipów trwających 15 s czy 30 s. Wiele osób docenia też możliwość udostępniania nagrywanych filmów na żywo np. na Facebooku, więc jeśli Ci na tym zależy, powinieneś sprawdzić, czy interesujący Cię model oferuje taką opcję.

Kamery GoPro są przystosowane nie tylko do nagrywania filmów, ale można je też wykorzystać do robienia zdjęć. Ich rozdzielczość powinna wynosić minimum 10 Mpix. Warto wybierać te modele, które mają tryb HDR (High Dynamic Range). W tym trybie zdjęcia są lepiej doświetlone, bo utrwala się je w kilku wartościach ekspozycji i scala w jedno dla uzyskania możliwie najlepszego efektu.

 

Obsługa

Dla prawie każdego użytkownika duże znaczenie ma komfort obsługi urządzenia, dlatego popularnością cieszą się kamery sportowe z funkcją Wi-Fi i Bluetooth. Te opcje są dostępne w modelach GoPro, które dzięki zastosowanym technologiom można obsługiwać z poziomu swojego telefonu. Wystarczy do tego pobrać odpowiednią aplikację i ją skonfigurować. Łączność bezprzewodowa daje możliwość nie tylko zdalnego sterowania urządzeniem, ale też przesyłania plików i ich łatwiejszego udostępniania innym.

Dodatkowe wyposażenie

Przy zakupie kamery GoPro warto zwracać uwagę na to, jakie elementy dołączono do zestawu. W komplecie z pewnością nie może zabraknąć akumulatora, kabla USB do ładowania i łączenia z komputerem. Jeśli chcemy nagrywać film np. podczas jazdy na rowerze i interesuje nas instalacja sprzętu na kasku, powinniśmy upewnić się, że do zestawu dołączono niezbędne akcesoria montażowe i że w ogóle istnieje opcja instalacji sprzętu w ten sposób. 

 

Kamery GoPro w dobrych cenach

Najtańsze kamery GoPro dające możliwość nagrywania w jakości Full HD kosztują około 1000 zł. Za sprzęty gwarantujące jakość 4K trzeba zapłacić więcej, bo około 1800 zł w górę. Im więcej dodatkowych opcji ma kamera, tym jej cena jest wyższa. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zgrać filmy z GoPro 5 na komputer?

Chcąc odtworzyć filmy czy zdjęcia na komputerze, trzeba najpierw skopiować na niego pliki. Aby to zrobić, wystarczy pobrać aplikację Quick dla urządzeń stacjonarnych i ją zainstalować. Później należy połączyć sprzęt z komputerem przy wykorzystaniu dołączonego do zestawu kabla USB-C i postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Do przenoszenia plików wideo i filmów może nam posłużyć też czytnik kart, do zakupienia oddzielnie. Osoby subskrybujące usługę GoProPlus mają możliwość przesyłania plików do chmury, ich edycji i swobodnego udostępniania. Jest wiele sposób na to, aby zgrać filmy na komputer, więc każdy może wybrać ten, który jest dla niego najlepszy i najwygodniejszy.

 

P2: Jaki program do obróbki filmów GoPro?

Do obróbki filmów nagranych kamerą GoPro polecany jest program Quick, który powstał z myślą o amatorach. Umożliwia on szybkie zmontowanie wideo, nawet w kilka minut, i zapewnia zadowalające efekty. Aplikacja automatycznie dobiera najciekawsze ujęcia, dodaje efekty i tnie materiał tak, aby był on dopasowany do wybranego podkładu muzycznego. W aplikacji Quick można też dodawać napisy, filtry czy efektowne przejścia między jedną sceną a drugą. Drugim polecanym programem do obróbki zdjęć GoPro jest Splice. To bardziej zaawansowana aplikacja przeznaczona na smartfony. Użytkownik może przycinać filmy, dodawać efekty i filtry, przyspieszać i spowalniać materiał, a także robić inne rzeczy. Ta aplikacja jest jednak trudniejsza w obsłudze od wspomnianego wcześniej programu.

P3: Jak połączyć GoPro 7 z telefonem?

Kamerę GoPro 7 można połączyć z telefonem przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej GoPro, którą pobierzemy ze sklepu Google. Program pozwala na wygodne sterowanie urządzeniem, udostępnianie filmów i zdjęć i przerabianie wideo w programie Quick. Po pobraniu aplikacji należy postępować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami. Następnie należy wejść w menu, wybrać “preferencje”, później “połączenia” i “połącz z urządzeniem”. Parowanie kamery ze smartfonem nie powinno zająć dużo czasu. W przypadku problemów warto sięgnąć po instrukcję obsługi i postępować zgodnie ze wszystkimi ujętymi tam wskazówkami.

 

P4: Jaka karta pamięci do GoPro?

Wybór karty pamięci do kamery GoPro wbrew pozorom nie jest taki łatwy. Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że im większa rozdzielczość i prędkość nagrywania, tym wymagania wobec karty wzrastają. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na oznaczenie V, które określa, jaka prędkość zapisu jest możliwa. Jest kilka poziomów: V6, V10, V30, V60 i V90, w których liczba oznacza dokładnie prędkość nagrywania w MB/s. Jeśli prędkość transmisji cyfrowej w kamerze wynosi np. 9,75 MB/s, teoretycznie wystarczy nam karta pamięci V10, jednak dla zapewnienia płynniejszej pracy kamery lepiej wybrać tę oznaczoną V30. 

 

P5: Ile kosztuje GoPro?

W ostatnim czasie kamery GoPro zdecydowanie zyskały na popularności. Wydawać by się mogło, że większość osób woli nagrywać filmy swoim telefonem, jednak przewaga kamer GoPro jest taka, że są one zdecydowanie mniejsze i mają bardziej wytrzymałą konstrukcję (są dostosowane do używania w różnych warunkach). Jeśli nie mamy bardzo wysokich wymagań, co do jakości nagrywania (nie zależy nam na 4K), znajdziemy godną uwagi kamerę już za mniej niż 1000 zł. Jeśli jednak zależy nam na jak najlepszej jakości, ponadprzeciętnej wytrzymałości i wielu dodatkowych funkcjach, musimy być przygotowani na wydatek około 2000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ