Ranking 10 najlepszych kamer internetowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Kamera internetowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Od kilkunastu lat w komunikacji na odległość, czy też monitorowaniu domu, możliwe jest odtwarzanie obrazu. Udogodnienie to jest możliwe dzięki specjalnym urządzeniom podłączonym do komputera, które służą do rejestrowania obrazu. Kamera IP Blow H-962 stosowana jest głównie do monitoringu mieszkań, biur lub sklepów. Rozdzielczość urządzenia wynosi 720 px. Urządzenie jest kompatybilne nie tylko z komputerami, ale także z urządzeniami przenośnymi. Polecana przez internautów jest także kamera internetowa Logitech HD Webcam C270 960001063. Model ma wbudowany mikrofon RightSound, dzięki czemu mamy możliwość prowadzenia rozmów z wysokiej jakości dźwiękiem. Dodatkowo zastosowanie technologii RightLight umożliwia automatyczne dostosowanie obrazu podczas przebiegającej rozmowy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kamera ma wbudowany serwer sieciowy, który ułatwia monitorowanie przy użyciu urządzeń elektronicznych (komputer, telefon, tablet). Jest kompatybilna z takimi systemami, jak Android, iOS oraz Windows. Zastosowanie funkcji WPS umożliwia podłączenie bezprzewodowe. Produkt ma wbudowany mikrofon, który gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Aplikacja mobilna umożliwia multi podgląd obserwowanego otoczenia.

Wady

Niektórym użytkownikom nie podoba się kształt urządzenia. Twierdzą, że ciężko go skomponować z innymi elementami wyposażenia pomieszczenia.

Podsumowanie

Rozdzielczość urządzenia wynosi 720 px. W sprzedaży dostępne jest w kolorze białym. Ma owalny kształt. Jego tarcza ma kolor czarny. Produkt przystosowany jest do monitoringu mieszkań, sklepów, biur, czy też pokoju dziecka.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie umożliwia bardzo łatwe połączenia wideo o wysokiej rozdzielczości HD. Obraz rejestrowany przez urządzenie jest płynny. Automatyczna korekcja światła sprawia, że użytkownik prezentowany jest w żywych oraz bardzo naturalnych kolorach. Wbudowany mikrofon może zredukować pojawiające się zakłócenia. Dzięki czemu odbierany dźwięk jest bardzo czysty, nawet podczas przebywania w głośnym otoczeniu.

Wady

Część użytkowników ma problem z montażem urządzenia. Dla niektórych osób proces wydaje się nieco skomplikowany, z tego względu zmuszeni są oni często do korzystania z instrukcji obsługi.

Podsumowanie

Kamera w sprzedaży dostępna jest w kolorze czarnym. Ma klasyczną, prostą budowę. Jej rozdzielczość wynosi 720 px., 30 kl./s Wyposażono ją w interfejs USB. Długość kabla wynosi 1.5 m.

Rozważ też

Zalety

Model jest kompatybilny z urządzeniami obsługiwanymi przez oprogramowania Windows 10, Windows 8, Windows 7, MacOS 10.10, Chrorme OS oraz Android 5.0. Obraz nagrywany przez kamerę ma rozdzielczość, wynoszącą 1080 px. Prędkość nagrywanego obrazu wynosi 30 kl./s. Wbudowany mikrofon stereo rejestruje wysokiej jakości dźwięk pozbawiony szmerów oraz szumów.

Wady

Konsumenci, w szczególności ci, którzy na co dzień nie mają do czynienia z tego typu technologią, mają problem z obsługą urządzenia. Zarówno podłączenie, jak i ustawienie odpowiednich parametrów to dla nich wyzwanie.

Podsumowanie

Kamerę internetową wyposażono w kabel o długości ok. 1.5 m oraz statyw. W sprzedaż dostępna jest w kolorze czarnym. Jej wymiary wynoszą: Wysokość - 29 mm, szerokość - 95 mm, głębokość - 24 mm.

 

 

10 najlepszych kamer internetowych. Opinie w 2023 roku 

 

Zakup sprzętu elektronicznego jest dla wielu osób bardzo dużym wyzwaniem. Z największym problemem borykają się konsumenci, którzy na co dzień nie mają do czynienia z tego typu produktami. Poniżej zamieściliśmy ranking kamer internetowych. Znajdują się w nim modele, które cieszą się pozytywnymi opiniami oraz największą popularnością wśród kupujących.

 

Kamera internetowa Wifi

 

1. Kamera IP Blow Łezka H-962

 

Kamera internetowa Wi-Fi IP Blow H-962 jest urządzeniem o bardzo prostej obsłudze. Z tego względu nawet osoby początkujące nie powinny mieć problemu z jej obsługą oraz montażem. Kamera IP jest produktem, który łączy kamerę analogową oraz technologię wideo IP. Oznacza to, że ma ona funkcje kamery analogowej, a ponadto może odbierać sygnał wideo i audio przetwarzany za pomocą sieci.

Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego urządzenia ze względu na wysoką jakość rejestrowanego obrazu liczącą aż 720 px oraz jakość dźwięku. Brak szmerów oraz innych zakłóceń ułatwia, oraz umila przebieg przeprowadzanej przez nas rozmowy. Takie parametry pozwalają im twierdzić, że jest to dobra i tania kamera internetowa.

Kamera może współpracować z urządzeniami działającymi w systemach operacyjnych Windows 7, 8, 8.1 oraz 10. Urządzenie jest bardzo wytrzymałe. Odbiera sygnał wideo oraz audio nawet z odległych stanowisk. Prezentowany model wyróżnia się oryginalnym kształtem.

 

 

 

 

Kamera internetowa Logitech

 

2. Kamera Internetowa Logitech HD Webcam C270 960001063

 

Kamera internetowa Logitech Webcam C270 960001063 może rejestrować obraz w rozdzielczości 720 px, z prędkością 30 kl./s w formacie szerokoekranowym. Technologia automatycznej korekcji światła sprawia, że użytkownik jest zawsze przedstawiany w bardzo żywych, wyrazistych kolorach. Kamera jest niewielkich rozmiarów. Można ją z łatwością regulować według własnych preferencji.

Wbudowany mikrofon może w bardzo wysokim stopniu zredukować wszystkie pojawiające się zakłócenia. Dzięki temu rejestrowany dźwięk jest czysty, a odbiorca bez większego problemu może zrozumieć przekaz. Model jest kompatybilny z urządzeniami obsługiwanymi przez systemy: Windows 10, Windows 8, Windows 7, MacOS 10.10, Chrome OS oraz Android 5.0.

Opinie o kamerach internetowych Logitech Webcam C270 960001063 są bardzo pozytywne. Większa część użytkowników nie ma problemu z obsługą i montażem urządzenia. Produkt wyposażono w zaczep uniwersalny, przy pomocy którego możemy przymocować urządzenie do ekranu naszego monitora lub ustawić go na półce.

 

 

 

 

Kamera internetowa z mikrofonem

 

3. Kamera Internetowa Logitech C922 Pro 960-001088 

 

Jeżeli kamera internetowa z mikrofonem to produkt, którego zakupem jesteś zainteresowany, powinieneś sprawdzić model Logitech C922 Pro 960-001088. Jest to niewielka kamerka o wymiarach: Wysokość – 44 mm, szerokość – 95 mm, głębokość – 71 mm. Można ją z łatwością montować na ekranie komputera, a także umiejscowić na szafce.

Kamera internetowa do streamowania ma dwa mikrofony, które zlokalizowane są po obu stronach, dzięki czemu umożliwia ona rejestrowanie bardzo realistycznego dźwięku pod każdym kątem. Użytkownicy podczas prowadzonych rozmów brzmią bardzo naturalnie oraz czysto. Dźwięk pozbawiony jest szumów.

Test kamer internetowych wykazał, że prezentowany model może nagrywać obraz pod kątem 78 st. Jest to duży zasięg, pozwalający uchwycić sporą część przestrzeni. Produkt jest kompatybilny z urządzeniami (komputery, tablety, telefony), które obsługiwane są przy pomocy oprogramowań: Windows 10, Windows 8, Windows 7. MacOS 10.10, Chrome OS oraz Android 5.0. Istnieje możliwość podłączenia przy pomocy portu USB.

 

 

 

 

Kamera internetowa 1080p

 

4. Kamera Internetowa A4Tech PK-910H

 

Kamera internetowa 1080 px to model nagrywający obraz w jakości Full HD. Prędkość nagrywania wynosi 30 kl./sek. Model umożliwia odbieranie bardzo wyraźnego obrazu podczas trwania wideo rozmowy. Komfort zapewnia także wbudowany mikrofon, który może redukować szumy z otoczenia. Model w sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym, dzięki czemu możemy go z łatwością dopasować do pozostałych urządzeń. 

Kamera internetowa Full HD jest bardzo prosta w obsłudze. Instalacja nie powinna sprawić problemu nawet osobom początkującym, które nigdy nie miały do czynienia z obsługą tego typu urządzeń. Montaż modelu także nie jest skomplikowany. Można go umieścić na ekranie komputera lub na szafce. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Opinie o kamerach internetowych A4Tech PK-910H, które zamieszczane są na wielu portalach są bardzo pozytywne. Użytkownicy cenią sobie wysoką jakość wykonania urządzenia. Istotna jest także jakość prowadzonych rozmów, która w przypadku prezentowanego modelu nie budzi większych zastrzeżeń.

 

 

 

 

Kamera internetowa HD

 

5. Kamera Internetowa Trust Trino HD Video 18679

 

Zastanawiasz się, czy kamera internetowa HD jest dobrym rozwiązaniem do prowadzenia rozmów na odległość. W przypadku modelu Trust Trino HD Video 18679 jest to bardzo dobry wybór. Sprawdzi się on bardzo dobrze podczas prowadzenia rozmów przez Skype, Cortana, Live Messenger oraz przez inne popularne aplikacje służące do prowadzenia wideo rozmów. Wystarczy jedynie podłączyć oraz uruchomić kamerę, aby cieszyć się wysoką jakością prowadzonej rozmowy.

Urządzenie ma bardzo stylowy design. Dobrze komponuje się umieszczone w górnej części ekranu komputera, ale również na szafce. Dzięki uniwersalnemu uchwytowi możemy dopasować je do miejsca planowanego montażu.

Większa część kupujących jest bardzo zadowolona z użytkowania kamery internetowej. Zastosowany w niej automatyczny bilans bieli gwarantuje odbiór bardzo wyrazistego obrazu bez względu na panujące w pomieszczeniu warunki oświetleniowe.

 

 

 

 

Kamera internetowa 4K

 

6. Kamera Internetowa Jabra PanaCast MS 4K/180 

 

Kamera internetowa 4K Jabra PanaCast MS 4K/180 dobrze sprawdzi się do przeprowadzania spotkań w małych salach konferencyjnych. Urządzenie ma wbudowane trzy kamery, które stale przesyłają obraz za pomocą opatentowanego przez producenta modułu łączenia obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki czemu mamy możliwość uzyskania 180-stopniowego obrazu panoramicznego nawet w większych pomieszczeniach.

Bezprzewodowa kamera internetowa jest niewielka. Jej wymiary wynoszą 102 mm x 67 mm x 20 mm, a waga 100 g. Takie parametry sprawiają, że model jest bardzo poręczny i można go z łatwością zamontować praktycznie w każdym wybranym przez nas miejscu. 

Wiele osób decyduje się na zakup tej kamery internetowej, ponieważ jest to bardzo inteligentne urządzenia. Automatyczny zoom może objąć swoim zasięgiem wszystkie osoby biorące udział w rozmowie. Żywy oraz bardzo wyrazisty obraz HDR gwarantuje wysoką jakość rejestrowanego obrazu, nawet w przypadku złego oświetlenia.

 

 

 

 

7. Logitech C930E

 

Nasz ranking kamer internetowych otwiera model C930e znanego producenta Logitech. Jest to kamera Full HD 1080p o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080, dzięki czemu przekaz jest jeszcze bardziej wyraźny. Ta kamera z mikrofonem ma wygodny klips za pomocą którego łatwo zamontujemy ją na monitorze komputera stacjonarnego lub laptopa. Jednocześnie model ten można zamocować na statywie.

Produkt ten posiada podwójne mikrofony stereo i ma funkcją automatycznej redukcji zakłóceń, dlatego też uznaliśmy, że jest to najlepsza kamera internetowa. Wykorzystuje kompresję wideo H.264, czyli standard wideo o jakości HD. Urządzenie ma wygodne, szerokie kąty widzenia, dzięki czemu bez obaw możemy nakręcać świetne filmy. Umożliwia to również rozmowę w większych grupach.

Technologia Logitech RightLight 2 z autofocusem to świetne rozwiązanie zastosowane w tym modelu, które umożliwi regulację szybkość klatek, a to zwiększa czas ekspozycji kamery.

Jednocześnie sensor przechwytuje więcej światła. Kamerka ma również 4 x cyfrowy zoom Full HD. Warto też wspomnieć, że produkt ma wiele opinii zadowolonych użytkowników, również fanów nagrywania filmików.

Logitech C930E to kamerka internetowa pozwalająca na nagrywanie w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Model ma wymiary: 24 mm x 29 mm x 94 mm, a jego waga to 162 g.

 

 

 

 

8. Microsoft HD-3000

 

Doskonałej jakości kamera internetowa Microsoft HD-3000 to nasza druga propozycja. Rozdzielczości HD zapewnia jasny przekaz wideo i łatwiejsze publikowanie filmów na stronach społecznościowych. Ta dobra i tania kamera internetowa umożliwi wykonywanie wideorozmów i organizowanie wirtualnych konferencji w doskonałej jakości obrazu. Rozdzielczość obrazu to HD 720p.

Ponadto urządzenie świetnie rejestruje wideo w rozdzielczości HD z prędkością do 30 klatek/sekundę i umożliwia nagrywanie filmów w fantastycznym formacie kinowym. Technologia TrueColor to kolejna zaleta tego urządzenia – pozwala nam na jasny i barwny przekaz przy każdym oświetleniu.

Niewątpliwym atutem tego modelu jest też mikrofon z systemem eliminacji zakłóceń, dzięki czemu możemy cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem bez żadnych szmerów. Model Microsoft HD-3000 ma uniwersalny uchwyt, co pozwala na jego użytkowanie z komputerem stacjonarnym lub przenośnym. Regularnie korzystasz z portali społecznościowych, jak Messenger, Facebook, YouTube lub Twitter?

Jeśli tak, jest to idealna propozycja, który ułatwi przesyłanie plików. Zaledwie jeden przycisk dzieci Cię od kręcenia filmów, a następnie przesłania panoramicznego obrazu do wybranego portalu.

Kamerka internetowa Microsoft HD-3000 ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Model ma wbudowany mikrofon i uniwersalną podstawkę.

 

 

 

 

9. Tracer Prospecto TRAKAM42947

 

Kamerka internetowa Tracer Prospecto TRAKAM42947 z serii Exclusive to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie ma elegancki klasyczny design i trwałą metalową obudowę. W zestawie znajdziemy klips mocujący kamerkę do monitorów LCD oraz przetwornik 1,3M pikseli. W efekcie jest to niezwykła propozycja zapewniająca niezawodność użytkowania i wysoką jakość wideo oraz wykonywanych zdjęć.

Model nie wymaga użycia sterowników – wystarczy go podłączyć i można cieszyć się świetnym przesyłem. Standardowa rozdzielczości video to 1280×1024, a szybkość transmisji wynosi 30 klatek/sekundę. Jest to naprawdę dobra i tania kamera internetowa z funkcją aparatu cyfrowego.

Urządzenie ma wbudowany interfejs USB 2.0 oraz mikrofon. Nie można też zapomnieć o 1,4 m kablu, który ułatwia podłączenie kamerki do komputera. Sprzęt ten współpracuje z większością systemów Windows – od Milenium po Windows 10, więc nawet po zmianie systemu operacyjnego kamerka będzie działać bez zarzutów.

Opinie o kamerach internetowych Tracer są bardzo pozytywne. Użytkownicy modeli tej marki doceniają przede wszystkim wysoką jakość przesyłanych zdjęć oraz wideo.

Tracer Prospecto TRAKAM42947 to dobra kamera internetowa do 50 zł. Rozdzielczość modelu wynosi 1280 x 1024 pikseli. Długość przewoduu wynosi 1,4 m.

 

 

 

 

10. Creative Live! Cam Sync

 

Live Cam Sync od Creative to propozycja, która zamyka nasz ranking kamerek internetowych. Jest to proste w użyciu urządzenie pozwalające na prowadzenie rozmów wideo w rozdzielczości HD! Świetnym rozwiązaniem jest przede wszystkim funkcja „Plug & Chat” umożliwiająca prowadzenie rozmów bez konieczności instalacji oprogramowania. Ta dobra i tania kamerka internetowa pozwala na szybkie nagrywania i udostępnianie filmów w rozdzielczości 720P.

Nie mogło też zabraknąć mikrofonu z funkcją redukcji szumów, dzięki której dźwięk jest jeszcze bardziej klarowny. We współczesnym świecie nie brakuje hakerów włamujących się do kamer internetowych. Dlatego urządzenie zabezpieczono hasłem.

Umożliwia to zablokowanie dostępu do obrazu przesyłanego przez kamerę. Działanie kamerki i wszystkie wejścia do niej można monitorować za pośrednictwem urządzeń przenośnych lub komputera. Opinie o kamerkach internetowych Creative są bardzo pozytywne, co potwierdzają również bardzo dobre oceny użytkowników modelu Creative Live! Cam Sync.

Jest to zasługą dobrej rozdzielczości, redukcji hałasów i szybkiego, klarownego przekazu. Młodzi użytkownicy, często korzystający z portali społecznościowych docenili też możliwość udostępniania zdjęć i filmów w serwisach Facebook i YouTube.

Creative Live! Cam Sync to kamera internetowa umożliwiająca nagrywanie wideo w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Długość kabla wynosi 1,5 m.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką kamerę internetową kupić?

 

W dzisiejszych czasach niemal nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu. Wiele osób spędza dziennie wiele godzin przed komputerem, ucząc się, czy też pracując. Prowadzenie rozmów przy pomocy takich komunikatorów, jak Skype jest bardzo powszechne. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia, które umożliwią prowadzenie rozmów przez Internet. Wiele osób zastanawia się, jaka jest najlepsza kamera internetowa oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu. Odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytanie powinieneś znaleźć w znajdującym się poniżej artykule. 

Jaką kamerę internetową wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu kamery internetowej dla wielu osób może być bardzo trudnym zadaniem. Największe problemy natrafią osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z tego typu urządzeniami. Decydując się na zakup urządzenia elektronicznego, warto zwrócić swoją uwagą na jego parametry.

♦ Rozdzielczość – jest jednym z najistotniejszych parametrów podczas wyboru każdego urządzenia służącego do rejestrowania obrazu. Na rynku mamy dostęp do bardzo wielu modeli kamer internetowych o różnorodnej rozdzielczości. Część z nich może rejestrować obraz w rozdzielczości 4K. Jednak większość sprzedawanych modeli oferuje jakość obrazu w rozdzielczości HD. W sprzedaży mamy dostęp także do urządzeń Full HD, które okazują się nieco lepsze od modeli HD. Rejestrują one bardzo wyraźny obraz.

♦ Płynność rejestrowanego obrazu – czyli powszechnie znany parametr mierzący ilość klatek na sekundę. W przypadku tego parametru zasada jest prosta. Im większa ilość klatek, tym obraz jest bardziej płynny. Do komfortowego użytkowania sprzętu nagrywającego wystarczą modele z 24 kl./sek, jednak bardziej wymagający użytkownicy powinni poszukać kamer o płynności przynajmniej 50 kl./sek. Tak płynne nagrania dobrze sprawdzą się dla streamerów gier wideo.

♦ Ostrość – aktualnie mała ilość dostępnych kamer internetowych ma wbudowany autofokus. Zazwyczaj modele oferujące tę funkcję okazują się nieco droższe, jednak bardzo wymagający użytkownicy powinni się na nie zdecydować ze względu na wygodę. Warto pamiętać o tym, aby omijać urządzenia, które nie wyposażono w żadną regulację. Często możemy spotkać także kamery z możliwością ręcznego dopasowania ostrości. 

♦ Montaż – przed zakupem warto zwrócić uwagę na sposób montażu wybranego modelu. Jest to bardzo istotne, ponieważ może się zdarzyć, że urządzenia, które kupimy, nie będziemy mogli zamontować na ekranie naszego komputera. Warto zwrócić uwagę także na to, czy kamera jest stabilna. Wtedy zminimalizujemy ryzyko przenoszenia drgań. Wiele osób wybiera urządzenia z możliwością montażu na specjalnej podstawce.

 

Przepustowość łącza 

Parametr ten nie dotyczy bezpośrednio kamerki, jednak wybierając urządzenia o dużej rozdzielczości, warto wziąć go pod uwagę. Obraz o wysokiej jakości wymaga większej przepustowości. Najlepsza kamera internetowa ma możliwość zmniejszenia deklarowanych parametrów, jednak kupując wybrany model, warto wiedzieć o takich ograniczeniach, aby w późniejszym czasie nie czuć rozczarowania.

 

Zastosowanie urządzenia

Kamerki internetowe często wykorzystywane są nie tylko do prowadzenia wideorozmów. Aktualnie produkowane modele mają bardzo wysokie parametry. Dlatego coraz częściej wykorzystywane są do takich celów, jak:

♦ Wideokonferencje – jest to rozmowa przez kamerkę kilku osób jednocześnie. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w łącze internetowe o stosunkowo wysokiej przepustowości.

♦ Monitorowanie pomieszczeń – odpowiednie skonfigurowanie urządzenia umożliwi nam monitorowanie biura, sklepu oraz pomieszczeń w domu. Przy pomocy komputera lub smartfona mamy dostęp do podglądu obrazu z naszej kamery.

♦ Nagrywanie filmików – duża część kamer internetowych umożliwia nagrywanie filmów o bardzo dużej rozdzielczości.

Kamery internetowe w dobrych cenach

Cena kamery internetowej zależy od parametrów, jakie oferuje nam dane urządzenie. Na wybór odpowiedniego modelu wpływ ma przeznaczenie kamerki. Jeżeli będziemy chcieli wykorzystywać go wyłącznie do prowadzenia rozmów przez Internet, z pewnością wystarczy nam model w wersji HD lub FullHD. Jego cena może się wahać od 100 zł do 300 zł. Osoby, które szukają urządzenia do prowadzenia wideokonferencji, powinny zdecydować się na nieco lepsze modele o rozdzielczości 4K. Ich cena może sięgać od 700 zł do nawet 5000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest kamera internetowa?

Kamera internetowa jest urządzeniem, które jest bezpośrednio podłączane do komputera przy pomocy kabla USB lub łącznika Bluetooth. Urządzenie może rejestrować obraz w sposób statyczny (obraz rejestrowany jest co pewien, określony przez nas czas) lub ciągły (obraz rejestrowany jest cały czas bez większej przerwy). Najtańsze znajdujące się obecnie na rynku modele mają niewielką rozdzielczość, wynoszącą 640px x 480px. Sprawdzają się one głównie w przypadku mało wymagających użytkowników, którzy mają słaby zasięg internetowy. Urządzenia te często okazują się jednak za słabe. Jakość odbieranego przez nich obrazu pozostawia użytkownikowi wiele do życzenia. Bardziej wymagający konsumenci decydują się zwykle na modele pracujące znacznie szybciej (nawet 60 klatek/s). Ich rozdzielczość wynosi zwykle 1920px x 1080px, a czasem nawet 3840px x 2160px.

 

P2: Jak podłączyć kamerę internetową do telefonu?

Aby podłączyć kamerę internetową do telefonu potrzebne nam będzie połączenie z Internetem. Standardowa instalacja urządzenia wymaga routera z połączeniem przewodowym oraz bezprzewodowym. Kiedy mamy już dostęp do sieci, w Google Play lub AppStore wyszukujemy aplikację, która jest kompatybilna z naszą kamerą. Podłączamy kamerę do routera za pomocą kabla micro USB, a następnie podłączamy urządzenie nagrywające do zasilania. Po pewnej chwili kamera powinna się uruchomić. Nasz telefon musi być podłączony do tej samej sieci co produkt służący do nagrywania. Następnie wchodzimy w pobraną aplikację i wyszukujemy naszą kamerę. Po odnalezieniu urządzenia zapisujemy dane i możemy przeglądać rejestrowany obraz. 

P3: Jak uruchomić kamerę internetową?

Po zakupie kamery internetowej wiele osób zastanawia się, jak podłączyć urządzenie do komputera. Proces ten nie jest bardzo skomplikowany. Bez problemu powinny sobie z nim poradzić osoby w każdym wieku. Najpierw należy uruchomić komputer. Wchodzimy w menu „Start”, a następnie w miejscu wyszukiwania wpisujemy „Menedżer urządzeń”. Możemy go znaleźć także poprzez „Panel sterowania”, klikając w kategorie „Sprzęt i dźwięk”. W kolejnym etapie wybieramy opcję „Urządzenia do obrazowania” lub „Aparaty fotograficzne”. W tym momencie powinny ukazać się nam wszystkie urządzenia, które mogą rejestrować obraz i współpracują z naszym komputerem. Prawym przyciskiem myszy klikamy na wybrane urządzenie, a następnie wybieramy opcją „łącz”.

 

P4: Jak nagrać film kamerą internetową?

Aktualnie większość dostępnych laptopów ma wbudowaną kamerę internetową. W przypadku komputerów mamy do czynienia z nieco odmienną sytuacją, ponieważ urządzenie to musimy dodatkowo zakupić. Kamery internetowe są bardzo przydatne do komunikacji na odległość, z pośrednictwem sieci. Oprócz tego produkt ten może posłużyć nam do innych celów, m.in. do nagrywania obrazu. Aby nagrać film, musimy pobrać program VLC. Następnie uruchamiamy zainstalowaną aplikację. Wybieramy opcję „Plik”, a następnie „Otwórz urządzenie przechwytywania”. W miejscu „Nazwa urządzenia obrazu” wybieramy naszą kamerę. W sposób analogiczny wybieramy urządzenie, które posłuży nam do rejestrowania dźwięku. Wybieramy strzałkę obok opcji „Odtwarzaj” i klikamy „Konwertuj”.

 

P5: Gdzie kupić kamerę internetową?

Kamera internetowa jest urządzeniem elektronicznym, które możemy zakupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów. Często kamery internetowe możemy zakupić w dużych supermarketach, w których znajduje się dział z urządzeniami elektronicznymi. Warto także skorzystać z portali aukcyjnych, na których możemy kupić produkty po okazjonalnych cenach. Wielu prywatnych sprzedawców oferuje mało używane, a czasem nawet nowe produkty po niższych cenach. W przypadku sklepów internetowych możemy skorzystać z bonów rabatowych, darmowej wysyłki oraz cashbacku. Dużym atutem wyboru zakupów w sklepach oferujących sprzedaż produktów w internecie jest także dostęp do większej ilości asortymentu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ