Opinie o Fujifilm X-T3

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Bezlusterkowiec ma wydajnie działający procesor i specjalny czujnik X-Trans CMOS 4. Urządzenie zapewnia wysoką rozdzielczość 26,1 MPa, więc jakość wykonanych tym aparatem zdjęć jest bardzo dobra. Warto wiedzieć też, że czujnik wykorzystuje zestaw filtrów kolorowych.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy użytkownicy wskazują, że kółko sterujące jest płytko osadzone, więc obsługa urządzenia może być niekiedy mało komfortowa. Część użytkowników wskazuje, że znajdujące się w zestawie baterie nie wytrzymują tak długo, jak można by tego oczekiwać.

 

Werdykt: 9.4/10

Wystawiane przez użytkowników opinie o Fujifilm X-T3 są pochlebne. W większości recenzji konsumenci skupiają się na zaletach urządzenia, których ich zdaniem jest całkiem sporo. Ten sprzęt powinien spełnić oczekiwania osoby, która od dłuższego czasu jest zainteresowana fotografią i prężnie działa w tym kierunku. Cena Fujifilm X-T3 obejmująca samo body (korpus) wynosi ponad 5000 zł.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane podstawowe

Bezlusterkowiec jest stosunkowo lekki, waży niecałe pół kilograma. W efekcie wygodnie się z niego korzysta, nawet w trakcie podróży, kiedy robimy dużo zdjęć i prawie cały czas mamy aparat w rękach. Dokładne wymiary sprzętu to: szerokość – 13,25 cm, wysokość- 9,28 cm i głębokość- 5,88 cm. Czułość ISO można ustawić w zakresie od 160 do 51 200, więc możliwe jest wykonywanie dobrej jakości zdjęć właściwie w każdych warunkach. Zdjęcia seryjne robione są z zadowalającą prędkością do 30 kl/s. Zastosowana w tym bezlusterkowcu matryca ma rozdzielczość 26 mln pikseli. Aparat umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K, więc to propozycja nie tylko dla miłośników fotografii, ale też amatorów filmowania. Sprzęt jest dostępny w zestawie z bateriami, futerałem zabezpieczającym obudowę przed zniszczeniem, a także instrukcją obsługi. 

Wydajny procesor

Opisywany aparat fotograficzny ma procesor X-Processor 4 odznaczający się wysoką wydajnością pracy. Potwierdzeniem na to są opinie osób przeprowadzających test Fujifilm X-T3 i sprawdzających bezlusterkowca w różnych warunkach. Ten procesor wykorzystuje zaawansowaną wersję silnika przetwarzania obrazu (X Series). Dzięki zastosowaniu tego komponentu, a przy okazji opracowaniu odpowiedniego algorytmu, poprawiona została zdolność kamery do śledzenia pozostających w ruchu obiektów. Większą dokładnością odznacza się też AF.

 

Odchylany ekran LCD

Ekran jest odchylany, co daje użytkownikowi większe możliwości np. w kontekście robienia zdjęcia przy wykorzystaniu samowyzwalacza. Wyświetlacz aparatu ma funkcje dotykowe zwiększające komfort obsługi. Można bez trudu przeglądać zdjęcia czy nawet ustawiać ostrość poprzez delikatny ruch dłoni. Ekran się nie zacina. 

 

Szybki autofokus

W aparacie fotograficznym wykorzystano nową matrycę, która znacznie poprawiła szybkość działania i ponadto zwiększyła ilość dostępnych pól AF. Urządzenie działa sprawnie przy czułości nawet na poziomie -3EV, więc ustawienie ostrości jest możliwe także przy bardzo słabym świetle. Warto wiedzieć też, że bezlusterkowiec ma funkcję wykrywania twarzy i oczu, więc robienie nim dobrej jakości portretów jest łatwiejsze. 

 

Dwa sloty na karty

Model X-T3 ma 2 sloty na karty SD/SDHC/SDXC. Wymienione gniazda są przystosowane do obsługi standardu UHS-II, co zyskuje na znaczeniu w momencie korzystania z wysokich prędkości zdjęć seryjnych. Dzięki możliwości używania dwóch kart zwiększona została ilość miejsca na zdjęcia i filmy. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ