Opinie o Lamax X10.1

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Kamera sportowa nagrywa z prędkością 30 klatek na sekundę, a jakość wideo to 4K. Oznacza to, że nawet filmy nagrywane przez amatora będą wyglądały profesjonalnie. Urządzenie jest wodoodporne do 40 metrów, co pozwala na rejestrowanie obrazu także w trudnych warunkach. Kamera ma też optyczną stabilizację obrazu (OIS) i pozwala na przesyłanie zrobionych filmów i zdjęć bezpośrednio na zewnętrzne urządzenie bez użycia kabli.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt ma mały wyświetlacz LCD. Ponadto nie jest on dotykowy, więc nie ma możliwości szybkiej zmiany ustawień delikatnym ruchem po ekranie. Trzeba korzystać z przycisków, które są stosunkowo małe i tym samym ich obsługa może okazać się nieco niewygodna.

 

Werdykt: 9.8/10

Ta kompaktowa kamera przydaje się na wakacjach. Jest mała i poręczna, można ją bez trudu zabrać nawet na plażę. Sprzęt wykorzystuje technologię High Dynamic Range, co oznacza, że automatycznie wykonywanych jest kilka ujęć, a następnie są one łączone w jedno dla osiągnięcia najlepszych efektów. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wykonania i spore możliwości nagrywania

Dobre opinie o Lamax X10.1 wynikają z tego, że kamera jest solidnie wykonana, a to oznacza, że nie ulega awarii. Obudowa jest wodoodporna, na jej powierzchni nie pojawiają się zarysowania. Po zastosowaniu dołączonego do zestawu etui sprzęt można zanurzyć do 40 metrów pod wodą. To przydatna opcja szczególnie na wakacjach, kiedy przebywamy nad morzem i chcemy mieć kilka ujęć z plaży. Ze względu na solidność wykonania, z kamery można korzystać właściwie w każdych warunkach. Do dyspozycji użytkownika pozostaje zegarek na rękę z pilotem zdalnego sterowania. Można ręcznie ustawiać kamerę, nie trzeba wyłącznie korzystać z trybu automatycznego. Ręcznie można dostosować czułość ISO, ekspozycję, balans bieli czy dodać filtry. Kamera daje też możliwość nagrywania timelapsów i robienia zdjęć seryjnych. Warto wspomnieć też o wbudowanym mikrofonie gwarantującym głośny i wyraźny zapis. Wykazał to test Lamax X10.1.

Łączność bezprzewodowa Wi-Fi

Kamera może nawiązać bezprzewodowe połączenie Wi-Fi. To skuteczna opcja na szybkie sparowanie sprzętu ze swoim smartfonem czy tabletem. Opisywana kamera jest kompatybilna z systemami Android i iOS. Przy pomocy smartfona można też swobodnie sterować swoją kamerą, wystarczy tylko odpowiednio ją skonfigurować. Możliwy jest też podgląd na żywo, szybkie przesyłanie plików i udostępnianie ich znajomym. Kwestie dotyczące konfiguracji nie są skomplikowane, a wszystkie istotne wskazówki są zawarte w instrukcji użytkowania.

 

Elementy zestawu

Trzeba przyznać, że w zestawie jest sporo elementów, dlatego też cena Lamax X10.1 nie wydaje się zbyt wysoka. Poza kamerą kupujący otrzymuje wodoodporny futerał, który przydaje się podczas nagrywania pod wodą. Dodatkowo w opakowaniu znajduje się opaska do zdalnego sterowania, uchwyt na drążek i specjalna rama do użytku bez wodoodpornej obudowy. Zestaw zawiera też samoprzylepny wspornik prosty, 3-osiowe złącze, wymienne podkładki 3M, adapter statywu i przewód USB. Nie trzeba się też martwić o dodatkowe koszty związane z zakupem akumulatora, bo znajduje się on w komplecie. Przydatna okazuje się też ściereczka z mikrofibry pomagająca utrzymać sprzęt w czystości, etui do przechowywania i podręcznik użytkowania.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ