Opinie o Nikon Z6

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Bezlusterkowiec Nikon Z6 ma pełnoklatkową matrycę, więc można być pewnym, że zrobione przy jego użyciu zdjęcia będą wyróżniały się bardzo dobrą jakością. Na to też wskazuje test Nikon Z6. Model ma dużą średnicę mocowania, a to gwarantuje dostęp do większej ilości światła. Autofokus działa sprawnie, idealną ostrość można ustawić nawet na oku wybranej do fotografowania osoby. Wystarczy tylko wybrać obiekt.

 

Najważniejsze wady:

Nikon Z6 to aparat pełnoklatkowy, na którego zakup decydują się w większości profesjonaliści. Sprzęt może okazać się drogi i skomplikowany w obsłudze dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z fotografią. 

 

Werdykt: 9.4/10

W niektórych recenzjach można przeczytać, że Nikon Z6 to najlepszy bezlusterkowiec. Pozytywne komentarze są potwierdzeniem na to, że miłośnicy robienia zdjęć i nagrywania filmów są zadowoleni z inwestycji właśnie w ten model. Sprzęt ma czujnik zbliżenia oka, użytkownik może też skorzystać z trybu zdjęć HDR. Cena Nikon Z6 wynosi prawie 8 tysięcy, więc najczęściej aparat jest nabywany przez osoby, które robią zdjęcia już dłuższy czas.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Pełnoklatkowa matryca

Model ma pełnoklatkową matrycę CMOS wykonaną w technologii BSI, z rozdzielczością 24,5 mln pikseli. Aparat fotograficzny pozwala uchwycić idealnie ostre kadry, na których każdy szczegół jest dobrze widoczny. Bezlusterkowiec ma też dużą średnicę mocowania wynoszącą 55 mm. Jak podaje producent, aparat o takich parametrach wpuszcza zdecydowanie więcej światła, bo między mocowaniem a pełnoklatkową matrycą jest 16 mm odległości. Tym samym, nawet jeśli warunki oświetleniowe nie są tak dobre, jak byśmy tego chcieli, nadal jesteśmy w stanie bez większego wysiłku wykonać ostre zdjęcie.

Ustawianie ostrości

Bezlusterkowiec ma sprawnie działający system AF, który szybko wykrywa ruch, nawet jeśli dotyczy to małych obiektów. Można je śledzić z maksymalną precyzją, także przy nie najlepszych warunkach oświetleniowych. Użytkownik może skorzystać z trybu precyzyjnego AF. Przydatną funkcją jest też detekcja oka. Idealną ostrość można uchwycić na oku fotografowanej osoby i w ten sposób uzyskać ładny portret. To właśnie na oczy zwraca się często największą uwagę podczas oglądania zdjęć, a te nierzadko nie są idealnie wyraźne. Opisywana funkcja znajduje zastosowanie także wtedy, kiedy fotografujemy osobę znajdującą się pośród innych ludzi. Ostrość jest zachowana nawet jeśli dojdzie do mrugnięcia. Wskazują na to opinie Nikon Z6 wystawiane przez zadowolonych z zakupu użytkowników.

 

Możliwość nagrywania wysokiej jakości filmów

Korzystając z tego bezlusterkowca, można nagrać wysokiej jakości filmy w rozdzielczości 4K, z szybkością równą 30 p. W przypadku nagrywania wideo Full HD prędkość wynosi 120 p. Możliwe jest zarejestrowanie scen w zwolnionym tempie przy zachowaniu wysokiego poziomu szczegółowości. Nagrane tym aparatem wideo zachowuje dobrą jakość nawet w przypadku odtwarzania go na dużym ekranie.

 

Adapter 

Bezlusterkowiec wyposażono w adapter do mocowania FTZ, więc możliwe jest korzystanie z dotychczas używanych obiektywów NIKKOR z mocowaniem F. Nie trzeba więc wymieniać całego wyposażenia, aby móc robić dobrej jakości zdjęcia. Do aparatu można zamontować obiektywy bez redukcji drgań (VR) i mieć gwarancję uzyskania ostrych fotografii (wbudowany mechanizm redukcji drgań w korpusie).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ