Opinie o Panasonic HC-V180EP-K

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana kamera video ma wbudowany mikrofon, dlatego nie trzeba kupować oddzielnego sprzętu i tracić na niego pieniędzy. Przybliżenie jest możliwe w szerokim zakresie, do wyboru jest zoom 90x i 50x. Kamera ma szerokokątny obiektyw, więc bez przeszkód można nagrywać ładne kadry także w miejscu o ograniczonej przestrzeni.

 

Najważniejsze wady:

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że podczas filmowania w mocnym słońcu odczuwa się dyskomfort. Wszystko dlatego, że na wyświetlaczu LCD mało widać. Kamera nie ma wizjera, więc świadome nagrywanie w takich warunkach jest niemal niemożliwe.

 

Werdykt: 9.4/10

Ten sprzęt spełnia oczekiwania osób, które zdecydowały się na jego zakup. Kamera jest poręczna i lekka, wygodnie się z niej korzysta. Podczas nagrywania można zastosować jeden z kilku filtrów m.in.: Miniature Effect czy Silent Movie. Kamera wykorzystuje system HYBRID O.I.S+, który poprzez 5-osiową korekcję niweluje rozmycia pojawiające się podczas lekkiego potrząsania.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zoom, obiektyw i mikrofon

Ta kamera sprawdza się w różnych warunkach, czego dowodzi przeprowadzony test Panasonic HC-V180EP-K. Trzeba wiedzieć, że użytkownik ma szerokie możliwości, jeśli mowa o przybliżaniu obrazu. Nawet jeśli obiekty, które chce zarejestrować na filmie są daleko od nas, może to zrobić. Służy do tego inteligentny zoom 90x. Do wyboru jest też zoom optyczny 50x. Z niego korzysta się szczególnie po to, aby nadać nieco dynamizmu nagraniom. Kamera ma szerokokątny obiektyw 28 mm pozwalający na utrwalanie szerokich kadrów, na których zmieści się więcej osób. Ten obiektyw jest odpowiednikiem aparatu 35 mm. Obiektywy tego typu są niezastąpione podczas ujęć nagrywanych w domu czy mieszkaniu, gdzie, jak wiadomo, powierzchnia jest ograniczona. Kamera ma też wbudowany mikrofon, który skutecznie wyłapuje dźwięki, nawet jeśli są one ciche. Nie trzeba więc inwestować w dodatkowy sprzęt audio, aby nagrania pod każdym względem były dobre. Mimo wszystkich zastosowanych rozwiązań cena Panasonic HC-V180EP-K jest niewygórowana.

Wysoka jakość rejestrowanych filmów

Opublikowane przez użytkowników opinie o Panasonic HC-V180EP-K wskazują, że jakość nagrań, jakie można uzyskać przy pomocy tej kamery jest bardzo dobra. Na uwagę zasługuje funkcja Level Shot, która automatycznie wykrywa pochylenie obrazów i je koryguje. Do wyboru są 3 ustawienia dostosowane do różnych warunków pracy. System HYBRID O.I.S.+ gwarantuje 5-osiową korekcję, co pozwala uniknąć rozmycia przy delikatnym potrząsaniu sprzętem. Rejestrowany przez kamerę obraz jest ostry i ma odpowiedni kontrast. Filmy są nagrywane w jakości Full HD, a format nagrywania to: AVCHD i MP4. Efektywna liczba pikseli wynosi 2200000.

 

Solidne wykonanie

Kamera jest zrobiona z solidnych materiałów, obudowa jest lekka, ale jednocześnie jej powierzchnia nie jest podatna na zniekształcenia czy zarysowania. Sprzęt ma kompaktowe wymiary: szerokość – 53 mm, wysokość – 59 mm i głębokość – 116 mm. Jego waga wynosi tylko niewiele ponad 200 g. Kamerę można bezpiecznie i wygodnie przenosić w specjalnym pokrowcu, który jest do kupienia oddzielnie. W zestawie jest natomiast kabel USB, zasilacz, akumulator i kabel HDMI mini.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ