Opinie o Panasonic HC-V770

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Ta kamera cyfrowa 4K zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu, o czym zapewniają także wymagający użytkownicy. Filmując daną scenerię, nie trzeba się obawiać o to, że nagranie będzie niewyraźne i trudno będzie uchwycić na nim szczegóły. Kamera ma stabilizator obrazu. Można do niej podłączyć smartfona i w ten sposób zyskać ujęcia z dwóch stron, co sprawi, że nagranie będzie bardziej dynamiczne i tym samym przyjemniejsze w odbiorze.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że obudowa stosunkowo szybko się nagrzewa. Nagrywając jakiś film dłużej, warto zrobić kilka minut przerwy i wyłączyć urządzenie. To powinno zapobiec jego awarii na skutek przegrzania. 

 

Werdykt: 9.6/10

Wiele osób przed zakupem chce poznać opinie Panasonic HC-V770, aby dowiedzieć się, czy sprzęt spełnia oczekiwania kupujących. Recenzje urządzenia są w większości pochlebne. Osoby zainteresowane nagrywaniem filmów wskazują, że jego obsługa nie jest trudna, ma on wszystkie potrzebne funkcje, a jakość dźwięku nawet bez użycia specjalnego mikrofonu jest zadowalająca.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość obrazu

Najważniejszą cechą zachęcającą do zakupu prezentowanej kamery cyfrowej jest to, że umożliwia ona nagrywanie bardzo dobrej jakości obrazu. Obiektyw składa się z czterech grup soczewek. Pozwala to na duże powiększenie obrazu, a przy tym sprzęt zachowuje kompaktowe wymiary. Kamera cyfrowa ma szybko działający procesor Crystal Engine, a także matrycę BSI. Na uwagę zasługuje tryb HDR Movie, który polega na tym, że łączone są dwa obrazy, które zostały zarejestrowane przy różnych ustawieniach ekspozycji. Takie działanie pozwala usunąć nieestetycznie wyglądające plamy światła i cienie. W efekcie obraz staje się ostrzejszy. 

Matryca BSI

Kamera cyfrowa ma matrycę Back Side Illumination z ponad 6 milionami pikseli. Zmniejszają one zakłócenia podczas nagrywania, a zarejestrowany obraz ma zadowalającą jakość nawet w przypadku filmowania słabo oświetlonego pomieszczenia. Na wideo widoczne są nie tylko duże elementy, ale też szczegóły. Obraz ładnie prezentuje się podczas odtwarzania na dużym ekranie. Mimo nowoczesnych rozwiązań cena Panasonic HC-V770 nie jest wysoka.

 

Nagrywanie audio

Nierzadko zdarza się, że kamery cyfrowe bez zamontowanego mikrofonu zewnętrznego nagrywają słabej jakość dźwięk. Nie jest tak jednak w przypadku modelu Panasonic HC-V770. Test potwierdził, że wbudowany mikrofon z funkcją zoom dobrze radzi sobie nawet w trudnych warunkach. Ma on specjalną osłonę przed wiatrem. Przestrzeń między mikrofonem a siatką mikrofonową jest wypełniona specjalnym materiałem tłumiącym. W rezultacie nagrania audio są dobrze słyszalne. 

 

Pokrętło ręczne do szybkiego wybierania ustawień

Kamera cyfrowa ma solidnie zrobione i płynnie działające pokrętło, które pozwala na wybranie różnych ustawień. Przy jego pomocy można regulować ostrość, czas otwarcia migawki i przysłonę. Ponadto pokrętło umożliwia ustawianie trybu balansu bieli, poziomu nasycenia kolorów, jasności i wyrazistości obrazu. Jak nietrudno się domyślić, przystosowywanie parametrów urządzenia do aktualnych potrzeb nie zajmuje dużo czasu. 

 

Stabilizator obrazu

Należy wspomnieć o stabilizatorze obrazu HYBRID O.I.S, który wykorzystuje 5-płaszczyznową korekcję. Dzięki niej można skutecznie wyeliminować niepożądane rozmycia pojawiające się podczas ujęć robionych przy dużym powiększeniu i o szerokim kącie widzenia. Stabilizator działa sprawnie i ma duży wpływ na poprawę jakości rejestrowanego wideo.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ