Opinie o Sony A6000

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Czytając opinie Sony A6000, można dowiedzieć się, że bezlusterkowiec ma sprawnie działający autofokus, więc zrobienie ostrego zdjęcia jest proste nawet w trudnych warunkach. Model ma wysokiej jakości wizjer OLED Tru-Finder pokryty kadmem. Patrząc w niego, możemy dokładnie podglądnąć każdą scenę. Bezlusterkowiec ma uchylny ekran LCD, który przydaje się podczas nagrywania filmów czy robienia autoportretów.

 

Najważniejsze wady:

Pewna grupa osób zwraca uwagę na to, że w trakcie robienia zdjęć słychać głośny dźwięk. Zmniejsza to nieco komfort użytkowania sprzętu (momentami bywa to irytujące), jednak po dłuższym czasie użytkowania można się do tego przyzwyczaić.

 

Werdykt: 9.8/10

Sony A6000 to dobry bezlusterkowiec dostępny w przystępnej cenie. Urządzenie służy nie tylko do robienia wysokiej jakości zdjęć, ale także nagrywania filmów w jakości Full HD. Sprzęt ma sprawnie działający procesor, więc się nie zacina, a wybranie konkretnych ustawień zajmuje tylko chwilę. Urządzenie umożliwia robienie zdjęć seryjnych w tempie 11 kl./s.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przetwornik i procesor obrazu

Bezlusterkowiec ma przetwornik obrazu APS-C, którego rozdzielczość wynosi 24,3 megapikseli. Zrobione za pomocą tego aparatu zdjęcia uwzględniają wszystkie szczegóły, więc fotografie robią wrażenie na osobach, które je oglądają. Zastosowana w Sony A6000 matryca ma taki sam rozmiar jak w dobrej jakości lustrzankach cyfrowych. W rezultacie charakteryzuje ją wysoką czułość nawet przy słabym oświetleniu, a osoba robiąca zdjęcie może uzyskać efekt rozmycia tła. Bezlusterkowiec ma też sprawnie działający procesor obrazu BIONZ X, który, jak zapewnia producent, uchwyca szczegóły i wiernie odwzorowuje rzeczywistość. Zarówno zdjęcia wykonane tym aparatem, jak i nagrane filmy, mają zachowane ładne kolory i delikatne przejścia tonalne. Na obrazie nie widać szumów, a taki efekt jest możliwy do osiągnięcia dzięki dobrze opracowanej funkcji redukcji szumów.

Jakość filmów

Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt, przeprowadziły jego test. Sony A6000 okazał się łatwym w obsłudze urządzeniem, które umożliwia nagrywanie dobrej jakości filmów. Aby zacząć rejestrować obraz, wystarczy tylko nacisnąć przycisk MOVIE. Nagrywanie odbywa się w formacie: 60p/50p, 60i/50i lub 24p/25p. Rejestrowany obraz jest pozbawiony szumów, ma delikatne przejścia między kadrami i zachowaną możliwie najlepszą ostrość. W czasie nagrywania wykorzystywany jest także system Fast Hybrid AF, który szybko ustawia ostrość i pozwala na śledzenie danego obiektu. Warto wspomnieć o funkcji Clear Image Zoom, która daje możliwość uzyskiwania dobrej jakości zbliżeń. 

 

Uchylny wyświetlacz LCD

Użytkownikom podoba się to, że bezlusterkowiec ma odchylany wyświetlacz LCD, który w wielu przypadkach zwiększa komfort nagrywania filmów i robienia zdjęć. Jest on stosunkowo mały, ma 3 cale, jednak dobrze spełnia swoje zadanie. Dzięki niemu łatwiej jest nagrywać filmy z różnych perspektyw i robić sobie zdjęcia.

 

Łatwe przesyłanie i udostępnianie zdjęć

Dla kupujących znaczenie ma jakość wykonania, funkcjonalność i cena Sony A6000. Duże znaczenie ma też komfort obsługi. Przy robieniu zdjęć i nagrywaniu filmów można korzystać ze smartfona i tabletu jako wizjera albo wykorzystywać pilot, co przydaje się szczególnie podczas robienia autoportretów. Wykonane zdjęcia i nagrane filmy można łatwo przesyłać z aparatu, wszystko odbywa się tylko za jednym kliknięciem. Aby móc korzystać z tych funkcji, wystarczy pobrać aplikację Play Memories Mobile na telefon. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ