Opinie o Sony FDR-AX33

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Kamera daje możliwość nagrywania filmów w jakości 4K, a to gwarantuje bardzo szczegółowy obraz. Nawet jeśli będzie nam lekko drżała ręka, nie powinno to być widoczne na nagraniach, ponieważ sprzęt jest wyposażony w stabilizację obrazu. Co więcej, przeanalizowane opinie o Sony FDR-AX33 pokazały, że urządzenie ma bardzo wytrzymałą obudowę.

 

Najważniejsze wady:

Chcąc nagrywać filmy w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu lub przy niesprzyjającej pogodzie, konieczna jest zmiana ustawień kamery, co nie dla wszystkich jest proste. A korzystanie z automatycznego trybu przyczynia się do powstawania szumów na nagraniu.

 

Werdykt: 9.4/10

Model jest na tyle solidny, że dla wielu osób sprawdza się jako kamera sportowa. Sprzęt ma kolorowy, 3-calowy ekran LCD pozwalający na podglądanie kadru i poprawienie go, jeżeli uznamy to za konieczne. Wymiary urządzenia są równe: 7,1 cm x 7,85 cm x 15,5 cm. Razem z akumulatorem waży ono 700 g.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zawsze ostry obraz

Nie należy się obawiać, że nagrania z kamery będą nieostre. Sprzęt wykorzystuje nowoczesny system śledzenia ostrości, który sprawdza się nawet podczas filmowania wciąż poruszających się obiektów. Jak podkreślają osoby, które zdecydowały się na test Sony FDR-AX33, to odpowiedni model do nagrywania nie tylko ważnych wydarzeń rodzinnych, ale i np. rozgrywek sportowych, koncertów itp. W czasie filmowania kamera na bieżąco dobiera optymalne punkty AF i dostosowuje rozmiar analizowanej strefy do danego obiektu. Za sprawą sprzętu możemy poczuć się jak profesjonalni kamerzyści. Ważne jest także to, że sprzęt ma funkcję rozpoznawania twarzy i uśmiechu. Możemy ustawić urządzenie tak, aby ostrość skupiła się na konkretnej osobie. W takiej sytuacji wystarczy dotknąć jej postaci widocznej na ekranie LCD. Jeżeli podczas nagrywania konkretnego obiektu, wokół będą znajdować się uśmiechający się ludzie, będzie to dobrze widoczne. Może to uatrakcyjnić uwiecznione przez nas momenty.

Możliwość ręcznej zmiany parametrów

Często posiadacze kamer czy aparatów fotograficznych korzystają z automatycznych programów pracy. W ich przypadku poszczególne parametry są ustawione tak, aby zdjęcia i filmy były dobrej jakości. Jednak jeśli uznamy, że nie jest to dla nas wystarczające rozwiązanie, możemy dokonać ręcznej zmiany ustawień. Sprzęt ma wielofunkcyjny pierścień do regulacji, służący do samodzielnego ustawiania ostrości, zoomu, przysłony, ekspozycji, kompensacji ekspozycji, czasu otwarcia migawki oraz balansu bieli (w zależności od tego, jaki tryb pracy wybierzemy). Ciekawe jest to, że podczas regulowania najważniejszych parametrów możemy przez cały czas trzymać oko przy wizjerze.

 

Nowoczesne funkcje

Kamera wykorzystuje innowacyjne technologie i została wyposażona w kilka nowoczesnych funkcji. Przykładem jest możliwość odtwarzania tylko wykadrowanego fragmentu obrazu. Możemy też zmienić jego rozmiar za pomocą ikony ekranowej, ewentualnie dźwigni zoomu. Sprzęt daje możliwość przesyłania na żywo nagrywanego filmu do mediów społecznościowych, za pośrednictwem serwisu Ustream. Ciekawe jest też to, że nie musimy poświęcać dużo czasu na montaż nagrań. Już w czasie filmowania możemy zaznaczyć, które fragmenty są według nas najważniejsze. Wówczas kamera automatycznie zsynchronizuje przejścia między nimi, doda też wybraną przez nas ścieżkę dźwiękową. Jednak to nie wszystkie możliwości urządzenia. Po przełączeniu w tryb fotografowania możemy robić zdjęcia, których rozdzielczość wynosi 10 Mpix. Choć cena Sony FDR-AX33 nie jest niska, trzeba przyznać, że to godny uwagi sprzęt.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ