Opinie o Sony FDR-AX53

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Sony Handycam 4K FDR-AX53 to dla części użytkowników najlepsza kamera cyfrowa pozwalająca nagrywać bardzo dobrej jakości filmy. Co istotne, rejestracja obrazu jest możliwa w każdych warunkach, nawet przy słabym świetle. Urządzenie wykorzystuje podczerwień pozwalająca na nagrywanie w zupełnej ciemności. Model wyposażono w obiektyw Zeiss Vario-Sonnar T z 20-krotnym zoomem.

 

Najważniejsze wady:

To, co nagrywamy, możemy oglądać zarówno przez wizjer, jak i ekran. Część osób zwraca uwagę na to, że korzystanie z wizjera nie jest zbyt wygodne. Wszystko dlatego, że nie ma on miękkiej muszli ocznej. 

 

Werdykt: 9.8/10

Publikowane w Internecie opinie Sony FDR-AX53 zawierają w większości sporo dobrych słów na temat funkcjonalności kamery cyfrowej. Wykorzystano w niej najnowsze osiągnięcia technologiczne. Sprzęt ma funkcję rozpoznawania twarzy, która dostosowuje ekspozycję, kolor i ostrość i dzięki temu znajdujący się na nagraniach ludzie są bardzo dobrze widoczni. Można też ustawić priorytet na konkretną twarz, a aby to zrobić, wystarczy dotknąć jej na ekranie LCD. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Obiektyw ZEISS

Prezentowana kamera cyfrowa ma obiektyw Zeiss Vario-Sonnar T o zmiennej ogniskowej 26,8 mm do 536 mm i jasności f/2,0 do f/3,8. Nawet przy trudnych warunkach oświetleniowych można uzyskać wyraźne kadry ze wszystkimi szczegółami. Obraz jest rejestrowany w jakości 4K, więc wygląda on dobrze, nawet przy odtwarzaniu wideo na dużym ekranie. Dowiódł to test Sony FDR-AX53.

Funkcja autofokusa

Urządzenie wykorzystuje nowy algorytm autofokusa, więc automatyczne ustawienie ostrości następuje płynnie. AF optymalizuje łączność między procesorem obrazu a obiektywem. Ostrość jest zachowana nawet wtedy, kiedy obiekt szybko się on porusza. Autofokus działa skutecznie nie tylko w sprzyjających warunkach, ale też wtedy, kiedy oświetlenie jest słabe. Kamera cyfrowa wykorzystuje też system śledzenia poruszających się obiektów i cały czas dostosowuje do nich odpowiednią ostrość. W rezultacie ten sprzęt dobrze spisuje się w przypadku chęci nagrania sytuacji, w której dużo się dzieje (np. rejestrowanie meczu czy intensywnej zabawy maluchów).

 

Przetwornik obrazu i stabilizator

Model ma sensor z czułymi pikselami, które są o około 1,6 razy większe niż w przypadku starszych modeli tego producenta. Kamera cyfrowa umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K, wykorzystywany jest do tego kodek XAVC S, a przepustowość wynosi do 100 Mb/s. W rezultacie obraz zachowuje bardzo dobrą szczegółowość, co nie umknie uwadze najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie ma także zaawansowany system stabilizacji obrazu. To pozwala ograniczyć drgania obrazu, nawet w przypadku nagrywania z ręki i gwałtownych ruchach dłonią. Model ma aż 5 płaszczyzn stabilizacji, dlatego też jakość obrazu jest tak dobra. Aby zachować płynność nagrania, nie trzeba kupować ręcznego statywu do kamery.

 

Możliwość rejestracji obrazu nocą

Cena Sony FDR-AX53 może wydawać się niektórym osobom wysoka, jednak trzeba pamiętać, że omawiane urządzenie jest nie tylko zrobione przy wykorzystaniu dobrej jakości komponentów, ale też ma wiele nowatorskich rozwiązań, które wpływają na jakość nagrania. Korzystając z tej kamery, można zarejestrować dobrej jakości wideo nawet w zupełnej ciemności. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu funkcji podczerwieni i systemowi NIGHTSHOT.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ