Opinie o Sony HDR-CX405

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Kamera cyfrowa ma stabilizator obrazu, dzięki któremu nie trzeba się martwić o to, że na wideo będzie widać poruszenia, a przez to jego oglądanie nie będzie przyjemne. Odchylany ekran LCD przydaje się niekiedy podczas nagrywania np. siebie. Kamera ma aż 350-krotny zoom cyfrowy. Przetwornik obrazu CMOS Exmor R, obiektyw ZEISS i procesor obrazu BIONZ X zapewniają wydajną pracę i bardzo dobre efekty.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt ma błyszczący ekran LCD, który nie jest wystarczająco czytelny. Odbicia świetlne uniemożliwiają swobodne przeglądanie zdjęć w określonych warunkach. Lepszy byłby matowy ekran.

 

Werdykt: 9.4/10

Opinie o Sony HDR-CX405 są z reguły bardzo dobre, a osoby mające szansę przetestować sprzęt przyznają, że do amatorskich zastosowań sprawdza się, jak należy. Urządzenie ma 2 złącza: HDMI i USB 2.0. Ładowanie kamery może odbywać się po podłączeniu sprzętu do komputera albo zastosowaniu zasilacza USB. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Cena Sony HDR-CX405 nie jest wysoka, bo za sprzęt zapłacimy mniej niż 1000 zł. Jeśli mowa o parametrach, te są dobre i dlatego kamera powinna spełniać oczekiwania amatora. Model ma przetwornik obrazu CMOS Exmor R (3,1 mm), który zrobiono przy wykorzystaniu technologii BSI. Tą kamerą można nagrywać nawet bardzo oddalone od nas przedmioty, zoom optyczny ma 30-krotne przybliżenie, Clear Image Zoom 60-krotne, a zoom cyfrowy jest 350-krotny. Sprzęt można wykorzystać nie tylko do filmowania, ale też robienia zdjęć i to w rozdzielczości 9,2 megapikseli. Procesor BIONZ X jest wydajny, działa szybko, co stanowi gwarancję przyjemnej pracy. Warto zwrócić uwagę na funkcję Dual Video Recording pozwalającą na jednoczesne nagrywanie filmów w dwóch różnych formatach: AVCHD i MP4.

Wysoka jakość obrazu 

Każdej osobie kupującej kamerę zależy na tym, aby jakość nagrywanego filmu była jak najlepsza. Opisywany przez nas sprzęt ma elektroniczny stabilizator obrazu SteadyShot, który ma specjalne czujniki ruchu i zapewnia aktywny tryb od szerokiego kąta do teleobiektywu. Dzięki temu, że kamera została wyposażona w mikrofon, nie ma konieczności korzystania z zewnętrznego sprzętu audio. Urządzenie jest przystosowane do rejestracji wideo w formacie XAVC S. Zapewnia on dynamizm i pozwala na nagrywanie scen pełnych akcji w wysokiej jakości. Warto dodać, że kamera ma szerokokątny obiektyw (do 26,8 mm), który obejmuje duży fragment krajobrazu czy pomieszczenia. Nawet na niewielkiej przestrzeni można nagrać film, na którym kadr będzie szeroki i pełny.

 

Idealna kamera na podróż

Wykonany w podróży test Sony HDR-CX405 potwierdził, że sprzęt dobrze sprawdza się poza domem. Wpływ mają na to przede wszystkim jego kompaktowe wymiary: głębokość – 128 mm, szerokość – 54 mm i wysokość – 59,5 mm. Waga urządzenia bez baterii to tylko 190 g, więc jego przenoszenie, nawet w przypadku długiego zwiedzania danego miejsca, nie jest męczące. Model ma wbudowany przewód pozwalający na jego podłączenie do komputera i tym samym szybkie ładowanie. Oddzielnie można dokupić także zasilacz sieciowy USB i w ten sposób ładować kamerę. 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ