Opinie o Asus RT-AC1200G+

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Standard 802.11ac zapewnia dużą prędkość przesyłu danych, dlatego możliwe jest udostępnianie m.in. multimediów w rozdzielczości 4K, granie w wymagające gry online czy wykonywanie innych czynności, do których potrzebna jest odpowiednia efektywność działania. Router ma aż 4 mocne anteny gwarantujące duży zasięg. Są one zrobione z wytrzymałych materiałów. Urządzenie może być wykorzystywane w dużych domach, a nawet biurach przy zachowaniu maksymalnej wydajności. Potwierdzają to osoby, które wykonały test Asus RT-AC1200G+.

 

Najważniejsze wady:

Niekiedy zdarza się, że urządzenie się zacina, a wtedy konieczne okazuje się jego restartowanie. W nielicznych opiniach można przeczytać, że czasami sprzęt traci zasięg z podłączoną do niego drukarką sieciową. Jej odłączenie trwa zazwyczaj zaledwie 30 sekund, więc większość użytkowników nawet tego nie zauważa. Niemniej jednak dla niektórych osób jest to wada.

 

Werdykt: 9.3/10

Ogólna ocena produktu jest bardzo dobra, co wynika z opublikowanych w Internecie recenzji. Router gwarantuje szybki przesył danych, więc osoby uwielbiające grać w wymagające gry online powinny być zadowolone. Na obudowie znajduje się kilka złączy: RJ-45, LAN i WAN. Urządzenie ma funkcję kontroli rodzicielskiej.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szybka i efektywna praca

Router jest wyposażony w nowy chipset Broadcom, dzięki któremu urządzenie gwarantuje szybkie łącze Gigabit do 867 MB/s (pasmo 5 GHz). Jest ono nawet do 3 razy szybsze niż standard Wireless-N. W efekcie czas przesyłania danych jest krótki. Możliwe jest też płynne poruszanie się w grach, bez obaw o to, że z uwagi na problemy z połączeniem, przeciwnik okaże się szybszy. Przeglądanie stron internetowych czy oglądanie filmów online to prawdziwa przyjemność. Wyświetlane treści są ładowane niemal od razu. 

AiRadar

W routerze zastosowano AiRadar, który automatycznie zwiększa wydajność transmisji bezprzewodowej. Jest to możliwe dzięki technologii dostrajania wiązki 802.11ac i odpowiedniemu ustawieniu częstotliwości RF. Takie rozwiązania sprawiają, że połączenie internetowe osiąga większą prędkość, ma lepszy zasięg i jest stabilne. W rezultacie użytkownicy nie narzekają na to, że strony ładują się z opóźnieniem, a podczas oglądania filmów następują różnego rodzaju zakłócenia.

 

Możliwość podłączenia wielu urządzeń

Do routera można podłączyć zewnętrzną pamięć masową, drukarkę i inne urządzenia. Na obudowie znajduje się USB 2.0, które czyni go bardziej funkcjonalnym. Podłączając sprzęt do routera, można łatwo udostępnić go innym komputerom, które również są podłączone do sieci. W efekcie aby wydrukować potrzebne dokumenty, nie trzeba będzie za każdym razem konfigurować drukarki, co jak wiadomo, bywa czasochłonne.

 

Kontrola rodzicielska

Użytkownicy routera uzyskują dostęp do funkcji kontroli rodzicielskiej. Umożliwia ona łatwe filtrowanie witryn, które są odwiedzane przez nasze dziecko. W łatwy sposób można chronić swoją pociechę przed nieprzyzwoitymi treściami, a także kontrolować czas poświęcany na korzystanie z Internetu. Mając na uwadze tę opcję, trzeba przyznać, że cena Asus RT-AC1200G+ nie jest wygórowana. Warto zainwestować w ten model.

 

Szybka konfiguracja

Opinie Asus RT-AC1200G+ jasno wskazują, że konfiguracja routera nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Sugerując się zawartymi w instrukcji informacjami, można szybko przeprowadzić wszystkie potrzebne czynności i cieszyć się swobodnym dostępem do Internetu. Warto dodać, że również później obsługa urządzenia nie stanowi żadnego kłopotu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ