Routery do neostrady ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.05.23

 

Jeśli właśnie zniszczył Ci się router i chcesz, aby nowy służył Ci dłuższy czas, to możemy Ci zarekomendować najlepszy router do neostrady. Naszą propozycją, która wyłoniła się po analizie zakupów klientów jest ASUS RT-AC1200G+ Jeśli chcesz wymienić router, ponieważ zakupione przez Ciebie wcześniej urządzenie okazało się słabe w działaniu.To ten model może okazać się trafieniem w dziesiątkę. Posiada on wzmocniony sygnał i duży zasięg. Pracując w standardzie 802.11ac, pozwala na strumieniowe przesyłanie dużej ilości danych. Pewnie każdy z czytelników spotkał się już z taką sytuacją, gdy nie możemy się połączyć z siecią w jednym z pomieszczeń domu. Z routerm problemy takie staną się przeszłością i mamy nadzieję, że nie spotka was już więcej problem słabej łączności. Jeśli natomiast z jakiś względów nie będzie ten model odpowiedni, możemy zaproponować drugi z kolei wyróżniony router przez klientów. Jest nim TP-Link Archer C2 pracujący również w standardzie 802.11ac. Charakteryzują go szybkość przesyłu danych i bezpieczeństwo.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Chipset Broadcom RT-AC1200G+ pracuje z maksymalną prędkością WiFi, która może wynosić do 867 Mb/s. Router posiada Dual Band, który sprawia, że działa on na dwóch częstotliwościach naraz. Urządzenie posiada także 4 anteny o dużej efektywności. Port USB 2.0. jest także świetnym udogodnieniem urządzenia.

Wady

Sprzęt firmy Asus będzie idealny, ale nie koniecznie przydatny do mniejszych domów, czy mieszkań. Możemy wydać pieniądze na różne „bajery”, ale niestety nie będziemy mieli możliwości wykorzystania tak dużego zasięgu urządzenia.

Podsumowanie

Router świetnie nada się do dużych domów lub biura. W mniejszych domach lub mieszkaniu jego liczne funkcje zwiększające zasięg mogą być w efekcie mało przydatne.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ac, dzięki czemu prędkość sygnału jest bardzo szybka. Dwie wysokiej jakości anteny zewnętrzne z możliwością odkręcenia dają silny i stabilny sygnał. Dwie częstotliwości pozwalają na swobodne korzystanie z prostych aplikacji lub właśnie bardziej skomplikowanych, przy czym nie zabierają sobie nawzajem zasięgu.

Wady

Router może obsługiwać protokół IPv6. Należy przy tym pamiętać, że nie wszystkie programy lub gry obsługują ten protokół. Oczywiście można zmienić go w każdej chwili na IPv4, lecz jest to dodatkowa komplikacja.

Podsumowanie

Niewygórowana cena urządzenia sprawia, że spokojnie możesz je zakupić do mniejszego lub większego domu, a nawet biura. Zasięg TP-Link Archer C2 jest mocny i stabilny.

Rozważ też

Zalety

Router posiada funkcję połączenia bezprzewodowego dla urządzeń typu smartfon: 4G, LTE lub 3G. Plusem jest też opcja podłączenia urządzenia dzięki wtyczce Ethernet. D-Link N300 Multi-WAN ma opcję nadawania określonym połączeniom priorytetu. Zbezpieczenia WPA/WPA2 z SPI. Cena routera jest bardzo przystępna. Łatwa jest też instalacja i obsługa urządzenia.

Wady

Brak połączenia działającego na dwóch częstotliwościach. W przypadku występujących zakłóceń na wykorzystywanej częstotliwości, nie ma możliwości jej zmiany.

Podsumowanie

Urządzenie jest świetne dla dużych rodzin. Pozwoli to na zmniejszenie kłótni o „ściąganie” rzeczy z Internetu, które często zakłócają połączenie i nie pozwalają na swobodne korzystanie z niego przez innych domowników.

 

 

Najlepsze routery w 2023 roku

 

Poniżej prezentujemy routery zasługujące na uwagę. Zapewne spośród naszych propozycji znajdzie się ten najlepszy do zastosowania w Twoim domu.

 

ASUS RT-AC1200G+

 

ASUS RT-AC1200G+ to router do neostrady, który jest w stanie obsługiwać dwie częstotliwości naraz, dzięki funkcji Dual Band Gigabit. Produkt idealnie sprawdzi się w domach małych oraz dużych, dzięki wzmocnionej sile sygnału oraz dużemu zasięgowi. Router także świetnie nada się do biura między innymi dlatego, że został zaopatrzony w 4 anteny. Dzięki ich mocy router zapewnia bardzo duży zasięg. Podzespoły routera także zostały udoskonalone. ASUS RT-AC1200G+ posiada standard 802.11ac, który dzięki dużej prędkości przesyłu danych, pozwala na przesyłanie strumieniowe.

Router dodatkowo posiada także wejście USB 2.0. Port ten pozwoli na podłączenie takich urządzeń, jak drukarka, modemy 3G lub 4G, czy dysk twardy. Jeśli podłączysz do wejścia zewnętrzny nośnik pamięci, to możesz strumieniować media do komputera. W ten sposób zyskasz szybki dostęp do swoich danych. Router posiada także nowy chipset Broadcom RT-AC1200G+. Dzięki niemu generowane przez urządzenie WiFi posiada dużą prędkość, wynoszącą maksymalnie 867 Mb/s w paśmie 5 GHz.

Użytkownicy, którzy zakupili ASUS RT-AC1200G+, zdecydowanie docenili prędkość i siłę sygnały tego urządzenia. Klienci pozytywnie ocenili przejrzysty interfejs urządzenia.

 

 

 

 

 

TP-Link Archer C2

 

Router TP-Link Archer C2 jest urządzeniem, które pracuje w standardzie 802.11ac, dzięki czemu połączenia bezprzewodowe mają dużo większą prędkość od poprzednich systemów. Urządzenie charakteryzuje duża wydajność i bezpieczeństwo. Z tym routerem możesz spokojnie stworzyć sieć domową z możliwością obsługi kilku urządzeń jednocześnie, która będzie szybka i sprawna. TP-Link Archer C2 posiada 2 anteny zewnętrzne, które można odkręcić. Są one bardzo wysokiej jakości i umożliwiają wysyłanie stabilnego i silnego sygnału. Dzięki temu urządzenie sprawdzi się także w biurze. Router pracuje na dwóch pasmach o częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. Zapewnia to wysoką wydajność połączenia bezprzewodowego.

Pierwsza z nich idealnie sprawdza się podczas używania prostych aplikacji, takich jak: poczta elektroniczna, przeglądanie stron www. Częstotliwość 5 GHz znakomicie sprawdza się do gry online lub strumieniowania wideo. TP-Link Archer C2 posiada także wejście USB 2.0. Daje to możliwość udostępniania użytkownikom sieci różnych urządzeń, np. drukarki. Router obsługuje także protokół IPv6, który zaczyna przeważać powoli na rynku usług sieciowych.

Użytkownicy docenili TP-Link Archer C2 za prędkość połączeń bezprzewodowych. Wśród opinii jest wiele pozytywnych wypowiedzi dotyczących pracy urządzenia na dwóch pasmach.

 

 

 

 

D-Link N300 Multi-WAN

 

D-Link N300 Multi-WAN to router do neostrady, który został wyposażony w funkcję Multi-WAN. Umożliwia ona szybkie połączenie różnych urządzeń z siecią 4G, LTE lub 3G. Router został także zaopatrzony w technologię Wireless N300, która pozwala na stworzenie szybkiej oraz bezpiecznej sieci bezprzewodowej WiFi, której prędkość wynosi maksymalnie 300 Mb na sekundę. Urządzenie także posiada opcję szerokopasmowego dostępu do Internetu dzięki wejściu kabla z wtyczką Ethernet.

Router ma możliwość konfiguracji oraz segregowania ruchu w sieci dzięki hierarchizacji danych pakietów i ustalenie ich priorytetu. Model N300 Multi-WAN wyprodukowany przez D-Link dzięki silnemu połączeniu bez opóźnień, czy zakłóceń, zapewnia nawet dużej rodzinie spokojne korzystnie z sieci. W dodatku urządzenie zostało wyposażone w najnowszą technologię WPA na WPA2, która odpowiada za bezpieczeństwo połączeń. Posiada wbudowaną zaporę sieciową z dodatkiem SPI, czyli inspekcji stanu pakietów. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Pozwala to na szybką instalację sieci bezprzewodowej.

Wszystkie opinie użytkowników są zgodne co do tego, iż WPA/WPA2 to dobry i tani router do neostrady.

 

 

 

 

NetGear R6400

 

Urządzenie NetGear R6400 świetnie nadaje się do większych biur lub domów. Posiada on dużą prędkość połączeniaa AC1600 WiFi, która wynosi maksymalnie 300+1300 Mbps. Router został wyposażony w anteny o bardzo dużej mocy, które wraz z porządnym, wysokiej jakości wzmacniaczem zapewni świetny zasięg na duże odległości. Dzięki temu spokojnie możesz zakupić model R6400 do dużego biura. Urządzenie posiada także port USB 3.0, który charakteryzuje się bardzo szybką transmisją danych, a wynosi ona do 600 MB na sekundę. Taki port jest w stanie dziesięciokrotnie przyspieszyć dostęp do dysków twardych.

Dodatkowo router posiada dwa wejścia USB, które umożliwiają bezprzewodowe udostępnienie urządzeń, takich jak: dyski USB, drukarki. Urządzenie tworzy wirtualną sieć prywatną (VPN), która sprawia, że połączenie z Internetem staje się łatwe i bezpieczne. NetGear R6400 ma dostęp do usługi ReadyCLOUD® USB. Pozwala ona na przechowywanie danych w chmurze, równocześnie je zabezpieczając. Router korzysta z najnowszego standardu 802.11ac. Dzięki temu połączenia mają silny i stabilny sygnał.

Klienci docenili NetGear R6400 za szybkość połączenia. Użytkownicy pozytywnie oceniają także interfejs, który jest łatwy i przejrzysty, a przede wszystkim zgodny z dzisiejszymi standardami UI oraz UX.

 

 

 

 

Xiaomi Mi 3

 

Xiaomi Mi 3 to solidnie wykonany router. Materiał, z jakiego zostało zrobione urządzenie to wysokiej jakości plastik. Rozmiary urządzenia to 195 x 131 x 24 mm. Waga modelu Mi 3 wynosi zaledwie 220 g. Design routera jest prosty i elegancki, a jago niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu można znaleźć dla niego miejsce. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. W dodatku posiada ono z przodu diodę LED. Jest ona świetnym dodatkiem, który szybko i prosty sposób poinformuje użytkownika o stanie sygnału. Jeżeli dioda zaświeci się na niebiesko, to wszystko działa w porządku. Pomarańczowe światełko informuje nas o aktualizacji lub lekkiej usterce. Gdy dioda jest czerwona, to urządzenie daje znać, że właśnie zaszedł błąd krytyczny. Urządzenie posiada porty: jeden WAN, dwa LAN oraz jeden USB.

Przez wzgląd na 2 porty LAN, należy się zastanowić ile urządzeń chcemy podłączyć za pośrednictwem kabla. Xiaomi Mi 3 ma jednordzeniowy procesor, który działa z częstotliwością wynoszącą 580 MHz. Urządzenie nie przegrzewa się dzięki porządnemu radiatorowi. Router posiada RAM z 128 MB kością pamięci o standardzie DDR2. Xiaomi Mi 3 posiada rozbudowany, ale prosty w obsłudze interfejs. Router korzysta z opcji Dual Band, która sprawia, iż zasięg i przepustowość łącza były dobre. W dodatku urządzenie ma opcję kontroli przepustowości QoS.

Urządzenie to router wysokiej jakości, co potwierdzają opinie jego użytkowników. Model Mi 3 posiada liczne udogodnienia i jest proste w obsłudze. Klienci, którzy zakupili router, są z niego zadowoleni.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie routery do neostrady kupić?

 

Zacznijmy od tego czym jest router. Router to urządzenie, które udostępnia łącze internetowe dzięki połączeniu kablowemu lub WiFi. Dla posiadaczy komputerów polecane jest podłączenie skrętki internetowej, zakończonej wtykiem RJ-45. Wtyczka sieciowa LAN pozwoli nam na stabilne połączenie z Internetem. Natomiast w przypadku urządzeń takich jak: smartfon, tablet, laptop, zaleca się połączenie dzięki sygnałowi sieci WiFi, którą generuje router. Rynek oferuje dużą ilość tych urządzeń, a wraz z nimi pojawia się często zadawane pytanie: „To który mam wybrać model?” lub „Jaki jest najlepszy router do neotrady?”. Jednak w pierwszej kolejności należy się zastanowić na co powinniśmy zwracać uwagę podczas kupna routera.

Z pewnością pierwszą rzeczą, która będzie odgrywała niemałą rolę w wyborze sprzętu jest to jaki typ łącza będzie nam potrzebny. Aby sprawdzić jakie łącze wykorzystujesz w domu, to wystarczy zerknąć jaka jest końcówka kabla, który został podłączony do komputera. Istnieją trzy opcje podłączenia komputera do routera: dzięki standardowej skrętce posiadającej końcówkę RJ-45, poprzez linię telefoniczną zakończoną wtykiem RJ-11 lub za pośrednictwem modemu Internetu mobilnego. Pierwsza z wymienionych opcji cieszy się największą popularnością w porównaniu do dwóch pozostałych. Kabel z wtyczką RJ-45 jest wykorzystywany nie tylko przez sieci osiedlowe, ale także operatorów telewizji kablowych. Opcję podłączenia komputera dzięki linii telefonicznej RJ-11, często wykorzystują operatorzy sieci telekomunikacyjnych. Routery z możliwością takiego połączenia muszą posiadać wbudowany modem ADSL+. Ostatnia możliwość to połączenie dzięki modemowi Internetu mobilnego. W tym przypadku urządzenie, które ma być podłączone do routera, musi mieć wtyczkę USB lub czytnik karty SIM.

Decydując się na kupno routera, musimy wziąć pod uwagę, iż nie wszystkie ich modele obsługują każdy typ łącza. Niektóre urządzenia mogą posiadać nawet wybrane rodzaje łącza, dlatego też warto sprawdzić takie informacje przed jego zakupem.

Jeśli chcesz zakupić router, który będzie oferował dobry zasięg bez zakłóceń, to sprawdź ile obsługuje on częstotliwości. Jeśli jedną, to bardzo możliwe, iż urządzenia, które komunikują się drogą radiową będą zakłócały pracę urządzenia. Dzieje się tak, ponieważ działają one na tym samym paśmie, co router. W dodatku mieszkańcy bloków mogą zaobserwować jeszcze jeden rodzaj zakłóceń. Spowodowany on jest pracą kilku routerów naraz, może to powodować zmniejszenie jakości sygnału. W tym przypadku może się sprawdzić częściowe przeniesienie ruchu routera na wyższą i jednocześnie rzadziej wykorzystywaną przez użytkowników częstotliwość. Jednak jest jeszcze jedno rozwiązanie, a jest nim Dual Band, czyli obsługa dwóch częstotliwości. Transmisja danych działająca jednocześnie na obu pasmach, gwarantuje użytkownikom lepszy zasięg oraz większą przepustowość łącza. Przykładem takich modeli są urządzenia, które będą obsługiwały standard IEEE 802.11n oraz działały w trybie dwuzakresowym na częstotliwości 2.4 GHz oraz 5 GHz. Poprawia to także przepustowość WiFi i pozwala na przesyłanie danych z prędkością 150 Mb na sekundę. Taka opcja jest dobra dla bezprzewodowej sieci domowej lub domowej sieci LAN. Przepustowość w tym standardzie zdecydowanie dobrze się sprawdzi podczas przesyłania dużych plików multimedialnych. Droższe routery z mocnym WiFi często wspierają standard 802.11ac. Jednak pomimo większego zasięgu oraz przepustowości warto się zastanowić nad wyborem takiego modelu ponieważ wiele urządzeń, w tym karty sieciowe, nie obsługują tego standardu.

Przy zakupie routera warto też zwrócić uwagę na rodzaj i jakość anteny urządzenia. To właśnie ona odpowiada za zasięg sprzętu. Jeżeli zasięg jest duży, to także odległość dostępności do sieci WiFi jest się zwiększa. W routerach występują dwa rodzaje anten. Pierwszy z nich to antena odkręcana. Umożliwia ona wzmocnienie zasięgu sygnału przez wymianę anteny. Wystarczy odkręcić starą, a następnie zakupić bardziej czułą antenę, która poprawi zasięg. Drugim typem jest antena wewnętrzna, która może dawać lepsze efekty. Jest ona droższa od tej odkręcanej. Warto także zwrócić uwagę w jaką ilość anten zostało wyposażone urządzenie. Na rynku są dostępne routery, które potrafią mieć nawet cały zestaw anten. Poprawia to jakość sygnału oraz redukuje w dużym stopniu martwe strefy. Świetną opcją są zestawy, które posiadają 3 antenty wysyłające i 3 odbierające sygnał.

Obecnie routery mogą, dzięki portowi USB, tworzyć sieć z opcją udostępnienia drukarki lub innych tego typu urządzeń. Wystarczy podłączyć przykładową drukarkę do portu w routerze i umożliwić dostęp do niej wszystkim sprzętom, które są w stanie połączyć się z siecią. Tym sposobem można stworzyć drukarkę sieciową. Urządzenie drukujące można także podpiąć dzięki wtyczce Ethernet. To także umożliwi udostępnienie drukarki. Do wtyczki USB routera można nawet podpiąć dysk twardy, który można udostępniać w podobny sposób do drukarki. Ponadto gdy port ma funkcję hosta, to można stworzyć na dysku swój własny mini serwer. Jeżeli do tego masz urządzenia, np. amplituner, czy telewizor, z opcją połączenia się dzięki WiFi, to mogą one wtedy korzystać z zawartości podpiętego do routera dysku.

Niektóre z modeli routerów posiadają funkcję umożliwiającą obsługę kart SIM. Do tej opcji właściciel powinien posiadać pakiet obejmujący system transmisji danych 3G, 4G lub LTE. Warto też zwrócić uwagę na oprogramowanie, jakie posiada router. Producenci sami instalują na urządzeniach własne oprogramowanie. Jednak niektóre z modeli routerów posiadają opcję zainstalowania niezależnego oprogramowania. Takie open source’y poprawiają bezpieczeństwo oraz zwiększają warianty konfiguracji ustawień urządzenia.

Ranking routerów do neostrady, to nasze propozycje najpopularniejszych i świetnych modeli tych urządzeń. Podane poniżej urządzenia są kompatybilne z oferowaną przez neostradę technologią VDSL. Pośród propozycji z pewnością każdy z Państwa wybierze coś dla siebie. W poniższym rankingu można znaleźć routery do neostrady w dobrych cenach.

 

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Janusz

August 15, 2022 at 12:28 pm

A jak wy chcecie podłączyć linię telefoniczną do routera bez rj-11? Te modele nie posiadają modemów do Neostraday. Wprowadzacie ludzi w błąd

Odpowiadać