Najlepszy soundbar JBL

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Firma JBL jest jedną z najbardziej popularnych marek produkujących soundbary. Ze względu na bardzo duży asortyment decyzja o tym, jaki model wybrać nie jest łatwym zadaniem. Na podstawie opinii konsumentów przygotowaliśmy więc ranking z najwyżej ocenianymi produktami JBL. Na pierwszym miejscu znalazł się soundbar Boost TV. To niewielkie akcesorium zachwyca nas czystością emitowanego dźwięku. Wbudowane podzespoły doskonale rozprowadzają poszczególne słowa czy nuty dając nam trójwymiarowy efekt. Ponadto głośnik działa bezprzewodowo, dzięki czemu możesz zabrać go ze sobą niemal w każdą podróż. Kolejnym modelem, który zdobył szerokie uznanie konsumentów jest SB100. Soundbar charakteryzuje się niezwykle mocnym basem, który podkreśla wszystkie dolne tony emitowane przez telewizor czy telefon. Jest to bardzo ważny czynnik, który wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku. Wielu użytkowników podkreśla również, że urządzenie będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które stronią od elektronicznych nowinek. Niezwykle łatwa obsługa i dobrze opisana instrukcja sprawiają, że sprzęt będzie idealny nawet dla technologicznego laika.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest kompatybilny z większością urządzeń na rynku. Po podłączeniu soundbar generuje czysty, wysokiej jakości dźwięk. Dane mogą być przesyłane przy pomocy, AirPlay i Bluetooth. Pozwala to odtwarzać piosenkę na wszystkich głośnikach w domu.

Wady

Soundbar nie jest wyposażony w Wi-Fi. Dlatego przesyłanie danych za pośrednictwem sieci bezprzewodowej jest niemożliwe. Konsumenci muszą zadowolić się interfejsem Bluetooth. Urządzanie nie ma też wyjścia na subwoofer.

Podsumowanie

Obsługa produktu jest bardzo intuicyjna. W prosty sposób odtworzysz muzykę i filmy prosto z laptopa lub smartfonu. Soundbar można również podłączyć do telewizora i monitora PC. Produkt nie zabiera zbyt dużo miejsca, gdyż jego wymiary są niewielkie.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt wyposażony jest w kilka funkcji poprawy dźwięków, takich jak Bass Boost. Produkt ma możliwość zapamiętania głośności programów telewizyjnych, więc nie musisz tego robić za każdym razem. Soundbar można zamontować na ścianie, co pozwoli oszczędzić miejsce w pokoju.

Wady

Produkt dysponuje 2 wejściami audio i 1 optycznym. Nie można jednak podłączyć kabla HDMI, ani dodatkowych sprzętów USB.

Podsumowanie

Soundbar ma opcję Harman Display Surround, której celem jest poprawa jakości dźwięku. Model wykorzystuje interfejs Bluetooth do przesyłania plików muzycznych między urządzeniami mobilnymi.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest bardzo dobrze wykonany. Ma on sporo wejść/wyjść audio i video, więc podłączysz do niego kilka urządzeń na raz. Odtwarzany dźwięk jest wyraźny i pozbawiony zniekształceń. Oglądając film poczujesz się, jak w kinie, dzięki technologii Virtual Surround (dźwięk przestrzenny).

Wady

Produkt jest wrażliwy na ciszę. Oznacza to, że gdy w filmie następuje scena, gdzie bohaterowie nic nie mówią przez dłuższą chwilę sprzęt może przejść w stan uśpienia.

Podsumowanie

Jest to dobrym model, który sprawdzi się podczas oglądania filmów i seriali. Jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie, dlatego usłyszysz każdy odgłos w oglądanej scenie. Połączenie modelu laptopem, tabletem, komputerem PC czy smartfonem jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu.

 

 

Soundbary JBL – Ranking

 

JBL Boost TV

 

Model Boost TV to świetny soundbar JBL. Jest to wysokiej jakości głośnik telewizyjny, który jest kompatybilny z większością urządzeń znanych producentów telewizorów i sprzętów mobilnych. Ponadto po podłączeniu, generuje on wysokiej jakości, czysty dźwięk.

Zaletą urządzenia jest jego kompatybilność z niemal wszystkimi technologiami bezprzewodowymi jak Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Dzięki temu, możesz odtwarzać swoją muzykę lub filmy prosto z laptopa, ciesząc się bardzo dobrą jakością dźwięku. Pozwala to na odtwarzanie muzyki i filmów wprost z laptopów, tabletów czy smartfonów.

Kompaktowe rozmiary urządzenia, sprawiają, że może on pracować z niemal każdym telewizorem czy monitorem PC.

Za sprawą technologii Bluetooth możesz wysyłać ścieżki dźwiękowe, które są aktualnie odtwarzane na soundbarze na inne urządzenia, które również posiadają taką opcję. Dzięki temu piosenka, którą obecnie słuchasz w swoim pokoju na słuchawkach, może zostać odtworzona w dużo lepszej jakości na soundbarze.

Opinie o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów doceniło jego kompaktowe rozmiary, dzięki czemu znalezienie dla niego miejsca nie jest problemem.

JBL Boost TV to dobry soundbar JBL do 1000 zł. Urządzenie ma wymiary 8,4 cm x 37,6 cm x 12,2 cm. Do zestawu dołączony został kabel analogowy 3,5 mm, kabel zasilający oraz kabel optyczny.

 

Zalety

Bluetooth: Producent wzbogacił sprzęt o odbiornik Bluetooth. Dzięki niemu będziesz mógł w bardzo szybki sposób podłączyć dowolny nadajnik z taką samą łącznością bezprzewodową i odtwarzać muzykę lub inne nagrania np. bezpośrednio z telefonu.

Kompatybilność: Soundbar może połączyć się jednocześnie z kilkoma różnymi urządzeniami zewnętrznymi. To oznacza, że będzie odczytywał dane wysyłane zarówno przez telewizor, jak i 3 smartfony bez konieczności każdorazowego odłączania i podłączania poszczególnych nadajników.

Pilot: Do zestawu dołączony został pilot, za pomocą którego możemy zmieniać wszystkie ustawienia głośnika.

Mobilność: Z racji tego, że produkt waży nieco ponad 1 kg i ma niewielkie wymiary możemy zabrać go ze sobą w każdą podróż umilając sobie np. wakacyjne wieczory przy ognisku lub podróż w autokarze.

Brzmienie: Dzięki najnowszej technologii Harman Display Surround jakość emitowanego dźwięku jest niezwykle wysoka, a muzyka płynnie rozchodzi się po całym pomieszczeniu.

 

Wady

Czyszczenie: Powierzchnia głośnika pokryta jest bardzo drobną, metalową siatką, która wzmacnia strukturę urządzenia. Niestety element jest bardzo trudny w czyszczeniu i jeśli zabrudzisz go np. jogurtem czy miodem ciężko będzie Ci doprowadzić go do pierwotnego stanu.

 

 

 

 

JBL SB100

 

JBL SB100 to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń soundbar. Posiada ono specjalny wzmacniacz, którego całkowita moc wynosi 60 W. Urządzenie umożliwia zintegrowanie go z wieloma innymi sprzętami, co pomoże uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Duża zaletą prezentowanego urządzenia jest nowoczesna technologia Display Surround, która tworzy w pomieszczeniu efekt 3D. Zatem w czasie oglądania meczu czy koncertu, możesz zyskać podobne wrażenie, jak na sali kinowej, gdy czujesz, że z każdej strony otacza Cię dźwięk.

Kolejną opcją, która pojawiła się w tym modelu jest Harman Display Surround. Funkcja ta jest gwarantem zwielokrotnienia dźwięku. Ważne jest to, że nawet mimo efektu przestrzennego dźwięku, to oryginalny bas został zachowany bez zmian.

Ten najlepszy soundbar JBL w 2023 roku wykorzystuje interfejs Bluetooth, co umożliwia przesyłanie plików muzycznych lub całych albumów z Twoich urządzeń mobilnych, takich jak telefony, laptopy czy tablety. Taka opcja jest bardzo przydatne podczas dużych przyjęć.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zdecydowało się na zakup tego modelu ze względu na jego kompaktowe rozmiary oraz dużą funkcjonalność.

Soundbar JBL SB100 to urządzenie o mocy 60 W. Produkt wyposażony został w 2 wejścia audio oraz 1 wejście optyczne. Model waży 3,8 kg i ma wymiary 81 cm x 9,2 cm x 10,8 cm. W zestawie oprócz głośnika i kabli znajdziemy pilot do zdalnego sterowania.

 

Zalety

Montaż: Głośnik możemy postawić na półce lub zawiesić na ścianie. Dzięki temu, że do zestawu dołączone zostały specjalne uchwyty samodzielne przykręcenie akcesorium np. nad lub pod telewizorem będzie bardzo łatwym zadaniem.

Pamięć wewnętrzna: Soundbar ma funkcję zapamiętywania głośności kanałów. To oznacza, że możesz zapisać programy, które lubisz słuchać głośno, jak i te, które powinny być emitowane ciszej np. bajki dla dzieci.

Wzmocnienie basów: Producent w procesie produkcji wykorzystał technologię zwaną Bass Boost. Takie rozwiązanie powoduje, że basy są niezwykle głębokie i czyste, co w dużym stopniu wpływa na jakość dźwięku.

Instrukcja: Dzięki jasno opisanej instrukcji obsługi odpowiednie ustawienie soundbara oraz wykorzystanie jego wszystkich funkcji jest niezwykle proste. Wystarczy sugerować się komunikatami zamieszczonymi w książeczce, aby w ciągu zaledwie godziny opanować w pełni obsługę sprzętu.

 

Wady

Jakość dźwięku: Niektórzy konsumenci uważają, że jakość emitowanego dźwięku jest zbyt słaba, jak na tę klasę głośników.

 

 

 

 

JBL SB450

 

Model SB450 to kolejna propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to wysokiej klasy urządzenie, które dzięki nowoczesnej technologii jest kompatybilne z niemal wszystkimi najpopularniejszymi urządzeniami na rynku. Z tego powodu nie musisz obawiać się, że zakupiony soundbar nie będzie działał po podłączeniu do Twojego telewizora czy innego sprzętu elektronicznego.

Jest to bardzo wydajne urządzenie, którego moc wynosi aż 200 W. Dzięki temu możesz mieć pewność, że generowany dźwięk będzie bardzo czysty i wyraźny.

Prezentowany model ma funkcję JBL Connect, która sprawia, że do soundbara można podłączyć dużą ilość głośników.

Urządzenie wykorzystuje takie rozwiązania, jak Wi-Fi czy Bluetooth. Ułatwia to przesyłanie bez problemu dźwięków na telewizor. Naturalnie urządzeniem docelowym może być smartphone, laptop czy tablet. Wystarczy uruchomić odpowiedni interfejs i już po chwili ustawiona przez Ciebie playlisty będzie odtwarzana z soundbara.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego sprzętu, ze względu na dużą moc, która wynosi 200W.

Model JBL SB450 to zestaw złożony z głośnika i soundbara basowego. Całość waży niecałe 10 kg. Do sprzętu podłączymy urządzenia zewnętrzne, które są kompatybilne z kablami typu HDMI lub HDCP 2.2.

 

Zalety

Obsługa: Ze względu na to, że na panelu sterowania mamy zaledwie kilka przycisków obsługa akcesorium jest niezwykle prosta i nie wymaga wielokrotnego czytania instrukcji obsługi.

Dodatkowy bas: W komplecie oprócz głośnika właściwego znajduje się dodatkowo 8-calowy bas. Urządzenie o mocy 200 W wzmacnia efekty dźwiękowe niemal zamieniając salon w salę trójwymiarowego kina.

Kompatybilność: Soundbar możemy bez problemu połączyć z innymi urządzeniami dysponującymi wyjściem HDMI. Dzięki temu przy zakupie zaledwie kilku elementów stworzysz w swoim pokoju prawdziwe kino domowe.

 

Wady

Waga: Sprzęt waży ok. 9,5 kg. Z tego powodu powinniśmy go zaliczyć do grupy urządzeń stacjonarnych. Przemieszczanie się z JBL SB450 nie należy bowiem do najłatwiejszych zadań.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki soundbar JBL wybrać?

 

Marzeniem każdego z nas jest posiadanie profesjonalnego kina domowego, które umożliwiłoby nam dobrą zabawę podczas oglądania ulubionych filmów z najbliższymi. Pierwszym krokiem by spełnić to marzenie jest zakup dobrej jakości ekranu. Niestety, jest to dość duży wydatek. W efekcie często nie zostają nam pieniądze na dokupienie zestawu głośników. Na szczęście, soundbar jest urządzeniem, które może rozwiązać nasz problem. Jest to listwa, która posiada specjalny wzmacniacz, generujący dźwięk. Aby pomóc Ci kupić możliwie najlepszy sprzęt na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Na jego końcu znajdziesz krótkie zestawienie, gdzie znalazły się najlepsze soundbary JBL.

Amerykańska firma JBL to bardzo znany producent sprzętów audio. Na początku swojej działalności pod koniec lat 40. XX wieku, produkowała głównie głośniki. Przez ponad 60 lat, marka przeszła wielką metamorfozę. Bowiem obecnie zajmuje się tworzeniem i dystrybucją profesjonalnego sprzętu nagłośniowego.

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić wybierając soundbar to upewnić się, że jest on kompatybilny z Twoim telewizorem i innymi odtwarzaczami. Niestety, wiele dużych marek chce zmusić swoich klientów by kupowali tylko ich urządzenia, co czasem skutkuje niezgodnością gniazdek i fal dekodera. Warto w tym celu przeczytać instrukcję obsługi.

Kolejnym elementem wartym uwagi jest moc urządzenia. Im jest ona większa, tym większa jest wydajność produktu. Oznacza to, że im więcej watów będzie mieć Twój soundbar, tym czystszy i głośniejszy dźwięk on wygeneruje.

Warto sprawdzić, czy interesujący nas model posiada funkcję ASC, czyli adaptacyjną regulację dźwięku. Jest ona szczególnie pomocna podczas oglądania wiadomości czy scen dialogowych w filmach. Opcja ta sprawia, że następuje wyciszenie basów, by ścieżka dialogowa była lepiej słyszalna. Funkcja ta działa na zasadzie wykrywania ludzkich głosów, gdy tylko zostaną one wyłapane, ścieżka muzyczna zostaje trochę wyciszona.

Choć nie jest to najważniejsze, to warto zadbać o to, by interesujący Cię soundbar pasował kolorystycznie do aranżacji Twojego wnętrza.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ