Najlepszy soundbar Yamaha

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Soundbar to niewielkie urządzenie, które zdobywa coraz większą popularność wśród konsumentów. W związku z dużym zainteresowaniem tego typu produktami postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dostępnym w sklepach modelom. Zrobiliśmy to po to, aby ułatwić Ci wybór solidnie wykonanego sprzętu. Zgodnie z zebranymi przez nas informacjami najlepszym soundbarem jest Yamaha Musiccast YSP-1600. Urządzenie łatwo dopasować do wystroju wnętrza, ponieważ ma ono prosty design. Czarna obudowa dobrze komponuje się z innymi sprzętami. Wśród zalet modelu wyróżnia się jednak nie tylko atrakcyjny wygląd. Konsumenci zgodnie twierdzą, że sprzęt gwarantuje odtwarzanie dźwięku na wysokim poziomie. Produkt ma wbudowany subwoofer. Atutem modelu jest także intuicyjny system obsługi i możliwość podłączenia produktu do smartfona bez konieczności używania kabla. Yamaha Musiccast YAS-306 to soundbar, który zajął drugie miejsce. Urządzenie jest uznawane za funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Jeśli chcesz poznać więcej naszych propozycji, zapoznaj się z rankingiem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ten bardzo dobry, nowoczesny model, ma 5 kanałów przesyłania brzmienia. Dzięki temu odtwarzane nagrania są czyste i wyraźne. Sprzęt poradzi sobie nawet z plikami w wysokiej jakości dźwięku, jak FLAC, WAV i Apple Lossless. Soundbar ma wbudowany subwoofer, który zapewnia przejrzysty bas.

Wady

Produkt najlepiej sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 15 m2.To w takich warunkach dźwięk najlepiej się rozchodzi, przez co możesz cieszyć się wysokimi basami. W większych pokojach jakość może być nieco gorsza.

Podsumowanie

Urządzenie dobrze sprawdzi się podczas maratonów filmowych, gdyż ma wbudowaną opcję 5 programów Cinema DSP. Możesz się dzięki temu cieszyć czystym dźwiękiem, bez zakłóceń. Model obsługuje nie tylko interfejs Bluetooth i Airplay, ale i Wi-Fi. Ułatwia to przesyłanie danych.

Drugi wybór

Zalety

Jest to jedno z najtańszych urządzeń na rynku. Koszty zakupu nie przekraczają kwoty 1800 zł. Dobra jakość emitowanego dźwięku pozwoli Ci cieszyć się ulubioną muzyką i filmami. Produkt wykorzystuje technologię Output i Bluetooth, które służą do wysyłania dźwięków na inne sprzęty domowe.

Wady

Do zestawu dołączony jest pilot, który jest dość ubogi. Z tego powodu do wielu zmian należy używać urządzeń mobilnych. Poza tym nie ma możliwości zapisania swoich własnych ustawień.

Podsumowanie

Liczne zalety zdecydowanie przewyższają wady soundbara. Z jego pomocą wyślesz dźwięk z telewizora do głośników, które znajdują się w innych pomieszczeniach. Urządzenie pozwala odtworzyć 7,1-kanałowy dźwięk z jego naturalnym brzmieniem.

Rozważ też

Zalety

Soundbar używa interfejsu Bluetooth, który pozwala przesyłać pliki muzyczne między sprzętami mobilnymi. Produkt obsługuje 7-kanałowy dźwięk przestrzenny, co gwarantuje dobre wrażenia z oglądania filmu lub słuchania muzyki. Poza tym możesz cieszyć się mocnym i czystym basem.

Wady

Niestety, trzeba zachować szczególną uwagę podczas przesuwania sprzętu (choćby podczas czyszczenia). Nawet niewielkie przesunięcie przewodów może spowodować utratę połączenia, a tym samym reset ustawień. Po ponownym włączeniu musisz wprowadzić wszystkie preferencje ponownie.

Podsumowanie

Wysoka cena modelu jest związana z najwyższą jakością emitowanego dźwięku. Urządzenie jest kompatybilne z prawie wszystkimi sprzętami. Obsługa soundbar jest prosta, więc poradzą z nią sobie osoby w każdym wieku.

 

 

Soundbary Yamaha – ranking

 

Yamaha Musiccast YSP-1600

 

Ciekawą propozycją jest wysokiej jakości, innowacyjne urządzenie marki Yamaha. Jest to 5-kanałowy soundbar, który za sprawą nowoczesnej technologii, dostarcza użytkownikowi brzmienie surround. Warto dodać, że podczas odtwarzania muzyki, obsługuje on wiele formatów o wysokiej rozdzielczości,, takich jak FLAC, WAV i Apple Lossless.

Powodem, dla którego wielu konsumentów decyduje się na zakup tego modelu są dwa wbudowane Subwoofery. Dzięki nim, odtwarzany dźwięk jest mocny i przejrzysty, a bas czysty. Opcja pięciu programów Cinema DSP gwarantuje wysokiej jakości doznania podczas maratonów filmowych.

Warto dodać, że prezentowany soundbar posiada opcję przesyłania muzyki między różnymi urządzeniami mobilnymi. Model ten obsługuje zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth oraz Airplay. Możesz zatem bez problemu przesyłać dźwięki na swój telewizor, smartfon, laptop czy tablet. Wystarczy uruchomić odpowiedni interfejs i już po chwili ustawiona przez Ciebie playlista będzie odtwarzana z soundbara. Dodatkowo, istnieje opcja połączenia serwisów muzycznych, takich jak Spotify.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wielu z nich doceniło opcję MusicCast, dzięki której możesz słuchać swojej ulubionej muzyki w każdym pokoju. Możliwe jest to, dzięki przesyłaniu utworów muzycznych między głośnikami, które znajdują się w Twoim domu. Użytkownicy są zgodni, że jest to najlepszy soundbar Yamaha w 2024 roku.

Yamaha Musiccast YSP-1600 to soundbar o wymiarach: szerokość – 100 cm, wysokość – 6,5 cm i głębokość – 13 cm i wadze równej 4,7 kg. Moc wzmacniacza wynosi 80 W.

 

Zalety

Subwoofer: Konsumenci twierdzą, że z uwagi na to, że sprzęt ma wbudowany subwoofer będzie odpowiedni nie tylko do dużych, ale też małych pomieszczeń. Dodatkowo nie ma powodu, by martwić się o to, że źle ustawimy głośnik, co mogłoby spowodować obniżenie komfortu użytkowania.

Obudowa: Wykonana z dobrych gatunkowo tworzyw obudowa nie niszczy się zbyt szybko. Na jej powierzchni nie pojawiają się zarysowania.

Wielkość: Z uwagi na to, że soundbar nie zajmuje dużo miejsca możemy go umieścić bezpośrednio pod telewizorem. Nie musimy się obawiać, że sprzęt z uwagi na wielkość będzie odwracał naszą uwagę.

Sterowanie: Do zestawu dołączony został solidnie wykonany pilot zdalnego sterowania. Możemy wybierać ustawienia produktu bez konieczności wstawania z kanapy.

Łączność bezprzewodowa: Urządzenie umożliwia szybkie podłączenie smartfona za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth lub AirPlay. Dzięki tym opcjom możemy słuchać muzyki zapisanej w telefonie.

 

Wady

Wysokie tony: Niektórzy konsumenci twierdzą, że wysokie tony nie brzmią zbyt dobrze. W efekcie może się okazać, że produkt nie spełni oczekiwań fanów mocnej muzyki.

 

 

 

 

Yamaha Musiccast YAS-306

 

Yamaha Musiccast YAS-306 to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń. Spowodowane jest to tym, że prezentowany soundbar jest kompatybilny z większością telewizorów i urządzeń mobilnych znanych producentów. Ponadto po podłączeniu generuje on wysokiej jakości, czysty dźwięk.

Sprzęt jest kompatybilny z wszystkimi technologiami bezprzewodowymi, takimi jak Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Pozwala to na odtwarzanie muzyki i filmów wprost z laptopów, tabletów czy smartfonów na ekranie telewizora. Produkt posiada również wbudowane serwisy strumieniowe, typu Spotify. Dzięki temu możesz odtwarzać swoje spersonalizowane playlisty w wysokiej jakości.

Dużym udogodnieniem jest to, że dzięki technologii Output i Bluetooth możesz wysyłać dźwięki odtwarzane na soundbarze na inne urządzenia, które również posiadają taką opcję. Przez to piosenka, którą obecnie słuchasz w dużym pokoju, może być przesłana na słuchawki bezprzewodowe w innym pomieszczeniu. Ciekawą opcją jest MusicCast, który pozwala na wysyłanie dźwięku z telewizora do głośników w innych pokojach.

Urządzenie Yamaha posiada układ AirSurroundX, który daje możliwość tworzenia efektów przestrzennych. Możesz zatem odtworzyć 7,1 – kanałowy dźwięk, zachowując jednocześnie naturalne brzmienie. Wystarczy tylko wybrać jeden z 5 programów: film, gry, telewizja, spot lub muzyka.

Dzięki dwóm, zintegrowanym z listwą subwooferom prezentowany soundbar gwarantuje wysoką jakość basów. Z kolei specjalna technologia Compressed Music Enhancer sprawi, że nawet pliki mp3 będą miały dobre brzmienie.

Opinie użytkowników o tym modelu są bardzo pozytywne. Docenili oni wysoką jakość wykonania oraz elegancki design, który dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że jest to niezawodny soundbar Yamaha w dobrej cenie.

Musiccast YAS-306 to bardzo dobry soundbar Yamaha do 2000 zł. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Moc urządzenia jest równa 120 W.

 

Zalety

Air Surround X: Technologia Air Surround X gwarantuje wysokiej jakości dźwięk przestrzenny. Jest on realistyczny, co wpływa na komfort użytkowania soundbara.

Dostęp do serwisów: Użytkownik ma dostęp do serwisów strumieniowych tj. Spotify. Dzięki temu może odtwarzać dowolnie wybraną przez siebie muzykę. Ciekawym dodatkiem jest także wbudowane radio internetowe.

Montaż: Z uwagi na to, że urządzenie ma uchwyt istnieje możliwość zawieszenia sprzętu na ścianie. Jest to przydatna opcja, szczególnie dla osób, które mają małe mieszkanie i chcą zaoszczędzić trochę miejsca.

Obsługa: W opiniach Internautów można przeczytać, że obsługa modelu nie jest skomplikowana. Sprawę ułatwia dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania i czytelna instrukcja obsługi.

 

Wady

Obudowa: Podczas czyszczenia sprzętu trzeba uważać na obudowę, ponieważ zdaniem użytkowników stosunkowo szybko pojawiają się na niej zarysowania.

 

 

 

 

Yamaha YSP-2500

 

Soundbar Yamaha YSP-2500 to wysokiej klasy sprzęt, który dzięki innowacyjnej technologii jest kompatybilny niemal ze wszystkimi najpopularniejszymi urządzeniami na rynku. Z tego powodu, nie musisz obawiać się, że zakupiony przez Ciebie soundbar nie będzie działał po podłączeniu go do Twojego telewizora.

Jak w przypadku innych sprzętów firmy Yamaha, przy pomocy interfejsu Bluetooth możesz przesyłać pliki muzyczne z Twoich urządzeń mobilnych, takich jak telefony, laptopy czy tablety. Taka opcja jest bardzo przydatna podczas dużych przyjęć.

Model ten obsługuje 7-kanałowy dźwięk przestrzenny, sprawiając, że jakość odtwarzanego filmu czy muzyki jest bardzo wysoka. Co więcej, posiada on również brzmienie surround, dzięki czemu w czasie oglądania meczu czy koncertu możesz zyskać podobne wrażenie, jak w sali kinowej. Wielu konsumentów wybrało ten produkt ze względu na jakość dźwięku, który jest generowany. Dzięki bezprzewodowemu subwooferowi możesz cieszyć się mocnym i czystym basem.

Za sprawą funkcji Compressed Music Enhancer nawet dźwięki plików, takich jak mp3, odtwarzane są w wysokiej jakości. Bardzo użyteczny jest również system IntelliBeam, który automatycznie kalibruje dźwięk i dostosowuje go do pomieszczenia, w którym jest on odtwarzany.

Opinie o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wielu konsumentów zachwala jakość otrzymanego dźwięku, twierdząc, że bas jest czysty i głęboki. Dzięki licznym programom, podczas oglądania filmu, meczu piłkarskiego lub koncertu rockowego, można cieszyć się wyraźnym dźwiękiem.

Soundbar Yamaha YSP-2500 ma moc równą 162 W, a jego waga wynosi 4 kg. Do zestawu dołączony jest subwoofer. Obudowa produktu ma czarny kolor.

 

Zalety

Wejścia: Soundbar został wyposażony w 3 wejścia HDMI i 1 wyjście HDMI. Zdaniem konsumentów jest to bardzo dobre rozwiązanie – istnieje możliwość podłączenia do urządzenia różnych sprzętów.

Menu: Produkt ma czytelne menu ekranowe, w związku z czym wybranie preferowanych przez użytkownika ustawień nie jest trudne. Z obsługą modelu radzą sobie nawet osoby, które nigdy wcześniej nie używały tego typu odtwarzaczy.

Design: Model ma czarny kolor, dlatego łatwo dopasować go do wnętrza. Dodatkowo obudowa jest solidnie wykonana, więc nie ma obawy, że na jej powierzchni zbyt szybko pojawią się zarysowania.

 

Wady

Jakość: Niektórzy konsumenci zauważyli, że urządzenie niezbyt dobrze radzi sobie z odtwarzaniem wysokich tonów.

 

 

 

 

Jaki soundbar Yamaha wybrać?

 

Zapewne zastanawiasz się co zrobić, jeśli posiadasz dobry telewizor, który gwarantuje Ci wysokiej jakości obraz, ale nie dźwięk. Jedną z opcji jest zakup zestawu kina domowego. Jednak jest to rozwiązanie dość kosztowne. Co więcej, wiąże się ono z gruntownym przemeblowaniem pokoju, by rozmieścić niezbędne głośniki. Problem dotyczy również kabli, które trzeba schować, aby nie przeszkadzały. Jeśli takie rozwiązanie Cię nie satysfakcjonuje, to polecamy zakup soundbara. Jest to specjalna listwa, która zastępuje działanie głośników. W zależności od modelu, posiada ona połączoną moc od 2 do nawet 12 urządzeń. Aby ułatwić Ci wybór najlepszego sprzętu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaki produkt wybrać. Na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, które zawiera trzy najlepsze soundbary Yamaha.

Marka Yamaha jest jedną z najbardziej rozpoznawanych firm na świecie. Jej działalność dotyczy wielu dziedzin. Po ponad 100 latach od założenia, stała się ona czołowym liderem w dziedzinie elektronicznym, elektrotechnicznym, motoryzacyjnym oraz przemyśle muzycznym. Obecnie zajmuje się ona produkcją i sprzedażą instrumentów muzycznych, takich jak fortepiany, pianina oraz karty muzyczne. Dzisiaj nazwa Yamaha jest utożsamiana z innowacyjnością i użyciem nowych technologii. Produkty tej marki znane są z wysokiej jakości wykonania.

Podczas zakupu soundbara, należy zwrócić szczególną uwagę na jego kompatybilność z Twoim telewizorem. Niestety, większość znanych marek produkuje urządzenia, które działają wyłącznie z ich innymi modelami. Dlatego zalecane jest, aby kupić soundbar tej samej firmy co telewizor i inne urządzenia mobilne. Dzięki temu, za pomocą interfejsu Bluetooth, możesz odtwarzać muzykę z innych sprzętów. Jest to duże udogodnienie, które na pewno okaże się przydatne w wielu sytuacjach.

Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę jest funkcja ASC, czyli adaptacyjna regulacja dźwięku. Pozwala ona na wyciszenie basów, podczas gdy na ekranie odbywają się konwersacje. Opcja ta gwarantuje, że skupisz swoją uwagę na przekazie słownym, a nie dźwiękach w tle. ASC działa na zasadzie wykrywania ludzkich głosów w czasie rzeczywistym. Gdy tylko zostaną one zarejestrowane, basy zostają wyciszone.

Również design przyrządu jest istotną kwestią w czasie podejmowania decyzji. Warto zadbać, aby pasował on kolorystycznie do naszego telewizora.

 

 

Jak podłączyć soundbar Yamaha do TV?

 

Kupiłeś soundbar i chcesz go szybko podłączyć do telewizora? Zebraliśmy cenne wskazówki, które Ci w tym pomogą. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, m.in. o tym, które złącza wykorzystać do połączenia obu sprzętów.

Podłączanie przez port HDMI

Panuje przekonanie, że soundbar najlepiej podłączyć do telewizora przez port HDMI. Wszystko ze względu na to, że tego typu złącze obsługuje dźwięk cyfrowy i możliwe jest uzyskanie świetnej jakości brzmienia. Pamiętajmy, że nie zawsze możemy zdecydować się na takie rozwiązanie. Warunkiem jest posiadanie telewizora, który obsługuje technologię HDMI ARC. Jeżeli po sprawdzeniu okazało się, że nasz sprzęt został wyposażony w tę opcję, wystarczy sięgnąć po kabel HDMI. Jeden jego koniec należy podłączyć do gniazda HDMI ARC na soundbarze, a drugi do oznaczonego w ten sam sposób gniazda na telewizorze.

 

Podłączanie przez złącze optyczne

Jeżeli telewizor nie obsługuje technologii HDMI ARC, nie oznacza to, że nie możemy uzyskać cyfrowego dźwięku. Innym sposobem jest podłączenie soundbara przez złącze optyczne. Potrzebujemy do tego kabla optycznego. Po umieszczeniu obu końców przewodu w odpowiednich gniazdach trzeba się upewnić, że ustawienia dźwięku w telewizorze obsługują głośniki zewnętrzne. Musimy też wyłączyć głośniki zintegrowane z urządzeniem, inaczej soundbar nie będzie działać.

 

Gdzie ustawić podłączony soundbar?

Podłączony soundbar najlepiej postawić przy telewizorze. Powinien on leżeć przy środkowej części ekranu – w taki sposób, aby od lewej i prawej krawędzi dzieliła go mniej więcej taka sama odległość. Może się zdarzyć, że podstawa telewizora jest na tyle szeroka, że urządzenie nagłaśniające się na niej już nie zmieści. Co zrobić w takiej sytuacji? Możemy umieścić soundbar na półce czy szafce wiszącej nad telewizorem. Musimy przy tym dopilnować, żeby sprzęt stał jak najbliżej przedniej krawędzi (lub stanowił z nią jedną płaszczyznę, jeżeli jest to możliwe).

Jeśli budowa soundbara nam na to pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przymocować go do ściany (informacje na ten temat powinniśmy znaleźć w dołączonej instrukcji). Przystosowany do tego sprzęt ma z tyłu obudowy specjalne otwory montażowe. Do zawieszenia soundbara na ścianie potrzebujemy właściwego typu mocowania, dopasowanego do rodzaju ściany.

Gdy po podłączeniu soundbara pojawiają się problemy

Czasami jest tak, że soundbar nie działa, mimo prawidłowego sposobu podłączenia go do telewizora. Jednak nie musimy się wtedy obawiać, że kupiliśmy zepsute urządzenie. Zazwyczaj przyczyną problemów z działaniem sprzętu są źle dobrane ustawienia. Gdy soundbar nie odtwarza dźwięków, na początku należy sprawdzić, czy nie jest całkowicie wyciszony. Jeśli nie, przy pomocy dołączonego do niego pilota trzeba na telewizorze wybrać odpowiednie źródło wejścia dźwięku, czyli gniazdo, do którego podłączyliśmy przewód (być może nie ustawiło się automatycznie).

Żeby sprawdzić, czy soundbar nie uległ awarii, warto podłączyć go do innego urządzenia, choćby drugiego telewizora, np. w innym pokoju czy u sąsiada. Jeżeli sprzęt wciąż nie działa tak, jak powinien, prawdopodobnie konieczna jest naprawa usterki, czym zajmą się specjaliści.

Mamy nadzieję, że zawarliśmy w artykule wszystkie potrzebne informacje do tego, aby szybko podłączyć zakupiony sprzęt do telewizora. Porady o tym, jaki soundbar Yamaha jest polecany do uzupełnienia zestawu kina domowego oraz jak go podłączyć z pewnością pozwolą skrócić czas potrzebny na zakup i przygotowanie urządzenia do użytku.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Simon555

October 22, 2021 at 7:10 pm

Miałem ten sam problem, znalazłem inny workaround. Mój Samsung Galaxy S9 przez kilka godzin nie był w stanie połączyć się z soundbarem (yas-306). Już pakowałem go z powrotem do kartonu z zamiarem oddania, kiedy z pracy wróciła żona. Tak dla uzyskania ostatecznej pewności że ten MusicCast Controller to szajs użyłem jej Samsunga Galaxy S20. Ten sam proces poszedł błyskawicznie za pierwszym razem. Na S20 Stworzyłem pokój w aplikacji i miałem z niego dostęp do wszystkich platform streamingowych i internetowych stacji radiowych. Najlepsze było to że jak spróbowałem połączyć się moim S9, to uruchomienie radia zajęło dokładnie jeden klik. Nie było już procesu logowania od początku, tylko od razu zaczęło grać i był odstęp do wszystkich ustawień (film, gry, telewizja, sport lub muzyka). Widocznie ustawienia konta zapisane są na soundbarze albo w cloudzie Yamahy. PS. Na S9 jest Android 10, na S20 jest Android 11 – może jest tak że wsparcie dla najnowszego OS jest lepsze niż dla starszych.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

November 2, 2021 at 5:22 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny

Odpowiadać