Soundbar to urządzenie chętnie kupowane przez miłośników kina i dobrej muzyki. Odpowiedniej jakości sprzęt zapewnia niezapomnianą rozrywkę, jednakże wiele osób nie wie, jak wybrać solidnie wykonany sprzęt. Jeśli i Ty zaliczasz się do tej grupy, powinieneś zapoznać się z przygotowanym przez nas rankingiem. Znajdziesz w nim opisy 5 atrakcyjnych produktów, które cieszą się uznaniem wśród konsumentów i są przez nich dobrze oceniane. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się soundbar LG SK5 o mocy całkowitej 360 W. To model 2.1-kanałowy wyposażony w technologię Adaptive Sound Control. Dzięki niej optymalne parametry dźwięku są ustawiane automatycznie do oglądanego programu, nie trzeba sięgać po pilot. Sprzęt elegancko się prezentuje. Można ustawić go tuż przy telewizorze lub zawiesić na ścianie. Urządzenie gwarantuje trójwymiarowy dźwięk przestrzenny. LG SJ2 to soundbar, który znalazł się na drugim miejscu w rankingu. Użytkownicy decydują się na jego zakup, ponieważ jest solidnie wykonany, a jego obsługa nie stanowi problemu. Dołączony do zestawu subwoofer jest łatwy w przenoszeniu.
Tabela porównawcza
Soundbary LG – ranking
LG SK5
LG SK5 to 2.1-kanałowy soundbar, którego moc całkowita wynosi 360 W. Sprzęt zapewnia trójwymiarowy dźwięk przestrzenny, w efekcie czego możemy poczuć się, jak na sali kinowej. Prezentowany model pozwala nam cieszyć się szerszym polem akustycznym nie tylko w czasie oglądania filmu, ale również relacji sportowej czy programu informacyjnego.
Wymiary soundbara to: wysokość – 5,7 cm, szerokość – 89 cm i głębokość – 8,7 cm. W komplecie jest bezprzewodowy subwoofer. Co prawda do urządzenia dołączono specjalny pilot, ale możemy sterować również pilotem od telewizora. Sprzęt wygląda elegancko i nie zajmuje dużo miejsca na półce.
Konsumenci chwalą urządzenie za wygodną obsługę i łatwość zmiany ustawień. Jego istotną zaletą jest funkcja Adaptive Sound Control. Odpowiada ona za identyfikację odtwarzanego programu i automatyczny dobór optymalnych parametrów pracy soundbara. Warto wspomnieć również o tym, że sprzęt w razie konieczności można zawiesić na ścianie. Umożliwia to dołączony uchwyt montażowy.
Soundbar LG SK5 to 2.1-kanałowy model. Jego wymiary to: 5,7 cm x 89 cm x 8,7 cm. Całkowita moc urządzenia wynosi 360 W.
Zalety
Adaptive Sound Control: To model z funkcją Adaptive Sound Control, która odpowiada za identyfikowanie oglądanego programu telewizyjnego i dobieranie odpowiednich ustawień dźwięku.
Elegancki design: Soundbar elegancko wygląda, ma estetyczną obudowę w czarnym kolorze (jej materiałem wykonania jest tworzywo sztuczne). Sprzęt ładnie się komponuje z telewizorem.
Wygodna obsługa: Urządzeniem możemy sterować przy pomocy pilota dołączonego do zestawu bądź tym od telewizora.
Możliwość montażu na ścianie: Jeśli podstawa telewizora jest zbyt szeroka i nie pozwala na stabilne ustawienie soundbara, możemy zawiesić go na ścianie. Służy do tego uchwyt montażowy.
Łączność Bluetooth: Ponieważ urządzenie ma funkcję Bluetooth, może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z innymi sprzętami, m.in. subwooferem.
Wady
Brak złącza Ethernet: Niektórym osobom nie odpowiada brak złącza Ethernet pozwalającego na przewodowe podłączenie soundbara do domowej sieci. Połączenie przez Wi-Fi czasem może być mało stabilne.
LG SJ2
Przedstawiany LG SJ2, czyli soundbar, który cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Tym, co zachęca do zakupu urządzenia jest niewątpliwie jego solidne wykonanie. Gwarantuje ono, że produkt będzie nam służył przez długi czas.
Wymiary jednostki centralnej to: 5,5 cm x 66 cm x 9,9 cm, a subwoofera: 30 cm x 17 cm x 20,4 cm. Moc całkowita urządzenia jest równa 160 W. Obudowa produktu została zrobiona z solidnych tworzyw sztucznych, więc wykazuje odporność na zarysowania. Prosty design sprzętu sprawia, że łatwo dopasować go do innych, posiadanych przez nas urządzeń. Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Ma on odpowiedni kształt, więc dobrze leży w dłoni.
Zaletą produktu jest funkcja Bluetooth, która umożliwia podłączenie soundbara do innych urządzeń mobilnych. Czynność ta nie zajmuje dużo czasu. Wśród atutów modelu konsumenci wymieniają także jego prosty montaż. Poradzi sobie z nim nawet osoba niedoświadczona.
SJ2 to bardzo dobry soundbar LG do 700 zł. Wymiary subwoofera to: 30 cm x 17 cm x 20,4 cm, a jednostki centralnej: 5,5 cm x 66 cm x 9,9 cm.
Zalety
Obudowa: Z racji tego, że obudowa soundbara została zrobiona z dobrych gatunkowo tworzyw na jej powierzchni nie pojawiają się zarysowania, które negatywnie wpłynęłyby na wygląd urządzenia.
Pilot zdalnego sterowania: Dołączony do kompletu pilot zdalnego sterowania ma odpowiedni kształt, więc dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej. Znajdujące się na nim przyciski są duże, dlatego wybranie interesujących nas ustawień nie jest trudne.
Subwoofer: Znajdujący się w zestawie subwoofer jest mobilny – ma kompaktowe wymiary i niewiele waży, więc jego przenoszenie jest łatwe. Można go ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu nie martwiąc się o przewody.
Design: Produkt ma atrakcyjny design, więc będzie dobrze wyglądał w każdym pomieszczeniu, bez względu na to, w jakim stylu je urządzono.
Wady
Konfiguracja: Niektóre osoby w swoich recenzjach zaznaczają, że miały problem z konfiguracją urządzenia. Czynność ta okazała się czasochłonna.
LG SK10Y
Urządzenie LG SK10Y ma moc wyjściową 550 W. Dołączono do niego 200 W subwoofer, który jest bezprzewodowy. To soundbar 5.1.2-kanałowy, który jest wyposażony w moduł Wi-Fi i Bluetooth. Model ma też wyjście HDMI, port USB, wejście AUX oraz złącze Ethernet. Istnieje możliwość zawieszenia sprzętu na ścianie.
Soundbar wyróżnia się estetycznym designem. Świetnie wygląda on przy telewizorze i pasuje do każdego wnętrza bez względu na wystrój. Urządzenie daje nam możliwość oglądania filmów w jakości 4K, ponieważ obsługuje technologię HDCP 2.2. Co więcej, opisywanym modelem można sterować głosowo wydając odpowiednie komendy. Wymiary produktu to: 6,3 cm x 144,3 cm x 14,6 cm.
Sprawdziliśmy, co na temat prezentowanego urządzenia myślą osoby, które zdecydowały się na jego zakup. Okazało się, że sprzęt został uznany za łatwy w obsłudze. Poza tym soundbar jest wyposażony w wiele nowoczesnych i użytecznych technologii. Jedną z nich jest oprogramowanie chromecast audio pozwalające na przesyłanie muzyki ze smartfona.
Model LG SK10Y waży 7,5 kg, jego wymiary to: 6,3 cm x 144,3 cm x 14,6 cm. Sprzęt ma moc 550 W. To soundbar 5.1.2-kanałowy.
Zalety
Możliwość oglądania filmów 4K: Z uwagi na to, że urządzenie obsługuje technologię HDCP 2.2 możemy oglądać filmy i seriale w jakości 4K. To sprawia, że możemy cieszyć się doskonałą jakością nie tylko dźwięku, ale również obrazu.
Obsługa bez pilota: Nie ma potrzeby sięgania po pilot, aby przełączyć piosenkę czy zmienić poziom głośności dźwięków. Soundbarem można sterować głosowo poprzez wydawanie określonych komend. Wystarczy do tego sprzęt z wbudowanym Asystentem Google.
Chromecast audio: Model wyposażono w oprogramowanie chromecast audio. Pozwala ono na przesyłanie piosenek i podcastów do urządzenia bezpośrednio z telefonu komórkowego.
Wady
Nieczytelny wyświetlacz: Wyświetlacz na obudowie sprzętu jest mały i przez to nie do końca czytelny. Utrudnia to sprawdzenie aktualnych ustawień soundbara (nie wyświetlają się na ekranie telewizora).
Jaki soundbar LG wybrać?
Każdy z nas, marzy o profesjonalnym zestawie kina domowego, dzięki któremu możemy delektować się obrazem i dźwiękiem wysokiej jakości. Niestety, wymaga to dużych nakładów finansowych oraz jeszcze większej ilości głośników i kabli, umieszczonych w różnych miejscach w pokoju. To z kolei, wiąże się z gruntownym przemeblowaniem. Dlatego warto rozważyć zakup urządzenia typu soundbar. Jest to specjalna listwa, która posiada wbudowany wzmacniacz do generowania dźwięków. Aby pomóc Ci w zakupie najlepszego sprzętu na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci jaki model wybrać. Na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze soundbary LG.
LG jest jedną z największych firm, które zajmują się chemikaliami, telekomunikacją i elektroniką. Powstała ona w Seulu, w Korei Południowej, zdobywając grono wiernych konsumentów w Azji, a następnie Ameryce i Europie. Od kiedy w 1997 roku spółka pojawiła się na polskim rynku, stała się liderem w dziedzinie technologii. Marka ta jest utożsamiana z nowoczesnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami, które ułatwiają swoim użytkownikom codzienne życie. W Polsce firma ta znana jest z produkcji telefonów oraz telewizorów.
Wybierając soundbar dla swojego domu musisz upewnić się, że jest on kompatybilny z Twoim telewizorem. Kluczowe są takie rzeczy, jak zgodność gniazdek i odczytywanie tych samych fal dekodera. Większość producentów zaleca kupno urządzeń jednej marki. Bowiem zmniejsza to ryzyko tego, że soundbar nie będzie chciał działać.
Kolejna rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest moc produktu. Wraz z jej wzrostem, zwiększa się wydajność urządzenia, dzięki czemu Twój soundbar będzie wytrzymalszy.
Choć na pozór nie jest to najważniejsza cecha, to jednak wygląd urządzenia jest dość istotny. Będzie ono umieszczone w Twoim pokoju w widocznym miejscu, dlatego powinieneś zadbać o prezencję swojego soundbara. Zdecydowana większość modeli, które są dostępne na rynku charakteryzuje się eleganckim designem, dlatego pasować będą do nowoczesnych wnętrz. Problemem może okazać się dopasowanie ich do bardziej klasycznych aranżacji.
Jak podłączyć soundbar LG?
Soundbar, czyli zintegrowany system audio, jest ciekawą i tańszą alternatywą dla rozbudowanego zestawu kina domowego. Choć to niewielki sprzęt, jego podłączenie do różnych urządzeń może okazać się kłopotliwe. Jak przyłączyć tego typu produkt do telewizora czy sieci domowej? Jaki soundbar LG jest polecany miłośnikom nowych technologii? Dzięki nam dowiesz się wszystkiego.
Podłączenie soundbara do telewizora HDMI
Mając telewizor lub monitor HDMI, możemy do niego podłączyć soundbar przy pomocy kabla HDMI. Wystarczy na obu urządzeniach znaleźć gniazdo oznaczone tym skrótem i włożyć do nich przewód. Może się jednak zdarzyć, że płynące z soundbara dźwięki będą niewyraźne i zniekształcone. Wtedy należy ręcznie zmienić rozdzielczość dla wyjścia HDMI. Pozwalającą na to opcję znajdziemy w menu. Jeśli od razu po dokonaniu zmiany nic nie zauważymy, powinniśmy odczekać kilkadziesiąt sekund na reakcję urządzenia. Gdy wybierzemy rozdzielczość nieobsługiwaną przez telewizor, na ekranie pojawi się komunikat ostrzegawczy.
Podłączenie soundbara do telewizora przez funkcję ARC
Żeby podłączyć sprzęt przez funkcję ARC, musimy mieć telewizor z opcją HDMI-CEC. W tym przypadku także jest nam potrzebny kabel HDMI. Jego jeden koniec trzeba włożyć do gniazda HDMI IN, a drugi do HDMI OUT. Co ważne, do telewizora obsługującego funkcję ARC możemy podłączyć tylko jeden soundbar.
Jeżeli po włączeniu urządzenia pojawią się problemy z dźwiękiem (przerywanie, słaba jakość lub jego brak), prawdopodobnie odpowiada za to użyty przez nas przewód HDMI. Warto pamiętać, że nie wszystkie tego typu przewody obsługują wspomnianą funkcję ARC.
Korzystanie z kabla optycznego
Do telewizora bez HDMI możemy podłączyć soundbar przez zwykły kabel optyczny. Przewód powinien znaleźć się w gnieździe OPT IN i OPTICAL OUT. Konieczne jest przy tym ustawienie źródła wejściowego na OPTICAL, co możemy zrobić poprzez naciśnięcie przycisku „F” na pilocie do naszego urządzenia lub na samym sprzęcie.
Dźwięk z telewizora będzie wtedy słychać przez głośniki soundbara. Czasami jednak konieczna jest ręczna konfiguracja ustawień, aby było to możliwe. Nie jest to skomplikowane. Musimy jedynie znaleźć w menu telewizora opcję zmiany nagłośnienia na głośniki zewnętrzne.
Przyłączenie soundbara do odtwarzacza MP3
Z soundbarem kompatybilne są zazwyczaj nie tylko telewizory, ale i odtwarzacze MP3. Aby słuchać przechowywanych w pamięci takiego urządzenia piosenek, należy oba sprzęty połączyć kablem stereo 3,5 mm. Wtedy źródło wejściowe powinniśmy ustawić na PORTABLE, a więc wcisnąć przycisk „F” na pilocie lub samym soundbarze. Ostatni krok to włączenie odtwarzacza.
Podłączenie do Internetu
Niektóre soundbary można podłączyć do Internetu, np. w celu aktualizacji oprogramowania. Jak rozpoznać, czy nasz sprzęt na to pozwala? Na tylnym panelu urządzenia powinien znaleźć się port LAN. Należy do niego przyłączyć kabel LAN lub Ethernet, drugi koniec przewodu trzeba podłączyć do odpowiedniego gniazda w routerze bądź modemie. Potem wystarczy skonfigurować połączenie sieciowe (niezbędne informacje na ten temat na pewno znajdziemy w instrukcji obsługi soundbara), zazwyczaj zajmuje to kilka minut.
Jeżeli sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, może łączyć się z domową siecią bezprzewodowo. Dla wielu osób to wygodniejsza opcja, ale należy mieć na uwadze, że przewodowemu połączeniu z Internetem nie towarzyszą zakłócenia radiowe, dlatego można uniknąć problemów z dostępem do sieci. Korzystając z modułu Wi-Fi, soundbar powinien być umieszczony jak najbliżej routera, to zapewnia dobry zasięg sygnału.