Opinie o JBL Bar 3.1

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

To stylowo wyglądający soundbar, który można łatwo dopasować do wystroju wnętrza (ma czarną obudowę). Można go podłączyć do telewizora bezprzewodowo, pozwala na to funkcja Bluetooth. W razie potrzeby urządzenie można zamontować na ścianie. Nie jest ono zbyt duże, a mimo to gwarantuje bardzo dobrej jakości brzmienie, z wyraźnie podkreślonym basem.

 

Najważniejsze wady:

Analizując wydawane na temat JBL Bar 3.1 opinie, można dojść do wniosku, że największą wadą sprzętu jest niewielkie opóźnienie w rozpoczęciu odtwarzania dźwięku. Po włączeniu soundbar najpierw sprawdza format pliku, co trwa zwykle kilka sekund. Dopiero później dźwięk zaczyna być słyszalny.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt daje możliwość uzyskania efektu dźwięku przestrzennego nie tylko podczas oglądania filmów, ale też relacji sportowych, grania na konsoli czy słuchania muzyki. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Razem z soundbarem dostajemy w zestawie bezprzewodowy subwoofer z 10-calowym przetwornikiem. Sprzętem możemy sterować przy pomocy pilota do telewizora, co jest bardzo wygodne.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łączność z urządzeniami 4K

Jak pokazał test JBL Bar 3.1, soundbar można jednocześnie podłączyć do kilku różnych urządzeń 4K i stworzyć w ten sposób domowy system rozrywki. Wszystko ze względu na to, że sprzęt wyposażono w trzy wejścia oraz jedno wyjście HDMI. Takie rozwiązanie sprawia, że jakość dźwięków jest znacznie lepsza, dlatego można usłyszeć każdy szept i szmer. Należy podkreślić, że sprzęt został wyposażony też w inne potrzebne złącza. Są to: analogowe wejście audio, optyczne wejście audio i port USB. Z pewnością podłączymy do soundbara wszystkie istotne według nas urządzenia. Może to być np. konsola do gier czy amplituner.

Brak kabli

Soundbar nie wymaga podłączenia do telewizora przez kabel, to samo dotyczy subwoofera. Nie należy się obawiać, że rozłożone w pomieszczeniu przewody negatywnie wpłyną na jego wystrój i uniemożliwią bezpieczne poruszanie się po nim. Choć oba urządzenia wykorzystują bezprzewodową łączność Bluetooth, cena JBL Bar 3.1 nie jest uznawana za wygórowaną. Ważne jest to, że połączenie między soundbarem i telewizorem jest stabilne, dlatego nie dochodzi do przerwania go.

 

Współpraca z pilotem do telewizora

Sprzęt został zaprojektowany tak, aby można go było obsługiwać przy użyciu pilota do telewizora (dotyczy to urządzeń najpopularniejszych marek). Brak konieczności sięgania po kilka różnych pilotów znacząco ułatwia obsługę soundbara. Aby skorzystanie z tego rozwiązania było możliwe, konieczne jest przeprowadzenie parowania, ale nie jest to zbyt skomplikowana czynność. W razie potrzeby możemy wykorzystywać pilot przeznaczony tylko do soundbara, który znajdziemy w zestawie.

 

Technologia Dolby Audio

Działanie urządzenia oparte jest na wykorzystaniu nowoczesnych technologii kodowania i dekodowania dźwięku cyfrowego. Jedną z nich jest Dolby Audio, która obejmuje kanały przednie, przestrzenne, kanał centralny oraz kanał subwoofera. Dane dźwięku przestrzennego są rejestrowane i odtwarzane w formacie stereo, dlatego brzmienie jest realistyczne i wyraziste. Soundbar wykorzystuje ponadto dekoder Dolby Digital.

 

System JBL SoundShift

Soundbar jest wyposażony w specjalny system JBL SoundShift. Umożliwia on szybkie przełączanie dźwięku między telewizorem a tabletem czy smartfonem. Nie musimy wstawać z kanapy, aby zmienić ustawienia soundbara. Wystarczy kilka kliknięć, żeby po obejrzeniu filmu móc posłuchać muzyki.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ