Opinie o LG SJ2

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Soundbar marki LG jest wyposażony w 3 głośniki, więc odtwarzany dźwięk jest przestrzenny, niczym w prawdziwej sali kinowej. Bez wątpienia zrobi to wrażenie na osobach, które uwielbiają oglądać filmy i przy tym zależy im nie tylko na dobrej jakości obrazu, ale i dźwięku. Urządzenie ma moduł Bluetooth 4.0. Dzięki timerowi można ustawić dokładny czas pracy sprzętu.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie można sparować ze swoim smartfonem albo tabletem, co bez wątpienia poprawia funkcjonalność sprzętu. Niemniej jednak synchronizacja soundbara z urządzeniem mobilnym bywa trudna. Czasami jest problem z nawiązaniem połączenia.

 

Werdykt: 9.6/10

Trzeba przyznać, że cena LG SJ2 nie jest wygórowana. Za solidnie wykonane urządzenie z dobrymi parametrami zapłacimy trochę ponad 400 zł. Zestaw składa się z listwy i subwoofera, który można ustawić w dowolnym miejscu (jest on bezprzewodowy). Sprzętem w określonych przypadkach można sterować z poziomu swojego pilota do telewizora.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane

Soundbar ma moc równą 60 W, a średnica głośnika wynosi 10 cm. Głośnik niskotonowy, ma moc 100 W, a jego średnica jest równa 13,3 cm. Wymiary głównego sprzętu to: szerokość – 66 cm, głębokość – 9,9 cm i wysokość – 5,5 cm. Urządzenie muzyczne jest przeznaczone do odtwarzania dźwięku zapisanego w różnych formatach: MP3, WMA i LPCM. 

Bezprzewodowy subwoofer

Pozytywne opinie LG SJ2 wynikają m.in. z tego, że wchodzący w skład zestawu subwoofer jest bezprzewodowy. W związku z tym właściwie nic nie ogranicza nas w zakresie wyboru miejsca, w którym go umieścimy. Możemy przenosić sprzęt bez żadnych przeszkód, tym bardziej że jest on lekki. 

 

Łączność Bluetooth

Soundbar ma możliwość bezprzewodowego podłączenia innych urządzeń poprzez Bluetooth. Zastosowana technologia znacznie zwiększa komfort użytkowania sprzętu. Do soundbara można podłączyć smartfon albo tablet i odtwarzać z nich ulubioną muzykę. Połączenie Bluetooth jest stabilnie, więc nie powinno być problemu z żadnymi zakłóceniami. Dźwięk rozlega się od razu po przesłaniu sygnału do listwy nagłaśniającej. Istotny jest tryb czuwania, który działa w taki sposób, że listwa pozostaje uśpiona kiedy nie słuchamy muzyki, ale włącza się automatycznie kiedy otrzyma sygnał audio.

 

Sterowanie pilotem od telewizora

Osoby przeprowadzające test LG SJ2 potwierdzają, że obsługa sprzętu nie jest skomplikowana. Sporą zaletą jest to, że listwą nagłaśniającą można sterować z poziomu swojego pilota do telewizora. Dotyczy to pilotów następujących producentów: LG, Sony, Philips, Panasonic, Sharp, Toshiba, Vizio i Samsung.

 

Design

Wybierając sprzęt, z którego mamy zamiar korzystać właściwie każdego dnia, często zwracamy szczególną uwagę nie tylko na parametry, ale też design. Omawiany model ma prosty wygląd. Gładka obudowa w ciemnym kolorze powinna dobrze komponować się z wszystkimi meblami i pozostałymi akcesoriami w pomieszczeniu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ