Opinie o Samsung HW-N650

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie zapewnia panoramiczny dźwięk, który jest zsynchronizowany z ruchem na ekranie. Z tego względu siedzący przed telewizorem widz może poczuć się jak dodatkowy uczestnik oglądanej akcji. Soundbar może być wykorzystywany jako bezprzewodowy głośnik. Możemy do niego podłączyć przez Bluetooth smartfon lub inne urządzenie, na którym włączymy aplikację przeznaczoną do strumieniowego przesyłania muzyki.

 

Najważniejsze wady:

Jak wykazał test Samsung HW-N650, nie wszystkim posiadaczom sprzętu w pełni odpowiada jego wygląd. Część osób uważa, że prezentuje się on mało stylowo. Po pewnym czasie na plastikowej obudowie pojawiają się niewielkie zarysowania.

 

Werdykt: 9.8/10

To 5.1-kanałowe urządzenie, którego moc całkowita jest równa 360 W. W komplecie jest bezprzewodowy subwoofer odpowiadający za podkreślenie basu. Soundbar ma kompaktowe wymiary, dlatego nie zajmuje dużo miejsca na półce przy telewizorze. Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy zawiesić go na ścianie, w komplecie jest niezbędny do tego uchwyt.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia Acoustic Beam

Acoustic Beam to innowacyjna technologia, którą docenią w szczególności gracze. W górnej części listwy dźwiękowej znajduje się 56 odpowiednio rozmieszczonych otworów. To pozwala na osiągnięcie bardziej realistycznego brzmienia. W czasie rozgrywki można odnieść wrażenie, że przenosimy się w centrum widzianych na ekranie wydarzeń. Istotnym dla graczy rozwiązaniem jest także specjalny tryb Gra. Uruchamia się on automatycznie, jeśli włączymy konsolę (musi być podłączona do telewizora przy użyciu kabla HDMI). To m.in. za sprawą tych opcji publikowane o Samsung HW-N650 opinie są pochlebne.

Zdalna obsługa

Co prawda w zestawie razem z urządzeniem jest pilot przeznaczony do jego obsługi, ale nie musimy go używać. Do zmiany ustawień soundbara, włączania go i wyłączania możemy również wykorzystać swój smartfon lub tablet (z systemem operacyjnym Android). Jedyne, co musimy zrobić, żeby było to możliwe, to zainstalować na wybranym urządzeniu aplikację Samsung Audio Remote. Po sparowaniu sprzętów za pośrednictwem Bluetooth możemy dowolnie sterować najważniejszymi funkcjami soundbara.

 

Bezprzewodowa łączność z telewizorem

Sprzęt jest polecany osobom, które chcą do minimum zmniejszyć ilość podłączonych do telewizora przewodów. Soundbar może połączyć się z nim poprzez Bluetooth, nie wpływa to na jakość słyszanych dźwięków. W zestawie jest także bezprzewodowy subwoofer. Można go ustawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Brak rozciągniętego na podłodze przewodu sprawia, że nic nie psuje wystroju salonu, a domownicy mogą się po nim bezpiecznie poruszać, bez ryzyka przypadkowego potknięcia.

 

Wyraziście brzmiące dialogi

Po podłączeniu soundbara oglądanie filmów i seriali staje się bardziej przyjemne, to samo można powiedzieć o relacjach sportowych czy serwisach informacyjnych. Urządzenie zostało wyposażone we wbudowany głośnik centralny, który wzmacnia każde wypowiadane słowo. Nie będziemy mieć problemu ze zrozumieniem dialogów i monologów, nawet jeśli oglądani bohaterowie zaczną krzyczeć lub szeptać. Poza głośnikiem centralnym, soundbar ma też kilka innych, wszystkie zostały w odpowiedni sposób rozmieszczone w obudowie. Co więcej, nowoczesne laboratorium Samsung Audio Lab właściwie je dostroiło i skonfigurowało.

 

Dekoder DTS

Jednym z wykorzystywanych przez sprzęt dekoderów dźwięku jest DTS (Digital Theatre System). To technologia wywodząca się z kina, która zapewnia mniejszą kompresję danych niż system Dolby Digital. Przekłada się to na możliwość uzyskania lepszych efektów dźwiękowych. Mimo to cena Samsung HW-N650 nie jest zbyt wysoka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ