Opinie o Yamaha YAS-107

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt ma niewielkie wymiary, a do tego wyróżnia się stylowym designem. Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsca, żeby ustawić urządzenie przy telewizorze, można zawiesić je na ścianie, co daje ciekawy efekt. Najlepsze soundbary łączą się z innymi sprzętami poprzez Bluetooth, podobnie jest w przypadku modelu marki Yamaha. Do dyspozycji mamy również gniazda HDMI.

 

Najważniejsze wady:

Soundbar nie jest kompatybilny z systemem Multiroom, który pozwala na swobodne słuchanie muzyki w całym domu. Korzystając z niego, można przemieszczać się po wszystkich pomieszczeniach, a odtwarzane utwory towarzyszą nam na każdym kroku (za sprawą rozmieszczonych wszędzie głośników).

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie wyposażono w wiele nowoczesnych i przydatnych technologii. Do nich należą innowacyjne dekodery dźwięku (DTS Digital Surround, Dolby Digital i DTS:X), funkcja Bluetooth i zgodność z HDR oraz 4K. To model 2.1-kanałowy, jego całkowita moc wynosi 120 W. Istnieje możliwość podłączenia do sprzętu subwoofera, aby cieszyć się lepiej podkreślonymi niskimi tonami.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Strumieniowe przesyłanie muzyki

Ponieważ soundbar wykorzystuje łączność Bluetooth, można go sparować z dowolnym urządzeniem, takim jak tablet i smartfon. Test Yamaha YAS-107 pokazał, że to daje możliwość strumieniowego odtwarzania muzyki udostępnianej w popularnych serwisach. Dodatkowo, po zainstalowaniu aplikacji na urządzenia mobilne możemy swobodnie sterować soundbarem i zmieniać jego ustawienia. To pozwala na zrezygnowanie z używania pilota, wystarczy kilka kliknięć na ekranie smartfona (ewentualnie tabletu).

Alternatywa dla kina domowego

Sprawdzając opinie Yamaha YAS-107, można dojść do wniosku, że sprzęt jest uznawany za bardzo dobrą alternatywę dla rozbudowanego kina domowego. Nie ma potrzeby inwestowania w kilka kosztownych urządzeń, aby móc cieszyć się dobrej jakości, przestrzennym brzmieniem. Soundbar dobrze je zastępuje. Wejścia HDMI dają możliwość podłączenia urządzenia np. do odtwarzacza Blu-Ray 4K. Ponieważ sprzęt jest kompatybilny z efektami HDR, w parze z dobrej jakości dźwiękiem idzie równie dobra jakość obrazu.

 

Regulacja basu

Jedną z ciekawszych opcji, jaką ma soundbar, jest regulacja basu. Pozwala ona na swobodne zmienianie ustawień dotyczących niskich tonów, aby uzyskać taki efekt, jaki odpowiada indywidualnym preferencjom. Regulacja poziomu głośności basu przydaje się zwłaszcza podczas słuchania muzyki. Znacząco zmniejsza się ryzyko, że w czasie relaksu przy ulubionych utworach muzycznych zakłócimy spokój pozostałych domowników. Co ważne, obniżeniu głośności niskich tonów nie towarzyszy pogorszenie jakości brzmienia.

 

Music Enhancer

Technologia Music Enhancer daje możliwość odtworzenia oryginalnego brzmienia muzyki z cyfrowo skompresowanych formatów plików, przykładowo MP3. Za sprawą tej funkcji możliwe jest odzyskanie tego, co zostało utracone w momencie kodowania utworu. Słuchając muzyki, można poczuć się tak, jak w studiu muzycznym. Soundbar wykorzystuje też inne funkcje wpływające na poprawę dźwięku, czyli Clear Voice i Air Surround Xtreme. Cena Yamaha YAS-107 jest atrakcyjna, mimo tak dużej ilości zastosowanych technologii.

 

Kilka programów dźwiękowych

Nie ma potrzeby samodzielnej zmiany ustawień dźwięku, aby brzmienie było dobrze dostosowane do rodzaju oglądanego programu (filmu, relacji sportowej, teleturnieju itp.). Soundbar ma kilka programów, odpowiednich dla różnych źródeł dźwięku. Również gracze znajdą dla siebie właściwy tryb, pozwalający na czerpanie większej przyjemności z rozgrywki.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ