Opinie o Sony WH-1000XM3

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

To bardzo wygodne w przenoszeniu i przechowywaniu słuchawki. Mają one składaną konstrukcję, poza tym do zestawu dołączono praktyczne etui, które zmieści się w torbie czy plecaku. Test Sony WH-1000XM3 dowiódł, że sprzęt zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku, a wpływa na to zastosowanie 40 mm przetworników z ciekłokrystaliczną membraną.

 

Najważniejsze wady:

To nowoczesny model, który został wyposażony w funkcję obsługi gestami. Jednak bardzo często zdarza się, że słuchawki niewłaściwie odczytują ruchy dłoni i np. zamiast zmiany głośności dźwięków przypadkowo zmieniamy słuchany utwór.

 

Werdykt: 9.3/10

Nie jest to sprzęt bez wad, jednak opinie o Sony WH-1000XM3 są w większości pozytywne. Wynika to z tego, że słuchawki pozwalają na słuchanie muzyki nawet przez 30 godzin, mają solidną konstrukcję, a także szerokie pasmo przenoszenia (4 – 40 000 Hz). Poza tym wyposażono je nie tylko w Bluetooth, ale i NFC, co ułatwia parowanie ze smartfonem.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Tłumienie hałasu z zewnątrz

Osoby, którym zależy na tym, aby podczas słuchania swoich ulubionych piosenek odizolować się od hałasu z zewnątrz powinny zdecydować się na słuchawki Sony. Wykorzystują one technologię redukcji szumów, a w dodatku mają dobrze przylegające do uszu nauszniki. To sprawia, że zgiełk na ulicy czy w środkach transportu publicznego nie jest słyszalny. To istotny atut sprzętu, nic nie powinno nam przeszkadzać podczas słuchania muzyki. Należy też wspomnieć o bardzo praktycznej funkcji Quick Attention. Pozwala ona na prowadzenie rozmów z osobami przebywającymi w naszym otoczeniu i to bez potrzeby zdejmowania słuchawek. Żeby zmniejszyć poziom głośności dźwięków, wystarczy dotknąć obudowy.

Długi czas pracy

Sprzęt zasila akumulator, który po naładowaniu gwarantuje do 30 godzin pracy. Nie musimy się martwić, że słuchawki nagle się rozładują, co byłoby problemem, np. podczas długiej podróży. Co ważne, jeśli podłączymy je na 10 minut do zasilacza sieciowego, zyskamy dodatkowe 5 godzin słuchania muzyki. Jak podkreślają kupujący, nauszniki są wyprofilowane w taki sposób, że nawet po kilku godzinach nie wywołują dyskomfortu związanego z uciskiem uszu. To lekkie i bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe, a ranking to potwierdza.

 

Brak zakłóceń i przerwania łączności

Są osoby, które nie korzystają ze słuchawek bezprzewodowych, gdyż boją się ciągłych zakłóceń w przesyłaniu sygnału z telefonu. Problem ten nie dotyczy modelu marki Sony, ponieważ wykorzystuje on nowoczesną technologię LDAC. Dzięki niej możliwe jest przesyłanie nawet 3 razy większej ilości danych i dlatego możemy cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem (podobnym do tego, jaki zapewniają profesjonalne słuchawki przewodowe). Poza tym nie trzeba się martwić, że połączenie między sprzętem a źródłem muzyki, np. smartfonem, będzie niestabilne. To model, który można sparować z wybranym urządzeniem już podczas pierwszej próby.

 

Funkcja Sense Engine

Co prawda cena Sony WH-1000XM3 nie jest niska, ale trzeba mieć na uwadze, że sprzęt został wyposażony w innowacyjne funkcje. Jedną z nich jest Sense Engine, która automatycznie dostosowuje ustawienia dźwięku do otoczenia, w jakim się znajdujemy. To oznacza, że nie musimy sami zwiększać poziomu głośności na ruchliwej ulicy i zmniejszać go po dotarciu do domu. Słuchawki zrobią to za nas, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ