Ranking 5 najlepszych drukarek laserowych kolorowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.05.23

 

Drukarka laserowa kolorowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Sprawdziliśmy, jaka kolorowa drukarka laserowa jest obecnie uznawana za najpopularniejszą. Analiza opinii kupujących pokazała, że to model Brother HL-L3210CW. Nadaje się on do domowego biura, a także niewielkiej firmy. Prędkość druku wynosi 18 stron na minutę, a generowany przy tym hałas nie jest uciążliwy. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i jest łatwy w obsłudze, ponadto łączy się bezprzewodowo z Internetem. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje drukarka HP Color Laser 150nw, która drukuje w rozdzielczości 600 x 600 dpi. Sprzęt daje możliwość tworzenia dokumentów i ulotek zarówno w formacie A6, jak i większym A4. Model bardzo szybko reaguje, dlatego zaraz po tym, jak na komputerze wybierzemy “drukuj”, sprzęt zaczyna pracę.

5 najlepszych drukarek laserowych kolorowych. Opinie w 2023 roku

 

Posiadanie własnej drukarki jest wygodnym rozwiązaniem. Dzięki niej nie musimy za każdym razem wybierać się do punktu ksero, gdy musimy coś wydrukować. Ponadto można dostosować ustawienia pracy do swoich potrzeb. Dużym atutem drukarek laserowych jest możliwość natychmiastowego użytku. Przy wyborze modelu dla siebie, zwróć uwagę na prędkość pracy. Poza tym, ważny jest koszt wymiany tonerów, gdyż kompatybilne z urządzeniem mogą mieć wysoką cenę. Ten ranking drukarek laserowych kolorowych stworzono z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wysokiej jakości sprzęt.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca na biurku, w dodatku nie generuje dużego hałasu. Czas wydruku pierwszej strony to mniej niż 15,5 sekundy. Obsługa drukarki nie jest trudna, ma ona wyświetlacz LCD z przyciskami.

Wady

Nie wszystkim kupującym podoba się to, że model nie został wyposażony w automatyczny druk dwustronny. To oznacza, że trzeba samodzielnie przewracać kartki, co przy grubszych dokumentach jest uciążliwe.

Podsumowanie

Sprzęt jest polecany do niewielkiego biura, a także do użytku w domu. W zestawie znajdziemy tonery pozwalające na wydrukowanie do 1000 stron. Urządzenie łączy się bezprzewodowo z Internetem, a ponadto daje możliwość drukowania bezpośrednio z urządzeń mobilnych.

Drugi wybór

Zalety

Rozmiarowo niewielka drukarka z możliwością obsługi za pomocą panelu sterowania na wyświetlaczu i obsługą formatów A4, A5, A6, B5, Oficio, DL. Aplikacja producenta HP Smart sprawia, że wydruki można generować z takich urządzeń jak smartfon czy tablet.

Wady

Najważniejszą wadą sprzętu jest brak druku dwustronnego. Sprawia to, że przy potrzebie takich wydruków użytkownik sam musi zaplanować rozmieszczenie i samodzielnie obrócić zadrukowane strony, a następnie załadować nimi podajnik.

Podsumowanie

Drukarka ze względu na swoje wymiary 211 mm x 382 mm x 309 mm nadaje się do małego biura lub domowego użytku. Oferuje druk kolorowy z prędkością 4 stron na minutę oraz czarny 18 stron na minutę. Wyposażona jest w WiFi, ma takie porty jak Apple AirPrint, Ethernet i USB 2.0.

Rozważ też

Zalety

Drukarka odznacza się wydajnością, w minutę jest w stanie wydrukować do 24 stron. Automatyczne drukowanie dwustronne sprawia, że przygotowanie potrzebnych dokumentów zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Wady

Trzeba przyznać, że sprzęt jest ciężki. Jego waga wynosi prawie 20 kg, więc możemy mieć problem z tym, aby swobodnie i bez większego wysiłku przenieść drukarkę w inne miejsce.

Podsumowanie

Opinie na temat sprzętu są pozytywne. Użytkownicy przyznają, że ma on zdecydowanie więcej zalet niż wad. Urządzenie działa sprawnie, jest łatwe w obsłudze i estetycznie wygląda. Taca odbiorcza mieści do 150 arkuszy, a podajnik papieru do 250 stron.

 

1. Drukarka Laserowa Brother HL-L3210CW

 

Kolorowa drukarka Brother HL-L3210CW sprawdzi się zarówno w niewielkiej firmie, jak i biurze domowym. Szybkość druku (w kolorze, jak i czerni) wynosi 18 stron na minutę. Sprzęt nie generuje dużego hałasu podczas pracy, maksimum to ok. 45 dB. Wymiary urządzenia są równe: Wysokość – 25,2 cm, szerokość – 41 cm oraz głębokość – 46,1 cm.

Prezentowany model może nawiązywać bezprzewodową łączność z Internetem i pozwala na bezpośrednie drukowanie dokumentów z urządzeń mobilnych. Co więcej, obsługuje on takie usługi, jak Google Cloud Print 2.0 czy AirPrint. Drukarka jest kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi Windows, a także Linux i Mac OS X.

Dlaczego sprzęt marki Brother trafił do rankingu? Konsumenci pochlebnie wypowiadają się na jego temat. Z ich recenzji wynika, że urządzenie działa szybko i cicho, a w dodatku nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Poza tym drukarka jest łatwa w obsłudze.

Brother HL-L3210CW to sprzęt o wymiarach: 25,2 cm x 41 cm x 46,1 cm. Drukuje on z prędkością 18 stron na minutę. Rozdzielczość dokumentów to 600 x 600 dpi.

 

Zalety

Cicha praca: Drukarka nie jest hałaśliwa, głośność jej pracy nie przekracza 45 dB. Nie powinniśmy więc narzekać, że sprzęt przeszkadza nam w wypełnianiu obowiązków.

Drukowanie ze smartfona: Urządzenie daje możliwość drukowania dokumentów bezpośrednio ze smartfona i tabletu.

Nieskomplikowana obsługa: Obsługa drukarki nie jest uznawana za skomplikowaną. Ma ona jednoliniowy wyświetlacz LCD, a także dobrze oznaczone przyciski.

Łączność Wi-Fi: Sprzęt łączy się bezprzewodowo z Internetem, a to oznacza, że nie musimy podłączać do niego dodatkowego kabla.

Kompatybilność z różnymi systemami: Model jest kompatybilny nie tylko z wybranymi systemami operacyjnymi Windows, ale również Mac OS X oraz Linux.

 

Wady

Brak automatycznego druku dwustronnego: Ponieważ sprzęt nie ma opcji automatycznego druku dwustronnego, samodzielnie musimy przewracać kartki podczas drukowania dokumentów.

 

 

 

 

2. Drukarka do domu i biura HP Color Laser 150nw

 

Firmy HP nie potrzeba chyba nikomu przedstawiać. Jako bardzo popularna drukarka tej firmy jawi się sprzęt do domu i biura HP Color Laser 150nw. Ma on stosunkowo niewielkie rozmiary wynoszące: wysokość – 211 mm, szerokość 382 mm, głębokość 309 mm i wagę, wynoszącą 10 kg. Biała obudowa skrywa podajnik papieru na 150 arkuszy i odbiornik na 50 szt. Sprzęt został wyposażony w złącza:

Apple AirPrint, Ethernet i USB 2.0. Ponadto drukarka współpracuje z WiFi. Producent w specyfikacji podaje, że druk w kolorze to 4 strony na minutę, a w czerni 18 stron i odpowiednio pierwsza strona po przesłaniu kolorowego wydruku do drukarki pojawi się po 25,3 sekundach, a wydruk w czerni po 12,4, dzieje się tak za sprawą wbudowanej pamięci 64 MB. Zarówno kolorowy jak i druk czarny charakteryzuje rozdzielczość 600 x 600 dpi rozdzielczości. Ustawienia można robić z pozycji komputera lub wyświetlacza znajdującego się na górnej części panelu.

Kupując zestaw użytkownik otrzymuje obok samego urządzenia kabel zasilający, tonery startowe, kabel USB, a także instrukcję obsługi w j. polskim i kartę gwarancyjną producenta. Małe biuro lub domowy kącik biurowy dobrze uzupełnić o sprzęt do drukowania. Sprawdza się w tym charakterze drukarka do domu i biura HP Color Laser 150nw.

 

Zalety

Druk w kolorze: HP Color Laser 150nw może tworzyć zarówno czarne wydruki jak i kolorowe. Sprzęt w momencie zakupu jest wyposażony w tonery startowe, więc zaraz po jego rozpakowaniu można przystąpić do pracy.

Wyświetlacz: Zarządzanie urządzeniem odbywa się z pozycji komputera bądź wyświetlacza umieszczonego na górnej płycie drukarki. To wygodne rozwiązanie.

Niewielkie rozmiary: Wysokość 211 mm, szerokość 382 mm, głębokość 309 mm to rozmiary, które sprawiają, że sprzęt zmieści się w każdym niewielkim biurze i w domowym zaciszu.

Prędkość druku: Według specyfikacji przy druku czarnym drukarka generuje 18 stron na minutę, a kolorowym 4 strony. To optymalny wynik przy tej klasie urządzenia.

WiFi: Ponieważ drukarka została wyposażona w moduł WiFi możliwe jest jej użytkowanie z różnych urządzeń jak telefon czy tablet. Aby zarządzać takim wydrukiem producent opracował aplikację HP Smart, która w łatwy sposób zarządza wydrukami zdalnymi.

 

Wady

Jednostronnie: HP Color Laser 150nw nie jest wyposażona w automatyczny druk dwustronny. Aby w taki sposób zadrukować kartki, trzeba je ręcznie przekładać do podajnika.

 

 

 

 

3. Brother HL-L3270CDW Kolorowa Drukarka LED A4

 

Warto przemyśleć zakup kolorowej drukarki laserowej Brother HL-L3270CDW, która umożliwia łatwy i szybki druk dwustronny. Urządzenie działa z zadowalającą prędkością, jest w stanie wydrukować nawet 24 strony w ciągu jednej minuty. Sprzęt o takich parametrach z pewnością spełni potrzeby osób prowadzących biuro, które kompletują potrzebną dokumentację i często korzystają z drukarki.

Dokładne wymiary sprzętu są następujące: 25,2 cm x 43,9 cm x 46,1 cm. Waży on trochę ponad 18 kg. Rozdzielczość wydruku, zarówno kolorowego, jak i monochromatycznego, wynosi 600 x 2400 dpi. Minimalna gramatura papieru to: 60 g/m2, a maksymalna 163 g/m2. W podajniku papieru mieści się do 250 arkuszy, a w tacy odbiorczej 150 stron.

Brother HL-L3270CDW to dobra, kolorowa drukarka laserowa ułatwiająca codziennie funkcjonowanie w biurze. Sprzęt jest wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. Wygodnie się z niego korzysta i nie generuje on dużego hałasu w trakcie pracy, co wpływa na komfort osób przebywających w tym samym pomieszczeniu.

Brother HL-L3270CDW to kolorowa drukarka o wymiarach: 25,2 cm x 43,9 cm x 46,1 cm. Jej waga wynosi 18,3 kg. Prędkość wydruku osiąga do 24 stron na minutę.

 

Zalety

Zadowalająca jakość wydruków: Urządzenie zapewnia wysoką jakość wydruków, co jest ważne dla każdego użytkownika. Rozdzielczość wydrukowanych strony wynosi 600 x 2400 dpi. Dzięki zastosowanej w drukarce technologii LED wydruki są bardziej czytelne.

Stosunkowo tania eksploatacja: Producent zapewnia, że eksploatacja sprzętu nie jest zbyt kosztowna. Wszystko dlatego, że do drukarki przystosowane są wysokowydajne tonery, których nie trzeba zbyt często wymieniać. Koszty wydruku jednej strony, nawet w kolorze, nie są duże.

Wysoka wydajność pracy: Do zakupu tej drukarki zachęca również to, że działa ona z dużą prędkością, w ciągu minuty jest w stanie wydrukować nawet do 24 stron. Co warto podkreślić, nie generuje przy tym nadmiernego hałasu.

 

Wady

Waga: Sprzęt jest ciężki, a ze względu na to jego przenoszenie może nie być wygodne.

 

 

 

 

4. Drukarka Kolorowa Laserowa HP Color Laser 150nw

 

Opinie na temat kolorowej drukarki laserowej HP Color Laser 150nw są pozytywne i z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się zamieścić ją w naszym zestawieniu. Sprzęt jest polecany szczególnie do domowego zastosowania, przyda się studentom i uczniom. Urządzenie ma białą obudowę, która będzie dobrze komponowała się z resztą znajdujących się w pokoju przedmiotów.

Prędkość drukowania w przypadku biało-czarnych dokumentów wynosi do 18 stron na minutę. Kolorowy wydruk zajmuje więcej czasu. Wydajność urządzenia w tym przypadku wynosi do 4 stron na minutę. Dokładne wymiary modelu to: 38,2 cm x 30,9 cm x 21,15 cm. Urządzenie jest przystosowane do wydruków w formacie A4. Podajnik papieru mieści 150 arkuszy.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy kupować tę drukarkę laserową, warto, abyś poznał opinie użytkowników na jej temat. Zdaniem konsumentów sprzęt dobrze sprawdza się do domowego zastosowania, nie generuje uciążliwego hałasu i łatwo się z niego korzysta.

Drukarka HP Color Laser 150nw ma wymiary: 38,2 cm x 30,9 cm x 21,15 cm. Maksymalny format wydruku to A4.

 

Zalety

Możliwość połączenia z aplikacją: Drukarkę można połączyć z pobraną na telefon aplikacją HP Smart. Z jej poziomu łatwo wybiera się przeznaczone do druku dokumenty. Nie trzeba uruchamiać komputera ani podłączać żadnych przewodów. Łączność bezprzewodowa zapewnia komfort użytkowania.

Kompaktowe wymiary: Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu, dlatego można umieścić go nawet w niewielkim pokoju. Dodatkowo nie jest on zbyt ciężki (łatwe przenoszenie).

Kompatybilność: Polecana w naszym zestawieniu drukarka laserowa współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi, a to oznacza, że jest uniwersalna. Nie powinno być żadnego problemu z jej konfiguracją.

 

Wady

Zarysowania na obudowie: Pojedyncze osoby zauważyły, że obudowa jest podatna na drobne zarysowania.

Prędkość drukowania kolorowych stron: Jeśli chcemy wydrukować strony w kolorze, musimy liczyć się z tym, że zajmie nam to sporo czasu. Urządzenie drukuje ok. 4 strony w ciągu minuty.

 

 

 

 

5. Kyocera-Mita Drukarka kolorowa 1102PS3NL0

 

Model Kyocera-Mita 1102PS3NL0 cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Sprawdzi się on w domach i firmach najbardziej wymagających osób. Dzięki wykorzystaniu technologii Multi-bit, ta dobra i tania drukarka laserowa kolorowa pozwala na stworzenie wysokiej jakości wydruków.

Produkt ten pracuje z prędkością 21 str/min, zarówno w formacie monochromatycznym, jak i w kolorze. Urządzenie daje możliwość druku dwustronnego. Sprzęt można bezprzewodowo podłączyć do komputera i telefonu za pomocą wifi. Do produkcji urządzenia wykorzystano wysokiej jakości komponenty, które cechują się dużą żywotnością.

Wymiary tego modelu to 39 cm x 52,3 cm x 37 cm, więc sprawdzi się dobrze na biurkach o dużych rozmiarach. Przyrząd cechuje się niskim poziomem hałasu, co daje duży komfort użytkowania. Produkt pozwala na utrzymanie niskich kosztów druku. Konsumenci twierdzą, że jest to dobrej jakości model, który sprawnie pracuje.

Sprzęt Kyocera ECOSYS P6021cdn drukuje w kolorze z prędkością do 21 stron/min. Całkowite wymiary produktu to: 39 cm x 52,3 cm x 37 cm.

 

Zalety

Niski poziom hałasu: Z uwagi na to, że drukarka pracuje bardzo cicho doskonale sprawdza się zarówno w biurze, jak i w domu. Generowany przez urządzenie hałas nie przeszkadza współpracownikom ani domownikom, dlatego każdy może skupić się na swoich obowiązkach.

Efektywne działanie: Czas nagrzewania sprzętu od momentu włączenia wynosi 32 sekundy. Po wyłączeniu trybu czuwania drukowanie rozpoczyna się po upływie ok. 10,5 sekundy. To powoduje, że szybko otrzymamy potrzebne dokumenty i nie stracimy zbyt dużo czasu na czekanie.

 

Wady

Nieelegancki design: Choć drukarka jest wydajna i energooszczędna część konsumentów narzeka na zbyt prosty i tym samym niezbyt elegancki design. Urządzenie może więc źle prezentować się w biurze.

Brak modułu Wi-Fi: Z uwagi na brak modułu Wi-Fi smartfon lub tablet musimy połączyć z siecią Ethernet, aby móc wydrukować przechowywane w ich pamięci dokumenty.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę laserową kupić?

 

W domu, w szkole lub w biurze nie możemy sobie wyobrazić braku drukarki. W dzisiejszych czasach jest to urządzenie, bez którego nie można się praktycznie obejść. Wybór takiego sprzętu nie jest także łatwym zadaniem. Producenci zadbali o to, aby drukarki jak najlepiej spełniały swoje zadanie. Dlatego są one nieustannie ulepszane. Stworzyliśmy poradnik o tym, jaką drukarkę laserową kolorową wybrać, aby Ci pomóc w zakupie.

Dlaczego drukarka laserowa kolorowa?

Drukarki atramentowe są tańsze w zakupie. Dzięki nim można również wydrukować dobrej jakości zdjęcia, plakaty lub wizytówki. Natomiast drukarka laserowa jest jednak tańsza w eksploatacji i szybsza w działaniu. Taki druk jest też odporny na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. Pamiętajmy jednak, że drukarki tego typu zużywają stosunkowo dużo prądu. Wówczas wybierzmy taki model, który jest energooszczędny.

 

Miejsce wydruku

Jeżeli zamierzamy kupić urządzenie tego typu do biura, to nie ma lepszego, niż drukarka laserowa kolorowa. Sprawi ona, że dokumenty zostaną wydrukowane bardzo szybko. Jest idealna w przypadku, kiedy potrzebujemy wydrukować wiele dokumentów na raz. Zrobi to sprawnie i szybko. Jeżeli jednak zamierzasz drukować zdjęcia, to bardziej odpowiednia może okazać się drukarka atramentowa. Jednak to ta laserowa pomoże nam w zaoszczędzeniu na jej eksploatacji, a także wydajności.

 

Prosta drukarka, czy wielofunkcyjny kombajn?

Wybór takiego urządzenia zależy od Twoich osobistych potrzeb. Na drukowanie pojedynczych stron co jakiś czas wystarczy Ci w zupełności proste urządzenie, które nie posiada wielu funkcji. Jeżeli jednak jesteś bardziej wymagający, to potrzebny Ci przyrząd nieco bardziej zaawansowany. Dlatego takim osobom polecamy kombajn. Różni się on od zwykłych drukarek o wiele większym rozmiarem i ilością funkcji. Znajdziemy w nim najczęściej skaner, faks i kopiarkę. Takie urządzenie jest idealnie przygotowane do pełnienia swoich zadań w biurach.

 

Szybkość druku – jaka jest najlepsza drukarka laserowa kolorowa?

Szybkość druku jest ważnym parametrem szczególnie wtedy, kiedy często drukujemy duże ilości dokumentów. Aby dowiedzieć się, jak szybki jest upatrzony przez nas sprzęt, to sprawdźmy, ile stron drukuje on w minutę. Musimy jednak uważać, ponieważ szybkość pracy może sprawić, że jakość wydruku znacznie zmaleje. Większość drukarek posiada prędkość wynoszącą od 4 do 10 stron na minutę. Nie jest to wiele, zatem polecamy taki sprzęt głównie do domów, gdzie bardziej zależy nam na jakości, niż na szybkości wydruku.

Przyrządy, które drukują od 10 do 30 stron na minutę, możemy spokojnie zakupić do małych firm. Jest to dość dobry wynik, który nie powinien opóźnić pracy w biurze. Najszybsze drukarki laserowe potrafią drukować ponad 40 stron na minutę. Jest to idealny sprzęt do dużych biur, w których liczy się czas i ilość wydrukowanych dokumentów.

 

Drukowanie bezprzewodowe

Możliwość drukowania bezprzewodowego może znacznie ułatwić nam pracę. Takie urządzenie wystarczy skonfigurować z routerem Wi-Fi, a wszystkie osoby, które mają dostęp do tej sieci będą w stanie korzystać ze sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy również postawić urządzenie w dowolnym miejscu. Nie musi już ono, tak jak drukarka przewodowa, stać tuż przy komputerze.

Znacznie ułatwia nam to korzystanie ze sprzętu takiego typu. Najlepsza drukarka laserowa kolorowa posiada możliwość połączenia ze smartfonem lub tabletem, dzięki łączności NFC. Pozwoli to nam również pracować ze wspomnianymi urządzeniami. Aby to zrobić, należy przyłożyć dane urządzenie do naszej drukarki.

 

Koszty eksploatacji drukarki

Jest to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze dobrej drukarki laserowej kolorowej. Nie sugerujmy się w tym przypadku ceną samego urządzenia. Czasem najtańszy przyrząd może być bardzo drogi w eksploatacji. Dlatego też warto wybrać drukarkę laserową. Nie musimy jej napełniać tak często jak drukarki atramentowej, a także koszt wydruku jest mniejszy. Cena wydruku je wynosi od 1 gr do 10 gr. Zwróćmy jednak uwagę na cenę tonera, który pasuje do danego typu. Niekoniecznie najtańszy produkt, faktycznie będzie najbardziej ekonomiczny w użytkowaniu.

 

Normatywne obciążenie drukarki

Przy bardzo dużej eksploatacji drukarki, obciążenie jest bardzo ważnym parametrem. Liczy się go w liczbie wydruków, które sprzęt może wykonać w ciągu jednego miesiąca. To istotne, jeżeli szukasz dobrego urządzenia do swojego biura. Jeżeli dana drukarka wykonuje poniżej 3 000 wydruków, to będzie ona najlepsza do wykorzystania w domu. Dla małej firmy polecamy urządzenie, które wykonuje co najmniej 10 000 wydruków miesięcznie. Jest to optymalna liczba w tym zakresie. Istnieją także typy, które są w stanie wydrukować około 100 000 dokumentów. Takie urządzenia znajdą swoje przeznaczenie w bardzo dużych firmach lub centrach obsługi klienta.

Dodatkowe funkcje w drukarkach laserowych kolorowych

Zwróćmy uwagę, czy upatrzone przez nas urządzenie posiada czytnik kart pamięci. W ten sposób możemy łatwo wydrukować dowolny plik z naszego komputera lub aparatu. Może do tego przydać się również port USB. Jeżeli wybierzemy drukarkę przewodową, to obecność takich wejść okaże się bardzo przydatna. Wybierzmy model, który posiada intuicyjny panel sterowania. Dzięki temu nawet osoby, które nie mają wiele wspólnego z technologią będą mogły bez problemu wydrukować potrzebne dokumenty. Jest ono bardziej przejrzyste i posiada większe oraz czytelne ikony.

Ciekawym rozwiązaniem są modele, które mają możliwość rozbudowy. Możemy spersonalizować i ulepszyć w ten sposób nasze urządzenie, dołączając do niego na przykład dysk twardy, czy podajnik papieru o większej pojemności. Warto wybrać model, który posiada funkcję cichego drukowania, a także nie ma długiego inicjowania drukowania.

 

Drukarki laserowe kolorowe w dobrej cenie

Drukarki tego typu to nieco większy wydatek, lecz może nam się on zwrócić w przyszłości. Ich ceny zwykle zaczynają się od około 500 zł. Wspomniany przez nas kombajn, który posiada wiele różnych funkcji może kosztować nawet 8 000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jaka kolorowa drukarka laserowa do domu?

Kolorowa drukarka laserowa przeznaczona do użytku w domu powinna przede wszystkim mieć kompaktowe wymiary. Tego typu sprzęt nie może zajmować dużo miejsca na biurku, inaczej szybko zacznie przeszkadzać podczas pracy czy korzystania z komputera w innym celu, np. grania w gry. Ważne jest też to, aby urządzenie było mało hałaśliwe oraz łatwe w obsłudze dla wszystkich domowników, wówczas wydrukowanie dokumentów nie zajmie dużo czasu. Dobra kolorowa drukarka laserowa do domu powinna mieć kilka przydatnych funkcji, m.in. drukowanie bezpośrednio ze smartfona czy bezprzewodowa łączność z Internetem.

 

P2: Jak działa kolorowa drukarka laserowa?

Kolorowa drukarka laserowa działa w podobny sposób co kserokopiarka. Proces drukowania składa się z kilku etapów, a pierwszym z nich jest naelektryzowanie bębna, nazywanego również wałkiem światłoczułym. Następnie dochodzi do procesu naświetlania laserem (w naświetlanych miejscach dochodzi do utraty ładunku elektrycznego). Później na bęben nanoszony jest toner, przykleja się do tych fragmentów, których nie naświetlił laser. Na koniec przenoszony jest on na arkusz papieru za pomocą pasa transmisyjnego, a wydruk utrwala się poprzez przechodzenie między rozgrzanymi wałkami. Co ciekawe, kolorowa drukarka wykorzystuje nie jeden, ale cztery tonery CMYK, są w niej także cztery bębny i lasery.

P3: Ile kosztuje kolorowa drukarka laserowa?

Średnio za kolorową drukarkę laserową zapłacimy od 500 do 1000 zł, jednak modele oferowane przez znane marki mogą okazać się nieco droższe. Dotyczy to w szczególności sprzętów przystosowanych do bardziej intensywnej eksploatacji, np. w biurze. Choć zakup laserowej drukarki początkowo może wydawać się dużym wydatkiem, to tego typu rozwiązanie ma swoje zalety. Sprzęt ten zapewnia szybki wydruk dobrej jakości dokumentów, jest też tani w eksploatacji i wyróżnia się dużą wydajnością. To odpowiedni wybór w szczególności dla osób, które często drukują różne pliki. Szacuje się, że w porównaniu do zwykłego sprzętu atramentowego koszt wydruku dokumentu za pomocą drukarki laserowej jest nawet o 20% niższy.

 

P4: Gdzie kupić kolorową drukarkę laserową?

Kolorowa drukarka laserowa jest dostępna w każdym sklepie RTV AGD, nierzadko można znaleźć ją również np. w hipermarketach. Co prawda w takich miejscach często organizowane są akcje promocyjne, dzięki którym można sporo zaoszczędzić, ale problemem może być ograniczony asortyment. Zanim kupimy drukarkę stacjonarnie, sprawdźmy też, co znajduje się w ofercie sklepów online. Nierzadko okazuje się, że ilość dostępnych urządzeń jest większa, dlatego łatwiej można znaleźć model dobrze dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakupy online pozwalają na uniknięcie tłumów w sklepach czy stania w korkach, ponadto zamówiony sprzęt zostanie nam dostarczony na wskazany przez nas adres.

 

P5: Jaka drukarka laserowa kolorowa tania w eksploatacji?

Zapewne większość osób kupujących kolorową drukarkę laserową chce, aby była ona tania w eksploatacji. Niemniej jednak warto pamiętać, że cena nie ma na tę kwestię istotnego wpływu. Często zdarza się, że niedrogi sprzęt po pewnym czasie okazuje się tak naprawdę drogi w utrzymaniu, dlatego nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać na zakupie takiego urządzenia. Na tanią eksploatację wpływa przede wszystkim koszt tonerów i to, jak często trzeba je wymieniać. Są modele pozwalające na korzystanie zarówno z elementów oryginalnych, jak i tzw. zamienników, które kosztują mniej, ale zapewniają równie dobrą jakość wydruków.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ