Drukarki przenośne ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Po analizie oferty rynkowej udało nam się ustalić, że najciekawszym modelem drukarki przenośnej jest Polaroid Zip SB3103. Do takich wniosków doszliśmy po zbadaniu opinii konsumentów na temat użytkowanych przez nich modeli. Wspomniany produkt wyróżnia się niewielkimi wymiarami i wagą, dzięki czemu możesz go mieć przy sobie. Urządzenie jest przeznaczone do drukowania kolorowych zdjęć, co można zrobić natychmiast po wykonaniu ujęcia. Sprzęt łączy się z telefonami i tabletami z systemami iOS oraz Android, można bezprzewodowo ustawić wydrukowanie wybranego zdjęcia. Produkt atrakcyjnie się prezentuje i wygląda bardzo profesjonalnie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na jego temat, zachęcamy do przejścia do dalszej części artykułu. Dzięki analizie dowiedzieliśmy się także, że równie chętnie używaną drukarką przez konsumentów jest Brother PJ-763MFI. Model został zaprojektowany dla osób, które potrzebują szybko wydrukować dokumenty, kiedy są w terenie np. na spotkaniu z klientem. Sprzęt łączy się z laptopem lub smartfonem i w ten sposób bezprzewodowo można wydrukować wybrane pliki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest bardzo małe, więc można je zabierać ze sobą wszędzie. Kolory na wydrukowanych zdjęciach są bardzo intensywne i widać na nich wiele szczegółów. Model drukuje na specjalnym papierze, który nie wymaga tuszu.

Wady

Zdarza się, że po pewnym czasie użytkowania bateria modelu trochę słabnie, więc po pełnym naładowaniu drukarka drukuje mniej zdjęć niż zaraz po zakupie.

Podsumowanie

Wymiary produktu są równe: 7,5 cm x 11,5 cm x 2 cm. Waga sprzętu wynosi 0,19 kg. Urządzenie jest kompatybilne z systemami iOS oraz Android i łączy się z pomocą Bluetooth lub NFC. Model umożliwia drukowanie z prędkością 1 strona na minutę.

Drugi wybór

Zalety

Drukarka jest lekka i poręczna - umożliwia drukowanie w dowolnym miejscu. Sprzęt ma wytrzymałą obudowę, nieniszczącą się podczas pracy w terenie. Model działa w ekstremalnych temperaturach (od -10 st. C do 50 st. C).

Wady

Niewielka grupa konsumentów twierdzi, że sprzęt po pełnym naładowaniu dość krótko działa na baterii i może się rozładować podczas spotkania w terenie.

Podsumowanie

W modelu stosuje się termiczną technologię druku. Sprzęt umożliwia drukowanie z prędkością 8 stron na minutę. Produkt można łączyć z komputerami, telefonami czy tabletami poprzez USB lub interfejs Bluetooth. Wymiary urządzenia są równe: 25,5 cm x 5,5 cm x 3 cm.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt można podłączyć bezprzewodowo (Wi-Fi lub NFC) do telefonu z systemem Android lub iOS i po połączeniu drukować wybrane zdjęcia ze smartfonu. Na start do zestawu jest dołączony kartridż z papierem i tuszem, więc można od razu zacząć drukować.

Wady

Niektórzy twierdzą, że produkt daje możliwość drukowania zdjęć w zbyt małym formacie, dlatego nie nadaje się do wydruku dużych, wyraźnych fotografii całej rodziny.

Podsumowanie

Jedno zdjęcie drukuje się w ciągu 60 sekund, a bateria wystarcza na powstanie 20 zdjęć. Akumulator (620 mAh) ładuje się przez ok. 1,5 h. Wymiary produktu są równe: 7,61 cm x 15,28 cm x 2,4 cm. Drukarka waży 0,238 kg.

 

 

Najlepsze drukarki przenośne w 2024 roku

 

Jeżeli ciekawi Cię, jakie modele są najsolidniejsze zdaniem konsumentów w dostępnej ofercie rynkowej, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem, w którym znajdziesz opinie na ich temat. Mamy nadzieję, że prezentowany ranking drukarek przenośnych pomoże Ci w wyborze modelu do Twojego biura czy domu.

 

Polaroid Zip SB3103

 

Polecamy Ci zapoznanie się z produktem Polaroid Zip SB3103 – model jest niewielki i lekki, więc zmieści się nawet w kieszeni. Drukarka może Ci się przydać w każdej sytuacji – szczególnie podczas wspólnych wakacji czy spotkań, gdzie rodzinne zdjęcie możesz podarować każdemu uczestnikowi.

Model pracuje jedynie w kolorze. Prędkość drukowania zdjęć jest równa 1 str./min, o maksymalnych wymiarach: 7,6 cm x 5 cm. Ta dobra i tania drukarka przenośna działa w oparciu o termosublimacyjną technologię druku. Model można podłączyć do telefonu bo jest kompatybilny z systemami Android oraz iOS.

Wymiary drukarki są równe: 7,5 cm x 11,5 cm x 2 cm. Sprzęt waży 0,19 kg. Model ma wbudowaną baterię litowo-polimerową o pojemności 500 mAh. Istnieje możliwość ładowania akumulatora poprzez połączenie przez interfejs USB z komputerem czy bezpośrednio do sieci przez ok. 1,5 h. Konsumenci cenią ten produkt za możliwość natychmiastowego wydrukowania zdjęć, zaraz po ich zrobieniu.

 

 

 

 

Brother PJ-763MFI

 

Sprzęt Brother PJ-763MFI jest uznawany za dobry i wydajny. Model drukuje 8 stron na minutę. Produkt daje możliwość drukowania dokumentów w maksymalnym formacie A4 i rozdzielczości 300 dpi x 300 dpi. Drukarka została wyprodukowana z myślą o osobach pracujących w terenie: jeżdżących do klientów do domu czy spotykających się z partnerami biznesowymi w przestrzeni publicznej – w takich sytuacjach często należy wydrukować jakiś dokument i to urządzenie bardzo to ułatwia.

Model działa w oparciu o akumulator litowo-jonowy, który trzeba dokupić osobno. Urządzenie jest niewielkie – waży jedynie 480 g bez baterii. Wymiary sprzętu są równe: 25,5 cm x 5,5 cm x 3 cm. Drukarka daje możliwość drukowania w czerni i jest zaliczana do modeli termicznych.

Produkt jest kompatybilny z wieloma systemami na smartfony i komputery: iOS, Android, Windows, Mac wsparcie dla Citric oraz Linux. Dzięki produkcji sprzętu wysokiej jakości producent Brother, uzyskał bardzo pozytywne opinie o drukarkach przenośnych. Konsumenci chwalą wspomnianą maszynę za łatwość użycia oraz wygodę przenoszenia.

 

 

 

 

Kodak Mini PM210B

 

Kodak Mini PM210B to drukarka przenośna, która jest często używana w podróży lub podczas różnych imprez okolicznościowych. Model daje możliwość drukowania zdjęć w bardzo ładnej jakości, a odbitki są odporne na działanie wody czy dotyk rąk. Maksymalny rozmiar druku jest równy 8,5 cm x 5,25 cm.

Wymiary drukarki to: 7,61 cm x 15,28 cm x 2,4 cm. Waga sprzętu jest równa 0,238 kg. Model jest niewielki i lekki, więc zmieści Ci się nawet w torebce. Urządzenie może łączyć się z Wi-Fi. Sprzęt ma wbudowany interfejs microUSB. Maszyna ma w zestawie papier oraz tusz.

Produkt ma wbudowaną baterię litowo-polimerową o pojemności 620 mAh, która ładuje się 1,5 h. Jedno naładowanie wystarcza na wydrukowanie ok. 20 zdjęć – stworzenie jednej kartki trwa 60 s. Sprzęt jest kompatybilny z systemami na smartfonach takimi jak iOS i Android. Użytkownicy twierdzą, że produkt jest łatwy i intuicyjny w obsłudze – nie wymaga specjalistycznej wiedzy do druku i obsługi.

 

 

 

 

HP OfficeJet 202 Mobile

 

Ciekawym produktem jest HP OfficeJet 202 Mobile – model sprawdzi się, kiedy pracujesz w podróży i potrzebujesz wydrukować ważne dokumenty. Niektórzy korzystają z drukarki podczas wakacji, kiedy chcą mieć wybrane zdjęcia na papierze. Istnieje możliwość uzyskania stron kolorowych oraz czarno-białych. Model pracuje w kolorze i czerni z prędkością 6 str./min.

Produkt ma akumulator, który działa przez dość długi czas. Pełne ładowanie baterii trwa ok. 90 minut. Maksymalny format kartki, obsługiwany przez tą drukarkę to A4. Moc modelu jest równa 15 W. Technologia druku urządzenia jest atramentowa.

Model można połączyć z komputerem czy telefonem i bezpośrednio z niego drukować zdjęcia czy dokumenty. W podajniku mieści się 20 arkuszy. Wymiary tej drukarki są równe: 36,4 cm x 18,6 cm x 6,9 cm. Sprzęt waży 2,1 kg, więc wygodnie spakujesz go ze sobą do samochodu. Użytkownicy twierdzą, że druk bardzo ładnie wygląda – ma dobrą rozdzielczość.

 

 

 

 

Canon Selphy CP1300

 

Warto zwrócić uwagę na model Canon Selphy CP1300, który przyda Ci się podczas wakacji, gdy chcesz wydrukować pocztówkę czy zdjęcie, a także w sytuacji, kiedy potrzebujesz zdjęcie legitymacyjne. Moc pracy jest równa 60 W, a moc wyczekiwania to 4 W. Model drukuje w technologii termosublimacyjnej.

Używając tej drukarki, można pracować na arkuszach o wymiarach: 14,8 cm x 10 cm. Model pozwala na tworzenie pocztówek, naklejek czy ulotek. Produkt dobrze działa w połączeniu z systemami Windows od 7 do 10, a także Mac OS. Sprzęt można łączyć z siecią z pomocą Wi-Fi. Drukarka pracuje w tempie 1,3 str./min.

Model zajmuje niewiele miejsca – jego wymiary są równe: 13,7 cm x 18 cm x 6,4 cm. Produkt jest lekki – waży 0,9 kg. Do zestawu jest dołączona torba oraz kabel zasilający. Istnieje możliwość włożenia do maszyny czytnika kart pamięci, z których można drukować. Model ma złącze USB. Konsumenci twierdzą, że produkt ma wygodny i czytelny wyświetlacz.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę przenośną kupić?

 

Drukarka przenośna daje nam możliwość drukowania zdjęć bądź dokumentów w każdym miejscu i o dowolnej porze. To niewielki sprzęt, który na pewno docenią osoby pracujące w zawodach wymagających np. częstych kontaktów z klientami poza swoim biurem. Biorąc pod uwagę to, że w sklepach dostępnych jest wiele różnorodnych sprzętów, wybranie tego właściwego czasami nie jest zbyt proste. Zachęcamy więc do zapoznania się z informacjami umieszczonymi w poradniku.

Zalety drukarek przenośnych

Przenośne drukarki to praktyczne sprzęty, mogą przydać się osobom chcącym drukować pliki w dowolnym miejscu, a nie tylko w swoim biurze czy w domu. Tego typu produkty są chętnie kupowane m.in. przez agentów ubezpieczeniowych, którzy często sami muszą dojeżdżać do swoich klientów. Za sprawą takiego urządzenia można zyskać bardziej profesjonalny wizerunek, a ponadto nie ma potrzeby noszenia przy sobie grubej teczki z dokumentami. Drukarki mobilne umożliwiają też szybkie wydrukowanie zdjęć, dlatego są wykorzystywane nie tylko przez zawodowych fotografów, ale też wszystkie inne osoby lubiące uwieczniać ważne momenty przy użyciu aparatu. Poza tym urządzenia te są czasami niemal tak samo zaawansowane technologicznie, jak modele stacjonarne.

 

Jaką drukarkę przenośną wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii decydujących o zakupie drukarki jest wykorzystywana przez nią technologia druku. Do wyboru mamy 4 opcje: modele atramentowe, laserowe, termiczne i termiczno-atramentowe. Sprzęty te różnią się między sobą budową oraz sposobem działania. Drukarka atramentowa ma głowicę odpowiadającą za przesuwanie pojemników z tuszem po papierze. To tanie urządzenie, dlatego każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Produkty atramentowe mają jednak swoje wady. To stosunkowo wolno działające sprzęty, które nie zapewniają świetnej jakości wydruków. Drukarka laserowa jest wyposażona w toner, dlatego wydrukowane z jej pomocą zdjęcia czy dokumenty są wyraźne, dobrze odwzorowują kolory i podkreślają wszystkie szczegóły. Sprzęty laserowe są jednak znacznie droższe niż te atramentowe.

Urządzenia termiczne wymagają użycia specjalnego papieru termicznego. Podczas drukowania kolory są na niego nanoszone przy pomocy matrycy igieł pracujących w wysokiej temperaturze. Modele termiczno-atramentowe to połączenie drukarek termicznych i atramentowych. Zapewniają one dobrą jakość wydruków, a ponadto są wytrzymałe.

 

Maksymalny format wydruku

Maksymalny format wydruku może być różny, to zależy w dużej mierze od całkowitych wymiarów sprzętu. Większe modele pozwalają na wydrukowanie dokumentów nawet w formacie A4, przeważnie jednak tego typu drukarki drukują znacznie mniejsze pliki. Wydruki zwykle mają wymiary ok.: 10 cm x 15 cm, 5,25 cm x 8,5 cm czy 7,6 cm x 5 cm. Są też produkty przystosowane do drukowania etykiet, np. adresowych. To modele przeznaczone m.in. dla kurierów.

 

Rozdzielczość wydruku

Im wyższa jest rozdzielczość wydruku, tym bardziej czytelne będą gotowe dokumenty i zdjęcia. Za minimum uważa się 300 dpi x 300 dpi. Niekiedy wartości te są znacznie wyższe i wynoszą nawet 600 dpi x 600 dpi. To oznacza, że przenośne urządzenia, podobnie jak te stacjonarne, mogą nam zapewnić bardzo dobrej jakości wydruki.

 

Szybkość wydruku

Na podstawie szybkości wydruku możemy ocenić, czy dany sprzęt nie będzie działał zbyt wolno. Za standard uznaje się drukowanie z prędkością do 8 str./min, ale można znaleźć i takie urządzenia, które drukują ponad 15 str./min (także w formacie A4). Drukarki przeznaczone do wydruku zdjęć, to zwykle gotową fotografię możemy otrzymać po upływie ok. 60 sekund.

 

Zasilanie

Mobilne urządzenia zazwyczaj są zasilane akumulatorowo, niektóre mają zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Musimy pamiętać o regularnym ładowaniu baterii, aby nie okazało się, że urządzenie nie działa, a my pilnie potrzebujemy wydrukować dokumenty. Modele z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym nierzadko można podłączyć nie tylko do zwykłego gniazdka, ale i tego samochodowego.

 

Łączność z urządzeniami

Aby można było wydrukować dokumenty tekstowe czy zdjęcia np. z laptopa, nie musimy używać kabla USB. Najlepsza drukarka przenośna jest wyposażona w moduł Wi-Fi, ewentualnie Bluetooth, a więc nawiązuje bezprzewodowe połączenie z innymi sprzętami. Część produktów wykorzystuje też technologię NFC, w którą jest wyposażona większość nowoczesnych smartfonów.

Kompatybilność z urządzeniami

Chcąc mieć pewność, że drukarka będzie działać niezawodnie, należy sprawdzić, z jakimi urządzeniami jest kompatybilna. Przeważnie takie sprzęty współpracują ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi: Windows, Mac OS X, Linux oraz Android (smartfony i tablety).

 

Wymiary i waga

Sprawdzenie wymiarów i wagi urządzenia pozwoli nam upewnić się, jaka drukarka przenośna jest najlepsza. Na tej podstawie ocenimy, czy wybrany sprzęt rzeczywiście jest na tyle lekki i niewielki, że można go swobodnie nosić przy sobie. Im mniejszy format wydruków zapewnia produkt, tym również mniejsze okazują się jego wymiary. Mimo to nawet drukarki drukujące w formacie A4 nie są ciężkie, ich waga nie przekracza ok. 0,5 kg.

 

Drukarki przenośne w dobrych cenach

Zakup przenośnej drukarki fotograficznej to wydatek rzędu 500 zł. Za sprzęt umożliwiający drukowanie dokumentów w różnych formatach (do A4), zapłacimy znacznie więcej, zwykle ponad 1000 zł. Cena zależy też od producenta oraz wykorzystywanej technologii wydruku. Jak już wspomnieliśmy, najtańsze są modele atramentowe, z kolei za najdroższe uważane są te laserowe i termiczne.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ