Najlepsza drukarka atramentowa HP

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Jeżeli szukasz odpowiedniej drukarki atramentowej, to jesteś w dobrym miejscu. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking, w którym umieściliśmy kilka najczęściej wybieranych produktów tego typu. Jednym z najchętniej polecanych jest HP OfficeJet 7510. Drukarka ta odznacza się szybkością druku. Dlatego jest ona często wybierana do biur oraz miejsc, gdzie drukuje się wiele dokumentów. Warto zauważyć, że jakość druku jest bardzo dobra, a każdy dokument jest przejrzysty. Duża pojemność podajnika licząca aż 250 stron sprawia, że przez pewien czas nie będziesz go musiał napełniać. Instalacja drukarki zabiera tylko chwilę, a po całym procesie można do woli drukować przez kabel oraz Wi-Fi. Równie często wybierana jest drukarka atramentowa HP OfficeJet Pro 8210. Jej zaletą jest to, że dzięki niej można nawet drukować z telefonu. Użytkownicy chwalą jakość druku, a przede wszystkim bardzo łatwą obsługę sprzętu. Podoba im się także to, że w zestawie znajdują się atramenty w kilku kolorach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt pozwala nie tylko na drukowanie dokumentów, ale też ich skanowanie, kopiowanie oraz wysyłanie faxem. Drukarka ma kompaktowe wymiary, dlatego nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni na biurku. Model może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z Internetem.

Wady

To urządzenie bez automatycznego druku dwustronnego (duplexu). Aby móc wydrukować dokumenty na obu stronach arkusza papieru trzeba go w odpowiedni sposób przełożyć.

Podsumowanie

Drukarka ma niewielki wyświetlacz, który ułatwia jej obsługę. Sprzęt drukuje z prędkością 29 str./min w kolorze i 33 str./min w odcieniach czerni oraz bieli. Urządzenie pozwala na skanowanie bezpośrednio do nośnika USB, jak również drukowanie ze smartfonów i tabletów. To bardzo dobry model do biura.

Drugi wybór

Zalety

Drukarka jest przystosowana do intensywnej pracy, jej maksymalny miesięczny cykl drukowania to 30 000 stron. Na obudowie urządzenia jest 2-calowy wyświetlacz, który umożliwia szybkie ustawienie parametrów wydruku. Sprzęt został wyposażony w duplex.

Wady

Hałas generowany przez sprzęt może się okazać na tyle uciążliwy, że będzie przeszkadzał pozostałym domownikom lub współpracownikom. Nie jest to cicho pracująca drukarka.

Podsumowanie

Model jest przystosowany do używania w biurze, jak i domu. Drukuje on z prędkością do 22 str./min (dokumenty monochromatyczne). Urządzenie pozwala na drukowanie bezpośrednio ze smartfona i innych sprzętów mobilnych. Co ważne, gotowe wydruki są odporne na blaknięcie, rozmazywanie oraz działanie wody.

Rozważ też

Zalety

To poręczne urządzenie o niewielkich wymiarach, które można przez cały czas nosić przy sobie. Drukarka z pewnością zmieści się w kieszeni spodni czy torebce. Pozwala ona na szybkie wydrukowanie zdjęć, np. z portali społecznościowych.

Wady

Maksymalny format wydrukowanych zdjęć to 7,6 cm x 5 cm. Oznacza to, że gotowe fotografie są stosunkowo małe i nie będą zbyt dobrze prezentować się w ramkach w standardowym rozmiarze 10 cm x 15 cm.

Podsumowanie

Sprzęt nie jest trudny w obsłudze. Ponieważ ma wbudowany moduł Bluetooth może łączyć się bezprzewodowo ze smartfonami czy tabletami. Co więcej, z drukarki może korzystać kilka osób jednocześnie. Model ładnie się prezentuje, gdyż ma białą obudowę ze zdobieniami w kolorze różowego złota.

 

 

Drukarki atramentowe HP – ranking

 

HP OfficeJet 7510

 

Jeśli wciąż nie wiesz, na jaką drukarkę się zdecydować, polecamy zapoznać się z opisem modelu HP OfficeJet 7510. Umożliwia on nie tylko drukowanie, ale także faksowanie, kopiowanie czy skanowanie. Sprzęt jest niezwykle funkcjonalny i łatwy w obsłudze.

Pojemność odbiornika na arkusze wynosi 75 kartek. Drukarka obsługuje pliki JPEG, PDF i TIFF. Prędkość druku w kolorze to 29 stron na minutę, w trybie mono zaś 35 kartek w ciągu minuty. Niezwykle przydatną funkcją jest skanowanie do napędu USB, komputera i poczty elektronicznej oraz wysyłanie faksów do komputera. Zapewnia to łatwy dostęp do dokumentów i tym samym bardziej efektywną pracę.

HP OfficeJet 7510 to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym biurze. Jest wydajne i obsługuje wiele formatów nośnika (A3, A4, A5, A6, B5, B4 oraz DL). Drukowanie odbywa się zarówno na papierze zwykłym, jak i fotograficznym. Użytkownicy podkreślają, że prezentowany model nie ulega awariom i nie zacina się w trakcie pracy.

HP OfficeJet 7510 to drukarka z rozdzielczością druku wynoszącym 1200 x 600 dpi. Sprzęt jest zaprojektowany do drukowania wyłącznie formatu A3. Pojemność podajnika drukarki to 250 stron.

 

Zalety

Szybkość druku: Jak wykazuje test drukarek atramentowych HP, model jest w stanie drukować aż 33 strony na minutę, jeżeli są czarno białe i 29 stron na minutę w kolorze. Jest to jeden z najlepszych wyników, a sprzęt nadaje się do użytkowania w biurach.

Jakość druku: Wydrukowane strony są bardzo przejrzyste, a literki można łatwo przeczytać. Wysokiej jakości druk kolorowy też został doceniony przez wiele osób.

Kompatybilność: Proces drukowania nie jest skomplikowany. Kompatybilność z wieloma urządzeniami oraz możliwość drukowania przez Wi-Fi jest chwalona przez wielu kupujących.

Instalacja: Instalacja drukarki jest łatwa. Nie zabiera ona więcej niż kilka minut, więc nie stracisz cennego czasu.

Pojemność: W podajniku może zmieścić się 250 stron. Jest to wystarczająco duża ilość, aby przez pewien czas nie musieć uzupełniać podajnika nowymi stronami.

 

Wady

Gabaryty: Drukarka jest stosunkowo duża i zajmuje sporo miejsca. Jej wymiary to 50 cm x 70 cm x 40 cm. Sprzęt waży 13 kg, więc przenoszenie go nie jest łatwe.

 

 

 

 

HP OfficeJet Pro 8210

 

HP OfficeJet Pro 8210 to drukarka atramentowa HP w dobrej cenie. Urządzenie posiada wbudowany wyświetlacz, który ułatwia obsługę sprzętu. Warto podkreślić, że prezentowany przez nas model został wyposażony w interfejs Wi-Fi, dzięki czemu mamy możliwość drukowania plików z urządzeń mobilnych.

Sprzęt ma następujące wymiary: szerokość – 49,6 cm, wysokość – 23 cm i głębokość 42 cm. Jego waga wynosi 8,6 kg. Szybkość druku w trybie mono wynosi 22 str./min, zaś w kolorze 18 str./min. W podajniku papieru mieści się do 250 arkuszy, w odbiorniku zaś 150. Drukarka daje możliwość automatycznego drukowania dwustronnego. To znacznie ułatwia pracę.

Wielu konsumentów decyduje się na zakup tego modelu. Dzieje się tak, ponieważ jest to sprzęt wydajny, a dodatkowo łatwy w obsłudze. Dużym udogodnieniem jest również możliwość drukowania bezpośrednio z tabletu, smartfonu czy innego urządzenia mobilnego. Jak podają osoby, które korzystają z HP OfficeJet Pro 8210, drukarka cicho pracuje i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności.

HP OfficeJet Pro 8210 to drukarka kolorowa o pamięci 256 MB. Podajnik sprzętu mieści 250 kartek. Drukarka współpracuje z wieloma systemami. Obsługiwany format to A4.

 

Zalety

Obsługa: Sprzęt obsługuje się w bardzo łatwy sposób. Ma on proste oprogramowanie, a w obsłudze pomaga ekran dotykowy, który działa płynnie.

Kompatybilność: Dokument do druku można przesyłać przez kabel, ale również przez USB oraz Wi-Fi. Nowością jest to, że sprzęt drukuje również dokumenty z telefonu.

Jakość wydruku: Dokumenty wydrukowane przez prezentowany sprzęt wyglądają bardzo profesjonalnie i są przejrzyste. Dlatego drukarka może być używana do drukowania oficjalnych druków.

Zestaw: W komplecie dostajemy nie tylko drukarkę, ale również wszystkie potrzebne kabelki do podłączenia, zestaw kolorów (kolorowe kartridże), a także bardzo dobrze napisaną instrukcję obsługi.

 

Wady

Głośność: Niestety drukarka pracuje bardzo głośno, co może być niezbyt przyjemne dla osób znajdujących się w pobliżu urządzenia.

 

 

 

 

HP Sprocket Z3Z91A633


HP Sprocket Z3Z91A633 to drukarka przenośna, która jest odpowiednia do drukowania zdjęć. Sprzęt ma bardzo małe wymiary: 23 mm x 75 mm x 116 mm. Dlatego drukarkę można zabrać ze sobą wszędzie, nawet w małej torebce, co podoba się użytkownikom. Wymiary wydruku wynoszą 76 mm x 50 mm.

Jakość wydruków sprzętu wynosi 313 x 400 dpi. W podajniku znajduje się miejsce na 10 arkuszy specjalnego papieru na zdjęcia. Drukarka komunikuje się z innymi urządzeniami z pomocą złącza microUSB, a także przez Bluetooth. W taki sposób można też drukować zdjęcia. Drukarka jest obsługiwana przez system Android.

Maksymalna pamięć urządzenia wynosi 512 MB, co jest cenione przez wielu użytkowników. Sprzęt drukuje na kolorowo, a typ druku to termiczny. Waga sprzętu nie sięga nawet 200 g, więc z pewnością nie będzie on przeszkadzać w torbie, kiedy weźmiemy go ze sobą. Warto dodać, że model wygląda estetycznie.

HP Sprocket Z3Z91A633 to drukarka przystosowana do drukowania wyłącznie zdjęć 76 mm x 50 mm. Jest to sprzęt przenośny, który komunikuje się z innymi urządzeniami z pomocą kabla microUSB oraz funkcji Bluetooth.

 

Zalety

Gabaryty: Drukarka jest bardzo mała, jej wymiary wynoszą 23 mm x 75 mm x 116 mm. Mieści się ona w każdej torbie, a nawet w większych kieszeniach. Warto dodać, że sprzęt waży jedynie 200 g.

Obsługa: Urządzenie obsługuje się bardzo łatwo. Zdjęcia drukuje się poprzez połączenie z innym urządzeniem przez Bluetooth albo przez kabel microUSB. System Android nie jest trudny do opanowania.

Jakość druków: Jakość druków wynosi 313 x 400 dpi, co w małym formacie wynosi dużo, a na zdjęciach widać wszystkie detale, tak jak w wersji elektronicznej.

 

Wady

Limity: Drukarka przyjmuje wyłącznie papier fotograficzny i drukuje jedynie zdjęcia, co może nas ograniczać.

 

 

 

 

HP DeskJet Ink Advantage 1115

 

HP DeskJet Ink Advantage 1115 to wysokiej jakości drukarka atramentowa. Jej obudowa w kolorze białym zrobiona została w wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Prosty design sprzętu sprawia, że wygląda on dobrze w każdym wnętrzu.

Wymiary urządzenia są następujące: 42,58 cm x 21,56 cm x 12,43 cm. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, sprzęt zmieści się w biurze o małej powierzchni. Jego waga wynosi zaledwie 2,02 kg. Prędkość druku w czerni to 7,5 str/min, zaś w kolorze 5,5 str/min.

Podajnik mieści do 60 kartek lub 5 kopert. Użytkownik ma możliwość druku na kartach o formacie A4, B5, A6 oraz koperty DL. Można drukować na papierze zwykłym, fotograficznym oraz broszurowym.

Konsumenci uważają, że prezentowany model to godny uwagi produkt. Jest on wydajny, a dodatkowo dobrze się prezentuje. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego sprzętu doceniają to, że mają możliwość wydrukowania swoich zdjęć. Uzyskane druki są wysokiej jakości i dobrze odwzorowują kolory.

HP DeskJet Ink Advantage 1115 to drukarka, która jest przystosowana do różnego typu wydruków. Sprzęt pozwala na dwustronny wydruk. Model zdobył certyfikat Energy Star. Jest to dobra drukarka atramentowa HP do 200 zł.

 

Zalety

Oszczędność: Drukarka uzyskała certyfikat Energy Star z tego względu, że skutecznie oszczędza energię podczas drukowania.

Możliwości druku: Prezentowany sprzęt jest przystosowany do druku na różnego rodzaju papierach (papier fotograficzny, kopertowy) oraz w różnych formatach (A4, A6, B5), umożliwia też druk dwustronny.

Awaryjność: Drukarka jest solidnie wykonana i nie musisz się obawiać, że niedługo po zakupie ulegnie ona zniszczeniu.

 

Wady

Szybkość druku: Drukarka jest wolna, drukuje około 7,5 strony na minutę, jeżeli wszystkie są czarno białe i 5,5 stron na minutę, jeżeli są w kolorze.

Podajnik: W podajniku może znajdować się tylko 60 kartek, więc musisz się przygotować na to, że będziesz musiał szybko go uzupełnić.

 

 

 

 

Jaką drukarkę atramentową HP wybrać?

 

Drukarki atramentowe znajdziemy w wielu biurach. Sporo osób decyduje się także na ich zakup do domu. Wiemy, że tego typu sprzęty są niezwykle użyteczne, jednak często mamy problem z wyborem odpowiedniego dla nas modelu. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jakie urządzenie kupić, zachęcamy Cię do zapoznania się z przygotowanym przez nas artykułem. Znajdziesz w nim odpowiedź na to, jakie cechy posiadają najlepsze drukarki atramentowe HP.

Nie bez powodu wybraliśmy właśnie tego producenta. Ma on ugruntowaną pozycję na rynku i specjalizuje się w produkcji funkcjonalnych sprzętów. W ofercie HP znajdziemy m.in. wysokiej klasy laptopy czy monitory. Urządzenia tworzone są w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że zakupiony przez Ciebie produkt spełni Twoje oczekiwania.

Na samym początku warto zwrócić uwagę na wydajność interesującej nas drukarki oraz obsługiwane przez nią formaty. Na rynku dostępne są modele, których prędkość pracy wynosi ok. 8 kartek na minutę (tryb czarno biały). Taka wartość będzie odpowiednia na użytek prywatny. Jeśli zależy Ci na szybszym drukowaniu, zainwestuj w produkt, który w trybie czarno białym drukuje ok. 20 stron na minutę. Podstawowym formatem każdego sprzętu jest A4. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie wariant posiada opcję wydruku w innych formatach np. A3, A5 czy B4. Funkcja ta okazuje się jednokrotnie bardzo przydatna.

Jak twierdzą konsumenci, najlepsza drukarka atramentowa HP w 2023 roku jest prosta w obsłudze. Polecamy Ci modele wyposażone w czytelne wyświetlacze. Pozwolą one szybko i bez problemów wybrać interesujące nas ustawienia i rozpocząć drukowanie. Duże znaczenie ma także waga produktu. Ważne, aby była ona na tyle niska, aby samodzielne przenoszenie sprzętu było możliwe.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Robert

June 27, 2021 at 3:02 pm

Drukarki ok ale ceny tuszy czarnych w ostatnim czasie podwyszyli prawie o 40 procent ! SKANDAL tusz HP 256 prawie 90-100 zł droszy od koloru ! ,Nigdy już nie kupię drukarek HP i Cannona.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

July 4, 2021 at 5:04 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny

Odpowiadać