Ranking 6 najlepszych tuszy do drukarek w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

 

Tusze do drukarek – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Tusz do drukarki to jeden z najczęściej wymienianych elementów eksploatacyjnych. Kupowanie dobrych kartridży z atramentem pozwala uzyskać wysokiej jakości wydruk, który będzie wyraźny. Dla użytkowników drukarek marki HP jednym z polecanych tuszy jest HP 304 N9K06AE w kolorze czarnym. Atrament ma wydajność umożliwiającą drukowanie 120 stron. Produkt jest przeznaczony głównie do użytku z urządzeniami wielofunkcyjnymi marki HP. Innym polecanym tuszem do drukarki jest HP 650 CZ102AE. Trójkolorowy wkład z atramentami pozwala wykonywać kolorowe wydruki o wysokiej jakości. Tusz pozwala na wykonanie około 200 stron kopii, dzięki czemu można bez przeszkód użytkować atrament przez dłuższy czas. Oryginalne atramenty są przeznaczone do różnych modeli drukarek HP.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Tusz HP 304 N9K06AE pozwala na wykonanie wysokiej jakości wydruku w kolorze czarnym. Jest dobrze dopasowany do drukarki, z łatwością można go zamontować i zdemontować. Wydruk przygotowany za pomocą atramentu jest czytelny, a po wyschnięciu nie ma ryzyka rozmazania. Produkt jest oryginalny i pochodzi od producenta.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że atrament jest mało wydajny. Przy regularnym korzystaniu z drukarki koszty eksploatacji wzrastają, a jeden nabój wystarcza na 100 - 120 stron.

Podsumowanie

Wysokiej jakości, oryginalny tusz do drukarek marki HP pasuje do wybranych modeli z serii DeskJet oraz Envy. Produkt pozwala na tworzenie wyraźnego wydruku w kolorze czarnym. Objętość kropli atramentu wynosi 22 pl. HP 304 N9K06AE to atrament pigmentowy, który bardzo szybko wchłania się w kartkę papieru.

Drugi wybór

Zalety

Oryginalny atrament HP 650 CZ102AE umożliwia wykonywanie dobrej jakości wydruków w warunkach domowych. Trójkolorowy wkład Ink Advantage pozwala na wykonanie wydruku, który po wyschnięciu jest bardzo wyraźny. Produkt pasuje do wielu modeli drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych HP.

Wady

Tusz HP 650 CZ102AE pozwala na wydrukowanie około 200 stron. Osoby, które zakupiły ten produkt, zwracają uwagę, że niska pojemność atramentu nie pozwala na wykonanie takiej ilości kopii.

Podsumowanie

Dobrej jakości, oryginalny atrament pasuje do wielu modeli urządzeń HP. Objętość kropli atramentu produktu wynosi od 2,3 pl do 8,5 pl, w zależności od prędkości i trybu drukowania. Użytkownik może bez przeszkód zamontować i zdemontować oryginalną kasetę drukującą.

Rozważ też

Zalety

Wkład atramentowy do drukarek marki Brother pozwala na wykonanie wysokiej jakości wydruku nawet do 2400 stron kartek A4. Produkt jest łatwy w montażu i można bez problemów włożyć go do drukarki. Atrament jest przeznaczony do stosowania w urządzeniach z serii Ink Benefit.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że duża pojemność tuszu sprawia problemy przy dłuższym nieużywaniu drukarki. Atrament wysycha, staje się gęsty i dochodzi do zapchania dyszy.

Podsumowanie

Oryginalny tusz do drukarek marki Brother to wysokiej jakości produkt, który umożliwia wykonanie do 2400 kopii standardowego formatu A4. Tusz w kolorze czarnym jest kompatybilny z modelami drukarek Brother DCP-J100 oraz Brother DCP-J105.

 

 

6 najlepszych tuszy do drukarek. Opinie w 2023 roku

 

Zakup nowego tuszu do drukarki powinien być odpowiednio przemyślany. Do wyboru jest wiele rodzajów tuszy, a producenci drukarek przewidują możliwość zainstalowania do wybranych modeli zamiennika, który jest w lepszej cenie niż oryginalny nabój. Osoby, które zastanawiają się jaki atrament wybrać, powinny sprawdzić ranking tuszy do drukarek znajdujący się poniżej.

 

Tusze do drukarek HP

 

1. Oryginalny Tusz HP 304 Czarny N9K06AE

 

Oryginalne tusze do drukarek HP to produkty wysokiej jakości, które pozwalają na wykonanie wydruków w domowych warunkach. Naboje są ściśle dopasowane do wybranych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych produkowanych przez HP. Wkłady zapewniają doskonałe rezultaty w przypadku wydruk dokumentów w kolorze czarnym. Po wyschnięciu tusz nie rozmazuje się i nie ściera. HP 304 N9K06AE dobrze sprawdza się w drukowaniu różnego rodzaju dokumentów czy wizytówek.

Naboje w kolorze czarnym pasują do modeli: HP DeskJet 2600 All-in-One Series, HP DeskJet 2620 All-in-One, HP DeskJet 2630 All-in-One, HP DeskJet 2633, HP Deskjet 3720 AiO, HP Deskjet 3730 AiO, HP DeskJet 3735 All-in-One, a także HP Envy 5020 All-in-One. Pigmentowy tusz ma objętość kropli 22 pl. Jeden wkład pozwala na wydrukowanie około 120 stron w czerni.

Test tuszy do drukarek wykazuje, że posiadacze urządzeń wielofunkcyjnych chętnie sięgają po produkt HP 304 N9K06AE. Atrament jest oryginalny, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia urządzenia zamiennikiem pochodzącym z niepewnego źródła.

 

 

 

 

Tanie tusze do drukarek

 

2. Tusz Oryginalny HP 650 CZ102AE InkAdvantage Kolor C-M-Y

 

Trójkolorowy wkład atramentowy do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych marki HP to oryginalny produkt przeznaczony wyłącznie do wybranych modeli. Tusze do drukarek HP 650 zostały wykonane z wysokiej jakości składników, które pozwalają na wykonanie dobrych i wyraźnych kopii wraz z grafiką. Gotowy wydruk nie rozmazuje się i nie traci koloru nawet po wielu miesiącach. Dzięki nowej, ulepszonej formule tusz pozwala na wykonanie dużej ilości odbitek za niższą cenę.

Tanie tusze do drukarek HP 650 CZ102AE InkAdvantage Kolor C-M-Y to dobry sposób, aby mieć możliwość wykonania wyraźnego, kolorowego wydruku w domu. Barwnik jest bardzo trwały i głęboko wsiąka w kartkę papieru. Jeden wkład wystarcza na wykonanie około 200 stron formatu A4 w kolorze. Objętość kropli atramentu wynosi od 2,3 pl do 8,5 pl w zależności od trybu pracy i prędkości wydruku.

Użytkownicy wybranych urządzeń z serii DeskJet InkAdvantage twierdzą, że jest to dobry i tani tusz do drukarki kolorowej. Produkt jest chętnie wybierany ze względu na optymalny stosunek jakości do ceny.

 

 

 

 

Tusze do drukarek Brother

 

3. Tusz Oryginalny Brother LC-529 XL BK

 

Oryginalne tusze do drukarek Brother są wykonane z unikalnej receptury. Wysokiej klasy atramenty są uznawane za produkt o wysokiej jakości za bardzo przystępną cenę. Użytkownicy drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych marki Brother mogą bez przeszkód decydować się na zakup oryginalnych części eksploatacyjnych ze względu na niską cenę. Pojemniki łatwo się montuje i wyciąga z urządzenia po zużyciu.

Atrament w kolorze czarnym przeznaczony jest do użytku w drukarkach, takich jak: Brother DCP-J100 oraz Brother DCP-J105. Jeden wkład w rozmiarze XL wystarcza na wykonanie około 2400 kopii stron A4 według normy ISO. Użytkownik ma 2 lata gwarancji na produkt. Tusze do drukarek LC-529 XL BK współpracują z urządzeniami z serii Ink Benefit. Kartridż XL ma pojemność 48,2 ml.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że są to najtańsze tusze do drukarek dostępne na rynku. Produkt jest polecany przez osoby posiadające drukarki Brother ze względu na dobrą cenę i wysoką jakość atramentu.

 

 

 

 

Tusze do drukarek Canon

 

4. Tusz Oryginalny Canon PG-545 XL 8286B001

 

Wkłady do drukarek marki Canon zapewniają czytelny i ostry wydruk, który można uzyskać na posiadanym w domu urządzeniu. Specjalna receptura, chroniona przez producenta, umożliwia wykonanie wydruku odpornego na tarcie. Co więcej, wydrukowany tekst lub obraz nie blaknie z upływem czasu, a także nie rozmazuje się w trakcie kreślenia markerem lub flamastrem. Skład atramentu został opracowany w taki sposób, aby umożliwić użytkownikom wykonywanie intensywnych kopii.

Tusze do drukarek Canon mają wysoką gęstość, co ma bezpośredni wpływ na jakość wydruku. Dzięki zastosowaniu gęstej mieszanki wydruk jest bardzo intensywny. Pojemność jednego kartridża wynosi 15 ml. Tusz Canon PG-545 XL 8286B001 ma oznaczenie XL, co oznacza, że jest to większa pojemność wkładu. Oryginalny atrament pozwala na wykonanie około 400 stron w formacie A4 przy 5% pokryciu jednej strony.

Opinie o tuszach do drukarek Canon są pozytywne wśród osób posiadających urządzenia tej marki. Użytkownicy chwalą produkt za jakość oraz trwałość wydruku. Konsumenci zwracają uwagę również na łatwość montażu i demontażu wkładu.

 

 

 

 

Tusze do drukarek Epson

 

5. Oryginalny Tusz Epson 103 C13T00S14A Czarny

 

Oryginalne tusze do drukarek Epson to produkty o wysokiej jakości, które są bardzo proste w użyciu. Wkład atramentowy sprzedawany w pojemnikach jest przeznaczony do uzupełniania systemu w drukarce bez konieczności stosowania kartridży. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, posiadacze drukarek z serii EcoTank mogą kupić osobne buteleczki z czarnym atramentem i uzupełnić brak tuszu w drukarce.

Wkład atramentowy z serii EcoTank 103 pozwala obniżyć koszty drukowania do 90%. Wydajność tuszu wynosi około 4500 stron. Pojemność buteleczki to 65 ml. Tusz pasuje do modeli drukarek: Epson EcoTank L1110, Epson EcoTank L3111, Epson EcoTank L3151, Epson EcoTank L3110, a także Epson EcoTank L3150. Ekonomiczne rozwiązanie sprawia, że właściciele urządzeń Epson z serii EcoTank mogą w dobrej cenie drukować wszystko, czego tylko im potrzeba.

Tusze do drukarek Epson 103 C13T00S14A są chętnie wybierane przez użytkowników. Konsumenci chwalą je przede wszystkim za dobrą jakość atramentu oraz ekonomiczne rozwiązania, które pozwalają sporo zaoszczędzić na elementach eksploatacyjnych.

 

 

 

 

Tusze do drukarek HP 652

 

6. Oryginalny Tusz HP 652 Kolor F6V24AE

 

Wysokiej jakości, trójkolorowy wkład atramentowy HP 652 F6V24AE ma unikalny skład, który został opracowany z myślą o osobach potrzebujących wydrukować kolorowe zdjęcia i grafiki na domowej drukarce. Oryginalne tusze do drukarek HP 652 są zabezpieczone przed podrabianiem i mają bardzo praktyczną opcję, która informuje użytkownika o niskim poziomie atramentu w kartridżu. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się, że w nagłej sytuacji zostanie bez możliwości wydrukowania ważnego dokumentu.

Trójkolorowy atrament to typ barwnikowy, który umożliwia wykonywanie wyraźnych wydruków w kolorze. Objętość kropli atramentu wynosi od 3,25 pl do 6,8 pl. Kartridż ma wydajność na około 200 stron wydruku w kolorze. Wkład pasuje do wybranych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych z serii DeskJet Ink Advantage.

Użytkownicy sprzętu marki HP potwierdzają, że jest to dobry tusz do drukarki, pozwalający na wykonywanie wyraźnych kopii na domowym urządzeniu. Produkt ma pozytywne opinie wśród konsumentów, którzy wybierają wyłącznie oryginalne części eksploatacyjne.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki tusz do drukarki wybrać?

 

Tusze do drukarki to elementy eksploatacyjne, które wymienia się najczęściej. Osoby posiadające klasyczny model atramentowy lub urządzenie wielofunkcyjne wiedzą, że zakup wysokiej jakości atramentu to gwarancja nie tylko czytelnych wydruków, ale przede wszystkim trwałości barwnika. Decydując się na zakup konkretnego kartridża, należy sprawdzić, czy wybrany model pasuje do typu posiadanej drukarki. Nie wszystkie tusze pomimo tego, że są od jednego producenta, pasują do wszystkich urządzeń. Kupując nową drukarkę, należy również sprawdzić, jaka jest dostępność pojemników z atramentem i przede wszystkim, w jakich są cenach. Wiele osób decyduje się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego w niskiej cenie bez uprzedniego sprawdzenia, ile wyniesie koszt wymiany elementów eksploatacyjnych. W większości sytuacji wymiana czarnego atramentu w taniej drukarce jest nieopłacalna. Głównie z tego względu warto na samym początku dołożyć i kupić droższy sprzęt, niż później mieć problem z dostępnością kartridży w dobrej cenie.

Wielu producentów drukarek atramentowych oraz urządzeń wielofunkcyjnych dopuszcza możliwość stosowania zamienników. Tusze, które nie pochodzą od producenta danego sprzętu, są znacznie tańsze od oryginalnych. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup dobrej jakości zamiennika, który będzie pasował do konkretnego modelu urządzenia. Decydując się na atrament pochodzący od innego producenta, należy mieć jednak na uwadze, że nie każdy tusz jest tak samo dobry dla drukarki. Receptura oryginalnych tuszy jest opracowana specjalnie pod konkretne podzespoły pracujące w urządzeniu. Oznacza to, że stosowanie atramentu zalecanego przez producenta jest bezpieczniejsze dla drukarki i pozwoli użytkować sprzęt bezawaryjnie przez długi czas.

 

Jaki tusz do drukarki wybrać?

Osoby poszukujące dobrego atramentu powinny wziąć pod uwagę możliwość stosowania różnego typu wkładów. Na rynku dostępne są tusze oryginalne, zamienniki oraz kartridże regenerowane. Oczywiste jest to, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnego produktu o wysokiej jakości, jednak względy ekonomiczne nie każdemu pozwolą na stosowanie zalecanego atramentu. Zastanawiając się, jaki jest najlepszy tusz do drukarki, warto wziąć pod uwagę wysokiej jakości zamiennik lub tusz regenerowany. Mało osób wie, że kupując wkład OEM, można go ponownie napełnić i używać. Niektóre firmy z artykułami biurowymi zajmują się recyklingiem zużytych kartridży, czyszczą je, sprawdzają i napełniają ponownie świeżym atramentem. Ważne jest to, aby zdecydować się na regenerację tuszy w sprawdzonej i profesjonalnej firmie o dużym doświadczeniu. Zakłady specjalizujące się w napełnianiu pustych pojemników stosują wysokiej jakości atrament, który za bardzo nie różni się od oryginału. Użytkownik decydujący się na zakup dobrego kartridża po regeneracji może być pewny, że produkt został poddany szczegółowej weryfikacji, a także kontroli jakości.

 

Jaki jest najlepszy tusz do drukarki?

Na rynku są dostępne dwa podstawowe rodzaje tuszów do drukarek atramentowych. Jednym z nich jest tusz pigmentowy, który daje możliwość uzyskania wydruku o wysokiej jakości i niezwykle ostrych konturach. Wiele osób wybiera atrament pigmentowy do drukowania zdjęć, broszur informacyjnych czy wizytówek. Oryginalne tusze są na tyle mocne, że nie wymagają stosowania specjalnego papieru wysokiej jakości. Pigment szybko wchłania się w kartkę i wysycha, dzięki czemu ryzyko rozmazania nadruku jest niewielkie. Tusz barwnikowy jest znacznie częściej spotykany niż pigmentowy. Pozwala on na bogate mieszanie kolorów, które po wydrukowaniu są wyraźne. Ważne jest tylko to, że drukowanie zdjęć za pomocą tuszu barwnikowego wymaga użycia wysokiej jakości papieru. Bez tego wydruk nie będzie odpowiednio wyraźny.

Tusze do drukarek w dobrych cenach

Osoby poszukujące odpowiedniego tuszu do swojego urządzenia powinny dokładnie sprawdzić, jaki produkt będzie pasował do danego modelu drukarki. Producenci urządzeń drukujących mają wiele różnych wersji pasującego produktu. Głównie z tego względu najbezpieczniej udać się do sklepu z pustym kartridżem, aby sprzedawca dobrał taki sam tusz jak ten, który znajdował się wcześniej w urządzeniu. Za oryginalny zasobnik użytkownik zapłaci od 25 do 200 zł. Cena zakupu jest bezpośrednio uzależniona od marki posiadanego urządzenia drukującego. Znacznie droższe od tuszy czarnych są atramenty kolorowe. Różnica w cenie naboju o takiej samej pojemności to od 10 do 30 zł. W wielu sytuacjach o wiele bardziej opłaca się kupować większe kartridże oznaczone symbolem XL, choć są one droższe od standardowych.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie wyrzucać tusze do drukarek?

Wiele osób zastanawia się, gdzie należy wyrzucać puste pojemniki po atramencie do drukarki. Trzeba pamiętać, że wyrzucanie kartridży do zwykłego kontenera na śmieci jest niedozwolone. Tusze do drukarki podlegają segregacji, ponieważ są niebezpieczne dla środowiska. Z tego względu nie należy ich wyrzucać do pojemnika, gdzie znajdują się odpady zmieszane lub plastikowe. Najlepszym wyjściem jest oddanie pustych kartridży do punktów odbioru w sklepach z artykułami biurowymi czy komputerowymi. Niektóre większe markety również przyjmują puste pojemniki po atramencie. Będąc na zakupach, przy okazji można oddać zużyty kartridż do punktu i nie martwić się o degradację środowiska naturalnego. Przy dużej ilości posiadanych pustych opakowań można umówić odbiór wykonywany przez specjalną firmę, która zadba o odpowiednią utylizację.

 

P2: Gdzie można kupić tusze do drukarek?

Dobrej jakości tusze do drukarek warto kupować w sprawdzonych punktach sprzedaży. Wówczas użytkownik ma gwarancję, że zakupiony produkt był dobrze przechowywany, a pojemnik na atrament będzie odpowiednio dobrany do danego typu drukarki. W wielu sklepach z asortymentem komputerowym również można zakupić dobrej jakości tusze, które zostaną dopasowane do posiadanego w domu urządzenia. Osoby kupujące naboje przez Internet powinny być pewne, że wybrany kartridż będzie pasował do danego modelu drukarki. Nie każdy sprzedawca chętnie wymienia tusze w sytuacji, gdy ten zamówiony nie pasuje. Po otwarciu opakowania nie ma możliwości wymiany na inny.

P3: Jak napełnia się tusze do drukarek?

Samodzielne napełnianie tuszy do drukarek to bardzo opłacalne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić pieniądze. Uzupełnianie atramentu nie jest czynnością skomplikowaną. Przed przystąpieniem do tej czynności należy się jednak upewnić, czy posiadany kartridż nie ma zablokowanego kodu chipów. Następnie koniecznie trzeba usunąć pozostałości tuszu znajdującego się wewnątrz pojemnika. Resztki należy rozpuścić za pomocą specjalnego preparatu, a następnie odessać strzykawką. Do pustego pojemnika można wstrzyknąć odpowiednią ilość tuszu za pomocą strzykawki przez otwór zatkany gumową zatyczką. W przypadku modeli gąbkowych należy zrobić to pod kątem 45 stopni. Kartridże zaworowe napełnia się bez żadnych problemów na prostym blacie i ręczniku kuchennym.

 

P4: Jak przechowywać tusze do drukarek?

Nowy tusz do drukarki powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach. Nie należy go przechowywać np. w samochodzie, ponieważ zarówno niska, jak i wysoka temperatura działa negatywnie na atrament. Zamknięty pojemnik w oryginalnym opakowaniu można przechowywać w temperaturze od – 15 stopni Celsjusza do + 35 stopni Celsjusza. Po zakupie, ale przed montażem kartridża w drukarce tusz nie powinien być przetrzymywany za długo. Po kilku miesiącach może dojść do zaschnięcia atramentu znajdującego się wewnątrz pojemnika. W momencie, gdy użytkownik zamontuje rozpakowany tusz i zainstaluje go w drukarce, nie należy go wyciągać, dopóki atrament się nie skończy. Wkłady atramentowe nie powinny zostać bez zabezpieczenia dłużej niż kilka sekund w trakcie montażu.

 

P5: Ile kosztują tusze do drukarek?

Zakup nowego tuszu może okazać się dużym wydatkiem w zależności od posiadanego modelu drukarki. Niektórzy producenci stosują różnego rodzaju metody, które nie zawsze są korzystne dla konsumenta. Na rynku są dostępne modele drukarek, które przy zakupie są bardzo tanie, jednak koszt zakupu materiałów eksploatacyjnych jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku urządzenia kupionego za wyższą kwotę. Oryginalne tusze do drukarek w zależności od marki to wydatek od 25 do 200 zł. Producenci niektórych urządzeń mają na tyle wysokie ceny części eksploatacyjnych, że konsumenci chętnie sięgają po wysokiej jakości zamienniki, które niejednokrotnie są o połowę tańsze.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ