Najlepsza drukarka atramentowa Brother

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Zastanawiasz się nad zakupem drukarki atramentowej Brother, ale nie do końca wiesz, na jaki model warto się zdecydować? Polecamy Ci lekturę naszego zestawienia. Aby go dla Ciebie przygotować, przeczytaliśmy wiele komentarzy na temat różnych urządzeń i spośród wielu produktów, wybraliśmy tylko te najlepsze. Pierwsze miejsce w rankingu należy do drukarki atramentowej Brother InkBenefitDCP-J105. Jest to sprzęt o szerokim zastosowaniu. Przy użyciu urządzenia można drukować, jak również kopiować i skanować dokumenty. Koszt zakupu tuszu do drukarki nie jest zbyt wysoki, co ma kluczowe znaczenie dla użytkowników. Model wykonano z dobrej jakości materiałów, więc mamy pewność, że drukarka szybko się nie zniszczy. Jeśli mimo wielu zalet opis tego produktu Cię nie przekonał, przeczytaj opisy pozostałych urządzeń. Z pewnością jest wśród nich model idealny dla Ciebie. Drugie miejsce w rankingu zajęła drukarka atramentowa Brother InkBenefit DCP-J100. Jest ona kompatybilna z komputerami z różnymi systemami operacyjnymi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt jest funkcjonalny, ponieważ z jego pomocą można drukować, kopiować i skanować dokumenty. Koszty eksploatacji drukarki nie są zbyt wysokie. Urządzenie wykonano z dobrej jakości materiałów. Obudowa nie nagrzewa się w trakcie pracy.

Wady

Jeśli zależy Ci na tym, aby drukarka była niemal niesłyszalna, ten model nie jest dla Ciebie. Jak wskazują opinie użytkowników, sprzęt w trakcie pracy generuje stosunkowo duży hałas.

Podsumowanie

Jakość wydruku jest bardzo dobra. Konsumenci zapewniają, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, także dla osób, które pierwszy raz używają takiego sprzętu. Model ma dobrze wykonany panel sterowania. Odpowiednio opisane przyciski ułatwiają wybranie konkretnych ustawień.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest małe i niewiele waży (łatwe przenoszenie). Brother InkBenefit DCP-J100 ma certyfikat ENERGY STAR, co stanowi dowód na to, że drukarka nie pobiera dużo prądu. Model jest praktyczny.

Wady

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że urządzenie czasami się zacina. Jest to spowodowane tym, że podajnik papieru pobiera zbyt dużo kartek. To uciążliwe, szczególnie jeśli mamy mało czasu na wydrukowanie dokumentów.

Podsumowanie

Mimo wad sprzęt cieszy się popularnością wśród Internautów. Drukarka atramentowa znajduje zastosowanie w domach i niewielkich biurach. Konfiguracja sprzętu zajmuje mało czasu i nie jest skomplikowana. Kłopotu nie sprawia także wymiana tuszu. Model ma przejrzysty wyświetlacz LED.

Rozważ też

Zalety

Model jest bardzo wydajny - pozwala na drukowanie wielu dokumentów w ciągu miesiąca. Na uwagę zasługuje też prędkość wydruku. Podajnik papieru mieści dużo kartek, więc nie trzeba zbyt często go uzupełniać. Drukarka atramentowa jest łatwa w obsłudze.

Wady

Należy mieć na uwadze to, że sprzęt zajmuje dużo miejsca i jest ciężki. W związku z tym będzie odpowiedni do większych biur. Przenoszenie urządzenia może okazać się trudne - trzeba skorzystać z pomocy innej osoby, aby przestawić drukarkę.

Podsumowanie

Produkt jest solidnie wykonany. Ze względu na prosty design pasuje do wielu pomieszczeń. Intuicyjny panel sterowania ułatwia obsługę urządzenia. Drukarka atramentowa jest dobrze wyprofilowana i ma solidną podstawę.

 

 

Drukarki atramentowe Brother – Ranking

 

Brother InkBenefitDCP-J105

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez drukarki atramentowej Brother InkBenefitDCP-J105. Urządzenie jest cenione przez użytkowników z wielu powodu. Konsumenci doceniają, że sprzęt nie zajmuje dużo miejsca. Jego wymiary to: wysokość – 16,1 cm, szerokość – 43,5 cm i głębokość – 37,4 cm, a waga jest równa 7,1 kg. W rezultacie model jest odpowiedni do niewielkich biur czy domowego użytku.

Urządzenie łączy w sobie wiele funkcji, nie tylko umożliwia drukowanie dokumentów, ale także ich skanowanie i kopiowanie. Prędkość wydruku monochromatycznego wynosi 11 stron na minutę, a kolorowego – 6 arkuszy. Rozdzielczość druku to 6000 x 1200 dpi. Podajnik na papier mieści 100 kartek.

Do zakupu drukarki Brother InkBenefitDCP-J105 zachęcają pozytywne opinie na jej temat. Użytkownicy są zadowoleni z tego, że obsługa sprzętu nie jest skomplikowana. Dotyczy to nie tylko wybierania ustawień, ale też wymiany tuszu. Warto dodać, że model ma certyfikat środowiskowy ENERGY STAR, który potwierdza niskie zużycie energii.

Drukarka atramentowa Brother InkBenefit DCP-J105 ma wymiary: wysokość – 16,1 cm, szerokość – 43,5 cm i głębokość – 37,4 cm. Model waży 7,1 kg.

 

Zalety

Dobra jakość druku: Większość konsumentów potwierdza, że jakość wydruku jest bardzo dobra. Rozdzielczość 6000 x 1200 dpi pozwala na zachowanie wszystkich szczegółów. Na uwagę zasługują też ładne kolory.

Funkcjonalność: Urządzenie posłuży nam nie tylko do drukowania dokumentów, ale też ich kopiowania czy skanowania. Prezentowany sprzęt przyda się w każdym biurze.

Koszty eksploatacji: Tusze przeznaczone do drukarki Brother InkBenefit DCP-J105 okazują się bardzo wydajne. Jeden z nich wystarcza na wydrukowanie nawet kilku tysięcy stron, co jest imponującym wynikiem.

Podajnik papieru: Użytkownicy wskazują, że podajnik papieru, w którym mieści się 100 arkuszy, jest wykonany z dobrej jakości tworzyw. Dlatego też element ten cechuje duża wytrzymałość.

Łatwa obsługa: Na obudowie znajdziemy panel sterowania – jego wykonanie zostało dobrze przemyślane, co ma wpływ na komfort użytkowania sprzętu.

 

Wady

Głośność pracy: Sprzęt generuje spory hałas. Jeśli drukujemy tylko kilka stron, nie jest to uciążliwe. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy musimy przygotować dużo dokumentów.

 

 

 

 

Brother InkBenefit DCP-J100

 

Dobrym wyborem będzie zakup drukarki atramentowej Brother InkBenefit DCP-J100. Sprzęt bez wątpienia zasługuje na miano funkcjonalnego. Wynika to z tego, że przy pomocy urządzenia można drukować, a także kopiować i skanować dokumenty. Koszty eksploatacyjne modelu nie są duże. Tusze starczają na długi czas.

Wymiary drukarki są następujące: 43,5 cm x 37,4 cm x 16,1 cm. Jej waga wynosi 7,1 kg, więc przenoszenie urządzenia nie wymaga użycia dużo siły. Sprzęt zapewnia zadowalającą jakość wydruku (rozdzielczość 6000 x 1200 dpi). Istotną zaletą jest to, że drukarka nie pobiera dużo prądu, o czym świadczy certyfikat ENERGY STAR.

Konsumenci uważają, że sprzęt Brother InkBenefit DCP-J100 przyda się w każdym domu czy niewielkim biurze. Urządzenie nie generuje dużego hałasu, jest proste w obsłudze i solidnie wykonane. Jednym z najważniejszych atutów sprzętu jest wysoka jakość wydruku.

Model InkBenefit DCP-J100 to dobra drukarka atramentowa Brother do 500 zł. Model ma następujące wymiary: 43,5 cm x 37,4 cm x 16,1 cm, a jego waga wynosi 7,1 kg.

 

Zalety

Wyświetlacz LCD: Sprzęt wyposażono w przejrzysty wyświetlacz LCD, który sprawia, że obsługa drukarki jest łatwiejsza. Na ekranie znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Dodatkową zaletą jest panel sterujący z odpowiednio oznaczonymi przyciskami.

Uniwersalność: Drukarka jest kompatybilna z urządzeniami z różnymi systemami operacyjnymi. Nawet jeśli zmienimy komputer na nowy lub zainstalujemy inny system, nadal będziemy mogli korzystać z Brother InkBenefit DCP-J100.

Wymiana tuszów: Nie musisz się martwić, że będziesz miał problem z wymianą tuszów. Czynność ta nie jest skomplikowana i zajmuje niewiele czasu.

Konfiguracja: Docenić należy to, że konfiguracja drukarki jest łatwa. Aby rozpocząć ten proces, wystarczy podłączyć sprzęt do naszego komputera.

 

Wady

Pobieranie kartek: Użytkownicy zwracają uwagę na problem z pobieraniem kartek. Czasami urządzenie zabiera więcej arkuszy niż to konieczne, co skutkuje niemożliwością płynnego wydruku dokumentów.

 

 

 

 

Brother HL-S7000DN

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Brother HL-S7000DN. Jest to wysokonakładowa, biurowa drukarka atramentowa, którą stworzono z myślą o produkowaniu dużej ilości dokumentów. Oferuje ona druk w rozdzielczości 600 x 600 dpi oraz 2 GB pamięci wewnętrznej.

Urządzenie drukuje z prędkością do 100 stron na minutę, a pierwsza strona jest gotowa już w ciągu 8 sekund od uruchomienia. Przyrząd wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji, w tym opcję automatycznego drukowania dwustronnego, druk broszur, szyfrowanie SSL czy tryb oszczędzania tuszu. Produkt posiada także dwa podajniki papieru. Standardowy przystosowany jest do 500 arkuszy, z kolei uniwersalny pomieści 100 sztuk o większej grubości,np. koperty.

Obciążenie sprzętu w skali miesiąca wynosi aż 20 tysięcy stron. Jego wymiary to szerokość – 47,8 cm, wysokość – 48,4 cm, głębokość – 47,2 cm. Pojemniki z tuszem instaluje się od frontu i pozwalają one na przygotowanie do 30 tysięcy stron. Obsługa drukarki jest niezwykle prosta dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi z klawiaturą numeryczną. O statusie zadań informuje także dioda LED.

Prezentowany produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Umieszczane w Internecie opinie wskazują na to, że model ten jest polecany przez konsumentów. Osoby, które korzystają z drukarki na co dzień zgodnie twierdzą, że jest bardzo wydajna.

Drukarka atramentowa Brother HL-S7000DN ma wymiary: 47,8 cm x 47,2 cm x 48,4 cm, a jej waga wynosi 46 kg.

 

Zalety

Prędkość wydruku: Urządzenie może wydrukować nawet do 100 stron na minutę. W przypadku druku dwustronnego prędkość dochodzi co 25 arkuszy w ciągu minuty.

Podajniki papieru: Drukarkę wyposażono w dwa podajniki papieru. Standardowy mieści do 500 kartek, a uniwersalny – do 10 nośników o większej grubości (np. koperty). Nie trzeba więc zbyt często uzupełniać podajników. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość ich rozszerzenia.

Obsługa: Mimo że Brother HL-S7000DN to profesjonalny sprzęt, jego obsługa nie jest trudna. Na obudowie znajduje się intuicyjny panel sterowania w postaci odpowiedniego dużego wyświetlacza LCD.

 

Wady

Tylko do dużych biur i punktów ksero: Prezentowany sprzęt będzie odpowiedni tylko do dużych firm w tym m.in. punktów ksero. Osoby poszukujące taniego i łatwego w przenoszeniu urządzenia nie będą zainteresowane Brother HL-S7000DN.

 

 

 

 

Jaka drukarka atramentowa Brother wybrać?

 

W dzisiejszych czasach ceny drukarek są na tyle niskie, że niemal każdy może pozwolić sobie na jej kupno. Jest to bardzo funkcjonalny przyrząd, który przydaje się zarówno uczniom i studentom, jak i pracownikom biurowym. Tego typu sprzęt musi spełniać wiele funkcji i odpowiadać potrzebom wszystkich domowników lub pracowników, a propozycje producentów są tak liczne, że często trudno zdecydować się na odpowiednie urządzenie. Niniejszy poradnik ma na celu odpowiedzieć na pytanie, jaki model kupić i jakie parametry brać pod uwagę. Na końcu zamieściliśmy również ranking, który zawiera dwie najlepsze drukarki atramentowe Brother dostępne na polskim rynku.

Brother to japoński producent sprzętu informacyjnego i komunikacyjnego. W ofercie firmy znajdziemy między innymi drukarki, przyrządy wielofunkcyjne, faksy czy skanery. Marka przywiązuje najwyższą wagę do funkcjonalności oraz jakości swoich urządzeń. Jej produkty charakteryzują się innowacyjnymi technologiami oraz nowoczesnym designem. Jest to sprawdzona firma, dlatego nabywając wybrany sprzęt możemy mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

Kupując nową drukarkę atramentową, warto zwrócić uwagę na koszty jej eksploatacji. Producenci często kuszą klientów niskimi cenami, jednak potem okazuje się, że tusze są tak drogie, że nie opłaca się używać urządzenia. Przed wyborem należy zastanowić się również, jak często przyrząd będzie wykorzystywany oraz ile wydruków będziemy potrzebować.

Nie bez znaczenia jest również szybkość i jakość wydruku. Prędkość jest szczególnie ważna, gdy drukujemy dużą liczbę stron jednorazowo. Im szybszy model, tym krócej będziemy musieli czekać na komplet dokumentów. Ponadto, jeśli chcemy używać urządzenia głównie do przygotowywania zdjęć i grafik, warto dowiedzieć się, które sprzęty oferują dobrą jakość obrazów. Co więcej, miejmy na uwadze obciążenie, które informuje nas o tym, jaką liczbę stron można wydrukować w ciągu miesiąca bez nadmiernego forsowania przyrządu.

Dla niektórych użytkowników istotne mogą być również wymiary. Nim zostanie podjęta decyzja o kupnie urządzenia, warto przemyśleć, gdzie będzie stał oraz ile miejsca może zajmować. Poza tym, najlepsza drukarka Brother w 2024 roku wyposażona jest w szereg dodatkowych funkcji. Są to między innymi możliwość połączenia bezprzewodowego z komputerem czy czytnik kart pamięci.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ