Opinie o Canon Pixma IP7250

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Canon Pixma IP7250 to dobra drukarka fotograficzna zachowująca ostrość i ładne kolory drukowanych fotografii. Urządzenie ma łączność bezprzewodową Wi-Fi, a dodatkowo użytkownik może korzystać z aplikacji Canon Easy-PhotoPrint. To wszystko sprawia, że możliwe jest drukowanie zdjęć z telefonu czy tabletu, także tych opublikowanych na popularnych serwisach społecznościowych. Model umożliwia drukowanie bezpośrednio na płytach CD.

 

Najważniejsze wady:

Zdarza się, że sprzęt zacina się w trakcie pracy, co bywa irytujące, szczególnie jeśli musimy szybko coś wydrukować i nie mamy za dużo czasu. Czytając opinie o Canon Pixma IP7250 można natrafić na pojedyncze komentarze, w których użytkownicy wskazują na głośność działania urządzenia.

 

Werdykt: 9.1/10

Urządzenie ma wymiary: wysokość – 12,8 cm, szerokość – 45,1 cm i głębokość – 36,8 cm, a jego waga wynosi 6,6 kg. Drukarkę wyposażono w 5 oddzielnych atramentów, co daje możliwość wymiany tylko poszczególnych kolorów. Zmniejsza to koszty eksploatacji sprzętu. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Połączenie bezprzewodowe

Drukarka ma łączność bezprzewodową Wi-Fi, więc aby podłączyć ją do urządzenia multimedialnego nie trzeba korzystać z kabli. Użytkownik może swobodnie drukować wszystkie pliki ze swojego smartfona czy tabletu niezależnie od tego, w której części domu się znajduje. Model daje możliwość bezpośredniego wydruku wiadomości e-mail, stron internetowych i zdjęć znajdujących się na urządzeniach firmy Apple. Do tego należy korzystać z aplikacji Apple AirPrint, która jest przejrzysta, a tym samym łatwa w obsłudze.

Szybkość wydruku

Należy pamiętać o tym, że prezentowany model to drukarka przeznaczona do domowego zastosowania. Biorąc to pod uwagę można określić efektywność pracy urządzenia jako bardzo dobrą. Dowodem na to jest przeprowadzony przez kupujących test Canon Pixma IP7250. Model wyposażono w głowicę drukującą, która wykorzystuje technologię kropli 1 pl i drukuje w rozdzielczości 9600 dpi. Prędkość jej działania w przypadku druku monochromatycznego wynosi 15 obrotów na minutę, a w kolorze – 10 obrotów na minutę. Czas wydruku zdjęcia w formacie 10 cm x 15 cm bez marginesów to ok. 21 sekund.

 

Aplikacje ułatwiające drukowanie zdjęć

Według użytkowników ułatwieniem w trakcie korzystania z drukarki są różnego rodzaju aplikacje. Mowa tutaj m.in. o programie My Image Garden pozwalającym na porządkowanie zdjęć przy wykorzystaniu funkcji wykrywania twarzy. W efekcie zdecydowanie łatwiej jest nam znaleźć interesujące nas fotografie, szczególnie jeśli w poszczególnych folderach jest ich sporo. Aplikacja Print Your Days jest przeznaczona do drukowania i porządkowania zdjęć zamieszczonych w serwisie Facebook. Zastosowane rozwiązania stanowią potwierdzenie funkcjonalności Canon Pixma IP7250. Cena modelu nie jest zbyt wysoka.

 

Oszczędność

Producent zapewnia, że korzystanie z drukarki to oszczędne rozwiązanie. Użytkownik może bez trudu wybrać funkcję automatycznego drukowania dwustronnego, więc traci mniej papieru. Dodatkowo sprzęt ma opcję automatycznego wyłączania po upływie określonego czasu i po zakończeniu pracy. Nie trzeba pamiętać o naciskaniu przycisku, aby oszczędzić energię i nie dopuścić do sytuacji, w której urządzenie będzie pobierało prąd, mimo że z niego nie korzystamy. Drukarka ma także oddzielne zbiorniki z atramentem, więc można wymienić tylko jeden kolor, który najczęściej używamy. Taka wymiana jest zdecydowanie mniej kosztowna. Opcjonalnie można korzystać także ze zbiorników XL, które pozwalają wydrukować 2,2 razy więcej stron niż standardowe zbiorniki.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ